Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Χαχαχαχα! Βάνα επειδή ήσουν από καισαρική σε ρωτούσαν? Εμένα δεν θυμάμαι να με ρωτούσαν κάτι αντίστοιχο...εγώ πάλι ένιωθα καλά που είχα κόσμο,δν με ενοχλούσε...αλλά είχε κόσμο και η άλλη κοπέλα και ούτε εκείνη την ενοχλούσε...οι άντρες ήταν διακριτικοι ή τους έλεγε η μαμά μου και καθοντουσαν έξω και εβγαινα εγώ να τους δω όταν δεν θηλαζα...οι γυναίκες δεν με ενοχλούσαν ακόμα και στο θηλασμό να ήταν μπροστά...γενικά στους 14 μήνες που θηλασα ποτέ δεν ένιωσα ντροπή...κατανοώ όμως μια γυναίκα που θέλει την ησυχία της...αχ ελπίζω και αυτή τη φορά να τα καταφέρω με το θηλασμό!

Ναι επειδη ημουν απο καισαρικη. Σε ρωτανε και αν δεν δεν μπορεις να φας. Επισης για να ενεργηθω εφαγα κλυσμα. Γενικα με ενοχλουσαν οι επισκεψεις.. ηθελα την ησυχια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια. 

Εγω δεν ξερω πως θα εμαι εκεινες τις ωρες,αλλα σιγουρα θα θελω τους φιλους μας.

Αλλα οχι να κανουν κ αρμενικη βιζιτα...Εξαρταται παντα κ απ τα ατομα.

Και προτιμω στο νοσοκομειο παρα στο σπιτι που θα θελω σιγουρα την ησυχια μου. 

Οσες γεννησατε με καισαρικη,σας βολεψαν οι πιτζαμες; ή καλυτερα νυχτικες; εγω σκεφτομαι να παρω κ απ τα 2.

Για φυσιολογικο πηγαινω ,αλλα να ειμαι προετοιμασμενη για καθε ενδεχομενο.

Επισης, ποια σαμπουαν -αφρολουτρο κ μωρομαντηλα χρησιμοποιειτε στα μωρακια σας;

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. 

Εγω δεν ξερω πως θα εμαι εκεινες τις ωρες,αλλα σιγουρα θα θελω τους φιλους μας.

Αλλα οχι να κανουν κ αρμενικη βιζιτα...Εξαρταται παντα κ απ τα ατομα.

Και προτιμω στο νοσοκομειο παρα στο σπιτι που θα θελω σιγουρα την ησυχια μου. 

Οσες γεννησατε με καισαρικη,σας βολεψαν οι πιτζαμες; ή καλυτερα νυχτικες; εγω σκεφτομαι να παρω κ απ τα 2.

Για φυσιολογικο πηγαινω ,αλλα να ειμαι προετοιμασμενη για καθε ενδεχομενο.

Επισης, ποια σαμπουαν -αφρολουτρο κ μωρομαντηλα χρησιμοποιειτε στα μωρακια σας;

 

Καλημέρα!και εγώ προτιμώ στο μαιευτήριο από το σπίτι! στο σπίτι τις πρώτες μέρες θα θέλω την ησυχία μου δεν νομίζω να μπορώ να έχω και επισκέψεις...μόνο από πολύ δικούς μου...(πεθερα, κουνιαδα συνηφαδα αν και δεν νομίζω να έρχονται συχνά γιατί μένουν σε χωριο) η μανούλα μου θα μείνει λιγες μέρες στην αρχή αλλά μετά θα φύγει και αυτή...πόσο να κατσει...μένει σε άλλη πόλη...

Εγω που γέννησα φυσιολογικά με βόλευαν οι πυτζάμες αλλά καλύτερα να έχεις και από τα δύο...

Θα τα παραγγείλω από το ίντερνετ της frezyderm μαλλον θα πάρω αφρόλουτρο, κρέμα για μασαζ, και για το συγκαμα τα μωρομαντηλα μου έλεγε και η παιδιατρος να τα αποφεύγω αλλά εγω είχα για έκτακτες περιπτώσεις...έπαιρνα αυτά που δεν έχουν έντονη μυρωδιά για νεογέννητα...

