Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , nineta είπε:

Τώρα έχω και συσπάσεις και φοβάμαι πολύ κορίτσια...

Οι γιατροί λένε οτι δεν πρέπει να έχω γιατί σηματοδοτούν τοκετό και μ' έχουν ντοπάρει στα φάρμακα.

Νινετα εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τα φάρμακα να σταματήσουν οι συσπάσεις...αφού είσαι στο νοσοκομείο όλα θα πάνε καλά...σε κάθε περίπτωση το μωράκι σου είναι βιώσιμο τώρα...οποτε προσπάθησε όσο μπορείς να ηρεμήσεις και να μην αγχώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

@agapi27 δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μην νομίζεις ότι θα είναι και πολύ στο δωμάτιο του στις αρχές το μωρό χαχαχα!ειδικά αν επιλέξεις να κάνεις συγκοιμηση και να θηλαζεις...οπότε μν αγχώνεσαι! 

@nineta κάθε μέρα που περνάει είναι κέρδος!!!πόσο έχει φτάσει η μικρή? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , nineta είπε:

Τώρα έχω και συσπάσεις και φοβάμαι πολύ κορίτσια...

Οι γιατροί λένε οτι δεν πρέπει να έχω γιατί σηματοδοτούν τοκετό και μ' έχουν ντοπάρει στα φάρμακα.

Νινετα μ, ελπιζω ολα να πανε καλα.Προσπαθησε να εισαι ηρεμη...:wub::wub:

 

@katrin*,ναι το ξερω...Και χαιρομαι πολυ γι αυτο.Απλα να εινα ετοιμο... Ειδικα η μητερα μ με αγχωνει...αχαχχα... Απλα περναει ο καιρος κ δεν το καταλαβαινω...:):)


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι
  2. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  3. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  5. Giouly_s  :                ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  6. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. agapi27:                  ΠΗΤ  11/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Afrofiti85:               ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  9. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  10. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  11. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  12. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  13. nineta :                   ΠΗΤ  22/5/2018     >  Κοριτσάκι
  14. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  15. Anastasakii :          ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

 

Αλλαξα το πινακακι με βαση την ΤΕΡ μου.

 

Ειχαμε ραντεβου σημερα το απογευμα με το γιατρο. Το αγορακι μου εχει φτασει ηδη τα 2,200...± 10%...Δλδ μιλαμε για μπαμπατσικο μωρο.

Ολα πανε καλα.Μεγαλωνουμε πολυ καλα. Ειμαι πολυ καλα. 

Δεν εχω κανει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ για το δωματιο του παιδιου,ουτε ντουλαπα,ουτε βαψιμο,ουτε γενικα φτιαξιμο.:shock:

Μονο τα ρουχα κ η προικα του  πλυμενα,σιδερωμενα. Η κουνια περιμενει να μπει στο δωματιο. ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ;;;:lol::lol:

Βανα,ειλικρινα αυτο σκεφτηκα καποια στιγμη.Εμεις γελαμε,αλλα, οντως, εκεινη την ωρα θα ηταν ταλαιπωρια για εσενα.

Εγω μέχρι τις 21 του Μαη θα γεννησω κοριτισα. Προγραμματισμενη καισαρικη μεχρι στις 21 στις 39 εβδομαδες. Αν τυχει κατι πιο νωρις θα προσαθησουμε για vbac αν δεν αλλαξω γνωμη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nineta είπε:

Είναι 1.800 γραμμάρια αλλά καθόλου ζωηρή τις τελευταίες μέρες.

Έχω ορούς και συνεχίζω να κάνω συσπάσεις κι αυτό είναι το πιο αγχωτικό.

Μπορει επειδη αγχωεσαι να μην ειναι ζωηρη.Εχω προσεξει οτι οταν αγχωνομαι,για 1-2 μερες δεν το νιωθω πολυ εντονα.

Δλδ οταν εμαθα για το ζαχαρο κ την προηγουμενη εβδομαδα που μ ειπε ο γιατρος τ νοσοκομειου για μειωμενα αμνιακα. 

Δεν ξερω κιολας,τη γνωμη μ και την εμπειρια μ συου λεω.

 

 Εγω απο χθες το βραδυ βλεπω στο εσωρουχο καποια υγρα κ φοβαμαι μην ειναι αμνιακα...

Στις μετρησεις ηταν μια χαρα τα αμνιακα.Δεν τα εχω ξαναδει κ σιγουρα δεν ειναι ουρα.

Θα παρω το γιατρο να δω τι θα μ πει..


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Μπορει επειδη αγχωεσαι να μην ειναι ζωηρη.Εχω προσεξει οτι οταν αγχωνομαι,για 1-2 μερες δεν το νιωθω πολυ εντονα.

Δλδ οταν εμαθα για το ζαχαρο κ την προηγουμενη εβδομαδα που μ ειπε ο γιατρος τ νοσοκομειου για μειωμενα αμνιακα. 

Δεν ξερω κιολας,τη γνωμη μ και την εμπειρια μ συου λεω.

 

 Εγω απο χθες το βραδυ βλεπω στο εσωρουχο καποια υγρα κ φοβαμαι μην ειναι αμνιακα...

Στις μετρησεις ηταν μια χαρα τα αμνιακα.Δεν τα εχω ξαναδει κ σιγουρα δεν ειναι ουρα.

Θα παρω το γιατρο να δω τι θα μ πει..

