Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...

@Vana87,απ οσο ξερω grade 3 ειναι το τελευταιο σταδιο,αλλα αν ειχες καλο ντομπλερ κ η μπεμπα σου παιρνει βαρος ,ισως δεν πειραζει...

Σου ειπε να το παρακολουθειτε πιο συχνα; δεν ξερω ,μην σε αγχωνω...

Εγω πιεση ειχα 11-7,πλεον εχω φτασει στο 12-9. αλλα εκει παιζω στο 10-12 η μεγαλη κ 7-9 η μικρη...

Μηνα με το μηνα αυξανοταν ελαφρως...

Σημερα εκανα κερι ποδια -μπικινι. Ειχα να κανω μηνες κ ημουν απο ξυραφι. Αισθανομαι ασχημα μηπως δεν επρεπε για το μωρο.

Αλλα πλεον αρχιζουν κ οι εξετασεις κολπικα κ δεν ηθελα να ειμαι συνεχεια με ενα ξυραφακι. 

Εσεις τι αποτριχωση κανετε;

 

Γιατι να μην επιτρεπειται καλε;; τι λες. Εγω προχθες εκανα ντεκαπαζ χωρις αμμωνια φυσικα. Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εκανα κερι. Τωρα ξυραφι γιατι ειναι τοσο ξανθες και αδυναμες που δςν βριακω το λογο. 

Βρηκα το ντοέρ που εκανα στο γιο μου. Και τοτE grate 3 εγραφε οποτε δεν αγχωνομαι. Μου ειχε κλεισει ραντεβου σε ενα μηνα και ειπε τωρα να παω σε δυο εβδπμαδες να βλεπουμε τπ βαρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Γιατι να μην επιτρεπειται καλε;; τι λες.

Λογω του πονου που ενιωθα... Το δερμα ειναι πιο ευαισθητο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Κ εγω εκανα κ στην πρωτη...

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , agapi27 είπε:

Λογω του πονου που ενιωθα... Το δερμα ειναι πιο ευαισθητο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Κ εγω εκανα κ στην πρωτη...

 

Ε νταξει αυτο δεν εχει να κανει με το εμβρυο. Απλα ταλαιπωρηθηκες εσυ γιατι οντως ποναμε πιο πολυ στην εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, ενω πριν την εγκυμοσυνη εκανα μονο με κερι αποτριχωση, στην εγκυμοσυνη το σταματησα κ το γυρισα σε ξυρισμα γιατι εχω ακουσει οτι επιβαρυνεται η βλεβητιδα. Ηδη εχω παρατηρησει σπασμενα αγγειακια στα ποδια μου... αλλα δεν νομιζω να επθβαρυνεται το εμβρυο, παρα μονο εμεις οι ιδιες

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!και εγώ στο κλαμπ του ξυραφιού μιας και έχω ελάχιστες τρίχες λόγω χρώματος δέρματος σε συνδυασμό με χρόνια αποτρίχωση και λέιζερ (βέβαια εμειναν μισές οι συνεδρίες λόγω εγκυμοσύνης και σκέφτομαι να ξαναπάω από Σεπτέμβρη αλλά έχει γίνει ήδη αρκετή δουλειά)...οπότε ότι τυχαίνει να βγαίνει χρησιμοποιώ ξυραφάκι...

κορίτσια έφτασε και το Πάσχα! Από τη μία ανυπομονώ να μπω στο μήνα μου,από την άλλη δεν θέλω και να αποχωριστώ την κοιλίτσα μου (καλά κοιλίτσα δεν τη λες χαχαχα)... κιλα +13,14 και προσπαθώ να μν πάρω παραπάνω από 3-4 τον τελευταίο μήνα που μου έμεινε!κατά τ άλλα είπα να ξεκινήσω βαλίτσα μαιευτηριου, έβαλα τα πρώτα πράγματα μέσα!

@Vana87 κάπου είδα για τον πλακούντα σου? Νομίζω ότι αν το παιδί παίρνει βάρος κανονικά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία τι grade είναι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Γειά σας!και εγώ στο κλαμπ του ξυραφιού μιας και έχω ελάχιστες τρίχες λόγω χρώματος δέρματος σε συνδυασμό με χρόνια αποτρίχωση και λέιζερ (βέβαια εμειναν μισές οι συνεδρίες λόγω εγκυμοσύνης και σκέφτομαι να ξαναπάω από Σεπτέμβρη αλλά έχει γίνει ήδη αρκετή δουλειά)...οπότε ότι τυχαίνει να βγαίνει χρησιμοποιώ ξυραφάκι...

