Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ναι το θυμάμαι! Να τις χαιρόμαστε! εγω περιτριγυριζομαι  από κριους είναι η κορη μου, ο αντρας μου, η νονά της κόρης μου, ο αδερφός μου, ο πεθερός μου!!!Εγω είμαι τοξότης και από ότι φαίνεται ταιριάζουμε!!!χαχαχαχαχα!!!Δεν τα ήξερα τα κοχύλια θα τα ψάξω εγω δεν τα κατάφερα στην κόρη μου με το θηλασμό και τώρα θελω να τα καταφέρω...εχω μιλήσει και με μια μαία και θα έρθει στο σπίτι να μου πει κάποια πράγματα και στο μαιευτήριο και μετά στο σπίτι μόλις γεννήσω... Μου είπε και να ξεκινήσω να βάζω κρέμα θηλων αν δεν έχω λέει κάποιο παθολογικό πρόβλημα αλλιώς μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό...εμενα μου είχε δημιουργηθεί ψυχολογικό που δεν τα κατάφερα...αν και κανείς δεν με έκρινε και δεν μου είπε κάτι...και ο άντρας μου ήταν δίπλα μου και μου έλεγε δεν πειράζει και εμείς που μεγαλώσαμε με ξένο τι πάθαμε...αλλά εμενα αυτά δεν με παρηγορουσανε...

Τις έλεγξε τις θηλες σου?κρέμα πάντως είχα πάρει εγώ μια της frezyderm στην πρώτη εγκυμοσύνη...τι την έβαλα τι δεν την έβαλα πάλι πόναγε ο θηλασμός στην αρχή...όταν γεννήθηκε βέβαια η μικρή σταμάτησα να τη βάζω γτ το καλύτερο είναι το γάλα σου...τώρα δεν κάνω καμιά προετοιμασία,νιώθω ότι δεν χρειάζεται...κανένα ψυχολογικό δεν πρέπει να έχεις...ο θηλασμός δεν είναι δεδομενος για όλες μας...η μαμά να είναι καλά και θα είναι και το παιδάκι της...σου εύχομαι πάντως αυτή τη φορά να τα καταφέρεις!!!

9 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

 Να χαιρεστε τα παιδακια σας.Υγεια κ καθε χαρα να εχουν στη ζωη τους... 

Εγω ειμαι κριος.Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Η μητερα μ ,χαρα που εχει για το Ταυρακι που θα γεννηθει,με το καλο:lol::lol: Κι αυτη τους Ταυρους προτιμαει...:lol::lol: 

 

Στο νοσοκομειο θα παρω 2-3 σετ πιτζαμες μακρυ παντελονι κ τιραντακι-μπλουζακι ,1-2 ρομπες κ ενα νυχτικο να υπαρχει...

Σημερα μου ηρθε κ μια παραγγελια που ειχα κανει.

Επιθεματα στηθους philips avent, sudocrem, λανολινη,αμπουλες φυσ. ορου και αφρολουτρο κ σαμπουαν της frezyderm.

 

Ο γιατρος στο νοσοκομειο με τρομοκρατησε σχετικα με τη γεννα.Πραγματικα καποιοι δεν το εχουν καθολου...

Μπορει να ειναι αριστοι γιατροι,αλλα δεν πρεπει να μιλανε σε εγκυμονουσες.:lol::lol: 

Τελικα οταν μ ειπε να φερω αναισθησιολογο απεξω,εννοουσε του νοσοκομειου,αλλα π να μην εφημερευει ,για να ειναι συνεχως μαζι μ...

 

 

Αγάπη μου, δύο πράγματα...λανολινη πήρες για τις θηλες?το καλύτερο είναι όπως είπα και πιο πάνω το γάλα σου...όλα τα άλλα δεν είναι φυσικά οπότε εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να τα γευεται το μωρό μου...γτ ένα νεογέννητο μπορεί να θηλάζει και 20 ώρες το 24ωρο...λίγο δύσκολο να βρίσκεις χρόνο να ξεπλενεις τις θηλες σου κάθε φορά...άσε που δεν κάνει κιόλας...επίσης τη sudocream τη βάζουν ακόμα και σε ηλικιωμένους και σε άτομα που είναι σε κατάκλιση...καλό είναι λοιπόν να την έχεις για το μωρό σου μόνο σε πολύ πολύ έκτακτες περιπτώσεις...πάρε μια άλλη για κάθε μέρα που να είναι αποκλειστικά για το βρεφικό δερματακι...τον γιατρο μην τον ακούς....άσε που εκτός του ότι ως άντρας δεν έχει γεννήσει κιόλας, αυτοί με 38 πυρετό νομίζουν ότι θα πεθάνουν,φαντάσου πως βλέπουν τον τοκετό χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, katrin* είπε:

