Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

καλημέρα και από μένα

αμα σας πω και εγώ τον αιματοκρίτη λόγω στίγματος έχω 29. πριν την εγκυμοσύνη είχα 31 αλλά επεσε και τον έχω από κοντά όπως και τον θυροειδή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@rapounzel_rapounzel σε ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα!!!!! Ναι ξεκίνησα στις μανουλες Ιουλίου, μετά έκανα μια μεγάλη παύση μέχρι να σταματήσω τη δουλειά... Δεν προλάβαινα να γράψω, δουλειά όλη μέρα σχεδόν κ μετά σπίτι με τον παιδί... Τώρα είμαι σπίτι κ απολαμβάνω την μικρή μου. :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty                  ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

anastella       ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

angeliki1979        ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam             ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                     ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                     ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987          ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

πρίν από 38 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Απλά να προσέχεις,οταν ζαλιζεσαι να κάθεσαι!!!ναι, μπορεί να είναι απο την εγκυμοσύνη!έχουμε διάφορα που τα περισσότερα είναι φυσιολογικά!

Καλημέρα!!!σε εχω διαβάσει στις μανουλες Ιουλίου!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Θα είσαι από τις πρώτες μανουλες!!!

Άλλο ενα κοριτσάκι!!!!εντάξει, είμαστε και μια περισσότερες πλέον!!!!υπάρχουν νύφες για όλους!!!

Ένας γαμπρός περισσεύει πάλι! Κάτι πρέπει να γίνει..

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , modena είπε:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty                  ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

anastella       ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

angeliki1979        ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam             ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                     ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                     ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987          ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Ένας γαμπρός περισσεύει πάλι! Κάτι πρέπει να γίνει..

Ωχ!!!πάλι ένα αντρακι μας περισσεύει!!!κάτι πρέπει να κάνουμε!!!μια νύφη ακόμα ρε κορίτσια!!!!

πρίν από 23 λεπτά , anastella είπε:

@rapounzel_rapounzel σε ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα!!!!! Ναι ξεκίνησα στις μανουλες Ιουλίου, μετά έκανα μια μεγάλη παύση μέχρι να σταματήσω τη δουλειά... Δεν προλάβαινα να γράψω, δουλειά όλη μέρα σχεδόν κ μετά σπίτι με τον παιδί... Τώρα είμαι σπίτι κ απολαμβάνω την μικρή μου. :)

Μπράβο!!!έχεις καλή εγκυμοσύνη να φανταστώ αφού δουλευες μέχρι τώρα;

Απο που μας ερχεσαι;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , anastella είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα σου, αλλά για τις ζαλάδες ένας λόγος μπορεί να είναι κ η απότομη πτώση του σακχάρου. 

Βέβαια είναι κ της εγκυμοσύνης γενικά, εγώ ας πούμε έχω πολύ πόνο στους προσαγωγούς κ κάτω χαμηλά στο ηβικό οστο.. μιλάμε σε σημείο που δεν μπορώ να κοιμηθώ. 

Καλώς την. 

Από τις πρώτες εξετάσεις που κάνω ο αιματοκρίτης έχει πέσει και το σάκχαρο το ίδιο. Το είπα στον γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι από αυτό. Για να το λέει αυτός κάτι ξέρει λογικά. Τι να πω. Κανα δύο τρεις φορές τον έχω νιώσει και εγώ αυτόν τον πόνο στο οστό και πάλι ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Τώρα εγώ σου λέω για ελαφρά πονακια. Εσύ τον ρώτησες?γιατί εσένα είναι δυνατοί οι πόνοι.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , anastella είπε:

@rapounzel_rapounzel σε ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα!!!!! Ναι ξεκίνησα στις μανουλες Ιουλίου, μετά έκανα μια μεγάλη παύση μέχρι να σταματήσω τη δουλειά... Δεν προλάβαινα να γράψω, δουλειά όλη μέρα σχεδόν κ μετά σπίτι με τον παιδί... Τώρα είμαι σπίτι κ απολαμβάνω την μικρή μου. :)

Κοριτσακι ολα καλα?

12 ώρες πρίν, modena είπε:

Α έχω μέλλον λοιπόν!!! Χαχαχα

Στο ευχομαι πάντως!! Θα μας φάει η αγωνία τις μάνες!! :-D

Και μένα το ίδιο.. Μια χαρά μου λέει περισσότερο κακό θα σου κάνει ο δεύτερος σίδηρος.

Εγώ δεν κρατιέμαι πια!! Μην νιώθεις άσχημα! Χαχαχ Έχω πάρει κουρτίνα, αυτοκόλλητα κ κάτι ψιλά πραγματακια που μου γυαλισαν από το ebay. Διακοσμητικά τέτοια..

Μα ξερεις ποοοοοσο εχουμε προσπαθησει?

Τιιιιιποτα!

Εκει.

Πεισματαρα η μικρη!

Εγω νιωθω οτι και τα χερια που βλεπω ειναξ τα πιο ομορφα στον κοσμο!

Ποσο πιο κουκουβαγια θεε μου???

  • Χαχα 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastella είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα σου, αλλά για τις ζαλάδες ένας λόγος μπορεί να είναι κ η απότομη πτώση του σακχάρου. 

