Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αχ μπράβο μπράβο γερά να είναι και καλοτυχα τα μωράκια σου. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη θα κάνεις πολύ μεγάλη κοιλίτσα.... Φανταστικό....:-D

Ωχ δεν μπορώ να φανταστώ μέσα στο κατακαλοκαιρο με μια κοιλιά τουρλα, γερά να είναι τα μωράκια μου αλλά εύχομαι να μην ξεχειλώσει η κοιλιτσα μου... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αχ χθες είχα.. Σπίτι ξάπλα άραγμα.... ωραία ήταν.... κορίτσια έχετε πάρει κανένα κιλό εσείς? Φαίνεται η κοιλίτσα σας?

Τέλεια! Εγώ έχω φουσκώσει λιγουλακι κ με ενοχλούν τα παντελόνι πολύ στο γραφείο που είμαι καθιστή όλη μέρα.. Απο αναγουλες @Nefeli2014 εχω ηρεμήσει κάπως. Πλέον μόνο στο μεσημεριανό φαγητό έχω προβλημα. Εγώ το πρόβλημα που έχω τώρα σχεδόν δύο βδομάδες είναι ότι πονάω υπερβολικα στο γοφό μου. Το έχει κάποια άλλη κοπέλα αντιμετωπίσει? 

Δεν χτύπησα πότε. Απλά ξεκινησε ένας ήπιος πόνος που με ενοχλούσε μόνο όταν σήκωνα το δεξί πόδι πχ σε φάση να φορέσω τις κάλτσες μου αλλά πλέον δεν υποφέρεται. Σήμερα στο γραφείο για να σηκώσω το πόδι μου να κάτσω σταυροπόδι πέθανα στον πονο.. Πολύ έντονη σουβλιά.. Λέω να ρωτήσω τον γιατρό την τρίτη που θα πάω, μήπως χρειαστώ καμία φυσικοθεραπεία.

Εσείς από συμπτώματα? Πως πάνε οι κοιλιτσες??? ❤️

5 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Καταρχάς να ευχηθώ σε όλες σας να έχετε μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Είμαι 26 ετων και πρώτα ο Θεός τον Αύγουστο περιμένω τα μωράκια μου (διδυμάκια)... Ακόμα δεν μου έχει δώσει ο γιατρός ΠΗΤ & ούτε έχουμε κλείσει αυχενική, τώρα διανύω την 10η εβδομάδα!! Θα μου άρεσε πολύ να ανταλλάσσουμε εμπειρίες & απόψεις για τις εγκυμοσύνες μας!!! 

Καλως ήρθες στην παρέα κορίτσι μου!!! Με το καλό τα διδυμακια σας!! Τι ωραία! Πότε θα ξαναπάς στο γιατρό? Λογικά τώρα σύντομα θα σου κλείσει αυχενική.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Εσείς από συμπτώματα? Πως πάνε οι κοιλιτσες??? ❤️

Καλως ήρθες στην παρέα κορίτσι μου!!! Πότε θα ξαναπάς στο γιατρό? 

Έχω και εγώ καμία φορά πόνους αλλά στο γόνατο, δεν ξέρω αν είναι κάτι που οφείλεται στην εγκυμοσύνη!! Απο συμπτώματα έχω ναυτίες & αναγούλες αλλά εμετό δεν κάνω, άλλες μέρες νιώθω καλα & άλλες δεν αντέχω ούτε τον εαυτό μου!! Η κοιλιτσα μου έχει αρχίσει να πετάγεται, αλλά ακόμα δεν φαίνεται κοιλιά εγκυμοσύνης, είναι σαν μονίμως να έχω παραφάει!! 

Επομενο ραντεβού έχω σε μια εβδομάδα περίπου και η αλήθεια είναι οτι ανυπομονώ!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αχ μπράβο μπράβο γερά να είναι και καλοτυχα τα μωράκια σου. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη θα κάνεις πολύ μεγάλη κοιλίτσα.... Φανταστικό....:-D

Και εγώ 11εβδομάδων είμαι αλλά πητ μου βγαίνει 20 Αυγούστου εσένα γιατί σου βγαίνει 5Σεπτεμβρη. Σου είπε ο γιατρός ότι είναι μικρότερο το μωρούλι και ότι πας για Σεπτέμβριο?

