Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Miss caramel με λίγωσες με τέτοιο ονομα!;)Καλώς ήρθες στην παρέα μας!να ξέρεις πως εδώ θα βρείς καταννόηση και ανθρώπους πάντα διαθέσιμους να σε ακούσουν!

Θα ήθελα και εγώ να καταγγείλω το nick της κοπελιάς.

Βρίσκεται σε χώρο AOΘ και κάθε τέτοιου είδους αναφορές, δυναμιτίζουν την ατμόσφαιρα!!!

Χάθηκε ένα nicκ όπως miss diet, sugar free, black sugar, no sugar added κτλ;

Καλώς ήρθες κοπελιά!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα ήθελα και εγώ να καταγγείλω το nick της κοπελιάς.

Βρίσκεται σε χώρο AOΘ και κάθε τέτοιου είδους αναφορές, δυναμιτίζουν την ατμόσφαιρα!!!

Χάθηκε ένα nicκ όπως miss diet, sugar free, black sugar, no sugar added κτλ;

Καλώς ήρθες κοπελιά!!!!!

Αχαχαχαχα θα το έκανα miss ασπαρτάμη άνετα μιας και πλέον σε αυτό το σπίτι, λόγω του διαβήτη ΙΙ του άντρα μου όλα τα γλυκά που φτιάχνω δεν περιέχουν ζάχαρη!!!

Είμαστε σε φάση "διατροφής" και δε θα σταματήσει ποτέ!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!! Εγω θα μεινω στο Miss Θυροξινη!!! Πειραζει????:lol::lol:

Μπραβο ρε παιδια. Ειστε ψυχαρες!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει συνταγές παρακαλώ να πει την επιθυμία του!!!:tongue:

Τελευταίο κατόρθωμα Μερέντα με μαργαρίνη light, γάλα Light και ασπαρτάμη... 10' υπόθεση και βγαίνει τέλεια!

Ο σκοπός είναι να τρώς βέβαια ένα κουταλάκι την ημέρα, όχι ένα βαζάκι!:roll:

και φυσικά... Καλώς σας βρήκα:P


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα, φιλοι μου Α.Θ.

Σονια, θυμαμαι να τηλεφωνησω για τα αποτελεσματα. Ελπιζω να μην το ξεχασω αργοτερα.

Καραμελιτσα, ασε τις συνταγες κατα μερος και κοιτα να χασουμε κανα κιλο, γιατι και σε ενα αλλο θεμα που μπαινω (ειμαι τακτικη πελατισσα κι εκει) απο διαιτες και διατροφες, το γυρισαν σε γλυκα και φαγητα.

Μου αρεσει πολυ το χιουμορ αυτης της παρεας. Και λεω ......... δεν παω πουθενα, πουθενα, εδω θα μεινω!!!!!!! (Β.Καρρας)

Μαιρη, Κate 75 & 76, Γιωργο, Λενια, και ............ψιτ ψιτ ολα τα υπολοιπα κοριτσακια, να ειστε καλα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα... :tongue:

Χαιρετώ όλα τα μέλη, παλιά και νέα...

Γεωργία, Sonia και Kate75 έφτασε η ώρα... Και η δική μου μαζί, έχω κάνει κι εγώ αιματολογικές και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα κι αν χρειαστεί να αλλάξω δόση μπας και ηρεμήσει λίγο η καρδούλα μου, να δω και πως πάει η θυρεοσφαιρίνη...

Από την DespinaAlexandra κανένα νέο?

MAry αύριο θα σου πούνε κατευθείαν το αποτέλεσμα του σπινθηρογραφήματος,ε?

Sonia μου με την ομάδα ΟΜΑΜΥ μ'έκανες και γελούσα μέχρι δακρύων...

Γενικά μέσα στην σοβαρότητα του θέματος βγάζουμε πολύ γέλιο....

Γιώργο διάβασα για τους σιελογόνουςπου έχεις αφαιρέσει, πρέπει να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ... Έχουν σχέση με το πρόβλημα του θυρεοειδή ή καμία? Εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός και για σένα και να πάνε όλα καλά...

Σας φιλώ όλους και περιμένω νέα σας... ;)


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Yes!! Yes!! Yes!!! Το θυμηθηκα, πηρα τηλεφωνο, και επιτελους διατηρειται η TSH 0,2 και FT4 20. Θυμιζω, σκοπος μου ειναι η TSH να ειναι κοντα στο 0 ωστε να μην δινει εντολη ο εγκεφαλος μου (η υποφυση) να παραγεται ορμονη για την καλυψη των ορμονων, πραγμα που εκανε τον εναπομειναντα αδενα να αναγενναται!!!

Με την TSH στο 0 εξαλειφουμε την δραση του και επιδιωκουμε την πληρη συρικνωση και εξαφανιση του.