Τις έλεγξε τις θηλες σου?κρέμα πάντως είχα πάρει εγώ μια της frezyderm στην πρώτη εγκυμοσύνη...τι την έβαλα τι δεν την έβαλα πάλι πόναγε ο θηλασμός στην αρχή...όταν γεννήθηκε βέβαια η μικρή σταμάτησα να τη βάζω γτ το καλύτερο είναι το γάλα σου...τώρα δεν κάνω καμιά προετοιμασία,νιώθω ότι δεν χρειάζεται...κανένα ψυχολογικό δεν πρέπει να έχεις...ο θηλασμός δεν είναι δεδομενος για όλες μας...η μαμά να είναι καλά και θα είναι και το παιδάκι της...σου εύχομαι πάντως αυτή τη φορά να τα καταφέρεις!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!μακάρι!οι θηλές μου είναι μια χαρά και εξέχουσες αν το λεω καλα εχω μικρό στήθος βέβαια αλλά λένε ότι αυτό δεν έχει να κάνει με την παραγωγή...πάντως στην κορη μου που προσπάθησα δεν σταματούσε να κλαίει με το που την έβγαζα από το στήθος σπαραζε όσες ώρες και να την ειχα...ένοιωθα τύψεις ότι δεν μπορώ να ταΐσω το παιδι μου...μετά μπήκα στην διαδικασία και της έδινα ξένο και το κατέβαζε στο λεπτό...και μεγάλες ποσότητες...στο τέλος το δικό μου κόπηκε...δεν ειχα τίποτα από το ένα στήθος ειδικά δεν πρέπει να ειχα ποτέ οποτε την έβαζα γκρίνιαζε από την αρχή...για τον πόνο τι να πω...ακόμα τον θυμάμαι...εχω ευαίσθητο δέρμα γενικά...τέλος πάντων ελπίζω τώρα να τα καταφέρω καλύτερα!!!

Βέβαια σημασία έχει να αγαπάς τα παιδιά σου και να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς δεν νομίζω ότι θα τα νοιάξει αν τα  θηλασες η όχι...χθες που την πήρα από την ενοργανη και μου είπε η κυρία της πόσο προσπαθεί και πόσο καλή και συγκεντρωμένη είναι και παρακολουθεί το μάθημα χωρίς να αποσπάται και να χαζεύει!φουσκωσα σαν παγώνι που λένε!:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Αγάπη μου, δύο πράγματα...λανολινη πήρες για τις θηλες?το καλύτερο είναι όπως είπα και πιο πάνω το γάλα σου...ότον γιατρο μην τον ακούς....άσε που εκτός του ότι ως άντρας δεν έχει γεννήσει κιόλας, αυτοί με 38 πυρετό νομίζουν ότι θα πεθάνουν,φαντάσου πως βλέπουν τον τοκετό χαχαχα!!

Ειναι φυσικη λανολινη που δεν χρειαζετσαι ξεβγαλμα.Τη συστηνε κ η μαια.Το εχω διαβασει για το γαλα,αλλα ειπα να εχω απ ολα.

Για τη sudocrem να σου πω οτι το ιδιο σκεφτομουν.(την χρησιμοποιει κ η γιαγια μου) ,αλλα μ ειπαν ολες  οι γνωστες μ οτι αυτη χρησιμοποιουν κ την πηρα κ εγω. Πηρα κ το μεγαλο κουτι..:lol:Ημουν αναμεσα στης frezyderm κ αυτην. Μπορει να παρω κ την αλλη..

 

Οσο για το γιατρο οσο τα σκεφτομαι.:twisted::twisted:

Το τι μ ειπε... Οτι μονο σε υποαναπτυκτες χωρες γεννανε χωρις επισκληριδιο, οτι ο πονος της γεννας ειναι σαν να σπανε δεκα κοκκαλα μαζι,οτι δεν θα εχω δυναμη να σπρωξω,οτι θα μ κανει την επισκληριδιο ,θα παμε με προκληση στις 39 εβδομαδες κ θα μ το βγαλει με βεντουζα,οτι να παρω τον αναισθησιολογο για να μην με ακουει-να φωναζω απ τους πονους εννοουσε-..Δλδ με εβγαλε εντελως αχρηστη.Τα ελεγε κ ψιλογελωντας.

