Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, phal είπε:

Κορίτσια εγώ επέστρεψα από τον πρωτο υπερηχο . 5w +5d Ο υπέρηχος έδειξε δίδυμα ακούσαμε κ καρδιές. Συγκρατημένα αισιόδοξη το ίδιο κ ο γιατρός, πολλή προσοχή για τις επόμενες δύο με τρεις εβδομάδες που είναι κρίσιμες. Έχω καφέ υγρά που μου είπε ότι είναι συνηθισμένο στα δίδυμα. 

Αυτά τα νέα μου για σήμερα ελπίζω στα καλύτερα για όλες μας!

Υ.γ. τα άγχη δεν τελειώνουν ποτέ?? !!!

Τέλεια νέα! Καλύτερα δεν μπορούσανε να είναι. Λίγη ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, phal είπε:

Κορίτσια εγώ επέστρεψα από τον πρωτο υπερηχο . 5w +5d Ο υπέρηχος έδειξε δίδυμα ακούσαμε κ καρδιές. Συγκρατημένα αισιόδοξη το ίδιο κ ο γιατρός, πολλή προσοχή για τις επόμενες δύο με τρεις εβδομάδες που είναι κρίσιμες. Έχω καφέ υγρά που μου είπε ότι είναι συνηθισμένο στα δίδυμα. 

Αυτά τα νέα μου για σήμερα ελπίζω στα καλύτερα για όλες μας!

Υ.γ. τα άγχη δεν τελειώνουν ποτέ?? !!!

Τελειαααααα υπέροχα έρχονται τα πιτσιρίκια!!! Προσοχή όπως σου είπε ο γιατρός και ναι να είσαι σίγουρη ότι τα άγχη δεν τελειώνουν ποτεεεεεε 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

κοριτσια πριν λιγο δεν κρατηθηκα, επηρεάστηκα και λιγο απο την αθηναιδα που ήμασταν κοντά και λεω ας κανω ενα τεστ εστω απογευματινο, ειμαι 10η μερα απο ετ

βγηκε θετικο και λεω μπα λαθος, ειναι και απο τα φτηνα

καπακι βουταω ενα ακομα μεσα στο κυπελακι με τα ουρα, θετικο και αυτο

χαρηκα ειναι η αληθεια, αλλα τα κοιτούσα και σαν χαζη  γιατι ειναι πρωτοφανες, σαν να μην το πιστευω

Για αυριο το πρωι ειχα παρει ενα clear blue να επιβεβαιωσω το συνηθες αρνητικο μου ωστε να προετοιμαστω για το κουλουρι της χοριακης την Τεταρτη...... τωρα ομως τι κανω;

δεν ειχα προετοιμαστει για θετικο τεστ....να κανω και αυριο το αλλο και Τεταρτη την χοριακή οπως μου χε ζητησει ο γιατρος;

Χάρηκα, αλλα δεν εχω μαθει να χαιρομαι γιατι δεν εχω ξαναδει θετικο τεστ και ειμαι καπως "παγωτο"

Συγχαρητήρια! Δεν ξέρω γιατί αλλά σαν να είμαστε προετοιμασμένοι καλύτερα για τα άσχημα παρα για τα απρόσμενα ευχάριστα! Εύχομαι να σας πάνε όλα καλα! 

Εγώ σήμερα έκανα την τρίτη χοριακη μου, 1850! Το Σάββατο έχουμε υπέρηχο! 

Just now, phal είπε:

Κορίτσια εγώ επέστρεψα από τον πρωτο υπερηχο . 5w +5d Ο υπέρηχος έδειξε δίδυμα ακούσαμε κ καρδιές. Συγκρατημένα αισιόδοξη το ίδιο κ ο γιατρός, πολλή προσοχή για τις επόμενες δύο με τρεις εβδομάδες που είναι κρίσιμες. Έχω καφέ υγρά που μου είπε ότι είναι συνηθισμένο στα δίδυμα. 

Αυτά τα νέα μου για σήμερα ελπίζω στα καλύτερα για όλες μας!

Υ.γ. τα άγχη δεν τελειώνουν ποτέ?? !!!

Καλή και τελειομηνη κύηση σου εύχομαι! Με τη χοριακη ξεκίνησες και πως εξελίχθηκε με τα δίδυμα μέχρι τον υπέρηχο?

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αυρα87 είπε:

Συγχαρητήρια! Δεν ξέρω γιατί αλλά σαν να είμαστε προετοιμασμένοι καλύτερα για τα άσχημα παρα για τα απρόσμενα ευχάριστα! Εύχομαι να σας πάνε όλα καλα! 

