Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Bianca22. Καλύτερα είμαι σήμερα αυριο θα βγω. Οχι με το ασβέστιο δεν ειχα πρόβλημα. Μου πηραν αιμα την επομενη της επέμβασης και ηταν οκ ειπε ο γιατρός.Να δω τι θα μου πει αυριο αν πρεπει να ξανακανω εξεταση.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2017 at 9:55 ΜΜ, mariagb είπε:

Για σας κορίτσια. Εκανα την Τεταρτη την επεμβαση θα βγω τη Δευτέρα. Ολα καλα ειπε ο γιατρος πηγαν. Καθαρισε οτι βρήκε και τωρα βλέποντας και κάνοντας. Να βγει η βιοψία. ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ο αυχενας !!!! Δεν ξερω εγω πολύ με ενοχλεί. Ολη η αριστερη πλευρα ειναι χαλια μουδιασμένη.

Kαλη αναρρωση και απο μενα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια και απο μένα!Ειχα πάει για μέτρηση και την εβδομαδα που έρχεται θα μπω στο ιώδιο.Ειμαι χάλια λογω διακοπής χαπιού μου ειχε πέσει πολύ και το ασβέστιο (μου έδωσαν βιταμίνη d).Αισθάνομαι φοβερή κόπωση,πρηξιμο,κομάρες...ειμαι υπο διάλυση ενα πράγμα!!Και μετα το ιωδιο μου είπαν πάλι εξετασεις,σπινθυρογραφημα,υπέρυχο...Κουράστηκα ρε κορίτσια...Δεν αντεχω άλλο το πηγαινέλα στα νοσοκομεια και ολη αυτη τη κατασταση..Ειναι τόσο ψυχφθόρο..και το περιβάλλον ολο διπλα..Ειμαι ψυχολογικα και σωματικα ράκος..Υγεια ρε κοριτσια σε ολο το κοσμο!!Το πιο σημαντικο πράγμα!Δεν υπάρχει άλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

alice.2  Κουράγιο και δύναμη εγώ αυτά που περνάς  με το ιώδιο τα έχω μπροστά μου.

Βγήκα την Δευτέρα και πήρα και την βιοψία. το καλό είναι ότι δεν έχω θέμα με το ασβέστιο. Για να σας θυμίσω μπήκα χειρουργείο γνωρίζοντας  ότι έχω 1 όζο και 1 αριστερό λεμφαδένα με καρκίνο και βγήκα με τα εξής

1 όζος αριστερά

2 λεμφαδένες κεντρικά

3 λεμφαδένες αριστερά

και μικρή εστια 2,5 χιλιοστων δεξια ευτυχώς δεν είχε βγει από τον αδένα δεξιά.

Ο γιατρός μου είπε ότι τα καθάρισε και έβγαλε 34 αριστερούς και 16 κεντρικούς και το θυροειδή. 

Συμπέρασμα θηλώδες και σε καποια σημεία θυλακιώδες καρκίνωμα του θυροειδή με λεμφαδενικές μεταστάσεις. τυπος 2( αυτό δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει!!!!)

Μίλησα με τον ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι πρέπει να κάνω 1 φορά ιώδιο σε 3 μήνες και μου έδωσε χάπι τ3 μέχρι τότε. 

Τώρα ψάχνω το πού θα κάνω το ιώδιο, ιδιωτικά ή σε δημόσιο. το περίμενα οτί θα κάνω ιώδιο και πριν την επέμβαση αφού είχε πάει σε λεμφαδένα και δεν μου έπεσε βαρύ. Αυτά τα νεότερα κορίτσια, ψυχραιμία και δύναμη σε όλες μας εύχομαι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

27 minutes ago, mariagb είπε:

alice.2  Κουράγιο και δύναμη εγώ αυτά που περνάς  με το ιώδιο τα έχω μπροστά μου.

Βγήκα την Δευτέρα και πήρα και την βιοψία. το καλό είναι ότι δεν έχω θέμα με το ασβέστιο. Για να σας θυμίσω μπήκα χειρουργείο γνωρίζοντας  ότι έχω 1 όζο και 1 αριστερό λεμφαδένα με καρκίνο και βγήκα με τα εξής

1 όζος αριστερά

2 λεμφαδένες κεντρικά

3 λεμφαδένες αριστερά

και μικρή εστια 2,5 χιλιοστων δεξια ευτυχώς δεν είχε βγει από τον αδένα δεξιά.

Ο γιατρός μου είπε ότι τα καθάρισε και έβγαλε 34 αριστερούς και 16 κεντρικούς και το θυροειδή. 

Συμπέρασμα θηλώδες και σε καποια σημεία θυλακιώδες καρκίνωμα του θυροειδή με λεμφαδενικές μεταστάσεις. τυπος 2( αυτό δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει!!!!)

Μίλησα με τον ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι πρέπει να κάνω 1 φορά ιώδιο σε 3 μήνες και μου έδωσε χάπι τ3 μέχρι τότε. 

Τώρα ψάχνω το πού θα κάνω το ιώδιο, ιδιωτικά ή σε δημόσιο. το περίμενα οτί θα κάνω ιώδιο και πριν την επέμβαση αφού είχε πάει σε λεμφαδένα και δεν μου έπεσε βαρύ. Αυτά τα νεότερα κορίτσια, ψυχραιμία και δύναμη σε όλες μας εύχομαι.

