Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ζ@rapounzel_rapounzel Αθήνα μένω, εσύ; Ναι είχα καλή εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα. Εσύ πως είσαι γενικά; Εγώ εχω αρκετές καούρες.. πφφ είναι λίγο δράμα. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Τους πόνους αυτούς τους είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου απλά τώρα ξεκίνησαν πιο νωρίς κ λίγο πιο έντονοι. Είναι καθαρά μυϊκοί πόνοι, από το άνοιγμα της λεκάνης από ότι μου έχει πει. :/ Υπομονή με τις ζαλάδες, να ξεκουραζεσαι όταν νιώθεις έτσι. 

@iwanna24 καλά ειμαι κοριτσάκι, και εσυ στις μανουλες Ιουλίου ήσουν ε; Καλά θυμάμαι; 

Να σας ρωτήσω μανουλες, πόσες θα γεννήσετε στο Ρέα; :)

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anastella είπε:

Ζ@rapounzel_rapounzel Αθήνα μένω, εσύ; Ναι είχα καλή εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα. Εσύ πως είσαι γενικά; Εγώ εχω αρκετές καούρες.. πφφ είναι λίγο δράμα. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Τους πόνους αυτούς τους είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου απλά τώρα ξεκίνησαν πιο νωρίς κ λίγο πιο έντονοι. Είναι καθαρά μυϊκοί πόνοι, από το άνοιγμα της λεκάνης από ότι μου έχει πει. :/ Υπομονή με τις ζαλάδες, να ξεκουραζεσαι όταν νιώθεις έτσι. 

@iwanna24 καλά ειμαι κοριτσάκι, και εσυ στις μανουλες Ιουλίου ήσουν ε; Καλά θυμάμαι; 

Να σας ρωτήσω μανουλες, πόσες θα γεννήσετε στο Ρέα; :)

 

Ναι...απο τις Ιουλιου...χαθηκες.

Ελεγα που ειναι το κοριτσιιι?

Γενικα, πολλες...σχεδον ολες εξαφανιστηκαν. Δεν γραφει σχεδον κανεις στις μανουλες εκει...δυστυχως!!!

Πως παει το μωρακι?

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anastella είπε:

Ζ@rapounzel_rapounzel Αθήνα μένω, εσύ; Ναι είχα καλή εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα. Εσύ πως είσαι γενικά; Εγώ εχω αρκετές καούρες.. πφφ είναι λίγο δράμα. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Τους πόνους αυτούς τους είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου απλά τώρα ξεκίνησαν πιο νωρίς κ λίγο πιο έντονοι. Είναι καθαρά μυϊκοί πόνοι, από το άνοιγμα της λεκάνης από ότι μου έχει πει. :/ Υπομονή με τις ζαλάδες, να ξεκουραζεσαι όταν νιώθεις έτσι. 

@iwanna24 καλά ειμαι κοριτσάκι, και εσυ στις μανουλες Ιουλίου ήσουν ε; Καλά θυμάμαι; 

Να σας ρωτήσω μανουλες, πόσες θα γεννήσετε στο Ρέα; :)

 

Και εγώ Αθήνα είμαι!!!στο ρέα θα γέννησω!!!Και εσυ φανταζομαι από την ερώτηση!

Εγω Οχι, καθόλου!είχα αιμοραγία την 12η βδομάδα λόγω αποκόλλησης, συσπάσεις από την αρχή και τώρα είμαι στο κρεβάτι πάλι γιατί ο τράχηλος είναι 2,5 εκατοστά και έχει ανοίξει!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 ιωαννακι δούλευα πολύ άστατα ωράρια, κ με τη μικρή παραλληλα..χρόνος μηδέν. Ε μετά όταν καναμε την αυχενική μου άλλαξε κ Πητ ..  κ τώρα που σταμάτησα από τη δουλειά είμαι σπίτι κ έχω πιο πολύ χρόνο. Το είδα ότι τα πιο πολλά κορίτσια εκεί εξαφανίστηκαν.. εύχομαι εδώ να μιλάμε.!! :) Πως είσαι κατά τα άλλα; 

@rapounzel_rapounzel έλα ρε κορίτσι, καταλαβαίνω. Έχεις κάνει κ περίδεση; Δύσκολο αλλά όλα θα πάνε καλά στο τέλος :)

