Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , agapi27 είπε:

Ετσι μου ειπε ο γιατρος κ  εγω δεν το συνιστω σε αλλες. 

Βασικα η αληθεια ειναι οτι μου ειπε να μην προσπαθησω μονη μ να κανω το παιδι να γυρισει.

Παντως επειδη εχω δει κ αλλες εγκυους να το κανουν σκεφτηκα οτι ειναι οκ.

Εγω  εκανα σχεδον κατακορυφο.

Μετα απο λιγη ωρα ενιωθα μια μικρη δυσφορια κ μαλλον ηταν το παιδι που γυριζε.

Εγω παντως το κανω για να σφιξει ο πωπος! Χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, nineta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εξακολουθώ να νοσηλεύομαι και νιώθω χάλια από άποψη ψυχολογίας, τουλάχιστον όμως νιώθω ασφαλής επειδή ξέρω πως οτι κι αν συμβεί είμαστε μέσα στους γιατρούς.

Αισίως μπήκα στην 30η εβδομάδα σήμερα, αλλά φοβάμαι πολύ για όλα...

Νινετα κουράγιο, το μωράκι σου αντέχει!!κάθε μέρα που περνάει είναι κέρδος... @agapi27 αφού γύρισε έτσι τι να πω...δεν το έχω ξανακούσει!

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουμε αισιως στον 8ο! Κοντευουμε κοριτσια... Δεν ξερω για εσας, αλλα εμενα ο υπνος εχει γινει ανυποφορος. Δεν μπορω να βολευτω, με ενοχλουν ολα, μεχρι και το βρακι που φοραω. Αλλα το χειροτερο απ ολα ειναι τα ποδια μου. Δεν μπορω να περιγραψω ακριβως τι παθαινω...σαν μουδιασμα, σαν να περναει απο μεσα ρευμα, και θελω να τα κουναω συνεχεια. Δεν εχουν πρηστει ιδιαιτερα και καθ ολη τη διαρκεια της ημερας δεν με ενοχλουν καθολου, μονο το βραδυ...με παιρνει πια ο υπνος τις πρωινες ωρες. Δραμα!! Στον γιατρο που το ανεφερα φαινεται να μην καταλαβε ακτιβως τι του ειπα. Μου ειπε απλα να κοιμαμαι στο πλάι. Ουφ! Κανεις δεν με καταλαβαινει. Εσεις ισως....Αντιμετωπιζει καμια κατι αναλογο? Δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω!

Κουραγιο κ θετικη σκεψη!

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@agapi27 αφού γύρισε έτσι τι να πω...δεν το έχω ξανακούσει!

Αν κανεις αναζητηση αυτη την τεχνικη,Breech tilt, θα σου βγαλει πολλα αποτελεσματα στο internet...

Τωρα η αληθεια ειναι οτι μπορει κ να ετυχε και να ηταν η ωρα του να γυρισει.

Απλα εγω την επομενη μερα π πηγα στο γιατρο ειχε γυρισει κ πλεον οι κλωτσιες τ ηταν ψηλα. 

πρίν από 33 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Μπαινουμε αισιως στον 8ο! Κοντευουμε κοριτσια... Δεν ξερω για εσας, αλλα εμενα ο υπνος εχει γινει ανυποφορος. 

Καλησπερα Evangeliaa. Κι εγω μπαινω τη Δευτερα στον 8ο και ειμαι λιγο γουαου-περασε ο καιρος-2 μηνες ακομη- :shock:....

Εγω δεν εχω καμια δυσκολια στον υπνο ακομη.Απλα καποιες φορες αν τυχει κ κοιμηθω στο πλαι μουδιαζει το ποδι μ..

Και ενω μου εχουν πει να κοιμαμαι στην αριστερη πλευρα,μολις φυγει ο αντρας μου για δουλεια,απλωνομαι στα δεξια μου...:lol::lol:

 

Κοριτσια...εχετε ετοιμασει βαλιτσα;ποτε σκεφτεστε να το κανετε; 

Εγω ακομα χρειαζεται να κανω αρκετες αγορες για τα αναλωσιμα κ για εμενα.(Γαζες,σερβιετες,νυχτικα,οινοπνευμα κ.λ.)

