Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ TRADIFERON  ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΙΔΗΡΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ...ΠΑΙΡΝΩ ΣΕ ΧΑΠΙ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙ

και εγω ειχα θεμα με την δισκιλιοτητα αλλα ο γιατρος μου δν με αφησε να παρω κατι μονο αποξηραμενα δαμασκηνα βρωμη κ τετοια με βεηθησαν παρα πολυ. οσον αφορα σιδηρο περνω εδω και 3 χρονια λογο χαμηλου αιματοκρητη και στιγμα αναιμιας ολα καλα ποτε δν ειχα καποιο προβλημα σε χαπι το περνω κ εγω μαζι με φολικο οξυ.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου τι κάνετε?? 

@rapounzel_rapounzel εύχομαι να περάσει όσο πιο εύκολα γίνεται αυτό το διάστημα κ θα είμαστε εδώ να τα λέμε να ξεχνιεσαι!

Εμείς κορίτσια αρχίσαμε τις εργασίες στο σπίτι κ μένουμε στους γονείς μου προς το παρόν.. Ζοριζομαι λίγο που δεν είμαι στο σπίτι μας αλλά προσπαθώ να εστιάσω στο ότι θα είναι ανανεωμένο όταν γυρίσουμε.... Και ολοβρωμεστο.... Αλλά αυτό προσπαθω να μην το σκέφτομαι.. Θα πάω στο γιατρό λιγάκι να δει τις εξετάσεις μου κ ο μικρός όλη μέρα χορεύει.. έτσι κ πάω κ κοιμάται παλι θα πυροβοληθω! Χαχαχαχα


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Χαχαχα πέρα από την πλάκα που μένεις? Αν είσαι εντός Αττικής κάτι γίνεται.

Δυτικά προάστια!!!Άγίους Αναργύρους!εσύ;;;

πρίν από 2 λεπτά , modena είπε:

Κοριτσακια μου τι κάνετε?? 

@rapounzel_rapounzel εύχομαι να περάσει όσο πιο εύκολα γίνεται αυτό το διάστημα κ θα είμαστε εδώ να τα λέμε να ξεχνιεσαι!

Εμείς κορίτσια αρχίσαμε τις εργασίες στο σπίτι κ μένουμε στους γονείς μου προς το παρόν.. Ζοριζομαι λίγο που δεν είμαι στο σπίτι μας αλλά προσπαθώ να εστιάσω στο ότι θα είναι ανανεωμένο όταν γυρίσουμε.... Και ολοβρωμεστο.... Αλλά αυτό προσπαθω να μην το σκέφτομαι.. Θα πάω στο γιατρό λιγάκι να δει τις εξετάσεις μου κ ο μικρός όλη μέρα χορεύει.. έτσι κ πάω κ κοιμάται παλι θα πυροβοληθω! Χαχαχαχα

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου!!!

Ελα ντε, μόνο στον γιατρό πέφτει για ύπνο αυτό το παιδί!!!φάε σοκολατιτσα πριν πας!!!

2 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ TRADIFERON  ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΙΔΗΡΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ...ΠΑΙΡΝΩ ΣΕ ΧΑΠΙ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙ

Εγω παίρνω Fysiofol σε αμπουλες είναι και έχει και φυλλικο μέσα, αν και πίνω και filicine μαζί!δυσκοιλιότητα δεν είχα ποτέ!και ούτε το σίδηρο μου έφερε, πηγαίνω κάθε πρωι!μόνο λίγο ευαίσθητο έχει γίνει το έντερο μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Κορίτσια καμπύλη ζαχαρου ποτέ θα κάνετε (όσες δεν έχετε κάνει);;; 

@Melissoula27 εγώ παίρνω διπλό σίδηρο πολύ καιρό τώρα.. έχω αιματοκρίτη 26 όμως.. εσένα ποσό χαμηλός είναι;; ο γιατρός μου είπε να τα παίρνω μαζι κ κοντά στο μεσημεριανό φαγητό. Έχω πάθει πλάκα γιατί είναι το μοναδικό σίδηρο που δεν μου έχει δημιουργήσει δυσκοιλιότητα. Αααα προσοχή!! Μακριά από γαλακτοκομικά, εμποδίζουν την απορρόφηση του!!! 

Δεν ξέρω , γιατί μου είπε τηλεφωνικώς και συνοπτικά τα αποτελέσματα δεν τις έχω πάρει εγώ στα χέρια μου. Πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη τελευταία είχα 34. Εσύ έχεις πραγματικά πολύ χαμηλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δεν ξέρω , γιατί μου είπε τηλεφωνικώς και συνοπτικά τα αποτελέσματα δεν τις έχω πάρει εγώ στα χέρια μου. Πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη τελευταία είχα 34. Εσύ έχεις πραγματικά πολύ χαμηλό.

kai go nomizo 34 stin teleutea eksetasi...ke perno ke ena sidiro.....isos mou to auksisi


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δεν ξέρω , γιατί μου είπε τηλεφωνικώς και συνοπτικά τα αποτελέσματα δεν τις έχω πάρει εγώ στα χέρια μου. Πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη τελευταία είχα 34. Εσύ έχεις πραγματικά πολύ χαμηλό.

