Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους/ολες!χαιρομαι που διαβαζω για τα καλα αποτελεσματα σε παλιους και νεους φιλους!Λυπαμαι που δεν συμμετεχω συχνα στις συνομιλιες αλλα βρισκομαι σε μετακομιση και επικρατει ενα χαος!

Να ρωτησω κατι?Η ρυθμιση των ορμονων σας ποσο καιρο σας πηρε?Εγω ξεκινησα την αγωγη 19 Ιανουαριου και ακομα νιωθω (κατα διαστηματα) τα συμπτωματα που ειχα και πριν την αγωγη-εξετασεις (ορμονολ.)θα κανω τελος του μηνα.

Ψυχολογικα ειμαι καλυτερα αν και εχω αρχισει να αγχωνομαι για τον επανελεγχο του εξαμηνου.Πολυ φοβαμαι οτι εχω δρομο μπροστα μου- το σπινθηρογραφημα εδειξε 7% λειτουργικο υπολειμμα και Τg 17 περιπου-το ολοσωμο εδειξε καθηλωση μονο στην περιοχη του θυρεοειδους.Ελπιζω το ιωδιο να εκαψε κατι απο το υπολειμμα (ευτυχως που θυρεοειδης δεν τρεφεται με αυτα που τρωω αλλιως ημουν καμμενη περιπτωση-εχω ξεφυγει με το φαι!)

Καμμια διαιτα υπαρχει?φιλια σε ολους/ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλους παιδιά!! πήρα κι εγώ τις εξετάσεις μου χθες και από ότι είπε η γιατρός όλες είναι καθαρές!!! το forum μας έφερε γούρι τελικά! και η sonia φοβερή!!! είμασταν μαζί για τα αποτελέσματα! είχαμε και ψιλοπεριπέτειες αλλά τελικά όλα καλά!

georgia εσύ θες υπενθύμιση γιατί ξεχνάς εγώ πάλι θέλω υπενθύμιση για να μην πηγαίνω νωρίτερα στα ραντεβού μου λες κι είμαι καμιά γιαγιά.....

Despoinalexadra καλή ανάρρωση kerasw όλα καλά και για σένα !

να μαστε όλοι καλά βρε παιδιά και πάντα ευχάριστα νέα να χουμε!

Καλησπερα σε ολη την παρεα!Kate 75 ευχαριστω για τα καλα σου λογια!Ευχομαι να συναντηθουμε ολοι μας καποτε,αλλα οχι σε νοσοκομειο,καπου πιο ευχαριστα!!Αν και οι δυο μας ειχαμε εκει, ακριβως τα ιδια καλα αποτελεσματα!Ευχομαι ολοι να ειμαστε καλα!!ΚΑΤΕ 76 χαιρομαι που εισαι καλυτερα.Κανε υπομονη και θα λειτουργησουν οι ορμονες σιγα-σιγα!Εγω αρχισα απο 15-2 το Τ4 και ηδη νοιωθω καλυτερα,ενω ημουν πολυ χαλια.Μονο που παιρνεις 3-4 κιλα χωρις να κανεις υπερβολες στη διατροφη.Το οτι εδειξε καθηλωση σε αυτο το σημειο ,ειναι πολυ καλο.Θα δεις οταν θα κανεις μετα απο καιρο το ολοσωμο,δεν θα υπαρχει τιποτα πια εκει,γιατι το Ι 131 καθεται στη περιοχη για 6-9 μηνες(ετσι μου ειπαν οι γιατροι)!
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαιτα υπαρχει?

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

Διαιτα απο διαιτολογο δινεται ατομικα στον/στην καθενα. Οποτε μη πεσεις με τα μουτρα σε ο,τι βρεις. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Υπαρχουν ομως μερικα κολπακια που αν τα αλλαξεις στην καθημερινοτητα σου, σου εγγυωμαι οτι θα δεις τη ζυγαρια να πεφτει. Θα προσπαθησω να σου γραψω μερικα αλλα τωρα δεν μπορω (με περιμενει η ...κουζινα)!!!

Ενα σημαντικο ομως που αν δε κανεις πρεπει να το καθιερωσεις και απο αυριο κιολας ειναι το περπατημα. καθε μερα, 30΄-60' γρηγορο περπατημα. Θα νιωσεις τη διαφορα απο την πρωτη βδομαδα!!! Και ενοειται, προσεχε τι τρως!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Αλλος για το ΦΒ (κατα το "αλλος για τη βαρκα μας" με Αλικη ΒουγιουκλΑκΗ)???????????????????

Σονια????????? Θα μας κανεις την τιμη??????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Αλλος για το ΦΒ (κατα το "αλλος για τη βαρκα μας" με Αλικη ΒουγιουκλΑκΗ)???????????????????

Σονια????????? Θα μας κανεις την τιμη??????

Σόνια σε περιμένουμε στο ΦΒ, μας λείπεις!please please please.....:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Σας ευχαριστω για την προσκληση που μου κανετε για το Facebook,μαλλον εχετε καταλαβει οτι ψοφαω και εγω για χαβαλε και γελιο!!Θα σας ενημερωσω για τα επομενα μου βηματα!Εξαλλου που να βρω χρονο με το προγραμμα γυμναστικης που μας εβαλε η Γιωργια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Χιονισε επιτελους!!! Αλλα ...μποτες και περπατημα!!!! Το καλυτερο μου: καθαρισμος χιονιου απο την αυλη= καψιμο πολλω θερμιδων!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια???? Ειπαμε να μετεγκατασταθουμε, οχι να το κλεισουμε το μαγαζι!!!!!!!!!!!!

Καλη αποκρια και στη συνεχεια καλη σαρακοστη!!!!!

Θα πεταξουμε χαρταετο??????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Έχεις δίκιο Γεωργία!

Αυτή η σελίδα δεν πρέπει με τίποτα να κλέισει γιατί όσοι μας έχουν ανάγκη εδώ θα μας βρουν και εμάς και τις πληροφορίες που χρειάζονται...

Ελπίζω να είστε όλοι καλά...

Φιλιά πολλά σε όλους και Καλά Κούλουμα...


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοειται οτι θα ειμαστε κι εδω. Χαθηκαμε λιγο γιατι επρεπε να τακτοποιησουμε τα "περι μετακομισης" και θα επανελθουμε δρυμιτεροι μετα το τριημερο.

Καλα κουλουμα λοιπον και καλη Σαρακοστη. :P


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μια γλυκια καλημερα σε ολους και ολες!!Συγγνωμη που χαθηκαμε λιγες μερες λογω FB!!Εννοειται οτι θα βρισκομαστε και εδω να τα λεμε συχνα,γιατι ειμαστε μια μεγαλη και καλη παρεα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως τηνε κι ας αργησε.Που χαθηκες εσυ δεσποινις μου???? Εμεις, οπως θα ειδες, δεν πολυκινηθηκαμε εδω. Ειχαμε πολλη δουλεια με τη μετακομιση και οπως καταλαβαινεις τωρα απολαμβανουμε το νεο σπιτι. Αλλα κι εδω θα ερχομαστε.

Πες μας τα νεα σου. Πως εισαι???? Αλλαξε κατι????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...