Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

@Konsta15 μου, υπομονή τότε με το σίδηρο για να μην αισθάνεσαι ανήμπορη, φάε κρέας όσο μπορείς και όσπρια με βιταμίνη C, τι να γίνει, άλλωστε από τις τροφές απορροφάται πολύ περισσότερο παρά από τα συμπληρώματα. Για εμβόλια, ειδικά της γρίπης, εμένα ο γιατρός μου λέει αν δεν υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος στην εγκυμοσύνη να τα αποφύγουμε είναι το καλύτερο. Αλλά ξέρω πάρα πολλούς γυναικολόγους φίλων μου που της γρίπης τουλάχιστον τους το συστήνουν. Απ' την άλλη, της γρίπης αν το ψάξεις έχει περυσινά στελέχη γρίπης, που σίγουρα μεταλλάσσονται εύκολα από χρονιά σε χρονιά, οπότε δεν καλύπτει και πολλά πράγματα επί της ουσίας. Εγώ δεν το κάνω γενικώς και ειδικά τώρα νομίζω δεν παίζει. Αλλά οι γύρω μου, εκτός του γιου μου και του συζύγου, όλοι το κάνουν. Η παιδίατρος δεν μας το συστήνει επίσης.

Μια χαρά γεννήθηκαν τα μωρά σας. Εμένα 38+3 ο γιος μου ήταν 2,5 κιλά τελειόμηνος, τόσο γεννήθηκε και ακριβώς ίδια κιλά και ίδιες μέρες είχα γεννηθεί κι εγώ! Τόσο τον έβγαζε κι ο γυναικολόγος μου ακριβώς. Σήμερα πια είναι στην 75η καμπύλη όμως! Τώρα, τον δεύτερο μπουμπούκο μου τον βγάζει περίπου 3,5κ. τελειόμηνο, οπότε εκεί και ίσως λίγο πιο κάτω αν έρθει νωρίτερα πιστεύω θα είναι. Αλλά επί της ουσίας από δω και πέρα θ' αρχίσουμε να δίνουμε σημασία στο βάρος.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου γλυκα,τι κάνετε; χαθηκα αλλα περιμενα να κανω το ντοπλερ για να σας πω τα νεα μου.Λογω επαπειλουμμενης εγκυμοσυνης το εκανα νωριτερα,στις 28 εβδομάδες.Ο μικρος ζυγιζει 1300γρ, δηλαδη θρεφεται καλα προς το παρον,αλλα..ο πλακουντας απο grade 1 που ηταν στην 25η εβδομαδα πηγε σε grade 2,που σημαίνει  προωρη γηρανση του και αρα δεν ξερουμε ποσο θα αντεχει να οξυγονωνει και να θρεφει το παιδι,παλι για προωροτητα μου μιλησε ο γιατρος και σιγουρα για υπολειπομμενη αναπτυξη,ουφ..ανα δυο βδομαδες ντοπλερ και καρδιοτοκογραφημα για να δουμε πώς αντιδραει το μικρο,αν εχω συσπασεις κτλ..υπομονη και βημα βημα με τη βοηθεια του Θεού και ψυχραιμία  θα πορευτουμε..αυτα τα νεα μου!Οσο για το εμβολιο της γριπης,ο γιατρος μου ειπε να το κάνω γιατι αποκτα και το εμβρυο αντισωματα.Αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες μας που εχουμε βαρυνει:oops:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

@Jo sephine εγώ γύρισα τελικά στη δουλειά κ βλέπω ότι δεν έχω αντοχές καθόλου κ σήμερα πονάω κ παρα πολυ όποτε δεν το βλέπω να κάθομαι πολύ δυστυχώς. Καλή αρχή στην άδεια σου! Να την απολαύσεις!

Έχει καμία σας πόνους κ μπουκωματα χαμηλα όταν κουράζεται γιατί έχω ανησυχήσει πολύ.. ?

@Farantou κ αλλά άγχη βρε κορίτσι? Έχουμε μπλέξει κ οι 2 με γιατρούς κ όλο προβλήματα βρίσκουμε μου φαίνεται για να απασχολουμε το μυαλο μας. Κουραγιο μας!

