Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αστα η αναμονή είναι το χειρότερο κομμάτι της όλης διαδικασίας. Κι εγω πόνους περιόδου είχα πριν το θετικό τεστ κ εφόσον εσυ δεν προγεστερονη ίσως να είναι κ σημάδι εγκυμοσύνης. Στο ευχομαι πραγματικά κορίτσι.

Καλημέρα!! Σήμερα είναι καλύτερη μέρα χωρίς πονακια και πιο ήρεμη.. Δεν ξέρω ρε κορίτσια ίσως και οι ορμόνες μου, χθες ήταν από τις χειρότερες μέρες μου.. Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι για τα κορίτσια που έχουν θετικά αποτελέσματα και ελπίζω να έχουν δύναμη τα κορίτσια που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα.. Έχω άλλες 5 μέρες ακόμα σα φαντάρος μετράω τις μέρες για την χοριακη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Πρώτος υπερηχος πριν λίγο, την είδαμε την κουκιδιτσα μας. Έχει και καρδιακό παλμό. Ίσα που ακούστηκε βέβαια αλλά υπάρχει. Ουφφφ πάμε για το επόμενο άγχος 

  • Μου αρέσει 12

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Μόλις τώρα έκανα εγγραφή! Έκανα και εγώ εξωσωματική και εμβρυομεταφορά 7/9/20 μεταφέραμε 2 βλαστοκύτταρα 5 ημερών. Πέρασα και εγώ με ανυπόμονη να έρθει η μέρα για πρώτη β χοριακη,και όλα καλά μόνο που είχα πολύ υγρό στη κοιλιά (βγάλαμε 13 ωάρια) και πόνους.. πόνους μόνο ξάπλα. Πρώτη β χοριακη 612 μετά από 11. Τέλεια αλλά έχω δύο παλινδρόμηκες πριν  7 εβ.  και η αλη 12 εβ. και φοβάμαι να χαρώ... Πάμε για δεύτερη 1460 μετά από 3 μέρες ,μετά από άλλες 3 μέρες  3538  και έτσι 6875  και 15139 - 22 μέρες μετά από εμβρυομεταφορά!!! Μάλλον δίδυμα λέει ο γιατρός! 1 Οκτωβρίου πάμε για υπέρηχο, ακόμα υγρό στη κοιλιά και είδαμε 1 σάκο και καρδιά γρήγορα, γρήγορα να αναβοσβήνει!!!! Λέω δεν πειράζει ένα είναι, μακάρι όλα καλά να πάνε!!! Πάμε ξανά 8/10 τι να δω χαρά μεγάλη είδαμε το δεύτερο σάκο και ακούσαμε δύο καρδούλες!!!! Έκλαψα...το πρώτο δείχνει 7εβ+1 και το δεύτερο 6εβ+5 !!!!! Έκπληξη!!!

Αύριο είμαι πάλι,έχω ώμος πολύ ανησυχία γιατί από χτες έχω πόνο στη μέση και χαμηλά... σήμερα σαν να είναι καλύτερα..

Η μέρες δεν περνάνε με τίποτα.... ζούσα για την ημέρα που θα εκανα  β χοριακη και τώρα για της μέρες που κάνω υπέρηχο...

Καλά αποτελέσματα σε όλες εσάς, καλές και εύκολες εγκυμοσύνες και στο τέλος να πάρουμε τα ζουζούνια μας στην αγκαλιά!!!!

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Πρώτος υπερηχος πριν λίγο, την είδαμε την κουκιδιτσα μας. Έχει και καρδιακό παλμό. Ίσα που ακούστηκε βέβαια αλλά υπάρχει. Ουφφφ πάμε για το επόμενο άγχος 

Καλημέρα, τι υπέροχα νέα!!!! Με το καλό και να το απολαύσεις με όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος!!!!! Πόσο είσαι??? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Meni_@ είπε:

Καλημέρα, τι υπέροχα νέα!!!! Με το καλό και να το απολαύσεις με όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος!!!!! Πόσο είσαι??? 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και εύχομαι να το ζήσετε όλες σύντομα. 

6εβδ+2 είμαι 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Πρώτος υπερηχος πριν λίγο, την είδαμε την κουκιδιτσα μας. Έχει και καρδιακό παλμό. Ίσα που ακούστηκε βέβαια αλλά υπάρχει. Ουφφφ πάμε για το επόμενο άγχος 

Μπραβοοοοοοοοο!!!!!!

Just now, Γεωργίανα είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Μόλις τώρα έκανα εγγραφή! Έκανα και εγώ εξωσωματική και εμβρυομεταφορά 7/9/20 μεταφέραμε 2 βλαστοκύτταρα 5 ημερών. Πέρασα και εγώ με ανυπόμονη να έρθει η μέρα για πρώτη β χοριακη,και όλα καλά μόνο που είχα πολύ υγρό στη κοιλιά (βγάλαμε 13 ωάρια) και πόνους.. πόνους μόνο ξάπλα. Πρώτη β χοριακη 612 μετά από 11. Τέλεια αλλά έχω δύο παλινδρόμηκες πριν  7 εβ.  και η αλη 12 εβ. και φοβάμαι να χαρώ... Πάμε για δεύτερη 1460 μετά από 3 μέρες ,μετά από άλλες 3 μέρες  3538  και έτσι 6875  και 15139 - 22 μέρες μετά από εμβρυομεταφορά!!! Μάλλον δίδυμα λέει ο γιατρός! 1 Οκτωβρίου πάμε για υπέρηχο, ακόμα υγρό στη κοιλιά και είδαμε 1 σάκο και καρδιά γρήγορα, γρήγορα να αναβοσβήνει!!!! Λέω δεν πειράζει ένα είναι, μακάρι όλα καλά να πάνε!!! Πάμε ξανά 8/10 τι να δω χαρά μεγάλη είδαμε το δεύτερο σάκο και ακούσαμε δύο καρδούλες!!!! Έκλαψα...το πρώτο δείχνει 7εβ+1 και το δεύτερο 6εβ+5 !!!!! Έκπληξη!!!