Εγώ σήμερα έκανα την τρίτη χοριακη μου, 1850! Το Σάββατο έχουμε υπέρηχο! 

Καλή και τελειομηνη κύηση σου εύχομαι! Με τη χοριακη ξεκίνησες και πως εξελίχθηκε με τα δίδυμα μέχρι τον υπέρηχο?

Είχα ξεκινήσει με 460 περίπου κ με τον υπέρηχο είχα 50.000

Ευχαριστώ! Και σε σένα εύχομαι την καλύτερη εξέλιξη!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

Καλησπέρα...

Μόλις βγήκε και είναι αρνητική...

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

Είχα κάνει hometest το Σάββατο και είχε βγει αρνητικό οπότε ήμουν υποψιασμένη...

Τι να πω... ειμαι μουδιασμένη...

Κατι άλλο σχεδιάζει ο Θεός για εμάς....

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μαρουλακι, να σπάσεις το κακό σερί που έπεσε τις τελευταίες μέρες και να έχεις μια τεράστια χοριακή!!

Καλή συνέχεια στις προσπάθειες όλων!!

Κοπέλα μου είναι πολύ δύσκολη στιγμή. Σε καταλαβαίνουμε ολες και σου στέλνουμε την πιο ζεστή μας αγκαλιά! Πάρε τον χρόνο σου. Όπως μου λέει η ψυχοθεραπευτρια μου είναι μια πολύ δύσκολη διαδικασία αλλά όχι ακατόρθωτη, και δεν σταματάμε μέχρι να καταφέρουμε τον στόχο μας! 

  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση...

Είναι βάλσαμο που τα λέμε μέσα από εδώ...

Μπραβο Μαρουλακι!! Δόξα τον Θεό!! Να κάνεις την χοριακή σου την Τετάρτη όπως σου είπε ο γιατρός σου και θα είναι τεράστια!!

Phal  και Αύρα πολύ ωραία τα νέα σας!!

Έτσι να ακούμε ευχάριστα, να ζεσταινεται λίγο η καρδούλα μας ....

Φιλιά πολλά σε όλες!

Πίστη στο όνειρο...

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, phal είπε:

Είχα ξεκινήσει με 460 περίπου κ με τον υπέρηχο είχα 50.000

Ευχαριστώ! Και σε σένα εύχομαι την καλύτερη εξέλιξη!

Πω πω συγχαρητηρια!!!! Τι συγκίνηση Θεέ μου. Το έχω περάσει και είναι σαν να ζεις όνειρο.

Αγου ακούσατε καρδιές όλα θα πάνε τέλεια. Πολλή πολλή ξεκούραση μόνο ναι;;;

8 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση...

Είναι βάλσαμο που τα λέμε μέσα από εδώ...

Μπραβο Μαρουλακι!! Δόξα τον Θεό!! Να κάνεις την χοριακή σου την Τετάρτη όπως σου είπε ο γιατρός σου και θα είναι τεράστια!!

Phal  και Αύρα πολύ ωραία τα νέα σας!!

Έτσι να ακούμε ευχάριστα, να ζεσταινεται λίγο η καρδούλα μας ....

Φιλιά πολλά σε όλες!

Πίστη στο όνειρο...

Μην απογοητεύεσαι, είμαστε δίπλα σου!!!!

@Αυρα87 με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος!!!! Μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη σου ευχομαι.

5 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Τετάρτη χοριακη και μακαρι να πάει καλα. 

Μια χαρά θα πάει και σε εσένα. Μόνο θετικές χοριακες να βλέπουμε μπράβο!!!!

στειλτε και σε μας μπεμπεδόσκονη Χαχαχαχ 

  • Ευχαριστώ 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και συγχαρητήρια για τα καλά νέα που είδα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ειλικρινά, ξέρω καλά τον αγώνα που δίνουμε όλες μας...

Δυστυχώς εμείς δεν τα καταφέραμε πάλι, παλλίνδρομη και αυτή, οπότε τώρα κάποιες εξετάσεις λίγες που συμφωνήσαμε προς το παρόν με τον γιατρό και σύντομα μέσα στο 2020 θέλω αν το επιτρέψουν οι συνθήκες, να ξαναπροσπαθήσουμε με τα 2 τελευταία έμβρυα που έχουμε και περιμένουν. 

Δύσκολα αλλά είχα προετοιμαστεί από τα γεγονότα πριν λίγες ημέρες, οπότε δεν το πήρα τόσο κατάκαρδα, αλλά και πάλι η ελπίδα υπήρχε... 

Σας ευχαριστώ για τις στιγμές που μου δώσατε δύναμη και εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες σας όπως ακριβώς το επιθυμείτε. 