Με απλα ελληνικα, αποκλειουμε την πιθανοτητα να ξαναδημιουργηθει μερος του αδενα που ηταν τοξικος, αρα δεν κινδυνευω απο αυτη τη μορφη καρκινου συνεπως πηδηξαμε ενα μεγαλο εμποδιο. Ειμαι χαρουμενη. Παω πολυ καλα και πεταω!!!!

Σας ευχαριστω ολους. :P:tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας,

Πληροφοριακά να πω ότι μέσα σε 6 μήνες, με τη διατροφή του άντρα μου, δηλαδή 3/4 του γεύματος σαλάτα, 1/4 ψητό κρέας, καθόλου ζάχαρη και όλα τα γεύματα (πρωινό(γάλα ή γιαούρτι), δεκατιανό(φρούτα), μεσημεριανό(με 2 φέτες ψωμί), απογευματινό(φρούτα) και βραδυνό(με 2 φέτες ψωμί)) μπορεί κάποιος να χάσει αρκετά κιλά. Ο άντρας μου είχε χάσει περίπου 10 όπως κι εγώ.

Μπορείς να αντικαταστήσεις και τη μια φέτα ψωμί με ένα μικρό κομμάτι γλυκού φτιαγμένο με ασπαρτάμη και μαργαρίνη light (ή της σειράς χωρίς ζάχαρη του Γιώτη).

Εννοείται ότι υπάρχει και 20'-30' περπάτημα κάθε μέρα. Ότι σακχαρα χρειάζεται ο οργανισμός τα παίρνει από το ψωμί και σε γενικές γραμμές δεν καταναλώνεις πολλά λίπη. Όταν αναφέρω σαλάτα εννοώ με λίγο λάδι και ξύδι άντε και λίγα κρουτόν.

Επίσης ελάχιστο αλκοόλ το μήνα, και τα αναψυκτικά μόνο zero.

Αυτά τα λίγα με αγάπη, για μια διατροφή που δε της λείπει τίποτα στην ουσία αλλά μπορεί να βοηθήσει!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Yes!! Yes!! Yes!!! Το θυμηθηκα, πηρα τηλεφωνο, και επιτελους διατηρειται η TSH 0,2 και FT4 20. Θυμιζω, σκοπος μου ειναι η TSH να ειναι κοντα στο 0 ωστε να μην δινει εντολη ο εγκεφαλος μου (η υποφυση) να παραγεται ορμονη για την καλυψη των ορμονων, πραγμα που εκανε τον εναπομειναντα αδενα να αναγενναται!!!

Με την TSH στο 0 εξαλειφουμε την δραση του και επιδιωκουμε την πληρη συρικνωση και εξαφανιση του.

Με απλα ελληνικα, αποκλειουμε την πιθανοτητα να ξαναδημιουργηθει μερος του αδενα που ηταν τοξικος, αρα δεν κινδυνευω απο αυτη τη μορφη καρκινου συνεπως πηδηξαμε ενα μεγαλο εμποδιο. Ειμαι χαρουμενη. Παω πολυ καλα και πεταω!!!!

Σας ευχαριστω ολους. :P:tongue:

Μπράβο κορίτσι... πολύ χαίρομαι!!!:P

Άντε γιατί πολύ σου τα είχε πρήξει κι εσένα αυτός ο παλιοθυρεοειδής!!!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι... πολύ χαίρομαι!!!:P

Άντε γιατί πολύ σου τα είχε πρήξει κι εσένα αυτός ο παλιοθυρεοειδής!!!

Ευχαριστω Καραμελιτσα μου. Με τοσα που μαθαινουμε εδω μεσα και απο τους γιατρους μας φυσικα, δε θα ηταν ασχημα να γραφτουμε σε καποιο πανεπιστημιο (να παρουμε και κανα χαρτι βρε αδερφε). Τοση διατριβη, μην παει και ...χαμενη!!!!!

Για το θεμα διατροφη, εχω ολοκληρο ....βιβλιο απο την αλλη ομαδα. Ολα στο μυαλο μας ειναι. Αν καταφερουμε και πειθαρχησουμε το μυαλο, και δεν μας φρεναρει κατι παθολογικο, για ποτε φευγουν τα ρημαδοκιλα χαμπαρι δεν παιρνουμε!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Yes!! Yes!! Yes!!! Το θυμηθηκα, πηρα τηλεφωνο, και επιτελους διατηρειται η TSH 0,2 και FT4 20. Θυμιζω, σκοπος μου ειναι η TSH να ειναι κοντα στο 0 ωστε να μην δινει εντολη ο εγκεφαλος μου (η υποφυση) να παραγεται ορμονη για την καλυψη των ορμονων, πραγμα που εκανε τον εναπομειναντα αδενα να αναγενναται!!!

Με την TSH στο 0 εξαλειφουμε την δραση του και επιδιωκουμε την πληρη συρικνωση και εξαφανιση του.

