Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Mary78,πολυ χαρηκα με τα αποτελεσματα σου!Ειναι ο,τι καλυτερο, να υπαρχει καθηλωση σε εκεινο το σημειο μονο!Και η TG πολυ καλη!Εγω τοτε ειχα αρκετα ανεβασμενη(12,9)!Ας ευχηθουμε τωρα να εξαφανιστει σιγα-σιγα ολο το κολοβωμα!Αντε και συντομα σου ευχομαι ενα μπεμπουλινι!Δεν ζηλευω την σουπιτσα σου,αλλα το προφιτερολ ...........!!!!!Οταν θα γυρισω αυριο θα σας πω τα δικα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαιρη μου, χαιρομαι για τα ευχαριστα νεα σου και μακαρι να ερθουν ολα οπως τα επιθυμεις απο εδω και μπρος.

Σχετικα με μενα, ειμαι οτι φαινομαι, Προσοχη, οχι οτι φανταζεστε αλλα οτι φαινομαι το τονιζω.

Οσες εχετε Facebook, με εχετε δει. Αρα εχετε εικονα. Ξανθια δεν ειμαι. Και ναι, σχεδον εχω κλεισει ενα κεφαλαιο στη ζωη μου και παω για το αλλο!!!! Αυτα ειναι τα δικα μου χρονια. Ας με εχει ο Θεος καλα να κανω οσα ηθελα να κανω και εμειναν ονειρα. Καλλιο αργα παρα ποτε!!!

Σας ειπα?? Ξεκινησα μαθηματα ΗΥ (για το πτυχιο)!!! Συνεπως, ειμαι και πλαι μαθητρια!!!!:lol::lol: Και μου αρεσει πολυ.

Την ομορφη και ζεστη καληνυχτα μου σε ολη την υπεροχη παρεα των ΑΘ.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία έχω μια ένσταση.Καταρρίπτεις τους μύθους μας για σένα τον έναν μετά τον άλλο!!!Πρώτα της Σόνιας που σε θεωρούσε μελαχρινή τραγουδίστρια τώρα τον δικό μου που σε θεωρούσα (ειλικρινά δεν ξέρω πως έβγαλα αυτό το συμπέρασμα!) μικρομάνα:D

Μα ποιά επιτέλους είσαι!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Δεν ειναι καθολου μυθος!!!Οταν θα κανουμε την συναντηση στη Θεσσαλονικη,η Γεωργια δεν την γλυτωνει με τιποτα.Θα τραγουδησει θελει δε θελει και θα φοραει και το γνωστο μαυρο φορεμα(εχουν παρει ετσι κι αλλιως την κατηφορα τα κιλα της)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας,

Πληροφοριακά να πω ότι μέσα σε 6 μήνες, με τη διατροφή του άντρα μου, δηλαδή 3/4 του γεύματος σαλάτα, 1/4 ψητό κρέας, καθόλου ζάχαρη και όλα τα γεύματα (πρωινό(γάλα ή γιαούρτι), δεκατιανό(φρούτα), μεσημεριανό(με 2 φέτες ψωμί), απογευματινό(φρούτα) και βραδυνό(με 2 φέτες ψωμί)) μπορεί κάποιος να χάσει αρκετά κιλά. Ο άντρας μου είχε χάσει περίπου 10 όπως κι εγώ.

Μπορείς να αντικαταστήσεις και τη μια φέτα ψωμί με ένα μικρό κομμάτι γλυκού φτιαγμένο με ασπαρτάμη και μαργαρίνη light (ή της σειράς χωρίς ζάχαρη του Γιώτη).

Εννοείται ότι υπάρχει και 20'-30' περπάτημα κάθε μέρα. Ότι σακχαρα χρειάζεται ο οργανισμός τα παίρνει από το ψωμί και σε γενικές γραμμές δεν καταναλώνεις πολλά λίπη. Όταν αναφέρω σαλάτα εννοώ με λίγο λάδι και ξύδι άντε και λίγα κρουτόν.

Επίσης ελάχιστο αλκοόλ το μήνα, και τα αναψυκτικά μόνο zero.

Αυτά τα λίγα με αγάπη, για μια διατροφή που δε της λείπει τίποτα στην ουσία αλλά μπορεί να βοηθήσει!

