Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/10/2020 at 11:53 ΠΜ, katetsouka είπε:

Μετράω και εγώ μέρες μέχρι να κάνω την χοριακή.2 βλαστοκύστες έβαλα  ,άριστες μου είπε η γιατρός μου. Πώς περνάνε οι μέρες κορίτσια::::::::::

Με υπομονή και υπομονή και ατελείωτη υπομονή γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε....Καλά αποτελέσματα να έχεις και φροντίσε να απασχολείς το μυαλό σου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Meni_@ είπε:

Εσύ είχες καθόλου συμπτωματα?? Καλά μας αποτέλεσματα.... 

Λίγο η μέση μια μερα και προς το τέλος ήμουνα σιγουρη ότι θα αδιαθετήσω για αυτό έκανα και τεστ λίγο νωρίτερα για να τελειωνω. Το εύχομαι να έχετε τα καλύτερα νεα

10 ώρες πρίν, Mary mar είπε:

@maroulaki θα κάνω άλλο ένα την Κυριακή. Ή Δευτέρα πρωί. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας κορίτσια. 

Το εύχομαι σε όλες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Λίγο η μέση μια μερα και προς το τέλος ήμουνα σιγουρη ότι θα αδιαθετήσω για αυτό έκανα και τεστ λίγο νωρίτερα για να τελειωνω. Το εύχομαι να έχετε τα καλύτερα νεα

Το εύχομαι σε όλες 

Εκανα τεστ θετικό πολύ έντονη γραμμή... Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη... Θα κάνω την Δευτέρα χοριακη να δω το νούμερο... Γενικά είμαι λίγο συγκρατημένη αλλά πολύ χαρούμενη 

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Meni_@ είπε:

Εκανα τεστ θετικό πολύ έντονη γραμμή... Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη... Θα κάνω την Δευτέρα χοριακη να δω το νούμερο... Γενικά είμαι λίγο συγκρατημένη αλλά πολύ χαρούμενη 

Μπράβο!!!!!!!!! Θα ναι νουμεραρα !!!!!!! Κορίτσια πάμε όλες έτσι θετικά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Mary mar είπε:

@maroullaki Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη κορίτσι μου. Τι συμπτωματα είχες; τα έχεις ακόμη; 

Λίγο η μέση μια μερα και προς το τέλος ήμουνα σιγουρη ότι θα αδιαθετήσω για αυτό έκανα και τεστ δυο μέρες πριν την χοριακη και ήταν θετικό τελικα. Χοριακη θα κάνω την Δευτέρα άλλη μια και αν συνεχίζει καλα πάμε για υπέρηχο.  Αυτό το αίσθημα ότι αδιαθετώ μέχρι και εχτές που ήταν 2η χοριακη το ένιωθα...στήθος είναι από τα φάρμακα και δεν έδωσα σημασία αυτή την φορα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια μου. Μπράβο @Meni_@! και @Γεωργιάνα!!!!!!!

Κορίτσια εγω χθες ημουν ετοιμη να κοψω τα φαρμακα. Ειμαι 7 μερες απο ετ βλαστοκυστης και χθες ειχα κατι πονους στη μεση χαμηλα απιστευτους και πονους περιοδου που συνεχιζονται και σημερα αλλα πολυ μικροτεροι. η μεση σα να μην εγινε τιποτα . το στηθος ενω παντα πρηζοταν τωρα τιποτα εξ αρχης. και η προγεστερονη μου ειναι καλη, χθες τη μετρησαμε 40. Πραγματικα μερικες φορες λες μα ξερω το σωμα μου και μετα αναρωτιεσαι μηπως κανω λαθος; 

τελοσπαντων επειδη εχω κανει και οβιτρελ πριν απο 4 μερες ειπα να περιμενω μεχρι τριτη τεταρτη (κανονικα δευτερα περιμενω περιοδο) και να κανω να δουμε τι παιζει.δεν εχω ελπιδες βεβαια αλλα μετα διαβαζω τα κοριτσια που λενε οτι νιωθουν οπως πριν αδιαθετησουν και δεν ξερω τι να σκεφτω.φοβαμαι να σκεφτω την πιθανοτητα  να εχει παει κατι καλά μετα απο  4 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις, 9 ωοληψιες, βιοψιες,μια επειγουσα λαπαροτομια και τρεις εμβρυομεταφορες...


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@mominthemaking βρισκόμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση και εγώ εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες και Δευτέρα και εγώ περιμένω να αδιαθετησω.και εγώ έχω πόνους περιόδου κάποιες φορές έντονοι και αισθάνομαι κάθε φορά που θα πάω τουαλέτα ότι θα δω αίμα προς το παρόν τίποτα... Εγώ βέβαια έκανα τεστ την 6η ημέρα κ την 9η από περιέργια και τα δύο βγήκαν αρνητικά, τα κορίτσια μου εδώ μου είπαν ότι ίσως τα έκανα νωρίς και έχουν υπάρξει περιπτώσεις που είναι αρνητικά με θετική χοριακη. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary mar said:

@mominthemaking βρισκόμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση και εγώ εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες και Δευτέρα και εγώ περιμένω να αδιαθετησω.και εγώ έχω πόνους περιόδου κάποιες φορές έντονοι και αισθάνομαι κάθε φορά που θα πάω τουαλέτα ότι θα δω αίμα προς το παρόν τίποτα... Εγώ βέβαια έκανα τεστ την 6η ημέρα κ την 9η από περιέργια και τα δύο βγήκαν αρνητικά, τα κορίτσια μου εδώ μου είπαν ότι ίσως τα έκανα νωρίς και έχουν υπάρξει περιπτώσεις που είναι αρνητικά με θετική χοριακη. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. 

