Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mary mar είπε:

@Meni_@  α! Είμαστε πολύ κοντά με μια ημέρα διαφορά.. Τέλεια για κάνε την Κυριακή για να δούμε. Εμένα μου είπε Τρίτη για χοριακη εσένα; βέβαια Δευτέρα περιμένω την ακατανόμαστη θα δούμε λοιπόν. Θα περιμένω θετικά νεακια σου! Σου στέλνω οοοολη μου την θετική ενέργεια :D

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Κοίτα γενικά από την προγεστερονη μη περιμένεις αίμα στο λέω να είσαι πιο χαλαρά. Ρώτησα τη γυναικολόγο και μου είπε ότι μπορεί και να μην δούμε αίμα... Εγώ σήμερα δεν την περιμένω... Αχ θα περάσουν οι μέρες που θα πάνε τελικά το πιο δύσκολο όλης της διαδικασίας είναι αυτές οι 14 μέρες Χαχχα... Που την έκανες?? Εγώ στα Γιάννενα στον ζηκ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Meni_@ είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου... Κοίτα στήθος πρησμένο ναι(αν και με την προγεστερονη πρήζετε λένε) και πονακια περιόδου έχω και εγώ.. Δεν θυμάμαι αν στο είπα πάλι με τα φάρμακα γενικά που έχουμε πάρει δεν δείχνουν και πολλά.. Έχω διαβάσει πολλές κοπέλες που δεν είχαν συμπτώματα ιδιαίτερα και είχαν θετικό αποτέλεσμα... Θα δεις θα πάνε όλα καλά μόνο θετικά να σκεφτούμε...κοντά είμαστε στην εμβρυομεταφορα εγώ 05/10..λεω την Κυριακή να κάνω ένα τεστ σπίτι να πάρω την κρυαδα μου!! 

Καλησπέρα... Τελικά σε είδε ο γιατρός, πως είσαι??? 

Καλησπέρα!Ναι !!! Όλα καλά τα ζουζούνια μου έχουν μεγαλώσει όλα καλά η μήτρα μεγαλώνει,μου είπε να μην ανησυχώ τόσο.Ειμαι και 1.64 και 46 κιλά πως θα χωρέσουν δεν ξέρω... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Meni_@ αχ αυτές οι 14 μέρες... Στην αρχή είσαι οκ αλλά μετά τις 3-4 ημέρες το μυαλό σου πάει συνέχεια εκεί βρε παιδάκι μου και να μην το θες.. Εγώ Αθήνα την έκανα δεν είμαι από Αθήνα όμως.. Ο γιατρός μου είναι λιγομιλητος περιμένει την χοριακη κ μετά όλα τα άλλα.. Α δεν το ήξερα ότι η προγεστερονη καθυστέρη την ακατανομαστη... Χμ για να δούμε γιατί την προηγούμενη φορά ήρθε ακριβώς στην μέρα της.. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω... 

@katetsouka ποτέ έκανες εμβρυομεταφορα; και εγώ βλαστοκυστες έβαλα από κατάψυξη εσύ; από συμπτωματα τι έχεις;  βέβαια η κάθε μία έχει τα δικά της συμπτωματα. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Γεωργίανα είπε:

Καλησπέρα!Ναι !!! Όλα καλά τα ζουζούνια μου έχουν μεγαλώσει όλα καλά η μήτρα μεγαλώνει,μου είπε να μην ανησυχώ τόσο.Ειμαι και 1.64 και 46 κιλά πως θα χωρέσουν δεν ξέρω... 

Τι ωραία νέα!!! Μπράβο ρε συ.. Λογικό να έχεις άγχος αλλά πρέπει να το χαρείς τώρα!!! Μια χαρά θα χωρέσουν μη φοβάσαι τίποτα!!! Φιλάκια να προσέχεις.... Περιμένουμε και άλλα νέα σου 

10 ώρες πρίν, Mary mar είπε:

@Meni_@ αχ αυτές οι 14 μέρες... Στην αρχή είσαι οκ αλλά μετά τις 3-4 ημέρες το μυαλό σου πάει συνέχεια εκεί βρε παιδάκι μου και να μην το θες.. Εγώ Αθήνα την έκανα δεν είμαι από Αθήνα όμως.. Ο γιατρός μου είναι λιγομιλητος περιμένει την χοριακη κ μετά όλα τα άλλα.. Α δεν το ήξερα ότι η προγεστερονη καθυστέρη την ακατανομαστη... Χμ για να δούμε γιατί την προηγούμενη φορά ήρθε ακριβώς στην μέρα της.. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω... 