Εχω ηδη γεννησει μια φορα,χωρις επισκληριδιο κ ξερω οτι ποναει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Δεν ηταν τελειομηνο βεβαια το μωρο κ σιγουρα δεν μπορω να συγκρινω τις καταστασεις.

ΑΛΛΑ δεν μπορει να με μειωνει τοσο σαν γυναικα.Σε καμια γνωστη μ δεν ειχαν πει ποτε κατι τετοιο.

Οκ,ειναι κ το ζαχαρο π ακομα το παλευω.Παω σε διατροφολογο κ εκει που δεν ειχα προβλημα με τις μεταγευματικες μετρησεις μ χαλαει κ αυτες.

Μου φωναζε κ η ενδοκρινολογος για τη διατροφη της διατροφολου...Με εχουν τρελανει ολοι.

 

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , agapi27 είπε:

Ειναι φυσικη λανολινη που δεν χρειαζετσαι ξεβγαλμα.Τη συστηνε κ η μαια.Το εχω διαβασει για το γαλα,αλλα ειπα να εχω απ ολα.

Για τη sudocrem να σου πω οτι το ιδιο σκεφτομουν.(την χρησιμοποιει κ η γιαγια μου) ,αλλα μ ειπαν ολες  οι γνωστες μ οτι αυτη χρησιμοποιουν κ την πηρα κ εγω. Πηρα κ το μεγαλο κουτι..:lol:Ημουν αναμεσα στης frezyderm κ αυτην. Μπορει να παρω κ την αλλη..

 

Οσο για το γιατρο οσο τα σκεφτομαι.:twisted::twisted:

Το τι μ ειπε... Οτι μονο σε υποαναπτυκτες χωρες γεννανε χωρις επισκληριδιο, οτι ο πονος της γεννας ειναι σαν να σπανε δεκα κοκκαλα μαζι,οτι δεν θα εχω δυναμη να σπρωξω,οτι θα μ κανει την επισκληριδιο ,θα παμε με προκληση στις 39 εβδομαδες κ θα μ το βγαλει με βεντουζα,οτι να παρω τον αναισθησιολογο για να μην με ακουει-να φωναζω απ τους πονους εννοουσε-..Δλδ με εβγαλε εντελως αχρηστη.Τα ελεγε κ ψιλογελωντας.

Εχω ηδη γεννησει μια φορα,χωρις επισκληριδιο κ ξερω οτι ποναει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Δεν ηταν τελειομηνο βεβαια το μωρο κ σιγουρα δεν μπορω να συγκρινω τις καταστασεις.

ΑΛΛΑ δεν μπορει να με μειωνει τοσο σαν γυναικα.Σε καμια γνωστη μ δεν ειχαν πει ποτε κατι τετοιο.

Οκ,ειναι κ το ζαχαρο π ακομα το παλευω.Παω σε διατροφολογο κ εκει που δεν ειχα προβλημα με τις μεταγευματικες μετρησεις μ χαλαει κ αυτες.

Μου φωναζε κ η ενδοκρινολογος για τη διατροφη της διατροφολου...Με εχουν τρελανει ολοι.

 

 

Επιλογή σου είναι να γεννήσεις όπως θέλεις! δεν καταλαβαίνω γιατί ζορίζεται τόσο ο γιατρός!έμας εδώ στα δημόσια δεν κάνουν επισκληριδιο μόνο σε περίπτωση καισαρική...σίγουρα δεν τα λες αυτά σε μια γυναίκα που περιμένει να γεννήσει γιατι την τρομάζεις...ίσως σκέφτεται ότι μπορεί να αλλάξεις γνώμη και να μην υπάρχει διαθέσιμος αναισθησιολογος?αν τον φωνάξεις πάντως θα πρέπει να τον πληρώσεις και αν δεν κάνεις την επισκληριδιο τελικά?

Μήπως πρεπει να σου αλλάξει διατροφή η διατροφολόγος?

και εγω εχω ακούσει για την sudocrem αλλά δεν την χρησιμοποίησα τελικά ποτέ...τελικά παράγγειλα της pharmasept αφρόλουτρο σαμπουάν και της frezyderm κρέμα για το συγκαμα και το μασάζ για βρέφη εννοείται...και για τις θηλές πήρα της medela...