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evangeliaa είπε:

Μπαινουμε αισιως στον 8ο! Κοντευουμε κοριτσια... Δεν ξερω για εσας, αλλα εμενα ο υπνος εχει γινει ανυποφορος. Δεν μπορω να βολευτω, με ενοχλουν ολα, μεχρι και το βρακι που φοραω. Αλλα το χειροτερο απ ολα ειναι τα ποδια μου. Δεν μπορω να περιγραψω ακριβως τι παθαινω...σαν μουδιασμα, σαν να περναει απο μεσα ρευμα, και θελω να τα κουναω συνεχεια. Δεν εχουν πρηστει ιδιαιτερα και καθ ολη τη διαρκεια της ημερας δεν με ενοχλουν καθολου, μονο το βραδυ...με παιρνει πια ο υπνος τις πρωινες ωρες. Δραμα!! Στον γιατρο που το ανεφερα φαινεται να μην καταλαβε ακτιβως τι του ειπα. Μου ειπε απλα να κοιμαμαι στο πλάι. Ουφ! Κανεις δεν με καταλαβαινει. Εσεις ισως....Αντιμετωπιζει καμια κατι αναλογο? Δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω!

Κουραγιο κ θετικη σκεψη!

Το νιωθω λι εγω αυτο με τα ποδια το βραδυ. Νιωθω οτι ειναι πρισμενα και ποναω. Κατα ταλλα κοιμαμαι μια χαρα ξυπναω ομως πολυ πρωι αλλα χορτατη! Περιεργο για μενα! Το μονο που εχω προβλημα ειναι η πεινα. Συνεχεια τρωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε?εγω είμαι λίγο αγχωμένη...χθες και σήμερα είδα λίγο αίμα...λερωσα λίγο το εσώρουχο...Μιλησα με το γιατρό μου είπε να πάω αύριο να με δει...μου είπε ότι θα είναι από τον τράχηλο και να μην ανησυχώ...με ρώτησε αν νοιώθω το μωρό και αν εχω συσπάσεις η ενοχλήσεις...Εγω νοιώθω το μωρό συχνά και πολύ έντονα...και δεν έχω κάποια ενόχληση οι συσπάσεις...βεβαια δεν κάθομαι και καθόλου...χθες πηγα τελευταία μέρα στην δουλειά...και σήμερα πηγα σουπερ μάρκετ...εκανα γεμιστά...και καθάρισα και την ντουλάπα στο παιδικό...αλλα τώρα δεν θα κάνω τίποτα άλλο μέχρι αύριο να δω τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites

@Evangeliaa εμένα τα πόδια μου είναι πρησμένα...ειδικά αν περπατήσω αρκετά μετά θέλω να πάω σπίτι και να βγάλω τα παπούτσια οπωσδήποτε!μουδιασμένα δεν τα αισθάνομαι όμως...

@agapi27 εγώ θα φτιάξω βαλίτσα πριν το Πάσχα και απλά ελπίζω να μην συμβεί τπτ νωρίτερα καθώς θα είμαι στο νησί...ο γιατρός μου μου έδωσε το οκ μέχρι να μπω στο μήνα μου (μπαίνω Δευτέρα του Πάσχα) να είμαι εκεί και μετά θα έρθω Αθήνα να αναμένω!

@Vana87 αυτό με την πείνα το έχω και εγώ χαχαχα!

@Afroditi85 κάτσε να ξεκουραστείς! Μήπως άλλαζες μήνα και γι αυτό και το λίγο αιματακι?σε συνδυασμό με την χθεσινή κούραση βέβαια...

Αααα δεν σας είπα ξεχάστηκα χθες , πήγαμε στο γιατρό...ο μικρός μια χαρά, το doppler πολύ καλό...έφτασε 1930 gr και 44 πόντους (31+6 χθες)...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , katrin* είπε:

@Evangeliaa εμένα τα πόδια μου είναι πρησμένα...ειδικά αν περπατήσω αρκετά μετά θέλω να πάω σπίτι και να βγάλω τα παπούτσια οπωσδήποτε!μουδιασμένα δεν τα αισθάνομαι όμως...

@agapi27 εγώ θα φτιάξω βαλίτσα πριν το Πάσχα και απλά ελπίζω να μην συμβεί τπτ νωρίτερα καθώς θα είμαι στο νησί...ο γιατρός μου μου έδωσε το οκ μέχρι να μπω στο μήνα μου (μπαίνω Δευτέρα του Πάσχα) να είμαι εκεί και μετά θα έρθω Αθήνα να αναμένω!

@Vana87 αυτό με την πείνα το έχω και εγώ χαχαχα!

@Afroditi85 κάτσε να ξεκουραστείς! Μήπως άλλαζες μήνα και γι αυτό και το λίγο αιματακι?σε συνδυασμό με την χθεσινή κούραση βέβαια...

