Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Ειπαμε με το γιατρο να βαλουμε καισαρικη 21 Μαιου και αν τυχει κατι πιο νωρις να προσπαθησουμε για φυσικη. Ειμαι ομως ακομα στη σκεψη

Εγώ πιστεύω ότι στο τέλος θα το προσπαθήσεις...αν έχεις τις προϋποθέσεις όλες θα το δοκιμάσεις...νωρίς είναι ακόμα, βλέπουμε :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αφροδίτη μια χαρά η ζουζούνα...τι εξετάσεις? Εμένα στο Ιασω απ ότι ξέρω μόνο οι καρδιοτοκογραφοι που κάνουμε είναι δωρεάν...δεν ξέρω αν είναι κάτι άλλο πριν τον τοκετό...από κάτω δεν πιστεύω να σε πειράξει...δεν έχει νόημα από τώρα είναι πολύ νωρίς...μόνο μήπως θέλει να ελεγξει ο ίδιος πόσο μαλακος είναι ο τράχηλος...πάντως όπως είπε και η Βάνα , είναι δικαίωμα σου και το συζητάς και με τον ίδιο...

@Vana87 θα προσπαθήσεις vbac τελικά?

Μεγάλωσε η ζουζουνα!Επίσης δεν πήρα κιλά από την τελευταία φορά είμαι στα +11 και εντυπωσιάστηκα γιατί τρώω και πεινάω συνέχεια...βέβαια εχω και κάτι καουρες με πειράζει οτιδήποτε περιέχει προζύμι...Σίγουρα καρδιολογικο έλεγχο και από ότι κατάλαβα και αίματος αλλά δεν ξέρω ακριβώς...θα μου πουν την επόμενη φορά που θα κλείσουμε το ραντεβού για να πάω...και θα σας πω... δεν θέλει να μου προκαλέσει τοκετό είναι νωρίς...τον τράχηλο θέλει να ελέγξει...θα δούμε όταν ξαναπάω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Katrin να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!να τα εκατοστησει!με το καλό να υποδεχτείτε τον αδερφουλι της!:-D

Σήμερα πήγαμε και εμείς και παράγγειλαμε τις τούρτες!Μια την Δευτέρα οικογενειακά και μια την Τετάρτη με τις συμμαθήτριες της!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Εγώ πιστεύω ότι στο τέλος θα το προσπαθήσεις...αν έχεις τις προϋποθέσεις όλες θα το δοκιμάσεις...νωρίς είναι ακόμα, βλέπουμε :)

Ναι εχω ακομα χρονο να το σκεφτω!! 

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Μεγάλωσε η ζουζουνα!Επίσης δεν πήρα κιλά από την τελευταία φορά είμαι στα +11 και εντυπωσιάστηκα γιατί τρώω και πεινάω συνέχεια...βέβαια εχω και κάτι καουρες με πειράζει οτιδήποτε περιέχει προζύμι...Σίγουρα καρδιολογικο έλεγχο και από ότι κατάλαβα και αίματος αλλά δεν ξέρω ακριβώς...θα μου πουν την επόμενη φορά που θα κλείσουμε το ραντεβού για να πάω...και θα σας πω... δεν θέλει να μου προκαλέσει τοκετό είναι νωρίς...τον τράχηλο θέλει να ελέγξει...θα δούμε όταν ξαναπάω...

Δεν ειπαμε οτι θελει να προκαλεσει τοκετο. Εγω θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να ελεξει τον τραχηλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Αφροδίτη ευχαριστώ πολύ! Να τα χαιρόμαστε τα Κριαράκια μας!!! έχουν μειωθεί και εσάς λίγο οι κινήσεις του μωρού σας ή μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό? Κάτι θυμάμαι λόγω περιορισμένου χώρου πλέον (από την πρώτη εγκυμοσύνη)...ραντεβου έχω την Τετάρτη και λέω να μην ενοχλήσω τον γιατρο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, katrin* είπε:

Καλημέρα!Αφροδίτη ευχαριστώ πολύ! Να τα χαιρόμαστε τα Κριαράκια μας!!! έχουν μειωθεί και εσάς λίγο οι κινήσεις του μωρού σας ή μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό? Κάτι θυμάμαι λόγω περιορισμένου χώρου πλέον (από την πρώτη εγκυμοσύνη)...ραντεβου έχω την Τετάρτη και λέω να μην ενοχλήσω τον γιατρο...

Καλημερα.Ναι κ σε μενα πλεον δεν τον καταλαβαινω συχνα οταν κλωτσαει.Νιωθω ενα μουδιασμα στο στομαχι συνηθως κ μαλλον ειναι τα ποδαρακια τ.

Δεν ειναι πια αυτες οι δυνατες κλωτσιες π εριχνε.Αλλα κατι ποδαρακια που σπρωχνουν...

Επισης κατω απ τα πλευρα,οταν ξαπλωνω στο πλαι,κανει κυματακια κ βγαινουν κατι ποδαρακια...

Και εχει τυχει να πιασω κ κατι που εξειχε (αγκωνα μαλλον) χαμηλα στην κοιλια.