Το κάνουν οι υπόλοιπες? @ekrs Εσύ είσαι μπροστά! Στην τελική ευθεία μπαίνεις τώρα πια! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farantou εμένα 1300 γρ στις 28 εβδομάδες μου φαίνεται μια χαρά - μη σου πω και πολύ!! για ποια υπολειπόμενη ανάπτυξη μιλάνε..;;;

@Konsta15 τι εννοείς "μπουκώματα";

Εγώ πάλι όταν έχω δύσκολο πρόγραμμα ξεχνάω ότι είμαι έγκυος, όταν είναι πιο νορμάλ (όπως σήμερα) μου βγαίνει όλη η κούραση και σέρνομαι.... Με τσακίζει κιόλας που ξυπνάω στη μέση της νύχτας άνευ λόγου και αιτίας και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ...


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

@Farantou εμένα 28+5 ήταν 1251γρ. που είναι στα φυσιολογικά των καμπυλών. Οπότε μη φοβάσαι :)

Όντως ξεκινάει η κατηφόρα από εδώ κ πέρα @Konsta15 μου... Αισίως ξεκίνησε η 31η εβδομάδα... :) Σε δέκα μέρες έχω το Doppler... Όλα βαίνουν Δόξα τω θεώ καλά... :) Το ωραίο είναι ότι πλέον θα βλέπουμε το μωράκι πιο συχνά :-D έχουμε κ γιορτές... Νεράκι θα κυλήσει ο χρόνος..


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς τον είδαμε το μικρό μας μια χαρά Έχει φτάσει το 1κιλο αλλά έχει πάρει μια πολύ περίεργη θέση που με πονάει πολύ. Δεν μπορώ να περπατήσω ώρες ώρες κ διπλωνομαι. @Maria_Chris αυτα ειναι τα μπουκωματα που ελεγα. Ενιωθα πολυ σπρωξιμο χαμηλα σα να γενναω! Όλα τα χε η μαριορη λέει.. Αφού είναι Καλά εντάξει θα το παραβλέψω αυτό!

@Jo sephine Πως περνάτε με την άδεια? Απολαμβάνεις το μπόμπιρα σου? Για το εμβόλιο που λες κ εγώ υπό σκέψη είμαι. Ο γιος μου κ ο άντρας μου το κάνουν λόγω παιδικού ο μικρός κ για να μας προστατέψουν με το μωράκι ο μεγαλος. Ο γυναικολόγος λέει όχι αλλά οι άλλοι γιατροί που με παρακολουθούν επιμένουν. Με μπέρδεψαν τι να πω..

@Farantou αισιόδοξες σκέψεις κ Όλα καλά θα πάνε. Δεν το λέω έτσι στον αέρα. Κ εγώ τόσα θέματα έχω αλλά σκέφτομαι αισιόδοξα! Αφού θα το έχετε υπό στενή παρακολούθηση δεν κινδυνεύει κάνεις. Καταλαβαίνω την αγωνία βέβαια.. 

@ekrs Ναι οι γιορτές θα βοηθήσουν πολύ να περάσουν οι μέρες γρήγορα! Όπως μας βοήθησαν κ οι καλοκαιρινές διακοπές να μην καταλάβουμε το πρώτο τρίμηνο Καλά Καλά κ να περάσει νεράκι. Τελικά είναι προτέρημα η γέννα το Φλεβάρη παρόλο που στην αρχή μου φαινόταν περίεργο λόγω ιωσεων κ κρύου κλπ. Όλα καλά!

@λουκουμαδακι @Stephanie13 που είστε? Ποιες ξεχνάω? Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια,δε μπορω αλλο,μου βρηκαν λευκωμα στη γενικη ουρων και τωρα κανω εξεταση για λευκωμα σε ουρα 24ωρου.Είναι πολυ επικινδυνο γιατι προμηνυει προεκλαμψια και πρεπει να μετραω την πιεση μου,απο το αγχος μου εχει αυξηθει φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

@Farantou, κουράγιο κοπέλα μου, αυτό μόνο μπορώ να σου πω γιατί κάθε μέρα που κερδίζει το μωράκι σου μέσα στην κοιλιά είναι κέρδος γι' αυτό! Σκέψου πόσο καλά έφτασες ως εδώ, είμαι σίγουρη ότι θα πας αρκετά ακόμη και μια χαρά θα γεννηθεί το μπεμπάκι!

