Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Μαιρη, θα πανε ολα πολυ καλα. Θα ειμαστε εδω και θα σε σκεφτομαστε.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολους και απο μενα!!Σημερα ειμαι πολυ καλα,μαλλον η θυροξινη αρχιζει να λειτουργει!Mary78 καλη επιτυχια για την σημερινη σου θεραπεια,θα σε περιμενουμε την Πεμπτη να μας πεις τα νεα σου!DespinaAlexandra ελπιζουμε να ξυπνησες καλα και να αναρρωνεις.Θα σε περιμενουμε να μας γραψεις και συ τα νεα σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και στον/στην James (πισω απο ενα ψευδωνυμο μπορει να υπαρχει οποιοδηποτε φυλο).

Περιμενουμε τις ερωτησεις σου James και ειθε ολα να πανε καλα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Επιτελους νιωθω καθε μερα και καλυτερα!Οπως λενε ,μετα την μπορα βγαινει επιτελους ο ηλιος!!Το ιδιο ευχομαι για ολους εσας που δινεται καθημερινά τον αγωνα σας για μια καλυτερη υγεια!Καλωσοριζω και σενα James και να ξερεις θα ειμαστε κοντα σου για οποιο προβλημα σε απασχολει σχετικα με τον θυρεοειδη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Καλωσορίζω τα νέα μέλη της παρέας!!!

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά έτρεχα σε δουλειές...

Sonia πώς είσαι σήμερα??? Ελπίζω λίγο καλύτερα!!!!

Η Mary είναι προφανώς στην απομόνωση...

DespinaAlexandra πώς πήγε η επέμβαση????

Στους υπόλοιπους φιλιά και καλημέρα!!!!!!!! :)


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά!!

τι κάνετε; εγώ είμαι καλά και τις τελευταίες μέρες είχα πολλές δουλειές και γι αυτό χάθηκα!

sonia χαίρομαι που είσαι καλύτερα γιατί πλησιάζει η 1 μαρτίου!

mary78 και despoinaalexandra εύχομαι πραγματικά να είστε πολύ καλά και σε λίγες μέρες να σας έχουμε ξανά κοντά μας!

georgia folegandre kerasw καλημέρα και σε σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα,εχει λιγες μερες που ανακαλυψα αυτο το θεμα το οποιο με ενδιαφερει πολυ......Σημερα πηγα στον ενδοκρινολογο,πηγα για επανελεγχο αλλα σε αλλον γιατρο.(μεχρι τωρα πηγαινα σε εξωτερικα ιατρεια σε νοσοκομειο,δεν ειχα σταθερο γιατρο).........Για πρωτη φορα εκανα σημερα υπερηχο το οποιο λεει φανηκε καλο.Εχω υποθυρεοειδισμος(hashimoto).......Με ειπε οτι ειναι αυτοανοσο(δεν μου εξηγησε τιποτα κ ψαχνομαι στο internet για να δω τι παιζει).Με ειπε επεισης οτι πρεπει να κανω εξετασεις στα παιδια γιατι μπορει κ τα παιδια να εχουν.....Σε 2μηνες με ειπε να παω για επαναξεταση.....


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Τσικνοπεμπτη σε ολους του Α.Θ.:tongue::P

Καλησπερα,εχει λιγες μερες που ανακαλυψα αυτο το θεμα το οποιο με ενδιαφερει πολυ......Σημερα πηγα στον ενδοκρινολογο,πηγα για επανελεγχο αλλα σε αλλον γιατρο.(μεχρι τωρα πηγαινα σε εξωτερικα ιατρεια σε νοσοκομειο,δεν ειχα σταθερο γιατρο).........Για πρωτη φορα εκανα σημερα υπερηχο το οποιο λεει φανηκε καλο.Εχω υποθυρεοειδισμος(hashimoto).......Με ειπε οτι ειναι αυτοανοσο(δεν μου εξηγησε τιποτα κ ψαχνομαι στο internet για να δω τι παιζει).Με ειπε επεισης οτι πρεπει να κανω εξετασεις στα παιδια γιατι μπορει κ τα παιδια να εχουν.....Σε 2μηνες με ειπε να παω για επαναξεταση.....