 

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα!Αφροδίτη ευχαριστώ πολύ! Να τα χαιρόμαστε τα Κριαράκια μας!!! έχουν μειωθεί και εσάς λίγο οι κινήσεις του μωρού σας ή μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό? Κάτι θυμάμαι λόγω περιορισμένου χώρου πλέον (από την πρώτη εγκυμοσύνη)...ραντεβου έχω την Τετάρτη και λέω να μην ενοχλήσω τον γιατρο...

Καλημέρα!Ναι τώρα που μεγαλώνουν δεν έχουν πολύ χώρο! Εγω βλέπω στην κοιλιά μου εξογκώματα...και τα ποδαράκια της στα πλευρά μου δεξιά σαν να σπρώχνει η τεντώνεται...και αν ακουμπήσεις τα νοιώθεις...και τον λοξυγκα νοιώθω συχνά...οποτε δεν αγχώνομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι πιο ενεργητικο. Κινειται συνεχεια, ακομα κ το βραδυ οταν ξυπναω για τουαλετα, ειναι κι αυτο ξυπνιο. Ακομα κι οταν προχωραω στον δρομο βλεπω την κοιλια μου να κινειται περα δωθε. Λετε να μου βγει νευρικο και να μην κοιμαται? Ωχ τι εχω να τραβηξω.

Επισης εγω ακομα νιωθω μια πιεση στο δεξι κοκαλο της λεκανης οταν κινειται και χαρχατεματα στο πλευρο στο οποιο εχω ξαπλωσει. Αφου καμια φορα αγχωνομαι μην το εχω πλακωσει...

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα...!!!!!! την δευτερα μπενω αισιος στον μηνα μου....!!!!!! και εγω τον νιωθω συνεχεια ειναι αρκετα υπερκινητικος ακομα...αλλα εχουν ξεκινησει και με πονανε πολυ τα ποδια μου και η μεση μου σημερα το πρωι δε μπορουσα να περπατησω κουτσενα πηρα και τις τελευταιες εξετασεις αιματος που εκανα καλες... μονο το ζαχαρο μου εχει πεσει αρκετα και μου ειπαν να εχω μαζι μου παντα κατι γλυκο για τυχον υπογλυκαιμιες....!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση! Με το καλό τα μωρακια!

Ο άντρας μ λέει δεν θα σε βολεύουν με τις σερβιετες μακριά παντελόνια πιτζάμας... Σκέφτομαι μήπως πάρω κάπρι...

Χρόνια πολλά στα παιδάκια που είχαν γενέθλια!

 

  • Ευχαριστώ 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Καλή ανάσταση κορίτσια και του χρόνου με τα μωράκια μας!ο μικρός χθες ήταν πιο κινητικός...μάλλον επειδή και εγώ είμαι όλη την ώρα στο τρέξιμο δεν τον καταλαβαίνω παντα... @Evangeliaa αυτό που περιγράφεις ήταν η κόρη μου μέσα στην κοιλιά...υπερκινητικη και πάντα ξύπνια το βράδυ...και όταν γεννήθηκε λοιπόν έτσι συνέχισε χαχαχα!!και το βράδυ μέχρι να αποθηλασει δεν είχε κοιμηθεί πάνω από 3 ωρο σερί...ελπίζω ο μπεμπούλης να μην την "τρέχει" τόσο τη μαμάκα του :mad:

@xaroumenh mama κάνεις εσύ την αρχή και μπαίνεις στο μήνα σου και ακολουθούμε και οι υπόλοιπες.. @ninetaεσύ πως είσαι? Η μικρή? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Χρόνια πολλά!Χριστός Ανέστη!και του χρόνου με τα μπεμπακια μας!

Πως περνάτε?Εμείς οικογενειακά στο χωριό του άντρα μου!δεν πηγαμε Σητεία δεν θέλαμε να μετακινηθουμε τόσο δρόμο με την κοιλιά στο στόμα!και φαγητό!πολύ φαγητό!και καλιτσουνια!!!πως θα ανέβω στην ζυγαριά την επόμενη φορά! :-D

Καλα να περάσετε!και του χρόνου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά!! Εμένα αο χθες δεν με παει με το φαγητο. Εκανε η μανα μου σουπα να φαμε χθες λετα την εκκλησια και το κοτοπουλο ηταν χωριατικο και δεν μου αρεσε. Σημερα ηρθαμε στη πεθερα μου και μονο αρνακι εχει κανει απο κρεας καο εγω δεν τρωω αρνι! Πππφφφ. Το καλο ειναι οτι δεν θα παρω κιλα. Α εφαγα και μια φλαουνα και εχει γινει στο στομαχι μου χαλια. Ολο το βραδυ ετρεχα στη τουαλετα για εμετο αλλα δεν εκανα τελικα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σύντομα όλες με τα μωράκια μας στην αγκαλιά λίγο μας έμεινε ...!!!!! Σήμερα μπήκα κ στον μήνα μου έγω ....!!!! Έχουν ξεκινήσει κ με πονάνε πάρα πολύ τα πόδια μου ιδικά το δεξί . Κ αν κάτσω κ μετά σηκωθώ έχουν πιαστεί οι προσαγωγοι μου κ κάνω μερικά βήματα σαν τη πάπια που λένε .!!αλλά εντάξει επανέρχομαι κ συνεχίζω κανονικά ..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...