Υπομονή λίγο έμεινε και θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Επιλογή σου είναι να γεννήσεις όπως θέλεις! δεν καταλαβαίνω γιατί ζορίζεται τόσο ο γιατρός!έμας εδώ στα δημόσια δεν κάνουν επισκληριδιο μόνο σε περίπτωση καισαρική...σίγουρα δεν τα λες αυτά σε μια γυναίκα που περιμένει να γεννήσει γιατι την τρομάζεις...ίσως σκέφτεται ότι μπορεί να αλλάξεις γνώμη και να μην υπάρχει διαθέσιμος αναισθησιολογος?αν τον φωνάξεις πάντως θα πρέπει να τον πληρώσεις και αν δεν κάνεις την επισκληριδιο τελικά?

 

Μου ειπε να παρω τον αναισθησιολογο για να μην με ακουει-να φωναζω απ τους πονους-.

Και οτι δεν αντεχεται ο πονος της γεννας.Καποια τα ελεγε γελωντας,καποια τα ελεγε πολυ σοβαρος.

Δεν με πειραζει για το εξτρα στον αναισθησιολογο.Ισα ισα π θα βοηθησει κ στο να μην ζοριστω κ κανω καμια υπεργλυκαιμια λογω ζαχαρου.

Αλλα αλλο να στα εξηγει ομορφα κ να σε κατατοπιζει κ αλλο να σου λεει θα γεννησεις στις 39 κ θα μπεις με προκληση κ θα στο βγαλω με βεντουζα.

Δεν μ δινει καν τη δυνατοτητα να προσπαθησω.Αφηστε το τι μ ελεγε για την καισαρικη.Απλα δεν θελω να τρομοκρατησω καποιαν..

Θα μιλησω με τον ιδιωτη γιατρο μ κ μαλλον θα καταληξω στην κλινικη.

Και με καισαρικη να γεννησω δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα.Αλλα μην με προδικαζεις ...


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!μακάρι!οι θηλές μου είναι μια χαρά και εξέχουσες αν το λεω καλα εχω μικρό στήθος βέβαια αλλά λένε ότι αυτό δεν έχει να κάνει με την παραγωγή...πάντως στην κορη μου που προσπάθησα δεν σταματούσε να κλαίει με το που την έβγαζα από το στήθος σπαραζε όσες ώρες και να την ειχα...ένοιωθα τύψεις ότι δεν μπορώ να ταΐσω το παιδι μου...μετά μπήκα στην διαδικασία και της έδινα ξένο και το κατέβαζε στο λεπτό...και μεγάλες ποσότητες...στο τέλος το δικό μου κόπηκε...δεν ειχα τίποτα από το ένα στήθος ειδικά δεν πρέπει να ειχα ποτέ οποτε την έβαζα γκρίνιαζε από την αρχή...για τον πόνο τι να πω...ακόμα τον θυμάμαι...εχω ευαίσθητο δέρμα γενικά...τέλος πάντων ελπίζω τώρα να τα καταφέρω καλύτερα!!!

Βέβαια σημασία έχει να αγαπάς τα παιδιά σου και να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς δεν νομίζω ότι θα τα νοιάξει αν τα  θηλασες η όχι...χθες που την πήρα από την ενοργανη και μου είπε η κυρία της πόσο προσπαθεί και πόσο καλή και συγκεντρωμένη είναι και παρακολουθεί το μάθημα χωρίς να αποσπάται και να χαζεύει!φουσκωσα σαν παγώνι που λένε!:-D

Και εγώ μικρό στήθος έχω...δεν παίζει ρόλο το μέγεθος στο αν θα καταφέρεις να θηλασεις ή όχι...εγώ απλά δεν είχα ποτέ υπερπαραγωγή και άργησε να μου κατέβει το γάλα...συγκεκριμένα μια βδομάδα το παιδί μου πεινουσε...μετά ομως είχα με αποκλειστικό θηλασμό ένα αφρατουλικο μωράκι που όλοι μου έλεγαν "τι την ταΐζεις" χαχα!θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη μν ανησυχείς...η ξαδέρφη μου της έλεγαν όλοι ότι δεν έχει γάλα και το τρίτο της παιδάκι τον θηλασε 27 μήνες...τις πρώτες δύο καθόλου...για να δεις πόσο λάθος είναι κάποιες συμβουλές και πόσο ανιδεες μερικές μαιες...μπράβο στην κορούλα σου!!εγώ λέω πάντα ΜΌΝΟ τα παιδιά μας θα μας κρίνουν κατά πόσο είμασταν καλές μανάδες και κάνεις άλλος!!!