 

κουράγιο και σε σένα κοριτσι μου.Υπομονη θέλει η οποία εξαντλέιται κάποια στιγμή!!Εγω δεν ειχα θέμα με το ασβέστιο καθόλου..Και ειχα ξανακάνει μετρηση πριν 20-25 μερες μια χαρα ηταν.Τωρα έπεσε στα κατώτατα μάλλον επειδη μου κοψαν το Τ3.Οσο για τους τυπους και εγω εχω μπερδευτει.Ρωτησα ποιους τυπουε έχω τελικά και ειπαν 3 τυπους:θυλώδες,θυλακιώδης και κυστικό θύλωμα:shock:Μου φανηκε παραξενο λιγο ειναι η αλήθεια αλλά τελοςπάντων το μονο που θέλω ειναι να τελειωνει γρήγορα αυτη η ιστορία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΙΩΔΙΟ;ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ; ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!! ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΑΝΤΙ ΣΕ 3 ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ; ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ε ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

ΠΡΙΝ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ alice.2 ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη κορίτσια, όλα είναι περαστικά. εύχομαι ολόψυχα αυτή να είναι η τελευταία μας ταλαιπωρία. 

Εγώ τελικά έκλεισα χειρουργειο στις 15, να ξεμπερδευω και εγω, γιατί αυτή η αναμονή και ολα τα πιθανά σενάρια που κάνω με τρελαίνουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

mariagb το χειρουργείο το έκανα σε δημοσιο νοσοκομείο τέλη Νοεμβρίου και όταν πήγα και πήρα την ιστολογική μου έκλεισαν ραντεβού για ιώδιο για μέσα Φλεβάρη.1,5 μήνα μηνα διαφορά.Εχει σημασια η ιστολογική το πότε θα κάνεις ιώδιο νομίζω.Εμένα δεν μου έκαναν μέτρηση με εστειλαν κατευθειαν για ραντεβού για ιώδιο και οταν ρωτησα τη πυρινικο μου είπε οτι υπάρχουν και ιστολογικές που κάνουν μετρηση πρώτα το συζητάνε για ιώδιο κ.τ.λ σε εσένα θα μπεις κατευθειαν.Η πυρινικος και η ενδοκρινολογος με βαση την ιστολογική θα σε κατατοπίσουν καλύτερα.Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

bianca22 και σε σενα ευχομαι όλα να περάσουν γρήγορα!Η αναμονη ειναι άσχημη το ξέρω..βαζεις ενα σωρο αρνητικά στο μυαλό σου.Ειναι δυσκολο να περιμένεις να περάσουν οι μέρες να χειρουργηθούν.Προσπάθησε όσο μπορεις να εισαι αισιόδοξη!Ειναι δύσκολο το ξέρω!Και μένα οτι κι αν έκανα το μυαλό μου ήταν συνέχεια εκεί!

Δεν ξέρω πρόσθεση μάλλον..2,5 μηνες μετά!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

alice.2  Ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι το κάνουν συνήθως μετά από 3 μήνες. Εγώ θα πάω την Τρίτη να ενημερωθώ και να κλείσω  ραντεβού για το ιώδιο. Ελπίζω να έχω συνέλθει περισσότερο μέχρι τότε. 

bianca22  καλά έκανες και το αποφάσισες να τελειώνεις μια ώρα αρχύτερα που λένε.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα τι κάνετε ; 

Εγω έβγαλα σημερα τον επίδεσμο και ηθελα να ρωτήσω εσας πως ήταν η τομη σας. Εμένα μετά απο λιγο με έκαιγε και κοκκινησε ο λαιμός μου γύρω από την τομή και εχω φοβηθεί λίγο. 2 εβδομαδες ειχα τον επιδεσμο με μια αλλαγη και σκεφτηκα μήπως ειναι επειδδη το δερμα ερεθιστικε. Θα παρω αυριο τηλ. το γιατρο ειναι καπως αργωα τωρα. Ουφ με το παραμικρο αγχος πια!! Αν έχει τύχει σε καμια σας ας μου πει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mariagb είπε:

Καλησπέρα τι κάνετε ; 

Εγω έβγαλα σημερα τον επίδεσμο και ηθελα να ρωτήσω εσας πως ήταν η τομη σας. Εμένα μετά απο λιγο με έκαιγε και κοκκινησε ο λαιμός μου γύρω από την τομή και εχω φοβηθεί λίγο. 2 εβδομαδες ειχα τον επιδεσμο με μια αλλαγη και σκεφτηκα μήπως ειναι επειδδη το δερμα ερεθιστικε. Θα παρω αυριο τηλ. το γιατρο ειναι καπως αργωα τωρα. Ουφ με το παραμικρο αγχος πια!! Αν έχει τύχει σε καμια σας ας μου πει.

Καλημέρα!!!Άσε κι εγώ όταν έβγαλα τον επίδεσμο νομίζω ότι όλα θα είναι καλά, αλλά και πρησμένο ήταν, και λίγο ερεθισμένο και με ετσουζε που και που! Οπότε νομίζω ότι είναι φυσιολογικό. Πάρε όμως και το γιατρό γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!Τι έκανες τη τελικά με το ιώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Tania8980. Έτσι και γω. Δεν πηρα το γιατρό αλλά το έδειξα σε αλλη γιατρό που ειδα το πρωί και μου ειπε οτι ειναι οκ το δέρμα λιγο ερεθιστικε. Το ιωδιο το έκλεισα για 2/5 σε ιδιωτικο γιατι μου εδιναν ραντεβου τελος Ιουνίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mariagb είπε:

Tania8980. Έτσι και γω. Δεν πηρα το γιατρό αλλά το έδειξα σε αλλη γιατρό που ειδα το πρωί και μου ειπε οτι ειναι οκ το δέρμα λιγο ερεθιστικε. Το ιωδιο το έκλεισα για 2/5 σε ιδιωτικο γιατι μου εδιναν ραντεβου τελος Ιουνίου.

Άντε με το καλό!Όλα θα πάνε καλά!Ξεκίνησες το Τ4?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...