Τα υγρά είναι αχρωμα και αοσμα?ενημέρωσε το γιατρό σου...εύχομαι να μην είναι τίποτα!και εγώ κάποιες φορές αλλά δεν είναι αμνιακό είναι από τον τράχηλο...αλλά βγήκε και η καλλιέργεια που εκανα και είναι καθαρή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Τα υγρά είναι αχρωμα και αοσμα?ενημέρωσε το γιατρό σου...εύχομαι να μην είναι τίποτα!και εγώ κάποιες φορές αλλά δεν είναι αμνιακό είναι από τον τράχηλο...αλλά βγήκε και η καλλιέργεια που εκανα και είναι καθαρή...

Ναι,αοσμα κ αχρωμα.Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο στο εσωρουχο γι αυτο ανησυχησα. Τον πηρα τηλ. Με καθησυχασε ομως οτι λογικα ειναι φυσιολογικα υγρα τραχηλου..

Το πρωι δεν ειχα καθολου. Τωρα παλι λιγα. Δεν ειναι συνεχομενα. 

Κ μ ειπε να παω απο εκει το απογευμα.Θα παω αν δω οτι συνεχιζεται.

 

Ειλικρινα εκει που ηρεμω κατι συμβαινει.ΠΑΝΤΑ. 

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βροχερες καλημερες κορίτσια! Ευτυχώς που έβαλα δύο μέρες πλυντήρια και σήμερα θα είμαι χαλαρή!επλυνα τα ρουχαλακια του μικρού και μου έμειναν κουβερτακια και σεντονακια...

@agapi27 πηγές τελικά στο γιατρό χθες για τα υγρά? 

Εγώ ξύπνησα κατά τις 5μιση και μου καρφώθηκε στο μυαλό ότι δεν νιώθω το μωρό και ότι κάτι έπαθε....εεε περιττό να σας πω ότι περίμενα μιάμιση ώρα να κουνηθεί ο μπέμπης ο οποίος προφανώς κοιμόταν...μου λέει ο άντρας μου "που να κουνηθεί, του έχεις αφήσει χώρο του καημένου του μικρουλακου μας μεσα στην τεράστια κοιλια σου?" Χαχαχα! τώρα κουνιέται τον νιώθω αλλά αει στο καλό με το χθεσινοβραδινο άγχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2018 at 10:26 ΜΜ, nineta είπε:

Τώρα έχω και συσπάσεις και φοβάμαι πολύ κορίτσια...

Οι γιατροί λένε οτι δεν πρέπει να έχω γιατί σηματοδοτούν τοκετό και μ' έχουν ντοπάρει στα φάρμακα.

Σε ποια βδομάδα είσαι κοριτσι; συσπάσεις γενικά στις τελευταίες βδομάδες της κύησης γίνονται. Οι λεγομενες Braxton Hichs.  Ξεκινούν περίπου 6-7 βδομάδες πριν την πητ.  Είναι ακανονιστες (χρονικα) και ανώδυνες. 

Μέτρα καλύτερα πόσο διαρκούν και μέτρα και ανά πόση ώρα.

Συσπασεις τοκετου  είναι όταν αρχίσουν να γίνονται συχνές και ανά συγκεκριμένα λεπτά η μια από την άλλη.

Κι εγώ που είμαι σχεδόν 31η κάνω συσπάσεις. Ότι απορία και φόβο έχεις να παίρνεις τον γιατρό σου τηλ. Όπως και να'χει είσαι προς το τέλος της κύησης και επιβάλλεται να τον παίρνεις οποτε φοβάσαι!

Ααααα... Τώρα διάβασα παρακάτω.. . Είσαι στο μαιευτήριο.  Με συγχωρείς είμαι στις μανούλες Ιουνίου και δεν έχω παρακολουθήσει πολλά.

Εκεί τι σου λενε; σε ελέγχουν κάθε μέρα φανταζομαι


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σε ποια βδομάδα είσαι κοριτσι; συσπάσεις γενικά στις τελευταίες βδομάδες της κύησης γίνονται. Οι λεγομενες Braxton Hichs.  Ξεκινούν περίπου 6-7 βδομάδες πριν την πητ.  Είναι ακανονιστες (χρονικα) και ανώδυνες. 

Μέτρα καλύτερα πόσο διαρκούν και μέτρα και ανά πόση ώρα.

Συσπασεις τοκετου  είναι όταν αρχίσουν να γίνονται συχνές και ανά συγκεκριμένα λεπτά η μια από την άλλη.

Κι εγώ που είμαι σχεδόν 31η κάνω συσπάσεις. Ότι απορία και φόβο έχεις να παίρνεις τον γιατρό σου τηλ. Όπως και να'χει είσαι προς το τέλος της κύησης και επιβάλλεται να τον παίρνεις οποτε φοβάσαι!

Γειά σου φαρμακοτριφτενα με το ωραιο nickname! Η νινετα νοσηλεύεται ήδη λόγω ανεπάρκειας τραχήλου...οπότε παρακολουθειται καθημερινά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

 

@agapi27 πηγές τελικά στο γιατρό χθες για τα υγρά? 

 

Οχι,δεν πηγα... γιατι δεν ειναι συνεχομενα...Σημερα ειχα λιγα. θα μεινω ξαπλα  λιγο και θα δω πως θα συνεχιστει. 

Την Παρασκευη θα παω,εκτος απροοπτου...

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου βγάλανε τον ορό ξεκίνησαν συντονισμένα αλλά ανώδυνα οι συσπάσεις και μου τον ξαναβάλανε.

Είμαι στην 32η εβδομάδα αισίως και μου ξαναβάλανε ορό ενώ έκανα ξανά ενέσεις για τους πνεύμονες.

Έχω αγχωθεί τόσο πολύ που θέλω να τελειώσει όλο αυτό με ασφαλεια και για τις δυο μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...