Miss Caramel γλυκιά σαν καραμέλα!Συμφωνώ απόλυτα με όλα αυτά αλλά δεν αναφέρεις τίποτα για γυμναστική :rolleyes:

Η γυμναστική έστω 3 φορές την εβδομάδα είναι απαραίτητη.Οχι μόνο στο κάψιμο θερμίδων (που σίγουρα βοηθάει) αλλά και στην διατήρηση της φυσικής κατάστασης.

Πάει πάντα πακέτο με την δίαιτα (στην περίπτωσή σας -σωστή διατροφή-)

και δεν πρέπει ΠΟΤΕ να παραλείπεται!

Απο αύριο που θα έχει τελειώσει και το προφιτερόλ αρχίζω και γώ!:P

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη μου, χαιρομαι για τα ευχαριστα νεα σου και μακαρι να ερθουν ολα οπως τα επιθυμεις απο εδω και μπρος.

Σχετικα με μενα, ειμαι οτι φαινομαι, Προσοχη, οχι οτι φανταζεστε αλλα οτι φαινομαι το τονιζω.

Οσες εχετε Facebook, με εχετε δει. Αρα εχετε εικονα. Ξανθια δεν ειμαι. Και ναι, σχεδον εχω κλεισει ενα κεφαλαιο στη ζωη μου και παω για το αλλο!!!! Αυτα ειναι τα δικα μου χρονια. Ας με εχει ο Θεος καλα να κανω οσα ηθελα να κανω και εμειναν ονειρα. Καλλιο αργα παρα ποτε!!!

Σας ειπα?? Ξεκινησα μαθηματα ΗΥ (για το πτυχιο)!!! Συνεπως, ειμαι και πλαι μαθητρια!!!!:lol::lol: Και μου αρεσει πολυ.

Την ομορφη και ζεστη καληνυχτα μου σε ολη την υπεροχη παρεα των ΑΘ.

Γεωργία μπράβο για τα μαθήματα H/Y πολύ καλά έκανες:wink:

Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να κάνεις όλα όσα έχεις ονειρευτεί!!!Και σε σένα και σε όλη την καταπληκτική παρέα ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ καντε όμως και λίγο υπομονή δεν έρχονται όλα αμέσως γιατί αλλιώς δεν θα ήταν όνειρα:wink:.Και είναι πιο όμορφο όταν εκπλρώνονται σιγά σιγά!!!!

Ομως αγαπητή Γεωργία εγω θα σε συμβούλευα να αφήσεις τους Η/Υ και να αρχίσεις μαθήματα φωνητικής γιατί σε βλέπω στην συνάντηση να έρχεσαι σε δύσκολη θέση:tongue:

Θα σε ανεβάσουμε και σε τραπέζι.Ε Σόνια τι λές να κάνουμε?

Οποιος έχει facebook και θέλει ας μου στείλει πμ να ειδωθούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώργο διάβασα για τους σιελογόνουςπου έχεις αφαιρέσει, πρέπει να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ... Έχουν σχέση με το πρόβλημα του θυρεοειδή ή καμία? Εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός και για σένα και να πάνε όλα καλά...

Γιώργο και γώ θα ήθελα να μάθω γιατί τους αφαίρεσες.Και γώ έχω αφαιρέσει γιατί έπαθα μια φλεγμονή και ήταν πρησμένοι για 2 μήνες.Δε πονούσα καθόλου, στην αρχή ξεπρήζονταν και ξαναπρήζονταν, μετά το 2μηνο παρέμειναν πρησμένοι.Δεν είχα ενόχληση αλλά δυσκολευόμουν να φάω.Πήγα μια μέρα στο νοσ και μου είπαν ή θα τους φαιρέσεις ή θα μείνεις έτσι ...και τους έβγαλα με τοπική αναισθησία και λίγα ράμματα που ως επόμενη μέρα τα είχα φάει:tongue:

Δεν θυμάμαι όμως πόσους αφαίρεσα, πάντως όχι πολλούς:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου μυθος!!!Οταν θα κανουμε την συναντηση στη Θεσσαλονικη,η Γεωργια δεν την γλυτωνει με τιποτα.Θα τραγουδησει θελει δε θελει και θα φοραει και το γνωστο μαυρο φορεμα(εχουν παρει ετσι κι αλλιως την κατηφορα τα κιλα της)

Τι ρεπερτοριο θελετε??? Πειτε μου για να κανω προβες!!!Για τη φωνη δεν εγγυωμαι οτι ...θα παραμεινετε στο μαγαζι. Για το φορεμα, Σονια μου λυπαμαι πολυ αλλα δε θα σου κανω τη χαρη γιατι δεν θα χωραω.....ακομη!!!!Αλλα μαυρα ρουχα φορω γενικοτερα και σχεδον παντα παντελονια!!!!!!! Και εχω σγουρο λιγο μακρυ μαλλακι!!!! Χιχιχιχιχιιιχιι (Αντε μπες ΦΒ να με δεις). Μπορεις να μπεις και απο καποιου αλλου τη σελιδα αν δεν εχεις εσυ δικη σου.