@Konsta15, μια χαρά ο μπόμπιρας στα κιλάκια! Τι θέση έχει και σ' ενοχλεί; Τι περίεργη θέση είναι αυτή; Πάντως ως την 35η, ειδικά τα δεύτερα παιδιά που έχουν χώρο, μου έχει πει ο γιατρός μου ότι αλλάζουν πολλές θέσεις και συνήθως τελευταία στιγμή γίνονται κεφαλικά, αφού ξεκινήσει ο τοκετός κανονικά. Εγώ πλέον κάθομαι, απολαμβάνω τον μπόμπιρά μου πολύ, τον ρωτάω αν θέλει να γυρίσω στη δουλειά και λέει "όοοοοκι", χαχαχαχα! Τυχερός ο πρώτος ο μπόμπιρας γενικώς στο θέμα δουλειά και μαμά, τον δεύτερο σκέφτομαι που μετά το έτος θα πρέπει να γυρίσω και δεν θα 'χει αυτή την τύχη, αλλά παρηγοριέμαι όταν σκέφτομαι ότι θα 'χει άλλα προνόμια. Οι βόλτες είναι δύσκολες πια λόγω αγκαλιάς και σηκωμάτων, αλλά ευτυχώς λίγο με τη γιαγιά και τον παππού, λίγο με τη babysitter πάμε κάπου πρωί και απόγευμα. Γιατί δεν ξέρω αν το έχετε εσείς σε αυτή τη φάση, εμάς είναι θηρίο αν μείνει μέσα π.χ. λόγω βροχής και επίσης του βγαίνει σε κρίσεις και γκρίνια, αν και γενικώς ελάχιστα γκρίνιαζε παλιότερα. Λέω τώρα να ξεκινήσουμε και δημιουργική απασχόληση και μετά να συνεχίσει με μπαμπά ή παππού μάλλον, όταν γεννήσω. Για το εμβόλιο τι να πω, ζύγισέ τα εσύ και με το ένστικτό σου βάλε κάτω όλες τις γνώμες, είναι που εμπλέκονται και οι άλλοι γιατροί, αν είχες μόνο τη γνώμη του γυναικολόγου κι εγώ θα σου έλεγα άκου την, αλλά έχεις και τον μεγάλο που πάει παιδικό, οπότε μήπως να το σκεφτείς να το κάνεις; Αν ειδικά και οι άλλοι επιμένουν, κάτι θα ξέρουν. Ξέρω τόσες φίλες μου έγκυες τώρα παράλληλα μ' εμένα που το έκαναν. 

Πάντως εμείς με τον σύζυγο προτέρημα τη θεωρήσαμε τη γέννα Φεβρουάριο και είπαμε να την επαναλάβουμε! Είναι λίγο ζόρι οι ιώσεις (που ευτυχώς τις γλυτώσαμε στον γιο μου παντελώς), αλλά αν εξαιρέσεις αυτό και δεδομένου ότι στην Ελλάδα ευτυχώς λιακάδες υπάρχουν (σε αντίθεση με τα λεφτά...) βγαίναμε από λίγων ημερών και όταν ξεπετάχτηκε το μαναράκι μας και μπάνια κάναμε το καλοκαίρι και όλα! Τη θεωρώ εξαιρετική εποχή γιατί γλυτώνεις το καλοκαίρι με μεγάλη κοιλιά! 

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε; φαραντου ή αντιμετώπιση τώρα ποιά θα είναι;

κονστα αυτό με την πίεση το έχω και εγώ. είναι σε μία στάση κουλη κεφάλι κάτω σώμα εγκάρσιο πατούσες δίπλα στη μούρη δλδ απορω πως βολευτηκε έτσι! αποτέλεσμα όλο το βάρος στην κύστη και στον τράχηλο πόνο ζορισμα στο περπάτημα και φυσικά κάθε δύο λεπτά αίσθημα γεμάτης κύστης...

πήγα χθες γιατρό έφτασε 1,490γρ και σήμερα και αύριο θα κάνω τις ενέσεις για τα πνευμόνια και ξανά επανάληψη στις 32 εβδομάδες γύρω στις 21 δεκεμβρη να είμαστε καλυμμένοι και από αυτό το θέμα. κατά τ'αλλα σπίτι ξεκούραση πήγα δύο βόλτες πήραμε κάτι βρεφικα για την πρώτη χαρά αλλά δεν αντεχω έξω πολύ ώρα. ξεμαθα από την ξάπλα και με ζοριζει.. υπομονή λίγο έμεινε αυτό σκέφτομαι! όλα τα υπόλοιπα πιστεύω ον λαιν θα τα αγοράσω ή θα στέλνω τον συζυγο.. καρότσι ακόμα να αποφασίσουμε ευτυχώς καταλήξαμε στα έπιπλα. από βρεφικα αν αγορασατε ή έχετε από άλλα παιδάκια ποιά είναι πιο καλά; εμένα μου άρεσαν πολύ από ζαρα h&m και mothercare. καμιά άλλη πρόταση;

τζο χαίρομαι που από πείρα λες ότι είναι καλή εποχή ο φλεβαρης! μέχρι να ξεπεταχτει λίγο τσουπ άνοιξη! βόλτες! ωραίες θερμοκρασίες! ήλιος!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! επιτελους ρεπο σημερα να κατσω λιγο να ξεκουραστω. Διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν ειχα χρονο να απαντησω. 