Αααα δεν σας είπα ξεχάστηκα χθες , πήγαμε στο γιατρό...ο μικρός μια χαρά, το doppler πολύ καλό...έφτασε 1930 gr και 44 πόντους (31+6 χθες)...

Μια χαρά ο μικρός!2 κιλά σχεδόν!περνάει ο καιρός!μήνα αλλάζω με βάση την τελευταία περίοδο στις 15 αλλά μου το βγάζει λίγο πιο μεγάλο το μωρό δηλαδή στις 11 του μήνα!Δεν το ειχα σκεφτεί αυτό με την αλλαγή του μήνα...πιστεύω να μην είναι κάτι...μπορεί από κούραση...στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το ειχα...μόνο μια μέρα πριν γεννήσω ειχα δει λίγο αίμα...γι αυτό αγχωθηκα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Μια χαρά ο μικρός!2 κιλά σχεδόν!περνάει ο καιρός!μήνα αλλάζω με βάση την τελευταία περίοδο στις 15 αλλά μου το βγάζει λίγο πιο μεγάλο το μωρό δηλαδή στις 11 του μήνα!Δεν το ειχα σκεφτεί αυτό με την αλλαγή του μήνα...πιστεύω να μην είναι κάτι...μπορεί από κούραση...στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το ειχα...μόνο μια μέρα πριν γεννήσω ειχα δει λίγο αίμα...γι αυτό αγχωθηκα τώρα...

Αφροδίτη εντάξει με το αίμα? Σήμερα θα πας στο γιατρό? Καλημέρα κορίτσια! Χθες είχα πάει στα prenatal και είχε κάτι ρουχαλακια καλοκαιρινά σε προσφορά με -80%...πήραμε δύο μπλουζάκια του μπέμπη (γτ μας έχουν δώσει ήδη αρκετά καλοκαιρινά και θα μας φέρουν κιόλας οπότε δεν χρειαζόμαστε άλλα) με 2-2μιση ευρώ...επίσης έχει βάλει την νέα συλλογή με την κάρτα τους (κοστίζει 15 ευρώ ετησίως) -50% και τα παπούτσια -30% οπότε πήραμε και της μικρής μου τα καθιερωμένα ετήσια καλοκαιρινά crocs της...αυτό για όποια ενδιαφέρεται :-D 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Αφροδίτη εντάξει με το αίμα? Σήμερα θα πας στο γιατρό? Καλημέρα κορίτσια! Χθες είχα πάει στα prenatal και είχε κάτι ρουχαλακια καλοκαιρινά σε προσφορά με -80%...πήραμε δύο μπλουζάκια του μπέμπη (γτ μας έχουν δώσει ήδη αρκετά καλοκαιρινά και θα μας φέρουν κιόλας οπότε δεν χρειαζόμαστε άλλα) με 2-2μιση ευρώ...επίσης έχει βάλει την νέα συλλογή με την κάρτα τους (κοστίζει 15 ευρώ ετησίως) -50% και τα παπούτσια -30% οπότε πήραμε και της μικρής μου τα καθιερωμένα ετήσια καλοκαιρινά crocs της...αυτό για όποια ενδιαφέρεται :-D 