Γεωργία μπράβο για τα μαθήματα H/Y πολύ καλά έκανες:wink:

Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να κάνεις όλα όσα έχεις ονειρευτεί!!!Και σε σένα και σε όλη την καταπληκτική παρέα ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ καντε όμως και λίγο υπομονή δεν έρχονται όλα αμέσως γιατί αλλιώς δεν θα ήταν όνειρα:wink:.Και είναι πιο όμορφο όταν εκπλρώνονται σιγά σιγά!!!!

Ομως αγαπητή Γεωργία εγω θα σε συμβούλευα να αφήσεις τους Η/Υ και να αρχίσεις μαθήματα φωνητικής γιατί σε βλέπω στην συνάντηση να έρχεσαι σε δύσκολη θέση:tongue:

Θα σε ανεβάσουμε και σε τραπέζι.Ε Σόνια τι λές να κάνουμε?

Οποιος έχει facebook και θέλει ας μου στείλει πμ να ειδωθούμε.

Σε ευχαριστω Μαιρη μου για τις ομορφες ευχες σου. Για ολους μας μακαρι το καλυτερο.

Τα μαθηματα φωνητικης μαλλον μου χρειαζονται. Οσο για τα τραπεζια, να τα παραγγειλουμε ενισχυμενα γιατι πρεπει να μας αντεξουν.Ενοειται οτι θα ανεβουμε παρεα ολες στο τραπεζι!!!! Ο Γιωργος θα παιζει μουσικη!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα... :tongue:

Χαιρετώ όλα τα μέλη, παλιά και νέα...

Γιώργο διάβασα για τους σιελογόνουςπου έχεις αφαιρέσει, πρέπει να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ... Έχουν σχέση με το πρόβλημα του θυρεοειδή ή καμία? Εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός και για σένα και να πάνε όλα καλά...

Σας φιλώ όλους και περιμένω νέα σας... ;)[/QUOTε]Καλα αποτελεσματα και σε σενα!Αυριο το πρωι θα συναντηθουμε και θα παρουμε μαζι τα αποτελεσματα με την Kate75!Αντε να τελειωνουν οι αγωνιες μας!!

Οι σιελογόνοι είναι πολλοί και έτσι έχω ακόμα πάααρα πολλούς.

Δεν εχουν καμμία σχέση με τον Θυρεοειδή και έχει αφαιρεθεί εδώ και 20 χρόνια η αριστερή παρωτίδα λόγω κύστεως!!!

Αλλά μια χαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μια και άρτι αφιχθείς από τον γιατρό που πήγα για μια δεύτερη γνώμη, έχω να σας πω ένα καλό νέο και ένα κακό (μάλλον έτσι κι έτσι).

Το καλό είναι ότι οι εξετάσεις μου δεν ερμηνεύονται οπότε θα κοιμάμαι ήσυχος μέχρι τον Ιούνιο τουλάχιστον. Πήραμε δηλαδή παράταση πάλι.....

Το κακό είναι ότι το εργοστάσιο που παράγει τη Thyrogen στην Αμερική, έγινε μπουρλότο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έτσι υπάρχει ήδη έλλειψη του φαρμάκου αυτού στην Ελλάδα!!!!!!!!!!!

Έμαθα ότι θα βγάλουν παραγωγή σε κανένα 2μηνο!!! Τουλάχιστον!!!

ΠΟλύ θαυμαστικό έπεσε......................Να βάλουμε και καμμία τελεία.

Ελπίζω να μην έχει κανείς μας ανάγκη του φαρμάκου μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο διάβασα για τους σιελογόνουςπου έχεις αφαιρέσει, πρέπει να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ... Έχουν σχέση με το πρόβλημα του θυρεοειδή ή καμία? Εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός και για σένα και να πάνε όλα καλά...