Λοιπον, εμεις βρισκομαστε στην 29 εβδομαδα κ οσο περναει ο καιρος αγχωνομαι αλλα ανυπομονω κιολας! Το εμβολιο της γριπης το εκανα κανονικα γιατι λογω δουλειας δεν ηθελα να το διακινδυνευσω! σε ολους τους παιδικους σταθμους γινεται χαμος απο αρρωστιες.. ευτυχως σε δυο εβδομαδες σταματαω κ εγω γιατι πλεον οι αντοχες  μου εχουν πεσει πολυ! 

Την προηγουμενη εβδομαδα πηγαμε κ για τα πρωτα ψωνια μας! πηραμε κουνια,καροτσακι κ πορτ μπεμπε :) αν κ εδω στην Αγγλια εχουν προκαταληψεις κ λενε να μην εχεις το καροτσακι στο σπιτι σου ή γενικα στο κτιριο πριν γεννηθει το παιδι! 

Κατι που με προβληματιζει ειναι πως πλεον δεν θα κανω αλλον υπερηχο (ο τελευταιος ηταν πριν 8 εβδομαδες) εκτος αμα παω σε ιδιωτη. Επισης δεν μου ειπαν τιποτα για doppler κ δεν κανουν την εξεταση καμπυλη ζαχαρου! την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ραντεβου με τη μαια μου κ εδωσα αιμα για να να δουν τα επιπεδα βιταμινων,σιδηρου κ ζαχαρου αλλα αυτο ηταν. Τωρα απο εδω κ περα θα πηγαινω στη μαια για να ακουμε τη καρδουλα του μωρου, να μου ελεγχει τη πιεση κ να μετραει τη κοιλια μου. Το καλο ειναι πως μπορεις να κανεις εσυ το πλανο της γεννας κ να διαλεξεις πως θελεις να γεννησεις (φυσιολογικα ή καιδαρικη, ανωδυνο τοκετο, στο νερο ή στο σπιτι κ.α. ) Τι να πω.. θα φανει..

@Farantou πραγματικα σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου δυναμη κ κουραγιο κ θα δεις πως το τελος ολα θα πανε καλα.       


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα έμβρυα επίσης!

Διανύω την 29η εβδομάδα και "τρέχω" σαν το Βέγγο λόγω δουλειάς και λοιπών υποχρεώσεων... όχι προετοιμασίες για το μωρό, ούτε τα βασικά για το σπίτι δεν προλαβαίνω... να δω τι ιδιοσυγκρασία θα διαμορφώσει το μωρό με τόσο στρες...

Εδώ και το σίδηρο/ασβέστιο/μαγνήσιο ξεχνάω να πάρω... 


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια, εύχομαι να πηγαίνουν όλα καλά με τα μωρά μας!

Είδαμε κι εμείς το λουκουμάκι μας, έφτασε τα 1430 γρ. στις 29+1, θα γεννηθεί περίπου 3.600 κιλά αντράκι όπως μου τον βγάζει, πάλι μας έκρυβε τη μουρίτσα του και πήρε και θέση με το κεφαλάκι κάτω πια, με κλωτσάει όλη μέρα όπου βρει ο μπόμπιρας! μια ελπίδα για ήσυχο μωράκι έστω και στο 2ο πάει χάθηκε :)))) Έκανα και την καμπύλη, αρχίσαμε και δραστηριότητες τώρα που έκατσα με το μεγάλο μου μούτρο και μόνο χρόνος για ρουχαλάκια και προετοιμασίες δεν υπάρχει, κάτι θα πρέπει να γίνει σιγά σιγά όμως, ευτυχώς δεν έχω πολλά! Φιλιά σε όλες και να είστε καλά κι εσείς και τα μπεμπάκια, που τα βλέπω να σκάνε μύτη με το νέο έτος!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! 

@Jo sephine μια χαρά σας βρίσκω οικογενειακώς και τους 4! Έχεις κ βοήθεια. Με την babysitter ολα καλα? Ευχαριστημενη φανταζομαι.