Βέβαια είναι κ της εγκυμοσύνης γενικά, εγώ ας πούμε έχω πολύ πόνο στους προσαγωγούς κ κάτω χαμηλά στο ηβικό οστο.. μιλάμε σε σημείο που δεν μπορώ να κοιμηθώ. 

Εγω εχω πόνους στην πυελικη περιοχη!αφού σε λίγο καιρό νομίζω οτι δεν θα μπορώ να περπατησω!δράμα!

1 hour ago, angeliki1979 είπε:

καλημέρα και από μένα

αμα σας πω και εγώ τον αιματοκρίτη λόγω στίγματος έχω 29. πριν την εγκυμοσύνη είχα 31 αλλά επεσε και τον έχω από κοντά όπως και τον θυροειδή.

Στα πατώματα και εσένα!!!εγώ με 34,5 δηλαδή είμαι μια χαρά!δεν ξέρω βέβαια στις επόμενες εξετάσεις που θα έχει φτάσει, αν και αισθάνομαι καλά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω εχω πόνους στην πυελικη περιοχη!αφού σε λίγο καιρό νομίζω οτι δεν θα μπορώ να περπατησω!δράμα!

Στα πατώματα και εσένα!!!εγώ με 34,5 δηλαδή είμαι μια χαρά!δεν ξέρω βέβαια στις επόμενες εξετάσεις που θα έχει φτάσει, αν και αισθάνομαι καλά!

κ εμενα 34.7 εχει μεινει σταθερα χωρις να περνω κ καθε μερα τον σιδηρο λογω δυσκιλιοτητας οποτε ολα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

κ εμενα 34.7 εχει μεινει σταθερα χωρις να περνω κ καθε μερα τον σιδηρο λογω δυσκιλιοτητας οποτε ολα οκ!!!

Λες να μην έχει πέσει απο την 20η βδομάδα;μακάρι!εγώ πίνω κάθε μέρα το σίδηρο!μονο ασβέστιο δεν πίνω καθόλου γιατί δεν το αντεχω!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Λες να μην έχει πέσει απο την 20η βδομάδα;μακάρι!εγώ πίνω κάθε μέρα το σίδηρο!μονο ασβέστιο δεν πίνω καθόλου γιατί δεν το αντεχω!

μπορει να μην πεσει ο οργανισμος σιγα σιγα προσαρμοζετε στην νεα κατασταση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα στις ομορφες κοιλιτσες σας? Πως παμε μεγαλωνουν? Και εγω  εχω προβλημα με τον αιματοκριτη λογω στιγματος!!!! επεσε στο 25.5 και πηγα σε αιματολογο να δουμ επως θα το σηκωσουμε γτ εχουμε δρομο ακομα... Ο γυναικολογος μου προτεινε μεταγγιση και θεωρω οτι ειναι κ η καλυτερη λυση....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vaclia είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα στις ομορφες κοιλιτσες σας? Πως παμε μεγαλωνουν? Και εγω  εχω προβλημα με τον αιματοκριτη λογω στιγματος!!!! επεσε στο 25.5 και πηγα σε αιματολογο να δουμ επως θα το σηκωσουμε γτ εχουμε δρομο ακομα... Ο γυναικολογος μου προτεινε μεταγγιση και θεωρω οτι ειναι κ η καλυτερη λυση....

καλησπερα κ σε εσενα !!! υπομονη με τον αιματοκριτη! να ακολουθησεις τις οδηγιες του γιατρου κ ολα καλα κ να ξεκουραζεσε πολυ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vaclia είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα στις ομορφες κοιλιτσες σας? Πως παμε μεγαλωνουν? Και εγω  εχω προβλημα με τον αιματοκριτη λογω στιγματος!!!! επεσε στο 25.5 και πηγα σε αιματολογο να δουμ επως θα το σηκωσουμε γτ εχουμε δρομο ακομα... Ο γυναικολογος μου προτεινε μεταγγιση και θεωρω οτι ειναι κ η καλυτερη λυση....

Ο αιματολογος τι λέει;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο αιματολογος λεει κ αυτος ξςκουραση!!! Το παραλαγο στην περιπτωση μου ειναι ορι ο σθδηρος ειανι 140 και η φεριττινη πολυ ψηλα!!! Μου εκοψε το σιδηρο γτ ισχυριστηκε οτι μπορει να φταιει αυτο που δεν ανεβαινει ο αιματοκριτης. Παντως η μεταγγιση ειναι μονοδρομος!!! Το θετικο ειναι δεν χρειαζεται να παιρνω σιδηρο ως και πολυ μετα το θηλασμο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vaclia είπε:

Ο αιματολογος λεει κ αυτος ξςκουραση!!! Το παραλαγο στην περιπτωση μου ειναι ορι ο σθδηρος ειανι 140 και η φεριττινη πολυ ψηλα!!! Μου εκοψε το σιδηρο γτ ισχυριστηκε οτι μπορει να φταιει αυτο που δεν ανεβαινει ο αιματοκριτης. Παντως η μεταγγιση ειναι μονοδρομος!!! Το θετικο ειναι δεν χρειαζεται να παιρνω σιδηρο ως και πολυ μετα το θηλασμο!!!!

Οπότε κάνε αυτό που είναι καλύτερο!την μετάγγιση μπαίνεις την κανείς και φεύγεις;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...