Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε; χαθήκαμε! Τι κάνουν τα μωράκια μας; εμας κλείνει τον πέμπτο μεθαύριο πως πέρασε έτσι ο καιρός απαπαααα! Για βάφτιση σκεφτόμαστε Σεπτέμβρη Οκτώβρη είδα κονστα και εσεις ε; Όνομα ακόμα δεν έχουμε βέβαια. Έχουν πέσει κάποιες προτάσεις όπως Άρτεμις Διώνη Αννα Ιφιγένεια κλπ αλλά θα δούμε! Έχουμε και τις διακοπές τέλη Ιούλη σκεφτόμαστε που θα πάμε! Γενικά καμία απόφαση όπως βλέπετε! :-D

Θα ξεκινήσουμε δειλά δειλά Χαλκιδική σε τρια σαββατοκύριακα από τώρα να δούμε και την αντίδραση της μικρής στη θάλασσα! Αν έχουμε παρατράγουδα μας βλέπω διακοπές στο βουνό! 

Κατα τ"αλλα ησυχία,πάμε βόλτες με το καρότσι τρελαίνεται, με το αμάξι αφηνιαζει κάνει τον χαμό! Από αναπτυξη είμαστε καλά με τη διορθωμένη ηλικια, γελάει "μιλαει"  γυρνάει χαζολογαει και μαλώνει με τα παιχνίδια της και αργααα αργααααα βαζει και κανα γραμμάριο το μοντελάκι (5 κιλά στην ζυγιση αρχές 4ου) 

Αυτά από εμας! Φιλιά πολλά στα πατουσινια τα καλοκαιρινά! :wub:


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειααααα σας! Τι μου κανετε; το παρατησαμε το καφέ μας.. 

Εμείς εδώ μια χαρά είμαστε. Κούραση πολλή με 2 μικρά αλλά γλυκιά κούραση! Ναι @λουκουμαδακι ψάχνω κ εγώ για βάπτιση. Αλλά Οκτώβρη ή Νοέμβρη. Σεπτέμβρη δε μου πολυαρεσει γιατί γίνεται πανικός από γαμοβαφτισεις. Όνομα δεν έχουμε οριστικό ούτε εμείς! Οι υπόλοιπες πως θα τα ονομασετε τα κουτσουνια σας; @λουκουμαδακι από αυτά που είπες προτιμώ το Άννα. Τα αρχαία με έχουν κουράσει στα κορίτσια τολμώ να πω. Σορυ! Το Άννα είναι πανέμορφο και το είχαμε επιλέξει κ εμείς πριν μάθουμε το φύλο. 

Οι εργαζόμενες γυρίσατε ή ποτε γυρνάτε; πολύ με τρώει αυτός ο γυρισμός στη δουλειά αλλά τι να κανουμε!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, κορίτσια! Κι εμείς εδώ ετοιμαζόμαστε για διακοπούλες με τα 2 μπομπιράκια μας, ήδη έχουμε κάνει τις εξορμήσεις μας σε θάλασσες κι εξοχικά, αλλά τώρα θα πάμε μακρύτερα κι έχουμε μια σχετική αγωνία. Θα κάθονται πίσω τα δύο μουτράκια μας, χωρίς εμένα ανάμεσά τους. Εσείς έτσι τα έχετε όσες έχετε δύο;

Κατά τ' άλλα ο μπεμπάκος μας είναι μπουκιά και συγχώριο, 8 κιλά πριγκηπάκος φουσκωτός φουσκωτός και τόσο γλύκας και καλόκαρδος, όλο γελάκια που φωτίζεται το προσωπάκι του! Γυρνάει μπρούμυτα και σηκώνει τη λεκάνη να μπουσουλήσει, από φωνούλες όλο αγκού και αααα και θέλει κουβεντούλα, του μιλάς και απαντάει. Είναι ηρεμούλης και τόσο ήσυχος, που δεν συγκρίνεται με όσα έχω ζήσει μέχρι τώρα για να το θέσω κομψά κομψά! Σε μια εβδομάδα κλείνει τους 4 μήνες! Ανυπομονώ και πάλι για στερεές, αλλά εντάξει έχουμε 2 μήνες ακόμα. 

Ε, ο μεγάλος τα κλασικά, φωνή, απαιτήσεις, λίγο ζόρι τώρα με τον μικρό, αλλά πιο πολύ απαιτήσεις της ηλικίας του! Αλλά όλα αυτά που λέει το στοματάκι του μας κάνουν και τα ξεχνάμε όλα, φοβεροί συλλογισμοί και σκέψη που μας αφήνει άναυδους. 