1 hour ago, agapi27 είπε:

Ειναι φυσικη λανολινη που δεν χρειαζετσαι ξεβγαλμα.Τη συστηνε κ η μαια.Το εχω διαβασει για το γαλα,αλλα ειπα να εχω απ ολα.

Για τη sudocrem να σου πω οτι το ιδιο σκεφτομουν.(την χρησιμοποιει κ η γιαγια μου) ,αλλα μ ειπαν ολες  οι γνωστες μ οτι αυτη χρησιμοποιουν κ την πηρα κ εγω. Πηρα κ το μεγαλο κουτι..:lol:Ημουν αναμεσα στης frezyderm κ αυτην. Μπορει να παρω κ την αλλη..

 

Οσο για το γιατρο οσο τα σκεφτομαι.:twisted::twisted:

Το τι μ ειπε... Οτι μονο σε υποαναπτυκτες χωρες γεννανε χωρις επισκληριδιο, οτι ο πονος της γεννας ειναι σαν να σπανε δεκα κοκκαλα μαζι,οτι δεν θα εχω δυναμη να σπρωξω,οτι θα μ κανει την επισκληριδιο ,θα παμε με προκληση στις 39 εβδομαδες κ θα μ το βγαλει με βεντουζα,οτι να παρω τον αναισθησιολογο για να μην με ακουει-να φωναζω απ τους πονους εννοουσε-..Δλδ με εβγαλε εντελως αχρηστη.Τα ελεγε κ ψιλογελωντας.

Εχω ηδη γεννησει μια φορα,χωρις επισκληριδιο κ ξερω οτι ποναει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Δεν ηταν τελειομηνο βεβαια το μωρο κ σιγουρα δεν μπορω να συγκρινω τις καταστασεις.

ΑΛΛΑ δεν μπορει να με μειωνει τοσο σαν γυναικα.Σε καμια γνωστη μ δεν ειχαν πει ποτε κατι τετοιο.

Οκ,ειναι κ το ζαχαρο π ακομα το παλευω.Παω σε διατροφολογο κ εκει που δεν ειχα προβλημα με τις μεταγευματικες μετρησεις μ χαλαει κ αυτες.

Μου φωναζε κ η ενδοκρινολογος για τη διατροφη της διατροφολου...Με εχουν τρελανει ολοι.

 

 

Πω πω τι γιατρός είναι αυτός καλέ? !από μακριά μην του δίνεις σημασία!λες και έχει γεννήσει και ξέρει χαχαχα!και γτ να σε πάει με πρόσκληση στις 39 βδομάδες? Τι είναι αυτά τα πράγματα! Με τσαντιζουν ειλικρινά! Για τη διατροφή τι να σου πω...ίσως ο ενδοκρινολογος να μπορει να σε συμβουλέψει καλύτερα...είναι γιατρός τοσα χρόνια σπούδαζε, δεν είναι διατροφολογος....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , katrin* είπε:

 

Πω πω τι γιατρός είναι αυτός καλέ? !από μακριά μην του δίνεις σημασία!λες και έχει γεννήσει και ξέρει χαχαχα!και γτ να σε πάει με πρόσκληση στις 39 βδομάδες? Τι είναι αυτά τα πράγματα! Με τσαντιζουν ειλικρινά! Για τη διατροφή τι να σου πω...ίσως ο ενδοκρινολογος να μπορει να σε συμβουλέψει καλύτερα...είναι γιατρός τοσα χρόνια σπούδαζε, δεν είναι διατροφολογος....

Οτι λογω ζαχαρου αργουν να ωριμασουν οι πνευμονες τ παιδιου,αντι στις 37 στις 39 εβδομαδες. Κ μετα να μην το καθυστερησουμε λογω ζαχαρου.

Δεν ξερω,τα ξανασυζηταω κ με την κουμπαρα μ που ηταν παρουσα κ ειναι του χωρου-ιατρικης- κ τον θεωρει τον καλυτερο γιατρο κ μου λεει οτι εγω  τα παρεξηγω..

Απλα τα λεει χυμα.Δεν ξερω τι να πω...