Η περιεργη θεση του μωρου που λες ειναι κάτι σαν αυτό που περιέγραψε το @λουκουμαδακι μονο που εμένα έχει το κεφάλι του κάτω απ τα πλευρά μου κ τον πωπω του στον τράχηλο κ όταν τεντώνεται κατεβαίνει όλη η κοιλιά και πονάει η τομή της καισαρικης. Ο γιατρός είπε ότι είναι η πιο άβολη στάση που θα μπορούσε να έχει κ για τους 2 μας!

Κ ο δικός μου άμα δε βγει έξω καταλαβαίνεις τη νευρικότητα του έντονα. Δεν είναι γενικά νευρικός, αλλά θέλει εκτός σπιτιού πολλές ώρες κ όταν δεν γίνεται αυτό για οποιοδήποτε λόγο υπάρχει έντονη σύγχυση. Μας σώζει ο παιδικός τις καθημερινές ευτυχώς! Του αρκουν οι ωρες εκει κ μετά είναι εντάξει. Τις άλλες μέρες όμως δε σωζομαστε κ δεν έχουμε κ βοήθεια που δεν μπορώ εγώ να τρέχω από δω κ από κει.. τα τραβάει ο μπαμπάς του τα περισσότερα.

Προετοιμασίες για το μωρό ούτε συζήτηση κορίτσια..  ούτε καν το έχω σκεφτεί!

@Farantou υπομονή βρε Καλή μου ειλικρινά σε κυνηγάει η τύχη..  εύχομαι μολις γεννήσεις να σταματήσουν όλα σου τα προβλήματα!

@λουκουμαδακι γιατί κάνεις ενέσεις για τα πνευμόνια? Θα γεννήσεις νωρίς?

@Stephanie13 Καλή ξεκούραση τώρα που σταματάς δουλειά! Ελπίζω να βγήκες νικήτρια από τη μάχη με τις ιώσεις στο σταθμό! Εγώ παρακαλάω να ειναι δυνατός ο μεγάλος να μην κολλάει κ μου φέρει καμία κουλη ίωση..  φοβάμαι είναι η αλήθεια.. αλλά μέχρι τώρα όλα καλά. Κ πέρισυ δεν κόλλησε τίποτα! Πολύ ευχάριστα περίεργο αυτό. Πίστευα ότι θα είναι μόνιμα άρρωστο αλλά μας έβγαλε ψεύτες!

Τα υπόλοιπα κορίτσια όλα καλά?

 

Ξέχασα να σας ρωτήσω κ το πιο βασικό! Πόσο έντονες είναι οι κινήσεις των μωρών σας? Η τζο είπε ότι κλωτσάει παρα πολυ όλη μέρα. Εγώ δεν ξέρω αν είναι η θέση του τέτοια, αλλά δεν είναι καθόλου έντονες οι κινήσεις του. Πιο πολύ τεντώνεται ή κουνάει λίγο κάνα χέρι κ κάνα πόδι. Κλωτσιές όχι τόσο. Κ οχι συνεχεια. Μια στο τοσο. Δεν θυμάμαι από την προηγούμενη εγκυμοσυνη καθόλου είναι η αλήθεια. Ήμουν  στο κρεβάτι χάλια κ δεν έχω αναμνήσεις..  


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν μπορώ να πω οτι εχει μεγάλη κινητικότητα...το νοιωθω οτι κουνάει κανένα χεράκι ή ποδαράκι και εγω αλλα κλοτσιές τίποτα... θα είναι υσηχα τα μικρα μας φαίνεται. .και εγω απο τη πρωτη μου κόρη δεν θυμάμαι ποσο εντονα και πόσο συχνα την ένοιωθα...με αγχωνει που και που οτι δεν νοιωθω κλοτσιες εντονες.. αλλα το σημαντικο ειναι να τα νοιώθουμε και ας ειναι και ελαφριά και οχι δυνατα...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μ ανακουφίζεις Κατερίνα μου γιατί δεν μπορούσα να το περιγράψω ακριβώς κ στο γιατρό για να δούμε αν ανησυχούμε ή όχι. Δεν έχω κάποιο προαίσθημα βέβαια, θεωρώ ότι είναι καλά, αλλά δεν ξέρω κ αν είναι φυσιολογικό. Λες να βγουν ησυχουλια ? Ο μεγάλος μου ήταν υπερβολικά ήσυχο μωράκι κ ελπίζω να είναι κ αυτό!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...