@katetsouka ποτέ έκανες εμβρυομεταφορα; και εγώ βλαστοκυστες έβαλα από κατάψυξη εσύ; από συμπτωματα τι έχεις;  βέβαια η κάθε μία έχει τα δικά της συμπτωματα. 

Με εξωσωματικη έκανες πάλι και σου ήρθε περίοδος κανονικά?? Έτσι μου είπε ρε συ να κατάλαβα λάθος από την αγωνία μου τι να πω δεν ξέρω.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary mar είπε:

@Meni_@ ναι με εξωσωματικη έκανα και την πρώτη φορά και αδιαθετησα ακριβώς την ην που περίμενα. 

Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί πολύ... Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης... Θα το κάνω το τεστ νωρίτερα απ ότι βλέπω... Εσύ είσαι καλά?? Τι πρόβλημα υπάρχει και πήγες με εξωσωματικη?? Εγώ είχα δύο αποβολές εξωμήτρια στις σάλπιγγες πλέον δεν έχω σάλπιγγες γι αυτό είναι μονόδρομος είμαι 36... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Meni_@ είπε:

Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί πολύ... Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης... Θα το κάνω το τεστ νωρίτερα απ ότι βλέπω... Εσύ είσαι καλά?? Τι πρόβλημα υπάρχει και πήγες με εξωσωματικη?? Εγώ είχα δύο αποβολές εξωμήτρια στις σάλπιγγες πλέον δεν έχω σάλπιγγες γι αυτό είναι μονόδρομος είμαι 36... 

κοριτσια λιγη υπομονη και ευχομαι να εχετε χορταστικες χοριακες..

συνηθως επειδη παιρνουμε προγεστερονη δεν αδιαθετουμε αλλα εχω διαβασει εδω στο φορουμ καποιες λιγες κοπελες να αδιαθετουν 

meni βλαστ εβαλες, ποσες μερες εισαι απο ετ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

κοριτσια λιγη υπομονη και ευχομαι να εχετε χορταστικες χοριακες..

συνηθως επειδη παιρνουμε προγεστερονη δεν αδιαθετουμε αλλα εχω διαβασει εδω στο φορουμ καποιες λιγες κοπελες να αδιαθετουν 

meni βλαστ εβαλες, ποσες μερες εισαι απο ετ;

Καλησπέρα... 3 ημερών έβαλα  στις 05/10.... Έχεις πολύ δίκιο υπομονή πρέπει να κάνουμε... Είπα να κάνω τεστ την Κυριακή Δευτέρα είμαι για χοριακη... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Meni_@ είπε:

Καλησπέρα... 3 ημερών έβαλα  στις 05/10.... Έχεις πολύ δίκιο υπομονή πρέπει να κάνουμε... Είπα να κάνω τεστ την Κυριακή Δευτέρα είμαι για χοριακη... 

ε κανε ενα τεστ μια μερα πριν μια χαρα θα ειναι ....και εγω σημερα περιμενω την 2η χοριακη μου...1η φορα που τα καταφερα και ειχα κανει και τεστ

σας στελνω θετικη ενεργεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

ε κανε ενα τεστ μια μερα πριν μια χαρα θα ειναι ....και εγω σημερα περιμενω την 2η χοριακη μου...1η φορα που τα καταφερα και ειχα κανει και τεστ