κορίτσια έφτασε και το Πάσχα! Από τη μία ανυπομονώ να μπω στο μήνα μου,από την άλλη δεν θέλω και να αποχωριστώ την κοιλίτσα μου (καλά κοιλίτσα δεν τη λες χαχαχα)... κιλα +13,14 και προσπαθώ να μν πάρω παραπάνω από 3-4 τον τελευταίο μήνα που μου έμεινε!κατά τ άλλα είπα να ξεκινήσω βαλίτσα μαιευτηριου, έβαλα τα πρώτα πράγματα μέσα!

@Vana87 κάπου είδα για τον πλακούντα σου? Νομίζω ότι αν το παιδί παίρνει βάρος κανονικά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία τι grade είναι...

Ναι αυτό ακριβώς ειπε και ο γιατρος! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσια μου! Όλα κυλουν ομαλα με την εγκυμοσυνη παρολο το τρεξιμο που εχω με την μετακομιση. Ελπιζω να καταφερουμε να μετακομισουμε πριν μπω στον μηνα μου. 

Εγω εχω σκοπο να παρω 2 νυχτικιες με κοντο μανικι, μια ρομπα και ενα σετ πιτζαμες με μακρυ παντελονι. Αλλα τωρα που το λες μπορει να χωσω και κανενα σορτς μεσα. Επιθεματα στηθους, 5-6 εσωρουχα και σερβιετες τυπου τενα. Αυτα νομιζω ειναι τα βασικα. Ε, και τα προσωπικα μας αντικειμενα για να ειμαστε ομορφες. Τοσος κοσμος θα μας επισκεφθεί...

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλή μεγάλο βδομάδα να έχουμε και καλό Πάσχα!εγω θα πάρω με μακρύ παντελόνι και κοντομάνικο μπλουζάκι...νομίζω δεν θα νοιώθω άνετα με το κοντό...αύριο εχω ραντεβού με το γιατρό και ανυπομονώ!πλησιάζουμε κορίτσια!Τωρα μου φαίνεται ότι περνάνε γρήγορα οι μέρες!είναι και οι γιορτές έχει γενέθλια και η κορη μου την άλλη Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Again mama είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλό μηνα/Πάσχα!

Νινετα πως είσαι;

Οι υπόλοιπες κοπέλες;

Ρε κορίτσια τι πυτζάμες θα βάλετε στη βαλίτσα; Με μακρύ ή κοντό παντελόνι;

 

Με μακρυ εβαλα κοντο απο πανω και νυχτικο κοντο. Καλοκαιρινα ειναι

12 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Καλο μηνα κοριτσια μου! Όλα κυλουν ομαλα με την εγκυμοσυνη παρολο το τρεξιμο που εχω με την μετακομιση. Ελπιζω να καταφερουμε να μετακομισουμε πριν μπω στον μηνα μου. 

Εγω εχω σκοπο να παρω 2 νυχτικιες με κοντο μανικι, μια ρομπα και ενα σετ πιτζαμες με μακρυ παντελονι. Αλλα τωρα που το λες μπορει να χωσω και κανενα σορτς μεσα. Επιθεματα στηθους, 5-6 εσωρουχα και σερβιετες τυπου τενα. Αυτα νομιζω ειναι τα βασικα. Ε, και τα προσωπικα μας αντικειμενα για να ειμαστε ομορφες. Τοσος κοσμος θα μας επισκεφθεί...

Επιθεματα στηθους δεν θα βαλω εγω. Πηρα στον γιο μου και δεν μου χρειαστηκαν καθολου. 

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Καλή μεγάλο βδομάδα να έχουμε και καλό Πάσχα!εγω θα πάρω με μακρύ παντελόνι και κοντομάνικο μπλουζάκι...νομίζω δεν θα νοιώθω άνετα με το κοντό...αύριο εχω ραντεβού με το γιατρό και ανυπομονώ!πλησιάζουμε κορίτσια!Τωρα μου φαίνεται ότι περνάνε γρήγορα οι μέρες!είναι και οι γιορτές έχει γενέθλια και η κορη μου την άλλη Δευτέρα!

Να σου ζήσει!!! Δεν μας εμεινε πολυ οντως!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιαααα! Καλή μεγαλοβδομαδα να έχουμε!!!

@Afroditi85 και εμένα την Μεγάλη Τετάρτη έχει γενέθλια η κορούλα μου...κριαράκια εεεε?ευτυχώς τώρα πρώτα ο Θεός θα βγάλουμε ταυρους (γτ σορυ κορίτσια δεν ξέρω αν είμαι καμιά σας κριός) αλλά πολύ ισχυρογνωμονες βρε παιδί μου χαχαχα!