Με απλα ελληνικα, αποκλειουμε την πιθανοτητα να ξαναδημιουργηθει μερος του αδενα που ηταν τοξικος, αρα δεν κινδυνευω απο αυτη τη μορφη καρκινου συνεπως πηδηξαμε ενα μεγαλο εμποδιο. Ειμαι χαρουμενη. Παω πολυ καλα και πεταω!!!!

Σας ευχαριστω ολους. :P:tongue:[/QUOte]Μπραβο πολυ χαρηκα!αντε να ακουμε και καλα νεα!Αλλα πες την αληθεια τωρα.Πιο πολυ για να θυμηθεις να παρεις τα αποτελεσματα,σε βοηθησαν τα χαρτακια με τα μαγνητακια στο ψυγειο η η φοβερη ΟΜΑΜΥ κυρια GEORGIAMAMI?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα... :tongue:

Χαιρετώ όλα τα μέλη, παλιά και νέα...

Γεωργία, Sonia και Kate75 έφτασε η ώρα... Και η δική μου μαζί, έχω κάνει κι εγώ αιματολογικές και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα κι αν χρειαστεί να αλλάξω δόση μπας και ηρεμήσει λίγο η καρδούλα μου, να δω και πως πάει η θυρεοσφαιρίνη...

Από την DespinaAlexandra κανένα νέο?

MAry αύριο θα σου πούνε κατευθείαν το αποτέλεσμα του σπινθηρογραφήματος,ε?

Sonia μου με την ομάδα ΟΜΑΜΥ μ'έκανες και γελούσα μέχρι δακρύων...

Γενικά μέσα στην σοβαρότητα του θέματος βγάζουμε πολύ γέλιο....

Γιώργο διάβασα για τους σιελογόνουςπου έχεις αφαιρέσει, πρέπει να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ... Έχουν σχέση με το πρόβλημα του θυρεοειδή ή καμία? Εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός και για σένα και να πάνε όλα καλά...

Σας φιλώ όλους και περιμένω νέα σας... ;)[/QUOTε]Καλα αποτελεσματα και σε σενα!Αυριο το πρωι θα συναντηθουμε και θα παρουμε μαζι τα αποτελεσματα με την Kate75!Αντε να τελειωνουν οι αγωνιες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι βρε κοριτσια να εχετε κι εσεις καλα αποτελεσματα. Θα γνωριστειτε δηλαδη και απο κοντα?????? Ζηλευω!!!!!!

Σονια η αληθεια ειναι πως καθε πρωι ανοιγω τις σελιδες που ποαρακολουθω και τσεκαρω τις κινησεις. Βλεποντας την σελιδα των ΑΘ δεν υπηρχε περιπτωση να μη παει το μυαλο μου στην περιβοητη Miss OMAMY. Συνεπως βαλατε κανονικα το χερακι σας στο τηλεφωνημα που επρεπε να κανω.!!!! Και παλι σας ευχαριστω !!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους Α.Θ.Μόλις μοήκα σπίτι και είμαι πτώμα απο κούραση.

Γεωργία ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!:PΠάρα πολύ χάρηκα!!!!!Μακάρι απο δώ και πέρα μόνο καλά αποτελέσματα να έχεις!!!!!

Εγώ έκανα το ολόσωμο και μου είπαν αμέσως τα αποτελέσματα.Καθήλωση μόνο στην περιοχή του κολοβώματος!!!!!!!Επιτέλους κάτι ευχάριστο και για μένα!!!:P

Επανέλεγχος σε 8 -12 μήνες.Μου έιπε όμως η πυρηνικός ότι αν τότε μου προκύψει εγκυμοσύνη (αχ μακάρι!) δεν θα διακόψουμε την εγκυμοσύνη, θα συνεχίσω κανονικά και θα γίνει ο έλεγχος αργότερα δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.Πολύ χάρηκα βρε παιδιά.Μου ήρθε να βάλω τα κλάμματα.Ο γιατρός μου έλεγε ότι ήταν απίθανο να γίνει απορροφηση σε άλλο σημείο του σώματος αλλα ποτέ δεν ξέρεις....και η Tg βγήκε 3,6.

Σόνια, Κate75 και kerasw περιμένουμε αύριο να μάθουμε καταπληκτικά νέα και από εσάς!

Τώρα θα φάω μια σουπίτσα και μετά θα τσακίσω ένα προφιτερόλ απο τον Μίλτο!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία έχω μια ένσταση.Καταρρίπτεις τους μύθους μας για σένα τον έναν μετά τον άλλο!!!Πρώτα της Σόνιας που σε θεωρούσε μελαχρινή τραγουδίστρια τώρα τον δικό μου που σε θεωρούσα (ειλικρινά δεν ξέρω πως έβγαλα αυτό το συμπέρασμα!) μικρομάνα:D

Μα ποιά επιτέλους είσαι!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...