Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Simonaki είπε:

Το να σταμάτησε μόνο το ένα έμβρυο δεν το είχα σκεφτεί καν! αν αυτό είναι εφικτό, μου δίνεις μια ελπίδα !

Για θρομβοφιλία έχω κάνει εξετάσεις και δεν έχω αλλά επειδή ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου ούτως ή άλλως κάνω ενεση inohep καθημερίνα στην εγκυμοσύνη. Απο αυτά που διάβαζα αυτες τις μέρες, θα συζητήσω με τον γιατρό τι μπορώ να κάνω, καρυότυπο, αυτοάνοσο, λοιμώξεις αν υπάρχουν, κατι που είδα για natural killer cells.. Δεν ξέρω, θα συζητήσω μαζί του και βλέπουμε. 

Κοριτσι μου, μην τρελαινεσαι. Κ γω ειχα δει αιμα μια φορα κ μετα καφε εκκρισεις κ εν τελει σταματησε το δευτερο εμβρυο.. Σημερα συνεχιζω την κυηση με πολλη προσοχη κ με ενα μωρακι 16.εβδομαδων στην κοιλιτσα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσι μου, μην τρελαινεσαι. Κ γω ειχα δει αιμα μια φορα κ μετα καφε εκκρισεις κ εν τελει σταματησε το δευτερο εμβρυο.. Σημερα συνεχιζω την κυηση με πολλη προσοχη κ με ενα μωρακι 16.εβδομαδων στην κοιλιτσα. 

Μπράβο! πολύ ευχάριστα νέα και ελπιδοφόρα!! 

Μακάρι να συνέβη και σε εμένα το ίδιο, θα μάθω αύριο το βράδυ και θα σας γράψω. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Simonaki είπε:

Μπράβο! πολύ ευχάριστα νέα και ελπιδοφόρα!! 

Μακάρι να συνέβη και σε εμένα το ίδιο, θα μάθω αύριο το βράδυ και θα σας γράψω. :)

Αναμενουμε με αγωνια. Να σου πω οτι καφε εκκρισεις ειχα μετα τουλαχιστον για 4 εβδομαδες. Ετσι δλδ για να μην τρελαθεις απο την αγωνια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2020 at 9:39 ΜΜ, athinaida είπε:

Τι να σου πω..., εύχομαι η Παναγία να σε έχει υπό την σκέπη σου και να σε βοηθήσει..

Ότι κι αν γίνει, είσαι δυνατή... Και μόνο ότι έχεις μπει στον χορό των εξωσωματικών, είσαι δυνατή!!

Σκεψου ότι είναι να γίνει, θα γίνει για καλό...

η φύση  αντιλαμβάνεται προβλήματα και -συνήθως- επεμβαίνει, χωρίς ακόμη να είναι γνωστό ακριβώς πως, και διακόπτει αρχόμενες κυήσεις που έχουν προβλήματα...

Σου εύχομαι ότι καλύτερο για σας!

Ενημέρωσε μας την Δευτέρα.. 

 

Καλημερα, έφτασε αν θυμάμαι καλα η χοριακη σου, καλα αποτελέσματα!! Εγώ έχω δυο μέρες ακόμα αν και αύριο λέω να κάνω ένα τεστ να προετοιμαστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα.αν κ η τελευταια μου εμβρυομεταφορα του ιουλιου κατεληξε σε παλινδρομη..μπαινω συχνα στο φορουμ για να βλεπω θετικες εκβασεις χαιρομαι και παιρνω θαρρος.για τα κοριτσια που ειναι σε παρομοια κατασταση με εμενα πεισμωστε και συνεχιστε και που θα παει θα τα καταφερουμε και εμεις.για τα υπολοιπα κοριτσια να εχετε τελειομηνες εγκυμοσυνες

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Καλημερα, έφτασε αν θυμάμαι καλα η χοριακη σου, καλα αποτελέσματα!! Εγώ έχω δυο μέρες ακόμα αν και αύριο λέω να κάνω ένα τεστ να προετοιμαστω

Καλησπέρα...

Μόλις βγήκε και είναι αρνητική...

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

Είχα κάνει hometest το Σάββατο και είχε βγει αρνητικό οπότε ήμουν υποψιασμένη...

Τι να πω... ειμαι μουδιασμένη...

Κατι άλλο σχεδιάζει ο Θεός για εμάς....

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μαρουλακι, να σπάσεις το κακό σερί που έπεσε τις τελευταίες μέρες και να έχεις μια τεράστια χοριακή!!

Καλή συνέχεια στις προσπάθειες όλων!!

  • Λυπημένη/-ος 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλησπέρα...

Μόλις βγήκε και είναι αρνητική...

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

Είχα κάνει hometest το Σάββατο και είχε βγει αρνητικό οπότε ήμουν υποψιασμένη...

Τι να πω... ειμαι μουδιασμένη...

Κατι άλλο σχεδιάζει ο Θεός για εμάς....

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μαρουλακι, να σπάσεις το κακό σερί που έπεσε τις τελευταίες μέρες και να έχεις μια τεράστια χοριακή!!

Καλή συνέχεια στις προσπάθειες όλων!!

Αχ καλή μου είναι λογικό το μούδιασμα... Δεν έχω λόγια. Το μόνο που πιστεύω είναι ότι οτιδήποτε θελήσουμε δεν σταματάμε να προσπαθούμε. Σου εύχομαι ολόψυχα να σταθείς γρήγορα στα πόδια σου και με καλή ψυχολογία να πας την επόμενη φορά και να αποκτήσεις τα παιδάκια σου 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλησπέρα...