Επίσης ενώ στην αρχή της έβαζα τα pampers μετά της έβαζα τα babylino γιατί ειχα λιγότερες διαρροές και δεν μου μοιράζανε τα τσισακια σε σχέση με τα αλλα, ότι βολέψει τον καθένα βέβαια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...στην καισαρική καλύτερα νομίζω είναι τα νυχτικα γτ οι πυτζάμες ακουμπούν στην τομή...αλλά σε γενικές γραμμές τα παντελόνια είναι καλύτερα με το αίμα που έχουμε τις πρώτες μέρες...

Και εγώ frezyderm χρησιμοποιώ της μικρής,τα αγοράζω από ηλεκτρονικό φαρμακειο...είμαι ικανοποιημενη και στον μικρό τα ίδια θα έχω αν δεν τον ενοχλήσουν στο δέρμα του...όσο για πάνες χρησιμοποιώ babylino...δεν την έχουν ενοχλήσει ποτέ και διαρροές είχα πάρα πολύ σπάνια...τα pampers τα είχα δοκιμάσει και μου μυριζαν, αφήστε που είχαν διαρροές...επίσης είχα δοκιμάσει και τα libero τα οποία ήταν καλά αλλά κατέληξα στα babylino που είναι και ελληνική εταιρεία...μωρομαντηλα επίσης της mega παίρνω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια εγω μπηκα στη 35 εβδομαδα το Σαββατο εχω   παλι ραντεβου με τον γιατρο κ μου ειχε πει οταν κλεισω την 35 εβδ. θα μου σταματησει  το μαγνησιο για να ξεκινησουν μαλλον οι συσπασεις . Μηπως ειναι λιγο νωρις? Εχει καμια παρομοια εμπειρια? Ηδη εχω αρχισει να νιωθω βαρος χαμηλα και πετρωνει η κοιλια μου!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nena111 είπε:

Καλημερα κοριτσια εγω μπηκα στη 35 εβδομαδα το Σαββατο εχω   παλι ραντεβου με τον γιατρο κ μου ειχε πει οταν κλεισω την 35 εβδ. θα μου σταματησει  το μαγνησιο για να ξεκινησουν μαλλον οι συσπασεις . Μηπως ειναι λιγο νωρις? Εχει καμια παρομοια εμπειρια? Ηδη εχω αρχισει να νιωθω βαρος χαμηλα και πετρωνει η κοιλια μου!

Καλημέρα!νομίζω και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το σταμάτησα όταν μπήκα στον μήνα μου...και τώρα λογικά το ίδιο...απλά ενημέρωσε τον για το πως νοιώθεις...λογικά θα σε εξετάσει και αυτός και θα σου πει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Afroditi85 said:

Καλημέρα!νομίζω και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το σταμάτησα όταν μπήκα στον μήνα μου...και τώρα λογικά το ίδιο...απλά ενημέρωσε τον για το πως νοιώθεις...λογικά θα σε εξετάσει και αυτός και θα σου πει...

Ευχαριστω πολυ Αφροδιτη μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nena111 είπε:

Καλημερα κοριτσια εγω μπηκα στη 35 εβδομαδα το Σαββατο εχω   παλι ραντεβου με τον γιατρο κ μου ειχε πει οταν κλεισω την 35 εβδ. θα μου σταματησει  το μαγνησιο για να ξεκινησουν μαλλον οι συσπασεις . Μηπως ειναι λιγο νωρις? Εχει καμια παρομοια εμπειρια? Ηδη εχω αρχισει να νιωθω βαρος χαμηλα και πετρωνει η κοιλια μου!

Γεια σας!Εγώ δεν πήρα μαγνήσιο σε καμία από τις δύο εγκυμοσύνες μου...μην αγχώνεσαι, καλό είναι να κάνει πλεον συσπάσεις η μήτρα για να προετοιμαζεται για τον τοκετό...αντε ωραια μπαίνουμε στον μήνα μας σιγά σιγά...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι Νένα μου...το πότε θα ξεκινήσει ο τοκετός κάνεις δεν το ξέρει ούτε μπορεί να το προβλέψει...απλά όταν κάποια γυναίκα είναι νωρίς σε εβδομάδες και έχει συσπασεις της δίνεται μαγνήσιο από το γιατρό της για να μην οδηγηθεί σε πρόωρο τοκετό...κάποιοι δίνουν και προληπτικά το μαγνησιο...εμένα ο δικός μου ο γιατρός δεν θέλει να με φορτώνει με πολλά πολλά οπότε δεν πήρα ποτέ έξτρα μαγνήσιο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nena111 είπε:

Δεν παει να πει επειδη κανει συσπασεις η μητρα θα γεννησω την επομενη εβδομαδα?