ΕΙΜΑΙ 10 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΩΝ...ΑΠΛΑ ΕΧΩ 35 ΜΕΡΕΣ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΚΥΗΣΗ..ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΛΟΓΙΚΑ...ΔΕ ΞΕΡΩ

ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΜΕ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ...ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟ ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΙΣΩΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΓΟΦΟΥ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΛΕΚΑΝΗΣ...ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΩ....ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ....ΤΟ ΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ?

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΙΜΑΙ 10 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΩΝ...ΑΠΛΑ ΕΧΩ 35 ΜΕΡΕΣ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΚΥΗΣΗ..ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΛΟΓΙΚΑ...ΔΕ ΞΕΡΩ

ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΜΕ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ...ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟ ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΙΣΩΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΓΟΦΟΥ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΛΕΚΑΝΗΣ...ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΩ....ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ....ΤΟ ΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ?

Καλά εννοείται κ εγώ στο χάλι που είμαι θέλω πατέντα για να γυρίσω πλευρό. Αλλά εγώ έχω σφαχτη. 

@Mariloux και εγώ τέτοιο πρήξιμο έχω χιχιχ. Φυσιολογικο μου φαίνεται. Και εγώ έτσι με τις αναγουλες. Ζορικα στην αρχή, τώρα πιο καλά ευτυχώς! 

 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Ωχ δεν μπορώ να φανταστώ μέσα στο κατακαλοκαιρο με μια κοιλιά τουρλα, γερά να είναι τα μωράκια μου αλλά εύχομαι να μην ξεχειλώσει η κοιλιτσα μου... 

Θα έρθει στα ίσα της η κοιλίτσα σου μην αγχώνεσαι. Όπως θα είναι και η δικιά  μου θα είναι και η δικια σου... Μετά την γέννα με καποια κρεμουλα διατροφή και γυμναστική θα ερθει στα ισα της..

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Mariloux Καλώς ήρθες! Με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμακια σου!! Τι καλά!

@modena κι εγώ που είμαι όλη μέρα στο γραφείο, από κάποια στιγμή αισθάνομαι ότι μουδιαζουν τ πόδια μου.. σε εσένα μήπως η καθιστική ζωή σου δημιούργησε πόνο; Εγώ γ αυτό το λόγο ξεκίνησα το περπάτημα τα απογεύματα!

  • Ευχαριστώ 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mariloux Καλώς ήρθες! Με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμακια σου!! Τι καλά!

@modena κι εγώ που είμαι όλη μέρα στο γραφείο, από κάποια στιγμή αισθάνομαι ότι μουδιαζουν τ πόδια μου.. σε εσένα μήπως η καθιστική ζωή σου δημιούργησε πόνο; Εγώ γ αυτό το λόγο ξεκίνησα το περπάτημα τα απογεύματα!

Και με έπιασε τώρα λες? Τόσο καιρό τίποτα δεν είχα.. Βαριέμαι την άσκηση γενικά και τα γυμναστήρια..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και απο μενα...και εγω μανουλα αν πανε ολα καλα στα μεσα περιπου αυγουστου!!!!τι μου κανετε???κανατε αυχενικη ή οχι ακομα??

On 31/1/2018 at 11:18 ΠΜ, modena είπε:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

1. Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2. Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 20/08/2018 Αυχενική 07/02

3. Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 Αυχενική 05/02

4. Nefeli2014                        ΠΗΤ 24/08/2018

5. modena                            ΠΗΤ 24/08/2018 Αυχενική 06/02

6. marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Καλημέρα σε όλες!! Εμείς πρώτα ο Θεός λέμε να πάμε στο Μητέρα που συνεργάζεται ο γιατρός μας. Και το δημόσιο το σκεφτόμαστε αλλά εγώ προσωπικά θα ένιωθα καλύτερα με ε τον γιατρό μου.

@Agusta μου θα σου έλεγα εκεί που νιώθεις καλύτερα. Αν είναι η Θεσσαλονίκη, τότε εκεί.

@Nefeli2014 Με το ρόπαλο δεν λες τίποτα! Ειδικά για την πρώτη σου φορά είναι απαράδεκτο! Αυτές είναι που θα πρέπει να σου βοηθήσουν με τα βασικά υποτίθεται στην αρχή.. Χαρά στο κουράγιο σου!