Η ενδοκρινολογος μ ειχε δωσει διατροφη και ηταν οκ,εκτος της νηστειας. Και πηγα στην διατροφολογο κ μ χαλασε κ τις αλλες.:shock::shock:

Αλλα εχουμε καθημερινη επαφη με τη διατροφολογο...

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , agapi27 είπε:

Οτι λογω ζαχαρου αργουν να ωριμασουν οι πνευμονες τ παιδιου,αντι στις 37 στις 39 εβδομαδες. Κ μετα να μην το καθυστερησουμε λογω ζαχαρου.

Δεν ξερω,τα ξανασυζηταω κ με την κουμπαρα μ που ηταν παρουσα κ ειναι του χωρου-ιατρικης- κ τον θεωρει τον καλυτερο γιατρο κ μου λεει οτι εγω  τα παρεξηγω..

Απλα τα λεει χυμα.Δεν ξερω τι να πω...

Η ενδοκρινολογος μ ειχε δωσει διατροφη και ηταν οκ,εκτος της νηστειας. Και πηγα στην διατροφολογο κ μ χαλασε κ τις αλλες.:shock::shock:

Αλλα εχουμε καθημερινη επαφη με τη διατροφολογο...

 

Το θέμα είναι εσύ ποιον θεωρείς καλύτερο γιατρό...εννοώ με ποιον εσύ νιώθεις άνετα και ποιον σου λέει το ένστικτό σου να εμπιστευτείς...εσύ θα γεννήσεις και όχι η κουμπάρα σου...προσωπική μου άποψη πάντα...η διατροφολογος τι σου λέει για τις μετρήσεις σου?δεν τις βλέπει ότι δεν είναι καλές? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Το θέμα είναι εσύ ποιον θεωρείς καλύτερο γιατρό...εννοώ με ποιον εσύ νιώθεις άνετα και ποιον σου λέει το ένστικτό σου να εμπιστευτείς...εσύ θα γεννήσεις και όχι η κουμπάρα σου...προσωπική μου άποψη πάντα...η διατροφολογος τι σου λέει για τις μετρήσεις σου?δεν τις βλέπει ότι δεν είναι καλές? 

Ναι,και αλλαζουμε τη διατροφη. 

Αυτο ειπα κ εγω στην κουμπαρα μου.Ειναι κ σε ποιον γιατρο ταιριαζεις.Εσυ τον εχεις για τον καλυτερο,εγω οχι.

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!πηγα στο γιατρό σήμερα!το μωράκι μας είναι μια χαρα!τώρα είναι 2300 με 2400 γρ!είναι με το κεφαλάκι και κοιτάζει κάτω οποτε δεν μπορούσαμε να δούμε την φατσούλα του!έχει πάρει θέση!μου είπε να μην περπατάω πολύ μέχρι να μπω στο μήνα μου!σε δύο εβδομάδες παλι θα παω που θα εχω μπει!μου είπε ότι θα με ελέγξει λίγο από κάτω για να δει τι γίνεται...και θα παω και στην κλινική να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν είναι λέει μέσα στο πακέτο αυτές...λεω μπράβο πως και αυτό...στην πρώτη κορη μου δεν ήτανε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πηγα στο γιατρό σήμερα!το μωράκι μας είναι μια χαρα!τώρα είναι 2300 με 2400 γρ!είναι με το κεφαλάκι και κοιτάζει κάτω οποτε δεν μπορούσαμε να δούμε την φατσούλα του!έχει πάρει θέση!μου είπε να μην περπατάω πολύ μέχρι να μπω στο μήνα μου!σε δύο εβδομάδες παλι θα παω που θα εχω μπει!μου είπε ότι θα με ελέγξει λίγο από κάτω για να δει τι γίνεται...και θα παω και στην κλινική να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν είναι λέει μέσα στο πακέτο αυτές...λεω μπράβο πως και αυτό...στην πρώτη κορη μου δεν ήτανε...