Γιώργο και γώ θα ήθελα να μάθω γιατί τους αφαίρεσες.Και γώ έχω αφαιρέσει γιατί έπαθα μια φλεγμονή και ήταν πρησμένοι για 2 μήνες.Δε πονούσα καθόλου, στην αρχή ξεπρήζονταν και ξαναπρήζονταν, μετά το 2μηνο παρέμειναν πρησμένοι.Δεν είχα ενόχληση αλλά δυσκολευόμουν να φάω.Πήγα μια μέρα στο νοσ και μου είπαν ή θα τους φαιρέσεις ή θα μείνεις έτσι ...και τους έβγαλα με τοπική αναισθησία και λίγα ράμματα που ως επόμενη μέρα τα είχα φάει:tongue:

Δεν θυμάμαι όμως πόσους αφαίρεσα, πάντως όχι πολλούς:tongue:

Εγώ είχα πρησμένες παρωτίδες και κυστοποιημένες και μια και με ενοχλούσανε στον ύπνο είπα να τις βγάλω (όχι εγώ ο γιατρός).

Το χειρουργείο κράτησε 7,30 ώρες γιατί απαιτείται πολύ λεπτή επέμβαση λόγω της χρησιμοποίησης της λαβίδας προσωπικού νεύρου (ένα εργαλειάκι που ακινητοποιεί το νεύτο του προσώπου για όσο διαρκεί η επέμβαση γιατί αν αυτό κοπεί, τότε ούτε γελάς, ούτε κλαις (κυριολεκτικά). Δηλαδή για να γίνω πιο σαφής και γελάς και κλαις αλλά δεν σου φαίνεται. Αστειάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν κορίτσια μια και άρτι αφιχθείς από τον γιατρό που πήγα για μια δεύτερη γνώμη, έχω να σας πω ένα καλό νέο και ένα κακό (μάλλον έτσι κι έτσι).

Το καλό είναι ότι οι εξετάσεις μου δεν ερμηνεύονται οπότε θα κοιμάμαι ήσυχος μέχρι τον Ιούνιο τουλάχιστον. Πήραμε δηλαδή παράταση πάλι...

Μπράβο Γιώργο!Τρίτο καλό νέο για σήμερα!Είμαι σίγουρη ότι και αύριο θα συνεχίσει η παρέα στους ίδιους ρυθμούς!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρησμένες παρωτίδες και κυστοποιημένες και μια και με ενοχλούσανε στον ύπνο είπα να τις βγάλω (όχι εγώ ο γιατρός).

Το χειρουργείο κράτησε 7,30 ώρες γιατί απαιτείται πολύ λεπτή επέμβαση λόγω της χρησιμοποίησης της λαβίδας προσωπικού νεύρου (ένα εργαλειάκι που ακινητοποιεί το νεύτο του προσώπου για όσο διαρκεί η επέμβαση γιατί αν αυτό κοπεί, τότε ούτε γελάς, ούτε κλαις (κυριολεκτικά). Δηλαδή για να γίνω πιο σαφής και γελάς και κλαις αλλά δεν σου φαίνεται. Αστειάκι.

Θελω ενημερωση. Τι ειναι οι παρωτιδες???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Τα νεα μου ειναι ευχαριστα!!Οι αιματολογικες τελειες και το σπινθηρογραφημα πεντακαθαρο!!!Πολυ γουρικο τελικα το φορουμ!Θα δειτε ,ολοι καλα θα γινουμε εδω!!Η Kate75 εκπληκτικη κοπελα!!Ειδατε το διαδικτυο??

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενημερωση. Τι ειναι οι παρωτιδες???

Τι είναι οι Σιελογόνοι (ή Σιαλογόνοι) Αδένες;

Είναι όργανα που βρίσκονται κατανεμημένοι γύρω από τη στοματική κοιλότητα και παράγουν τη σίελο (το σάλιο). Υπάρχουν έξι Μεγάλοι (μείζονες) και δεκάδες διάσπαρτοι Μικροί (ελάσσωνες) ΣΑ. Μείζονες αδένες είναι ανα δύο οι Παρωτίδες, οι Υπογνάθιοι και οι Υπογλώσιοι.

http://www.athens-orl.gr/7EEED4AC-CF14-4C35-B1C9-5BEE8BFE0D73.html

Καλημέρα σας!!!!:D


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...