 

Καλημερουδια..εγω αυχενικη εχω στις 14 να γνωρισω τον βαλεντινο ή την βαλεντινα μου χιχιχι ΠΗΤ μου εχει πει 26/08 μαλλον....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες!!

Πώς είστε;; @Filisia87 με το καλό ο Βαλεντίνος ή η Βαλεντίνα σου! Το πρώτο σου;;

@modena όσο να 'ναι δεν είναι ότι καλύτερο να καθόμαστε συνέχεια στο γραφείο.. Εγώ όταν θυμάμαι σηκώνομαι κ κάνω κάνα λεπτακι μια βολτουλα! Άσε, με τη γυμναστική δεν τα πάω κ εγώ καλά, αλλά αν έβρισκα κάτι σχετικό με την εγκυμοσύνη θα πήγαινα!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα εγκυουλες!!

Πώς είστε;; @Filisia87 με το καλό ο Βαλεντίνος ή η Βαλεντίνα σου! Το πρώτο σου;;

@modena όσο να 'ναι δεν είναι ότι καλύτερο να καθόμαστε συνέχεια στο γραφείο.. Εγώ όταν θυμάμαι σηκώνομαι κ κάνω κάνα λεπτακι μια βολτουλα! Άσε, με τη γυμναστική δεν τα πάω κ εγώ καλά, αλλά αν έβρισκα κάτι σχετικό με την εγκυμοσύνη θα πήγαινα!

Το πρωτο μου ναι!!! Και εσενα??? Εγω παλι επειδη δουλευω σε καταστημα ειμαι ολη μερα περα δωθε και ευτυχως δεν εχω νιωσει πονους παρα μονο καπου καπου στα πλευρα!!! Και εγω ελεγα να ψαχτω για πιλατες για εγκυους...βοηθαει πολυ πιστευω!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Filisia87 είπε:

Το πρωτο μου ναι!!! Και εσενα??? Εγω παλι επειδη δουλευω σε καταστημα ειμαι ολη μερα περα δωθε και ευτυχως δεν εχω νιωσει πονους παρα μονο καπου καπου στα πλευρα!!! Και εγω ελεγα να ψαχτω για πιλατες για εγκυους...βοηθαει πολυ πιστευω!!!

Κ μένα το πρώτο μου είναι! Κ όλα μου φαίνονται πρωτόγνωρα! Κάποιες φορές που πιεζομαι και αγχώνομαι σχετικά με τη δουλειά κ.α. σκέφτομαι πως πρέπει να ηρεμήσω και να απολαύσω αυτή την περίοδο γιατί μια φορά γίνεσαι μανούλα για πρωτη φορά! Εσείς αγχώνεστε καθόλου;;

Όντως βοηθάει πολύ το πιλατες αρκεί να υπάρχει στο μέρος σου γιατί εδώ σε μένα δεν έχω ακούσει να έχει στο πρόγραμμά του κάποιο γυμναστήριο πιλατες για εγκύους δυστυχώς...θα το ψάξω καλύτερα όμως!!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Agusta είπε:

Κ μένα το πρώτο μου είναι! Κ όλα μου φαίνονται πρωτόγνωρα! Κάποιες φορές που πιεζομαι και αγχώνομαι σχετικά με τη δουλειά κ.α. σκέφτομαι πως πρέπει να ηρεμήσω και να απολαύσω αυτή την περίοδο γιατί μια φορά γίνεσαι μανούλα για πρωτη φορά! Εσείς αγχώνεστε καθόλου;;

Όντως βοηθάει πολύ το πιλατες αρκεί να υπάρχει στο μέρος σου γιατί εδώ σε μένα δεν έχω ακούσει να έχει στο πρόγραμμά του κάποιο γυμναστήριο πιλατες για εγκύους δυστυχώς...θα το ψάξω καλύτερα όμως!!

Που εισαι κοριτσι μου???δεν εισαι αθηνα???

Και εγω αγχωνομαι αρκετες φορες αλλα προσπαθω να σκεφτομαι οτι δεν κανει και λεω θα παρουν ολα μονα τους τον δρομο τους!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!!!επιτέλους μετά από 2.5 χρόνια αύριο μπαίνω στην 12 εβδομάδα!!!το άγχος μεγάλο γιατί εχω και θρομβωφιλια!19 Αυγούστου πητ!!!

Με το καλο σου ευχομαι :) κοντα ειμαστε! Εγω στην δωδεκατη μπαινω αυριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...