σας στελνω θετικη ενεργεια

ΤΟ ξέρω έχω παρακολουθήσει το θέμα σου νομίζω 573!!!! Και να ξέρεις το διάβασα και χαιρόμουν τόσο γιατί εκείνη την ημερα ήταν πολύ δύσκολα για μένα από τις ορμόνες όλο κλάμα και νεύρα ήμουν... Περιμένω νέα σου και μία διπλασιαμενη χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Meni_@ είχαμε θέμα με το σπέρμα.. Και γι αυτό η εξωσωματικη. Εγώ σήμερα νιώθω περίεργα έχω λίγο πριξιμο στην κοιλιά κ λίγα πονακια δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω ότι θα έρθει η ακατανομαστη... Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί βγήκε αρνητικο. Απλά πήρα την πρώτη κρυαδα από το πρωί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary mar είπε:

@Meni_@ είχαμε θέμα με το σπέρμα.. Και γι αυτό η εξωσωματικη. Εγώ σήμερα νιώθω περίεργα έχω λίγο πριξιμο στην κοιλιά κ λίγα πονακια δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω ότι θα έρθει η ακατανομαστη... Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί βγήκε αρνητικο. Απλά πήρα την πρώτη κρυαδα από το πρωί. 

μηπως το εκανες νωρις και τσαμπα η κρυαδα....τα συμπτωματα παντως και στο θετικο με της ακατανομαστης μοιαζουν, το λενε πολλα κοριτσια .....κανε ακομα ενα και να εχεις ελπιδα

Just now, Meni_@ είπε:

ΤΟ ξέρω έχω παρακολουθήσει το θέμα σου νομίζω 573!!!! Και να ξέρεις το διάβασα και χαιρόμουν τόσο γιατί εκείνη την ημερα ήταν πολύ δύσκολα για μένα από τις ορμόνες όλο κλάμα και νεύρα ήμουν... Περιμένω νέα σου και μία διπλασιαμενη χοριακη 

διπλασιαστικε και επειδη οπως λες οι ορμονες χορευουν κλαιω.... αστα.... θετικη σκεψη κοριτσια .....περιμενω και γω τα νεα σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

μηπως το εκανες νωρις και τσαμπα η κρυαδα....τα συμπτωματα παντως και στο θετικο με της ακατανομαστης μοιαζουν, το λενε πολλα κοριτσια .....κανε ακομα ενα και να εχεις ελπιδα

διπλασιαστικε και επειδη οπως λες οι ορμονες χορευουν κλαιω.... αστα.... θετικη σκεψη κοριτσια .....περιμενω και γω τα νεα σας

Μπράβο ρε κορίτσι μου..... εδώ θα κλάψω εγώ.... Θα κάνεις και τρίτη?? Τι λέει ο γιατρός πάμε για διδυμακια??? 

Just now, maroullaki είπε:

μηπως το εκανες νωρις και τσαμπα η κρυαδα....τα συμπτωματα παντως και στο θετικο με της ακατανομαστης μοιαζουν, το λενε πολλα κοριτσια .....κανε ακομα ενα και να εχεις ελπιδα

διπλασιαστικε και επειδη οπως λες οι ορμονες χορευουν κλαιω.... αστα.... θετικη σκεψη κοριτσια .....περιμενω και γω τα νεα σας

ΤΟ έκανες πολύ νωρίς νομίζω ρε συ αφού είναι την Τρίτη να κάνεις χοριακη Δευτέρα περίοδο πολύ νωρίς... Μίλησα μόλις με την γυναικολόγο και ειπε ότι μονο το θετικό τεστ είναι σωστό το αρνητικό μπορεί να είναι λάθος.. Μη στεναχωριέσαι είναι νωρίς το πιστεύω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Meni_@ είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου..... εδώ θα κλάψω εγώ.... Θα κάνεις και τρίτη?? Τι λέει ο γιατρός πάμε για διδυμακια??? 

Θα κάνω ναι την Δευτέρα και αν είναι καλή θα κανονίσουνε υπέρηχο... δεν ρωτάω αλλά ούτε μου είπαν κάτι... ας πάμε βήμα βήμα...... άντε Δευτέρα βουρ για χοριακες

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Θα κάνω ναι την Δευτέρα και αν είναι καλή θα κανονίσουνε υπέρηχο... δεν ρωτάω αλλά ούτε μου είπαν κάτι... ας πάμε βήμα βήμα...... άντε Δευτέρα βουρ για χοριακες

Εσύ είχες καθόλου συμπτωματα?? Καλά μας αποτέλεσματα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...