Εμενα μου ειπε να το σταματησω τωρα που ειμαι 31 εβδομαδων. Δεν υπαρχει προβλημα.. η μητρα προετοιμαζεται με προπαρασκευαστηκες συσπασεις. Μπορει να τις εχεις συνεχεια αυτες και να πας 40 εβδομαδες.

4 ώρες πρίν, Again mama είπε:

 

Κ τα τζαμπο έχουν...δεν ξέρω αν θα σας ενδιέφεραν...

Βανα έκλαψα με το σχόλιο σου...

Ε μα! Τωρα γελαμε αλλα πραγματικα εγω εκλαιγα... αυτην την φορα δεν θελω κανενα. Η θα γινω αδιακριτη και σκασιλα μου. Χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι
  2. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  3. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  5. Giouly_s  :                ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  6. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. agapi27:                  ΠΗΤ  11/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Afrofiti85:               ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  9. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  10. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  11. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  12. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  13. nineta :                   ΠΗΤ  22/5/2018     >  Κοριτσάκι
  14. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  15. Anastasakii :          ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

 

Αλλαξα το πινακακι με βαση την ΤΕΡ μου.

 

Ειχαμε ραντεβου σημερα το απογευμα με το γιατρο. Το αγορακι μου εχει φτασει ηδη τα 2,200...± 10%...Δλδ μιλαμε για μπαμπατσικο μωρο.

Ολα πανε καλα.Μεγαλωνουμε πολυ καλα. Ειμαι πολυ καλα. 

Δεν εχω κανει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ για το δωματιο του παιδιου,ουτε ντουλαπα,ουτε βαψιμο,ουτε γενικα φτιαξιμο.:shock:

Μονο τα ρουχα κ η προικα του  πλυμενα,σιδερωμενα. Η κουνια περιμενει να μπει στο δωματιο. ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ;;;:lol::lol:

Βανα,ειλικρινα αυτο σκεφτηκα καποια στιγμη.Εμεις γελαμε,αλλα, οντως, εκεινη την ωρα θα ηταν ταλαιπωρια για εσενα.

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , agapi27 είπε:

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι
  2. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  3. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  5. Giouly_s  :                ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  6. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. agapi27:                  ΠΗΤ  11/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Afrofiti85:               ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  9. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  10. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  11. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  12. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  13. nineta :                   ΠΗΤ  22/5/2018     >  Κοριτσάκι
  14. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  15. Anastasakii :          ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

 

Αλλαξα το πινακακι με βαση την ΤΕΡ μου.

 

Ειχαμε ραντεβου σημερα το απογευμα με το γιατρο. Το αγορακι μου εχει φτασει ηδη τα 2,200...± 10%...Δλδ μιλαμε για μπαμπατσικο μωρο.

Ολα πανε καλα.Μεγαλωνουμε πολυ καλα. Ειμαι πολυ καλα. 

Δεν εχω κανει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ για το δωματιο του παιδιου,ουτε ντουλαπα,ουτε βαψιμο,ουτε γενικα φτιαξιμο.:shock:

Μονο τα ρουχα κ η προικα του  πλυμενα,σιδερωμενα. Η κουνια περιμενει να μπει στο δωματιο. ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ;;;:lol::lol:

Βανα,ειλικρινα αυτο σκεφτηκα καποια στιγμη.Εμεις γελαμε,αλλα, οντως, εκεινη την ωρα θα ηταν ταλαιπωρια για εσενα.

Μια χαρά το άντρακι σου!και εμενα την τελευταία φορά 11 μου είπε!οποτε είμαστε μαζί! Μην αγχώνεσαι εγώ τώρα πλένω τα ρουχαλάκια και την προίκα σιγά-σιγά αύριο θα ξεκινήσω σίδερο...και εχω καθαρίσει και την ντουλάπα για να τα βάλω...θα βαψουμε το δωματιο μετα το Πάσχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...