Αύριο είμαι πάλι,έχω ώμος πολύ ανησυχία γιατί από χτες έχω πόνο στη μέση και χαμηλά... σήμερα σαν να είναι καλύτερα..

Η μέρες δεν περνάνε με τίποτα.... ζούσα για την ημέρα που θα εκανα  β χοριακη και τώρα για της μέρες που κάνω υπέρηχο...

Καλά αποτελέσματα σε όλες εσάς, καλές και εύκολες εγκυμοσύνες και στο τέλος να πάρουμε τα ζουζούνια μας στην αγκαλιά!!!!

 

Πως να μην κλάψεις με τα 2 θαυματάκια στην κοιλίτσα σου. Ο θεός να σε βοηθήσει , να είσαι ψύχραιμη και να ξεκουράζεσαι. Θα χαρούμε να ακούσουμε πάλι νέα σας.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μπραβοοοοοοοοο!!!!!!

Πως να μην κλάψεις με τα 2 θαυματάκια στην κοιλίτσα σου. Ο θεός να σε βοηθήσει , να είσαι ψύχραιμη και να ξεκουράζεσαι. Θα χαρούμε να ακούσουμε πάλι νέα σας.

Ευχαριστώ πολύ! Κοντεύω τα 38.... ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας... Σας εύχομαι και σύντομα μανούλες.. Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά ότι καλύτερο με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη διότι η κάθε μία έχει την δική της ιστορία... Κορίτσια μου εγώ Έκανα τον Ιούνιο εμβρυομεταφορα με 2 μοριδια και τελικά απέτυχε. Τώρα βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια με βλαστοκυστες. Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει μετά από πόσες μέρες μπορώ να κάνω τεστ εγκυμοσύνης μετά την εμβρυομεταφορα γιατί δεν αντέχω να περιμένω μέχρι την χοριακη μου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ε και ; Μεγάλη είσαι; Σιγά!

Απλά όσο περνάνε τα χρόνια γίνεται ποίο δύσκολα,άντρας μου έχει τερατοζωσπερμία, δηλαδή αυξημένων ποσοστό σπερματοζωαρίων με ανώμαλη μορφολογία....(λόγο χρόνια δουλειά με επικίνδυνα φάρμακα, ράντισμα ,έντομα, φυτά ...) πριν 3 χρόνια τα καλά σπερματοζωάρια ήταν 3%  τώρα είναι 1%....

Παλιά εμένα έγκυος φυσιολογικά και συνέχεια παλινδρόμηκες ,μετά  βιοχημικές κύηση.. πολύ άσχημα...στο τέλος δεν εμένα καθόλου....για αυτό και μόνη λύση εξωσωματική να διαλέξουμε και τα καλά σπερματοζωάρια.....

Έχω επίσης και μια μεγάλη κόρη από το πρώτο μου γάμο 15 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary mar είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας... Σας εύχομαι και σύντομα μανούλες.. Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά ότι καλύτερο με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη διότι η κάθε μία έχει την δική της ιστορία... Κορίτσια μου εγώ Έκανα τον Ιούνιο εμβρυομεταφορα με 2 μοριδια και τελικά απέτυχε. Τώρα βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια με βλαστοκυστες. Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει μετά από πόσες μέρες μπορώ να κάνω τεστ εγκυμοσύνης μετά την εμβρυομεταφορα γιατί δεν αντέχω να περιμένω μέχρι την χοριακη μου; 

Κοίτα εγώ με 2 εμβρυακια 3 ημερών μου είπε ο γιατρός στις 14 μέρες χοριακη.. Γενικά επειδή ανυπομονώ ρώτησα την γυναικολόγο και μου είπε να μην κανω τεστ γιατί γενικά με τα φάρμακα δεν θα δείξει σωστό αποτέλεσμα... Σου εύχομαι υπομονή και να έχεις τεράστια χοριακη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Πρώτος υπερηχος πριν λίγο, την είδαμε την κουκιδιτσα μας. Έχει και καρδιακό παλμό. Ίσα που ακούστηκε βέβαια αλλά υπάρχει. Ουφφφ πάμε για το επόμενο άγχος 

Μπράβο!!!! Με το καλό! Θετική σκέψη κ θετική αυρα!!

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary mar είπε:

@Meni_@ θα κάνω το ίδιο έτσι κ αλλιώς Δευτέρα περιμένω την ακατανομαστη.. Εάν είναι θα δειξη. 

Και εγώ Δευτέρα πάω για χοριακη... Μην αγχώνεσαι.... Εγώ κανονικά αύριο δεν περιμένω... Όλα καλά θα μας πάνε!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...