θα δείξει...ελπίζω τα καλύτερα για ολες μας!!δεν εχω καθολου καλη σχεση με τα τεστ δεν τολμω πλεον να κανω κανενα. θα κανω μια χοριακη δευτερα τριτη να δω τι παιζει σιγα μην περιμενω μεχρι παρασκευη να παιρνω τοσα φαρμακα τζαμπα....εσυ ποτε θα πας;;


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

γεια σας κορίτσια μου. Μπράβο @Meni_@! και @Γεωργιάνα!!!!!!!

Κορίτσια εγω χθες ημουν ετοιμη να κοψω τα φαρμακα. Ειμαι 7 μερες απο ετ βλαστοκυστης και χθες ειχα κατι πονους στη μεση χαμηλα απιστευτους και πονους περιοδου που συνεχιζονται και σημερα αλλα πολυ μικροτεροι. η μεση σα να μην εγινε τιποτα . το στηθος ενω παντα πρηζοταν τωρα τιποτα εξ αρχης. και η προγεστερονη μου ειναι καλη, χθες τη μετρησαμε 40. Πραγματικα μερικες φορες λες μα ξερω το σωμα μου και μετα αναρωτιεσαι μηπως κανω λαθος; 

τελοσπαντων επειδη εχω κανει και οβιτρελ πριν απο 4 μερες ειπα να περιμενω μεχρι τριτη τεταρτη (κανονικα δευτερα περιμενω περιοδο) και να κανω να δουμε τι παιζει.δεν εχω ελπιδες βεβαια αλλα μετα διαβαζω τα κοριτσια που λενε οτι νιωθουν οπως πριν αδιαθετησουν και δεν ξερω τι να σκεφτω.φοβαμαι να σκεφτω την πιθανοτητα  να εχει παει κατι καλά μετα απο  4 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις, 9 ωοληψιες, βιοψιες,μια επειγουσα λαπαροτομια και τρεις εμβρυομεταφορες...

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εγώ θα σου πω την δική μου εμπειρία. Λοιπόν 5-10 έκανα ετ με 3 ημερών και μετά από 7 μέρες και εγώ ένιωθα τόσο χάλια που πήγαινα στο μπάνιο και περίμενα να δω αίμα... Που δεν θα το έβλεπα με την προγεστερονη που έχουμε πάρει αλλά δεν μπορούσα να σκεφτώ λογικά. Έχω μείνει άλλες 2 φορές έγκυος φυσιολογικα αλλά για άλλους λόγους τα έχασα (σάλπιγγες) είχα λοιπόν τα ίδια συμπτώματα ότι θα αδιαθετήσω.. Είμαι πολύ συγκρατημένη πλέον, έχω ένα θετικό τεστ και αύριο περιμένω να δω το νουμερο αλλά με λιγότερο άγχος αυτή την φορά.. Σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις καλό αποτέλεσμα και να μην αγχώνεσαι, δεν έχεις περάσει λίγα αλλά να ξέρεις ότι όλα θα γίνουν και όπως έλεγε ένας γιατρός όσο έχουμε μήτρα μπορούμε να κάνουμε μπεμπακι.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Meni_@ said:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εγώ θα σου πω την δική μου εμπειρία. Λοιπόν 5-10 έκανα ετ με 3 ημερών και μετά από 7 μέρες και εγώ ένιωθα τόσο χάλια που πήγαινα στο μπάνιο και περίμενα να δω αίμα... Που δεν θα το έβλεπα με την προγεστερονη που έχουμε πάρει αλλά δεν μπορούσα να σκεφτώ λογικά. Έχω μείνει άλλες 2 φορές έγκυος φυσιολογικα αλλά για άλλους λόγους τα έχασα (σάλπιγγες) είχα λοιπόν τα ίδια συμπτώματα ότι θα αδιαθετήσω.. Είμαι πολύ συγκρατημένη πλέον, έχω ένα θετικό τεστ και αύριο περιμένω να δω το νουμερο αλλά με λιγότερο άγχος αυτή την φορά.. Σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις καλό αποτέλεσμα και να μην αγχώνεσαι, δεν έχεις περάσει λίγα αλλά να ξέρεις ότι όλα θα γίνουν και όπως έλεγε ένας γιατρός όσο έχουμε μήτρα μπορούμε να κάνουμε μπεμπακι.. 

Σε ευχαριστω πολύ για τα έμψυχωτικα σου λόγια.δυστυχώς όμως το μοναδικό που περιμένω είναι να δω πάλι το <0.1...

σου εύχομαι ένα τριψήφιο νούμερο αύριο να μας δώσεις δύναμη.


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...