Μόλις βγήκε και είναι αρνητική...

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

Είχα κάνει hometest το Σάββατο και είχε βγει αρνητικό οπότε ήμουν υποψιασμένη...

Τι να πω... ειμαι μουδιασμένη...

Κατι άλλο σχεδιάζει ο Θεός για εμάς....

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μαρουλακι, να σπάσεις το κακό σερί που έπεσε τις τελευταίες μέρες και να έχεις μια τεράστια χοριακή!!

Καλή συνέχεια στις προσπάθειες όλων!!

Λυπάμαι πολύ... είναι δύσκολο και δεν έχω πολλά να πω, να φύγει το μούδιασμα της λύπης και να βρεις ξανά τον δρόμο σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. 

Είχε καμία "δύσκολη" εμβρυομεταφορά; Λόγω θέσης της μήτρας δυσκολεύτηκε ο γιατρός να τοποθετήσει τον καθετήρα. Μετά την μεταφορά έχω ροζ και συχνοουρια. 

Έχει καμία παρόμοια εμπειρία; 

Θεωρείται ότι επηρεάζει την έκβαση της εξωσωματικής; 

Ο γιατρός μου είπε όχι, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

κοριτσια πριν λιγο δεν κρατηθηκα, επηρεάστηκα και λιγο απο την αθηναιδα που ήμασταν κοντά και λεω ας κανω ενα τεστ εστω απογευματινο, ειμαι 10η μερα απο ετ

βγηκε θετικο και λεω μπα λαθος, ειναι και απο τα φτηνα

καπακι βουταω ενα ακομα μεσα στο κυπελακι με τα ουρα, θετικο και αυτο

χαρηκα ειναι η αληθεια, αλλα τα κοιτούσα και σαν χαζη  γιατι ειναι πρωτοφανες, σαν να μην το πιστευω

Για αυριο το πρωι ειχα παρει ενα clear blue να επιβεβαιωσω το συνηθες αρνητικο μου ωστε να προετοιμαστω για το κουλουρι της χοριακης την Τεταρτη...... τωρα ομως τι κανω;

δεν ειχα προετοιμαστει για θετικο τεστ....να κανω και αυριο το αλλο και Τεταρτη την χοριακή οπως μου χε ζητησει ο γιατρος;

Χάρηκα, αλλα δεν εχω μαθει να χαιρομαι γιατι δεν εχω ξαναδει θετικο τεστ και ειμαι καπως "παγωτο"

Συγχαρητηρια!!!!! Αντε με ένα μεγάλο νούμερο τώρα να ξεκινήσεις όμορφα και ήρεμα.... 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

κοριτσια πριν λιγο δεν κρατηθηκα, επηρεάστηκα και λιγο απο την αθηναιδα που ήμασταν κοντά και λεω ας κανω ενα τεστ εστω απογευματινο, ειμαι 10η μερα απο ετ

βγηκε θετικο και λεω μπα λαθος, ειναι και απο τα φτηνα

καπακι βουταω ενα ακομα μεσα στο κυπελακι με τα ουρα, θετικο και αυτο

χαρηκα ειναι η αληθεια, αλλα τα κοιτούσα και σαν χαζη  γιατι ειναι πρωτοφανες, σαν να μην το πιστευω

Για αυριο το πρωι ειχα παρει ενα clear blue να επιβεβαιωσω το συνηθες αρνητικο μου ωστε να προετοιμαστω για το κουλουρι της χοριακης την Τεταρτη...... τωρα ομως τι κανω;

δεν ειχα προετοιμαστει για θετικο τεστ....να κανω και αυριο το αλλο και Τεταρτη την χοριακή οπως μου χε ζητησει ο γιατρος;

Χάρηκα, αλλα δεν εχω μαθει να χαιρομαι γιατι δεν εχω ξαναδει θετικο τεστ και ειμαι καπως "παγωτο"

Μπραβοοοοο! Συγχαρητήρια! Να πας Τετάρτη για χοριακη, να του κανείς την χάρη κ να δεις κ ένα τεράστιο νούμερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

κοριτσια πριν λιγο δεν κρατηθηκα, επηρεάστηκα και λιγο απο την αθηναιδα που ήμασταν κοντά και λεω ας κανω ενα τεστ εστω απογευματινο, ειμαι 10η μερα απο ετ

βγηκε θετικο και λεω μπα λαθος, ειναι και απο τα φτηνα

καπακι βουταω ενα ακομα μεσα στο κυπελακι με τα ουρα, θετικο και αυτο

χαρηκα ειναι η αληθεια, αλλα τα κοιτούσα και σαν χαζη  γιατι ειναι πρωτοφανες, σαν να μην το πιστευω

Για αυριο το πρωι ειχα παρει ενα clear blue να επιβεβαιωσω το συνηθες αρνητικο μου ωστε να προετοιμαστω για το κουλουρι της χοριακης την Τεταρτη...... τωρα ομως τι κανω;

δεν ειχα προετοιμαστει για θετικο τεστ....να κανω και αυριο το αλλο και Τεταρτη την χοριακή οπως μου χε ζητησει ο γιατρος;

Χάρηκα, αλλα δεν εχω μαθει να χαιρομαι γιατι δεν εχω ξαναδει θετικο τεστ και ειμαι καπως "παγωτο"

Μπραβο! Εάν είναι βλαστοκυστες να πας αύριο να κάνεις τη χοριακη. 11ημερα είναι μια χαρά. Καλή συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...