Αν θες τη γνωμη μου μην δεχτεις να σε εξετασεις απο κατω αν δεν ξεκινησει τοκετος γιατι μπορει να προκαλεσει τοκετο. Κι εγω δεν ηξερα και μετα απο τετοια εξεταση ειχα αιμα, με ξαναεξετασαν και το αιμα γινοταν πιο πολυ και κοκκινο και κατεληξα σε καισαρικη αφου τελικα δεν προχωρουσε και το μωρο εχανε παλμους. Οταν θα σε πιασουν οι πονοι το ελεγχετς αυτο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Αν θες τη γνωμη μου μην δεχτεις να σε εξετασεις απο κατω αν δεν ξεκινησει τοκετος γιατι μπορει να προκαλεσει τοκετο. Κι εγω δεν ηξερα και μετα απο τετοια εξεταση ειχα αιμα, με ξαναεξετασαν και το αιμα γινοταν πιο πολυ και κοκκινο και κατεληξα σε καισαρικη αφου τελικα δεν προχωρουσε και το μωρο εχανε παλμους. Οταν θα σε πιασουν οι πονοι το ελεγχετς αυτο. 

Το εχω ακούσει και εγώ αυτό αλλά από ότι κατάλαβα θέλει να ελέγξει τον τράχηλο...και στην πρώτη κορη μου το ίδιο είχε γίνει αλλα δεν είδα ούτε αίμα ούτε προκλήθηκε τοκετός...δεν θα με ζοριζει από ότι κατάλαβα για να προκαλέσει τοκετό...γιατί μόλις θα εχω μπει στο μήνα μου τότε...αλλά η αλήθεια είναι ότι ουτε εγώ θέλω...θα δω μήπως και το αποφύγω για την επόμενη φορά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Το εχω ακούσει και εγώ αυτό αλλά από ότι κατάλαβα θέλει να ελέγξει τον τράχηλο...και στην πρώτη κορη μου το ίδιο είχε γίνει αλλα δεν είδα ούτε αίμα ούτε προκλήθηκε τοκετός...δεν θα με ζοριζει από ότι κατάλαβα για να προκαλέσει τοκετό...γιατί μόλις θα εχω μπει στο μήνα μου τότε...αλλά η αλήθεια είναι ότι ουτε εγώ θέλω...θα δω μήπως και το αποφύγω για την επόμενη φορά...

Ειναι δικαιωμα σου πάντως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πηγα στο γιατρό σήμερα!το μωράκι μας είναι μια χαρα!τώρα είναι 2300 με 2400 γρ!είναι με το κεφαλάκι και κοιτάζει κάτω οποτε δεν μπορούσαμε να δούμε την φατσούλα του!έχει πάρει θέση!μου είπε να μην περπατάω πολύ μέχρι να μπω στο μήνα μου!σε δύο εβδομάδες παλι θα παω που θα εχω μπει!μου είπε ότι θα με ελέγξει λίγο από κάτω για να δει τι γίνεται...και θα παω και στην κλινική να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν είναι λέει μέσα στο πακέτο αυτές...λεω μπράβο πως και αυτό...στην πρώτη κορη μου δεν ήτανε...

Καλησπέρα κορίτσια! Αφροδίτη μια χαρά η ζουζούνα...τι εξετάσεις? Εμένα στο Ιασω απ ότι ξέρω μόνο οι καρδιοτοκογραφοι που κάνουμε είναι δωρεάν...δεν ξέρω αν είναι κάτι άλλο πριν τον τοκετό...από κάτω δεν πιστεύω να σε πειράξει...δεν έχει νόημα από τώρα είναι πολύ νωρίς...μόνο μήπως θέλει να ελεγξει ο ίδιος πόσο μαλακος είναι ο τράχηλος...πάντως όπως είπε και η Βάνα , είναι δικαίωμα σου και το συζητάς και με τον ίδιο...

@Vana87 θα προσπαθήσεις vbac τελικά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αφροδίτη μια χαρά η ζουζούνα...τι εξετάσεις? Εμένα στο Ιασω απ ότι ξέρω μόνο οι καρδιοτοκογραφοι που κάνουμε είναι δωρεάν...δεν ξέρω αν είναι κάτι άλλο πριν τον τοκετό...από κάτω δεν πιστεύω να σε πειράξει...δεν έχει νόημα από τώρα είναι πολύ νωρίς...μόνο μήπως θέλει να ελεγξει ο ίδιος πόσο μαλακος είναι ο τράχηλος...πάντως όπως είπε και η Βάνα , είναι δικαίωμα σου και το συζητάς και με τον ίδιο...

@Vana87 θα προσπαθήσεις vbac τελικά?

Ειπαμε με το γιατρο να βαλουμε καισαρικη 21 Μαιου και αν τυχει κατι πιο νωρις να προσπαθησουμε για φυσικη. Ειμαι ομως ακομα στη σκεψη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...