@Evangeliaa πάρε κανένα εσώρουχο ακόμα γτ τις πρώτες μέρες (ειδικά οι του φυσιολογικου) έχουμε αρκετό αίμα κ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να λερωθεις...επίσης και εγώ επιθεματα στήθους δεν τα χρειάστηκα ποτέ...δεν είχα ποτέ υπερπαραγωγή αλλά είχα πάρει κ μετά τα χάρισα,εσυ όμως μπορεί να τα χρειάζεσαι...αυτό κορίτσια που με είχε βοηθήσει πάρα πολύ και σας το προτείνω είναι τα λεγόμενα "κοχύλια"...εγώ τα είχα πάρει γτ στην κορη μου είχα επίπεδες θηλες...αλλά με βοήθησαν πάρα πολύ να μην ακουμπάει η θηλή με το σουτιέν ή με το μπλουζάκι θηλασμού...γτ στην αρχή είναι αρκετός ο πόνος στις θηλες και λόγω επισκεπτηριων δεν θα είναι εφικτό να τις αφήνουμε να αεριζονται ολες τις ώρες χαχαχα!επίσης λόγω επιπέδων θηλων είχα πάρει και ψευδοθηλες...εμένα με βοηθησαν,άλλες λένε ότι το παιδί μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων...εμένα η μικρή μια χαρά τις έκοψε τις ψευδοθηλες στο μήνα πάνω οπότε και θηλαζε χωρίς πρόβλημα από το στήθος μου...πλέον για την ιστορία μετά από 14 μήνες θηλασμού έχω εξεχουσες θηλες οπότε θεωρώ ότι θα μου ειναι λιγο πιο εύκολος ο θηλασμός...ευελπιστώ δηλαδή γτ θέλω πολύ να θηλασω τον μικρό μου όσο και την κόρη μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Κοριτσιαααα! Καλή μεγαλοβδομαδα να έχουμε!!!

@Afroditi85 και εμένα την Μεγάλη Τετάρτη έχει γενέθλια η κορούλα μου...κριαράκια εεεε?ευτυχώς τώρα πρώτα ο Θεός θα βγάλουμε ταυρους (γτ σορυ κορίτσια δεν ξέρω αν είμαι καμιά σας κριός) αλλά πολύ ισχυρογνωμονες βρε παιδί μου χαχαχα!

@Evangeliaa πάρε κανένα εσώρουχο ακόμα γτ τις πρώτες μέρες (ειδικά οι του φυσιολογικου) έχουμε αρκετό αίμα κ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να λερωθεις...επίσης και εγώ επιθεματα στήθους δεν τα χρειάστηκα ποτέ...δεν είχα ποτέ υπερπαραγωγή αλλά είχα πάρει κ μετά τα χάρισα,εσυ όμως μπορεί να τα χρειάζεσαι...αυτό κορίτσια που με είχε βοηθήσει πάρα πολύ και σας το προτείνω είναι τα λεγόμενα "κοχύλια"...εγώ τα είχα πάρει γτ στην κορη μου είχα επίπεδες θηλες...αλλά με βοήθησαν πάρα πολύ να μην ακουμπάει η θηλή με το σουτιέν ή με το μπλουζάκι θηλασμού...γτ στην αρχή είναι αρκετός ο πόνος στις θηλες και λόγω επισκεπτηριων δεν θα είναι εφικτό να τις αφήνουμε να αεριζονται ολες τις ώρες χαχαχα!επίσης λόγω επιπέδων θηλων είχα πάρει και ψευδοθηλες...εμένα με βοηθησαν,άλλες λένε ότι το παιδί μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων...εμένα η μικρή μια χαρά τις έκοψε τις ψευδοθηλες στο μήνα πάνω οπότε και θηλαζε χωρίς πρόβλημα από το στήθος μου...πλέον για την ιστορία μετά από 14 μήνες θηλασμού έχω εξεχουσες θηλες οπότε θεωρώ ότι θα μου ειναι λιγο πιο εύκολος ο θηλασμός...ευελπιστώ δηλαδή γτ θέλω πολύ να θηλασω τον μικρό μου όσο και την κόρη μου...

