Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Konsta15 είπε:

Τι έγινε βρε κορίτσια? Είμαστε που είμαστε τόσο λίγες για Φλεβάρη, δεν λέτε κ τα νέα σας καμία να κινείται λίγο το θεματάκι! Νομίζω η @ekrs πρέπει να έχει γεννήσει! Εύχομαι να είναι όλα καλά! Έχει προγραμματίσει καμία άλλη γι αυτές τις ημέρες?

Εγώ την Τρίτη πάω στο γιατρό και ίσως κανονίσουμε πρόκληση για τις 38 βδομάδες (26-27 Ιανουαρίου) λόγω του μεγέθους του παιδιού.Δεν ξέρω, όμως, ακόμη αν το θέλω. Βασικά, παρακαλάω να έρθει από μόνο του νωρίτερα, γιατί έχω εξαντληθεί από τους εμετούς και τη σιελοροια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και εγώ εχω ραντεβου με το γιατρο τη τριτη.. να δουμε αν εχει παρει θεση...αν εχει παρει θα περιμενουμε να ερθει σιγα σιγα..αν δεν εχει παρει ακομα δεν ξερω..θα δειξει.. η θα περιμενω λιγο ακομα να παρει η θα με προγραμματισει για καισαρικη αλλα δεν νομιζω γτ ειναι νωρις ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχουμε το ραντεβού μας σήμερα! Θα τον περιμένουμε όμως να έρθει στην ώρα του, σήμερα μπήκα στο μήνα μου, όποτε θέλει ας έρθει το αγοράκι μου!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη 25/1. Γενικά νοιώθω πολύ κουρασμένη,  φοβάμαι με τον παραμικρό πόνο-ενόχληση γιατί θα συνεχίσω να δουλεύω μέχρι τέλη Γενάρη κι ελπίζω να γεννήσω μετά τις 3/2...(ΠΗΤ 13/14 Φεβ). Με εξαίρεση πάντως το βάρος στην κοιλιά, πόνους στα πόδια και μια γενικότερη κόπωση, δεν νομίζω ότι έχω αντιληφθεί "διεργασίες" στη μήτρα, τράχηλο κλπ... Α κι ότι θέλω να πηγαίνω συνέχεια στην τουαλέτα...


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

Eίδαμε τον κούκλο μας, έχει φτάσει τα 2700, όλα τέλεια τα είδε ο γιατρός και από δω και πέρα κάθε εβδομάδα θα τον βλέπουμε! Εγώ από συμπτώματα έχω μόνο τις συσπάσεις τις προπαρασκευαστικές, πόνο στην ηβική σύμφυση από κάτω δηλ. και τελευταία και κάτι σουβλιές στο κέντρο της μήτρας, όπως στον πρώτο μου τοκετό την ώρα που γεννούσα. Όλα αυτά φυσιολογικά μου λέει και δεν προμηνύουν ακόμα τοκετό, αλλά όποτε κι αν έρθει καλώς να ορίσει όπως μου είπε. Αυτάααα! Μια αγωνία, ανυπομονησία κι ενθουσιασμό με φόβο μαζί την έχω πάλι, απ' την άλλη χαίρομαι για κάθε μέρα που περνάει και απολαμβάνω τον μεγάλο μου μόνο του με τον μικρό μπόμπιρα στην κοιλίτσα! Με πιάνει και μια νοσταλγία πως τελευταία φορά το ζω αυτό! Εν τω μεταξύ, σε 2 μέρες κλείνει τα 2 χρόνια ο μεγάλος μου, κλαψ κλαψ, μιλάμε περνάνε αστραπή τα χρόνια, μιλάει, τρέχει, είναι πια νήπιο και κόβει ορισμένες μπεμπεδίστικες συνήθειες τόσο χαριτωμένες :)))))))))))) μ' έχουν πιάσει ορμονικά, αλλά κι ο άντρας μου έτσι νοσταλγικά το βλέπει, σα να τρέχει ο μπόμπιρας να μεγαλώσει και δεν τον προλαβαίνουμε


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες...

Είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά θα ήμουν εδώ μαζί σας αν πήγαινε καλά η 1η εγκυμοσύνη μου... οπότε διαβάζω συχνά το θέμα σας..

Καλή επιτυχία σε όλες. Με το καλό να αγκαλιάσετε τα μωράκια σας...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! 

@fanouli υπομονή. Λίγες μέρες έμειναν!

@katerina29 σε ποια βδομάδα είσαι?περιμένουμε νέα σου σήμερα.

@Maria_Chris τι να πω κορίτσι μου..υποκλίνομαι! Μέχρι τελευταια στιγμή να δουλεύεις κ έχεις ήδη κ ένα παιδί.. σε θαυμάζω!