 

  • Λυπημένη/-ος 15
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα... Θέλω την βοήθειά σας.. Πρώτη εξωσωματική μετά από 4 φυσιολογικες συλλήψεις και δυο επεμβάσεις αφαίρεσης σαλπίγγων. Εμβρυομεταφορα στις 05/10/20 με δύο πολύ καλά 3 ημερών.. Σήμερα λοιπόν νιώθω πόνο περιόδου και έντονο πρήξιμο στο στήθος. Πίστευα ότι θα πετύχει αλλά μετά απο αυτά σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη.. Κανονικά η περίοδος είναι να έρθει την Πέμπτη και χοριακη να κάνω την Δευτέρα.. Μήτρα πολύ καλή, ενδομητριο πολύ καλο αφού ούτε φάρμακο δεν μου έδωσαν για αυτό.. Είχε καμία από εσάς συμπτώματα περιόδου και να ήταν τελικά?? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια και από εμένα.Χαίρομαι τόσο πολύ για τα καλά σας νέα! @phal!! @Αυρα87!!

Μια βλαστοκυστούλα βάλαμε κι εμείς πριν απο μερικές ημέρες και βλέπουμε..Τις πρώτες δυο τρεις μερες ειχα εντονες ενοχλήσεις τώρα ακόμα έχω αλλά όχι έντονες, είναι από τα φάρμακα πιστεύω. ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...έτσι δεν είναι; 

Δεν το μπορώ και το ξάπλα απλά δεν κάνω υπερβολές...

 

Μη στεναχωριέσαι @Simonakiείμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά απο εδω και στο εξής...

  • Μου αρέσει 3

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Meni_@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Θέλω την βοήθειά σας.. Πρώτη εξωσωματική μετά από 4 φυσιολογικες συλλήψεις και δυο επεμβάσεις αφαίρεσης σαλπίγγων. Εμβρυομεταφορα στις 05/10/20 με δύο πολύ καλά 3 ημερών.. Σήμερα λοιπόν νιώθω πόνο περιόδου και έντονο πρήξιμο στο στήθος. Πίστευα ότι θα πετύχει αλλά μετά απο αυτά σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη.. Κανονικά η περίοδος είναι να έρθει την Πέμπτη και χοριακη να κάνω την Δευτέρα.. Μήτρα πολύ καλή, ενδομητριο πολύ καλο αφού ούτε φάρμακο δεν μου έδωσαν για αυτό.. Είχε καμία από εσάς συμπτώματα περιόδου και να ήταν τελικά?? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα 

Μην δίνεις σημασία. Εγώ και τις 2 φορές με θετικό τεστ είχα πόνους περιόδου. Παίρνουμε πολλά σκευάσματα, για αυτό νομίζω και αυτά τα συμπτώματα. Καλή επιτυχία!


LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση...

Είναι βάλσαμο που τα λέμε μέσα από εδώ...

Μπραβο Μαρουλακι!! Δόξα τον Θεό!! Να κάνεις την χοριακή σου την Τετάρτη όπως σου είπε ο γιατρός σου και θα είναι τεράστια!!

Phal  και Αύρα πολύ ωραία τα νέα σας!!

Έτσι να ακούμε ευχάριστα, να ζεσταινεται λίγο η καρδούλα μας ....

Φιλιά πολλά σε όλες!

Πίστη στο όνειρο...

Είσαι μεγάλη καρδιά και με έναν πάρα πολύ καλό λόγο για την κάθε μία. Εύχομαι ο θεός να σου δώσει πολύ σύντομα αυτό που επιθυμείς!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αυρα87 είπε:

Μην δίνεις σημασία. Εγώ και τις 2 φορές με θετικό τεστ είχα πόνους περιόδου. Παίρνουμε πολλά σκευάσματα, για αυτό νομίζω και αυτά τα συμπτώματα. Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Τι να πω μακάρι... Εύχομαι να είναι όπως τα λες. Εν τω μεταξύ η γυναικολόγος μου είπε να κάνω την χοριακη την Δευτέρα όχι νωρίτερα θα σκάσω.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Meni_@ είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Τι να πω μακάρι... Εύχομαι να είναι όπως τα λες. Εν τω μεταξύ η γυναικολόγος μου είπε να κάνω την χοριακη την Δευτέρα όχι νωρίτερα θα σκάσω.. 

Αστα η αναμονή είναι το χειρότερο κομμάτι της όλης διαδικασίας. Κι εγω πόνους περιόδου είχα πριν το θετικό τεστ κ εφόσον εσυ δεν προγεστερονη ίσως να είναι κ σημάδι εγκυμοσύνης. Στο ευχομαι πραγματικά κορίτσι.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...