Ναι το θυμάμαι! Να τις χαιρόμαστε! εγω περιτριγυριζομαι  από κριους είναι η κορη μου, ο αντρας μου, η νονά της κόρης μου, ο αδερφός μου, ο πεθερός μου!!!Εγω είμαι τοξότης και από ότι φαίνεται ταιριάζουμε!!!χαχαχαχαχα!!!Δεν τα ήξερα τα κοχύλια θα τα ψάξω εγω δεν τα κατάφερα στην κόρη μου με το θηλασμό και τώρα θελω να τα καταφέρω...εχω μιλήσει και με μια μαία και θα έρθει στο σπίτι να μου πει κάποια πράγματα και στο μαιευτήριο και μετά στο σπίτι μόλις γεννήσω... Μου είπε και να ξεκινήσω να βάζω κρέμα θηλων αν δεν έχω λέει κάποιο παθολογικό πρόβλημα αλλιώς μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό...εμενα μου είχε δημιουργηθεί ψυχολογικό που δεν τα κατάφερα...αν και κανείς δεν με έκρινε και δεν μου είπε κάτι...και ο άντρας μου ήταν δίπλα μου και μου έλεγε δεν πειράζει και εμείς που μεγαλώσαμε με ξένο τι πάθαμε...αλλά εμενα αυτά δεν με παρηγορουσανε...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια να σας ζησουν τα παιδακια που εχουν γεννεθλια και να τα δειτε οπως επιθυμειτε....!!! περναει ο καιρος σιγα σιγα και σε εμμενα εμειναν 3 εβδομαδες περιπου....!!!!!!στην κληνικη και εγω θα κραταω ενα νυχτικακι για τις πρωτες μερες και για μετα πειρα καλοκαιρινη πιτζαμα αλλα με μμακρυ πατελονι..!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Κοριτσιαααα! Καλή μεγαλοβδομαδα να έχουμε!!!

@Afroditi85 και εμένα την Μεγάλη Τετάρτη έχει γενέθλια η κορούλα μου...κριαράκια εεεε?ευτυχώς τώρα πρώτα ο Θεός θα βγάλουμε ταυρους (γτ σορυ κορίτσια δεν ξέρω αν είμαι καμιά σας κριός) αλλά πολύ ισχυρογνωμονες βρε παιδί μου χαχαχα!

@Evangeliaa πάρε κανένα εσώρουχο ακόμα γτ τις πρώτες μέρες (ειδικά οι του φυσιολογικου) έχουμε αρκετό αίμα κ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να λερωθεις...επίσης και εγώ επιθεματα στήθους δεν τα χρειάστηκα ποτέ...δεν είχα ποτέ υπερπαραγωγή αλλά είχα πάρει κ μετά τα χάρισα,εσυ όμως μπορεί να τα χρειάζεσαι...αυτό κορίτσια που με είχε βοηθήσει πάρα πολύ και σας το προτείνω είναι τα λεγόμενα "κοχύλια"...εγώ τα είχα πάρει γτ στην κορη μου είχα επίπεδες θηλες...αλλά με βοήθησαν πάρα πολύ να μην ακουμπάει η θηλή με το σουτιέν ή με το μπλουζάκι θηλασμού...γτ στην αρχή είναι αρκετός ο πόνος στις θηλες και λόγω επισκεπτηριων δεν θα είναι εφικτό να τις αφήνουμε να αεριζονται ολες τις ώρες χαχαχα!επίσης λόγω επιπέδων θηλων είχα πάρει και ψευδοθηλες...εμένα με βοηθησαν,άλλες λένε ότι το παιδί μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων...εμένα η μικρή μια χαρά τις έκοψε τις ψευδοθηλες στο μήνα πάνω οπότε και θηλαζε χωρίς πρόβλημα από το στήθος μου...πλέον για την ιστορία μετά από 14 μήνες θηλασμού έχω εξεχουσες θηλες οπότε θεωρώ ότι θα μου ειναι λιγο πιο εύκολος ο θηλασμός...ευελπιστώ δηλαδή γτ θέλω πολύ να θηλασω τον μικρό μου όσο και την κόρη μου...

Αυτο για τους κρυους ποσο δικαιο εχεις. Ειναι η αδερφη μου. Δεν θα αντεχα να εχω κορη κρυο.. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

 Να χαιρεστε τα παιδακια σας.Υγεια κ καθε χαρα να εχουν στη ζωη τους... 

Εγω ειμαι κριος.Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Η μητερα μ ,χαρα που εχει για το Ταυρακι που θα γεννηθει,με το καλο:lol::lol: Κι αυτη τους Ταυρους προτιμαει...:lol::lol: 

 

Στο νοσοκομειο θα παρω 2-3 σετ πιτζαμες μακρυ παντελονι κ τιραντακι-μπλουζακι ,1-2 ρομπες κ ενα νυχτικο να υπαρχει...

Σημερα μου ηρθε κ μια παραγγελια που ειχα κανει.

Επιθεματα στηθους philips avent, sudocrem, λανολινη,αμπουλες φυσ. ορου και αφρολουτρο κ σαμπουαν της frezyderm.

 

Ο γιατρος στο νοσοκομειο με τρομοκρατησε σχετικα με τη γεννα.Πραγματικα καποιοι δεν το εχουν καθολου...

Μπορει να ειναι αριστοι γιατροι,αλλα δεν πρεπει να μιλανε σε εγκυμονουσες.:lol::lol: 

Τελικα οταν μ ειπε να φερω αναισθησιολογο απεξω,εννοουσε του νοσοκομειου,αλλα π να μην εφημερευει ,για να ειναι συνεχως μαζι μ...

 

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...