Δουλειά εγώ αργώ ακόμα, θα χρονίσει πρώτα και ο μικρούλης και μετά. Οπότε για την ώρα δε με αγχώνει. Παιδικό σκεφτόμουν για τον μεγάλο, αλλά θα δείξει. Για τη δουλειά, ό,τι πρέπει να γίνει θα γίνει, είτε τώρα είτε αργότερα, τα μικράκια αντέχουν, αρκεί η μαμά να είναι καλά με την επιστροφή. Καλή δύναμη σε όλες 

 

Όνομα εμείς έχουμε δώσει απ' την κοιλιά κιόλας, όπως και στον πρώτο, το διαλέξαμε οπότε μας αρέσει πολύ και τον φωνάζουν όλοι εξ αρχής με το ονοματάκι του. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Και ήρθε ο μήνας των γενεθλίων μας!!!Απίστευτο μου φαίνεται. Νεράκι πέρασε ένας χρόνος! Πριν ένα χρόνο μετρούσαμε μέρες αντίστροφα να γεννησουμε και τώρα είναι ολόκληρα παιδάκια! Τι κανετε μανούλες και μπεμπακια του περασμένου Φλεβάρη;


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε! Τι κάνουν τα μωράκια! :wub: 

Το λουκουμαδάκι χρόνισε ήδη! Περπατάει μόνη της (5 6 βήματα και πέφτει αλλά το παλεύει :tongue: ) μιλάει τα δικά της και μερικές λέξεις αλλά νομίζω συνεννοούμαστε στα βασικά μια χαρά! Η τσιριδα πάει σύννεφο! Στο φαγητό κάνει νερά αλλά που θα πάει! Κοιμάται σε γενικές γραμμές καλά!  Έφτασε και τις πράσινες καμπύλες έκανε και λίγο κοιλίτσα σταματήσαμε να μετράμε τα κόκκαλα :lol: γενικά έχει ένα δίμηνο που γίνεται παιδάκι φεύγει από το βρεφικό! Συζητάμε και για δεύτερο λουκουμαδάκι μέσα στο 19 αν είμαστε τυχεροί! Εγώ έχω κουραστεί πλέον με το θήλαστρο, όσο ήταν πιο μικρή και "ακίνητη" είχα χρόνο για σωστές αντλήσεις τώρα ψάχνω τα εικοσάλεπτα με το τουφέκι οπότε σιγά σιγά θα πάμε σε αποθηλασμό! 

Τα υπόλοιπα κορίτσια; Εσύ κονστα με τα δύο πως ήταν η χρονιά; 

 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έγινε ενος;; Χρόνια της πολλά της κούκλας σου!! Να τη χαίρεστε! Με το καλό και το αδερφάκι αφού το αποφασίσατε! 

Κ ο δικός μου είναι σωστός Ταρζάν! Πάει παντού, σκαρφαλώνει, κρεμιέται από τραπέζια, καρέκλες, γενικά δεν τον προλαβαίνουμε! Καμία σχέση με το ήσυχο πρώτο μου..!

Με τα 2 παιδιά τα έχουμε δει όλα μπλε, αλλά είναι ωραία! Πολλή αγάπη! Κ πολλή αϋπνία..! Δεν έχουμε κ βοήθειες γιαγιάδες δεκάδες κλπ (ούτε μένουν κοντά, ούτε θέλουμε κιόλας άλλους στα πόδια μας), οπότε τρέχουμε σαν τον Βέγγο μέχρι αργά το βράδυ. Δουλεια εμεις ολη μερα, παιδικο σταθμο ο μεγαλος, νταντα στο σπιτι ο μικρος, τρεχουμε και δε φτανουμε! Θα μεγαλώσουν που θα πάει.. Τα πρώτα 30 χρόνια είναι δύσκολα..  

Μεταξύ μας..Θα ήθελα κ τρίτο παιδάκι! Ο άντρας μου ούτε να το ακούσει μετά από τον ταρζανακο που βγάλαμε!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συγκινήθηκα που επέστρεψα στη σελίδα αυτή.. θυμήθηκα τον καιρό που ετοιμαζόμασταν για τοκετό... Να χαίρεστε τα παιδάκια σας, μπεμπάκια και μεγαλύτερα!

Η δικιά μας χρονίζει το σαββατοκύριακο και δεν μπορώ να το πιστέψω. Σηκώνεται μόνη της και περπατάει τοίχο-τοίχο ή υποβασταζόμενη, μουγκρίζει αρκετά όταν τσαντίζεται, μπαμπαλίζει (λιγότερο πάντως από την μεγάλη μου σε αντίστοιχη ηλικία), είναι μάλλον πιο χαμηλών τόνων απ'ό,τι φοβόμασταν, αλλά σιγανοπαπαδιά παρ'όλα αυτά... Τον τελευταίο καιρό έχει κόψει τα φρούτα, τελείως όμως, δεν δοκιμάζει τίποτα και μας κοιτάει σαν σφίγγα... Δείχνει προτίμηση στις ψαρόσουπες και τα ζυμαρικά.. Επίσης, εκνευρίζεται που την ταϊζουμε και θέλει να πιάνει αυτή το κουτάλι, αλλά δεν τρελάθηκα ακόμα να γίνονται όλα και όλοι χάλια!

Ακόμα δεν έχει δοκιμάσει γλυκά και προβληματίζομαι αν θα της δώσω τούρτα την Κυριακή... εσείς τι λέτε;

  • Χαχα 1

2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...