Καλως μας ηρθες Σακη ή Μαρω!!!! (απο το ψευδωνυμο τι να συμπερανω??)

Σε προηγουμενες σελιδες εχουμε αναρτησει σχετικες πληροφοριες για hashimoto!!! Σου ευχομαι περαστικα, φροντισε να βρεις εναν και καλο ενδοκρινολογο, να εχεις σταθεροτητα στην παρακολουθηση και ενημερωσου απο πολλες πηγες (βιβλια, διαδικτυο, ανθρωπινες εμπειριες κλπ). Μην πανικοβαλεσαι με καθετι που θα διαβαζεις γιατι η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη (υπαρχουν πολλοι παραγοντες που καθοριζουν την εξελιξη της παθησης ανα ανθρωπο).

Αν θελεις κανε ενα περιληπτικο ιστορικο για να το συμπεριλαβουμε στο ποστ της παρεας.

Για οτι θελεις μπορεις να ρωτας εδω και ποιος γνωριζει θα σου πει τη γνωμη του. Το τονιζω, μονο τη γνωμη του. ΕΣΥ αποφασιζεις παντα τι θα κανεις για το καθετι.

Παντως, σε βεβαιωνω πως θα λαβεις με ειλικρινεια και ανιδιοτελεια, στηριξη και ανθρωπια!!! Ειμαστε καλο παρεακι!!! Φτου μας!!!!! (φερτε σκορδα)!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Eπισης να ρωτησω, σου ειπαν ποιες εξετασεις ακριβως να κανεις στα παιδια????

Απο οσο γνωριζω εκτος απο τις αιματολογικες ορμονολογικες θα πρεπει να γινει και υπερηχος. :confused:

(εχω κι εγω αποριες!!!!!!)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους Α.Θ!Ελπιζω να το τσικνισουμε ολοι σημερα,ακτινοβολημενοι και μη!!Καλωσοριζω και τον η την η τους sakissmaro!!Ειναι πολυ ευχαριστο το οτι ο υπερηχος βγηκε καλος και το οτι βρισκεσαι σε γιατρο που σου εμπνεει εμπιστοσυνη!Θα ηθελα να τονισω ομως κατι ,με αφορμη καποια προσωπικα μηνυματα που δεχομαι και με ερωτησεις που μου γινονται οπως "γιατι αρκετα ατομα ειστε τοσο χαλια,τι συμβαινει,δεν ειναι τελικα ιασιμος ο καρκινος του θυρεοειδους που εχετε?"Λοιπον,ειναι ιασιμος,αλλα πρεπει, για να κανουμε τις θεραπειες μας η τα σπινθηρογραφηματα μας και τους αιματολογικους μας δεικτες, να βρισκομαστε καθε φορα σε πολυ βαρυ υποθυρεοειδισμο(TSH>100,ενω οι ανωτερες τιμες σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο θα δειτε οτι ειναι περιπου το 5).Μπορειτε λοιπον να καταλαβετε τι συντελειται στον οργανισμο μας!Αυτο για να γινει πρεπει να κοψουμε τελειως για 1,5 μηνα την θυροξινη η την θυρορμονη(εννοειται οτι εχουμε κανει ηδη ολικη θυρεοειδεκτομη)!!Αλλοι εχουν πιο ηπιες παρενεργειες(λιγο σπανιο)και αλλοι (οπως εγω)πιο εντονες!Γι αυτο δεν θα ηθελα να παιρνετε ως παραδειγμα καποιους απο εμας και να απαγοητευεστε,γιατι μπορει να παιζουν κι αλλοι παραγοντες ρολο(ηλικια,βεβαρημενο ιστορικο,ευαισθητος οργανισμος κτλ).Το μονο που μπορω να σας πω, ειναι να απευθυνεστε ολοι σε γιατρους που εχετε εμπιστοσυνη,που θα γνωριζει το ιστορικο σας και θα μπορει αναλογα να σας βοηθησει.Να ειστε ολοι καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...