Καλημέρα!δεν εχω ξαναδεί κάτι 1 η ώρα θα πάω...και εγώ εχω κάρτα prenatal...θα παω να ρίξω μια ματια :-D της πήρα από το orchestra τρία καινούργια φορμακια!εχω και εκεί κάρτα...κάνει 30 ευρώ αλλά την ειχα βγάλει με 10 γιατί είχε μια προσφορά κάποια στιγμή...αλλά καλοκαίρινα θα χρειαστώ λογικά γιατί τα φορμακια άντε να τα βάλει κανένα μήνα!ακόμα δεν τα εχω κατεβάσει να τα πλύνω και να δω τι χρειάζομαι...ελεγα να κάτσω από την δουλειά και να τα κάνω με την ησυχία μου...και περιμένω να βάλουμε και δύο επιπλέον ράφια στην ντουλάπα για να χωρέσουν όλα τα ρούχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! @Afroditi85 και εγώ στην ντουλάπα έχω χώρο να βάλω δύο συρτάρια για τα ρούχα του μπέμπη,δίπλα στα συρτάρια της μικρής...είναι δουλειά που την έχω αφήσει στον άντρα μου...ελπίζω να μην το αφήσει για τελευταία στιγμή  (που για εκεί το πάει δηλαδή :mad:)...πολύ καλή προσφορά με 10 ευρώ η κάρτα των Orchestra...γτ τα 30 ευρώ δεν τα ξαναδινω,δεν με πολύ βόλεψαν τα ρούχα τους...αντε να ξεκινήσουμε πλυσίματα να γεμίσει το σπίτι μωρουδιακα χιχι!πήγαμε στα Λητώ και πήραμε ένα πατακι με ρόδες που ενώνεται στο καρότσι από πίσω για να στέκεται όρθια η κόρη μου όταν πηγαίνουμε βόλτες και να μην περπατάει όλη την ώρα...ελπίζω να την βολέψει!οι πρωτομανουλες πώς πάνε οι αγορές? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα πλυμενα σιδερωμενα φιλαγμενα στα συρτάρια ..!!! Προχθές πήρα κ την κουβερτουλα που του έφτιαξα την έπλυνα κ την σιδερωσα κ το Σάββατο θα είναι έτοιμη κ η κουρτινα του δωματίου του ..!!!την άλλη εβδομάδα μάλλον θα τα βάλω στη βαλίτσα Βάνου φύγει κ αυτό το άγχος να είναι έτοιμα ..!! Κ μου έχει μείνει να πάρω μερικά ζυπουνακια ακόμα κ μερικά παιχνιδάκια θα το κάνω εντός των ημερών. Κ καλοκαιρινά ρουχακακια που αυτά θα τα πάρω μετά που θα γεννήσω για να είμαι σίγουρη για το μέγεθος ..!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα ρουχαλακια και τα προικια, ολα ετοιμα στα συρταρια. Βαψαμε και το δωματιο...Τωρα,  το Πασχα θα ερθει μια φιλη και θα μου ζωγραφισει στον εναν τοιχο μια παρασταση απο τον μικρο πριγκιπα! Το επομενο που θελω να κανω ειναι να φτιαξω τη βαλιτσα μαιευτηριου και ολα ετοιμα για τον ερχομο του πριγκιπα μας! Αν και δρν βιαζομαστε...ακομα ειναι νωρις...

Τις τελευταιες μερες τον νιωθω αρκετα υπερκινητικο...εντονες κινησεις σε διαφορα σημεια, πιεζει ακομα και τα κοκαλα της λεκανης μου. Λετε να πηρε θεση? Ωχ! Αρχιζω κι αγχωνομαι λιγακι...

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Εγω πηγα στον γιατρο το Σαββατο καναμε το dopller ολα μας ε ιπε ειναι τελεια  ειναι 2 κιλα η μικρη 42 εκατοστα! Μου ειπε σε 2 εβδοαμδες που θα παω να με ξανα δει θα σταματησω το μαγνησιο για να ξεκινησουν οι συσπασεις! Εχει παρει θεση μου ειπε ο γιατρος με ρωτησε αν νιωθω καποια πιεση αλλα ειμαι οκ.

 Evangeliaa μου μια απο τα ιδια αρχιζω να αγχωνομαι κ γω λιγακι οσο πλησιαζει ο καιρος! φοβαμαι πολυ την επισκληριδιο το οτι δεν νιωθεις τα ποδια σου με φρικαρει λιγακι .Οποια κοπελα εχει κανει ας μας πει την εμπειρια της μπας και ησυχασουμε λιγακι εμεις οι φοβιτσιαρεεεεςςς!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, nena111 είπε:

φοβαμαι πολυ την επισκληριδιο το οτι δεν νιωθεις τα ποδια σου με φρικαρει λιγακι .Οποια κοπελα εχει κανει ας μας πει την εμπειρια της μπας και ησυχασουμε λιγακι εμεις οι φοβιτσιαρεεεεςςς!!!!

Γεια σας , μανουλα Ιουνιου αλλα γενναω Μαιο κι εγω!!!

Επισκληριδιο έκανα στην 1η. Κουνάς κανονικά τα πόδια και νιώθεις μούδιασμα στην αρχή μετά από λίγο δεν νιώθεις τον πόνο αλλά ότι κάτι σε γδερνει θα το καταλαβαίνεις  (χωρίς να πονας)

Η αλήθεια είναι πως,  ενώ δε φοβήθηκα λεπτό τη γέννα,  οταν ήρθε η στιγμή της επισκληριδιου ήμουν πολύ τρομαγμένη.  

Επίσης εμένα με πείραξε πολύ και είχα τρελή φαγούρα.  Εμφανίστηκε αρκετές ώρες μετά  αυτή η παρενέργεια,  και έκανα ενέσεις κορτιζόνης περίπου τρείς μέρες  για να συνέλθω. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...