Στις τελευταίες εξετάσεις και εγώ 34 είχα αλλά μου είπε είναι νορμαλ πτώση για τις βδομάδες που είμαι!λίγο ακόμα υπομονή!μόλις μπούμε στον 7ο σταματάει η πτώση!να στηριξεις το σίδηρο και με την διατροφή!μοσχαράκι!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Στις τελευταίες εξετάσεις και εγώ 34 είχα αλλά μου είπε είναι νορμαλ πτώση για τις βδομάδες που είμαι!λίγο ακόμα υπομονή!μόλις μπούμε στον 7ο σταματάει η πτώση!να στηριξεις το σίδηρο και με την διατροφή!μοσχαράκι!

Μόνο μοσχαρι τρώω από κρέας και που κ που κοτόπουλο. Πάντως δεν έχω ζαλάδες και τέτοια μια χαρά αισθάνομαι.

Από αρτ. πίεση πως πάτε μανούλες; Εγώ έχω χαμηλή πίεση ανέκαθεν υποτασικη. Παρολαυτα στη β επιπέδου μου είπε ο γιατρός να προσέχω το αλάτι για να μην κάνω πίεση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Μόνο μοσχαρι τρώω από κρέας και που κ που κοτόπουλο. Πάντως δεν έχω ζαλάδες και τέτοια μια χαρά αισθάνομαι.

Από αρτ. πίεση πως πάτε μανούλες; Εγώ έχω χαμηλή πίεση ανέκαθεν υποτασικη. Παρολαυτα στη β επιπέδου μου είπε ο γιατρός να προσέχω το αλάτι για να μην κάνω πίεση. 

Και εγώ δεν εχω θέμα, μια χαρά αισθάνομαι!εγώ στην εγκυμοσύνη εχω φυσιολογική πίεση!συνήθως 12 με 8!πριν την εγκυμοσύνη είχα λίγο πιο χαμηλή!και εγώ φοβόμουν μήπως μου πει κάτι στην β'επιπεδου για προεκλαμψία αλλά όλα καλά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Στις τελευταίες εξετάσεις και εγώ 34 είχα αλλά μου είπε είναι νορμαλ πτώση για τις βδομάδες που είμαι!λίγο ακόμα υπομονή!μόλις μπούμε στον 7ο σταματάει η πτώση!να στηριξεις το σίδηρο και με την διατροφή!μοσχαράκι!

Εμενα επεσε στον 7ο!!!

Μηπως σταματαει στον 8ο? :confused:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ κορίτσια είχα 12 με 8 και προχτές που την μέτρησα ήταν 10 με 6.... Και μέρα παρα μέρα δυστυχώς έχω ζαλάδες.

ενταξει εξαρταται κ ποτε την μετρας αν ειναι μετα απο γευμα αν εχεις περπατησει κτλ πρεπει να κανεις τρεις μετρησεις την φορα για να δεις τι ισχυει... 

πρίν από 58 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Μόνο μοσχαρι τρώω από κρέας και που κ που κοτόπουλο. Πάντως δεν έχω ζαλάδες και τέτοια μια χαρά αισθάνομαι.

Από αρτ. πίεση πως πάτε μανούλες; Εγώ έχω χαμηλή πίεση ανέκαθεν υποτασικη. Παρολαυτα στη β επιπέδου μου είπε ο γιατρός να προσέχω το αλάτι για να μην κάνω πίεση. 

εγω εχω απο 10.6 με 6 μεχρι 11.4 με 6.5 . ετσι ημουν κ πριν την εγκυμοσυνη. αιματοκριτης 34.8. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εμενα επεσε στον 7ο!!!

Μηπως σταματαει στον 8ο? :confused:

Απο τον 7ο μου είπε ο γιατρός οτι σταματάει η πτώση!και στο ίντερνετ αυτό εχω διαβάσει!τίποτα δεν είναι 100% στην εγκυμοσύνη!!!Ιωάννα μου εσύ θα είσαι σαν και εμένα!!!που συμβαίνουν διάφορα κουλά!!!χαχαχαχα

πρίν από 27 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ κορίτσια είχα 12 με 8 και προχτές που την μέτρησα ήταν 10 με 6.... Και μέρα παρα μέρα δυστυχώς έχω ζαλάδες.

Μήπως οι ζαλάδες είναι από τον αιματοκρίτη;;;αφου η πίεση σου γενικά είναι καλή!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Απο τον 7ο μου είπε ο γιατρός οτι σταματάει η πτώση!και στο ίντερνετ αυτό εχω διαβάσει!τίποτα δεν είναι 100% στην εγκυμοσύνη!!!Ιωάννα μου εσύ θα είσαι σαν και εμένα!!!που συμβαίνουν διάφορα κουλά!!!χαχαχαχα

Μήπως οι ζαλάδες είναι από τον αιματοκρίτη;;;αφου η πίεση σου γενικά είναι καλή!

Χαχαχαχχαχ...εμενα δεν ειχε πεσει καθολου...ελαχιστα!

Ειχα ολο 38 και πανω.

Στον 7ο επεσε 36 :?

Πραγματικα κουλα !!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...