@Jo sephine σαν να το γράφω εγώ το κείμενο ένα πράμα! Τις ίδιες ενοχλήσεις, τις ίδιες σκέψεις κ τα ίδια συναισθήματα. Περνάει ο καιρός νεράκι. Να το χαίρεσαι το λουλούδι σου! Με το καλό να έρθει κ ο αδερφουλης του. Εμένα που ο μικρός έχει φύγει καιρό από τη μπεμπέ φάση μου φαίνεται τόσο μακρινό το πότε ήταν μια σταλιτσα κ το πότε μας 'αγοράζει κ μας πουλάει ' που λενε! Θα το ξαναζήσουμε σύντομα κ εύχομαι να είναι όλο ευτυχισμένες στιγμές που θα γίνουν όμορφες αναμνήσεις.

@iwanna24 ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές. Κ εσυ με το καλό το καλοκαιρινό σου μωράκι! Μην κοιτάς πίσω στο τι έγινε. Κοίτα μπροστά σ αυτό το υπέροχο που έρχεται!

Εμείς το μωρό μας το είδαμε την περασμένη εβδομάδα. Ήταν 2200 μια χαρά για 33 βδομάδες κ ραντεβού σε 3 βδομάδες να κανονίσουμε καισαρική. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι?  

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. 

@Jo sephine Εγώ πάλι ανυπομονώ να γεννήσω, να είμαστε 4 και να βρούμε τους ρυθμούς μας. Ότι μεγαλώνουν τα παιδιά είναι κάτι που κι εμένα με στενοχωρεί όταν το σκέφτομαι. Κι ότι κάποια στιγμη δεν θα τα έχω δίπλα μου. Αλλα έτσι είναι η πορεία της ζωής. Ας χαρούμε, λοιπόν, κάθε στιγμή.

Εμείς είπαμε για πρόκληση στις 31-1. Θα κάνω υπομονή μια βδομάδα κι ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.

Καλή αναμονή σε όλες!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ γέννησα έναν υγιέστατο μπέμπη! Τώρα είμαστε σπίτι κ προσπαθούμε να μπούμε σε ένα Ρυθμό με τον θηλασμό κ τον ύπνο.. Είναι το πρώτο μας παιδί κ έχουμε πολλά να μάθουμε...

Η καισαρική έγινε την περασμένη Τετάρτη κ όλα πήγαν καλά. Είχα κάποιες ενοχλήσεις τις πρώτες μέρες αλλά πλέον τίποτα το ιδιαίτερο. 

Πλησιάζει ο καιρός κ για τις υπόλοιπες :-D

Παράθεση

 

 


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ekrs να σας ζήσει ο μπέμπης! Γέρος κ καλοτυχος! 

@iwanna24 με το καλό το μωράκι σας! Όλα καλά εύχομαι! 

Με το καλό να παίρνουμε σειρά κ οι υπόλοιπες! Είμαστε κ εμείς σε αναμονή :)

Οσες θα γέννησετε με καισαρική είναι για λόγους υγείας ή επειδή είχε προηγηθεί κ σε προηγούμενη εγκυμοσύνη; 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα τωρα στο μηνα μου και εχω ΠΗΤ 16/2 ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ λοιπον καθε μερα για φυσιλογικο το πρωτο μου το εκανα φυσιολογικα στην 38 εβδομάδα αλλα λένε ότι τα δεύτερα έρχονται πιο γρήγορα θα δειξει πιστευω να πάμε μέχρι 5 του φλεβαρη πολύ θα το ήθελα 

Link to comment
Share on other sites

Σαν κι εμένα @katerina29, o πρώτος ήρθε 38+3 φυσιολογικά και τώρα τον δεύτερό μου θα τον περίμενα λίγο νωρίτερα, αλλά ο γιατρός μου διαφωνεί, λέει ότι μπορεί και ν' αργήσει και να μην το σκέφτομαι καν. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

εκρς να σας ζήσει το μωρακι! :-D εμείς τελικά γονείς του γεναρη καθώς το μικρό λουκουμαδακι αποφάσισε να βγει νωρίς νωρίς στις 7 γεναρη! μικρούτσικο κοριτσάκι αλλά χωρίς κανένα πρόβλημα ευτυχώς! είμαστε σπίτι μετά από κάποιες μέρες στη θερμοκοιτιδα και τρώμε για να μεγαλώσουμε  δίχως αύριο! :-D περιττό να σας πω ότι ήμασταν μισό έτοιμοι και έτρεχε ο μπαμπάς να τα καλύψει όλα! έμαθε τι θα πει σελτεδακι απότομα! :-P  εύχομαι σε όλες τέλειες γέννες και ζουμπουρλα μωρακια στην αγκαλιά σας (και στην ώρα τους! :-P )

  • Μου αρέσει 4

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...