Κοίτα την προηγούμενη φορά γέννησα Ιασώ. Αλλά δεν ξέρω, δεν έμεινα ευχαριστημένη. Κ έλεγα αν είχε κάποια κοπέλα εδώ εμπειρία από το Ρέα ή έχει ακούσει.. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , anastella είπε:

@iwanna24 ιωαννακι δούλευα πολύ άστατα ωράρια, κ με τη μικρή παραλληλα..χρόνος μηδέν. Ε μετά όταν καναμε την αυχενική μου άλλαξε κ Πητ ..  κ τώρα που σταμάτησα από τη δουλειά είμαι σπίτι κ έχω πιο πολύ χρόνο. Το είδα ότι τα πιο πολλά κορίτσια εκεί εξαφανίστηκαν.. εύχομαι εδώ να μιλάμε.!! :) Πως είσαι κατά τα άλλα; 

@rapounzel_rapounzel έλα ρε κορίτσι, καταλαβαίνω. Έχεις κάνει κ περίδεση; Δύσκολο αλλά όλα θα πάνε καλά στο τέλος :)

Κοίτα την προηγούμενη φορά γέννησα Ιασώ. Αλλά δεν ξέρω, δεν έμεινα ευχαριστημένη. Κ έλεγα αν είχε κάποια κοπέλα εδώ εμπειρία από το Ρέα ή έχει ακούσει.. 

Καλα ειμαι...πλησιαζουμε οποτε απλα μετραω αντιστροφα!

Σε ενα μηνα σχεδον μπαινω στο μηνα μου...

Σημερα εχω κατι περιεργα πονακια περιοδου...κατα τα αλλα δεν ΚΟΙΜΑΜΑΙΙΙΙ..

Ή θα πηγαινω τουαλέτα ή δεν θα βολευομαιιιι!!!

Νυσταζω :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα ναιιιιι εσύ πλησιάζεις, τι ωραία!

Αχ δε φαντάζεσαι πόσο σε νιώθω, κ εγώ μια από τα ίδια. Δε κοιμάμαι καλά. Είτε από τις καούρες είτε δε βολευομαι.. υπομονή. Πλησιαζεις. Τα πονακια περιόδου είναι μέσα στο πρόγραμμα. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anastella είπε:

@iwanna24 ιωαννακι δούλευα πολύ άστατα ωράρια, κ με τη μικρή παραλληλα..χρόνος μηδέν. Ε μετά όταν καναμε την αυχενική μου άλλαξε κ Πητ ..  κ τώρα που σταμάτησα από τη δουλειά είμαι σπίτι κ έχω πιο πολύ χρόνο. Το είδα ότι τα πιο πολλά κορίτσια εκεί εξαφανίστηκαν.. εύχομαι εδώ να μιλάμε.!! :) Πως είσαι κατά τα άλλα; 

@rapounzel_rapounzel έλα ρε κορίτσι, καταλαβαίνω. Έχεις κάνει κ περίδεση; Δύσκολο αλλά όλα θα πάνε καλά στο τέλος :)

Κοίτα την προηγούμενη φορά γέννησα Ιασώ. Αλλά δεν ξέρω, δεν έμεινα ευχαριστημένη. Κ έλεγα αν είχε κάποια κοπέλα εδώ εμπειρία από το Ρέα ή έχει ακούσει.. 

Εμένα είναι ο γιατρός μου στο ρέα οπότε δεν έχω επιλογή!

Η αδερφή μου γέννησε στο ρέα και είχε πολλά παράπονα από τους παιδίατρους στην μονάδα και της κοψανε και τον θηλασμό!μόνο αυτά φοβάμαι αλλά εχω προετοιμαστεί να τα αντιμετωπισω!

Περίδεση δεν θα κάνω!αν μικρύνει κι άλλο θα μου βάλει ο γιατρός μου πεσσός!απλά πρέπει να βγάλω σχεδόν 3 μήνες ξάπλα και δεν είναι εύκολο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anastella είπε:

Αααα ναιιιιι εσύ πλησιάζεις, τι ωραία!

Αχ δε φαντάζεσαι πόσο σε νιώθω, κ εγώ μια από τα ίδια. Δε κοιμάμαι καλά. Είτε από τις καούρες είτε δε βολευομαι.. υπομονή. Πλησιαζεις. Τα πονακια περιόδου είναι μέσα στο πρόγραμμα. 

 

Ουφ...αστα.

Αλλοι 2 μηνες.

Αλλα δεν κοιμαμαι πια...με τιιιιποτα.

Και νυσταζω τοσο πολυ! Εσυ πως εισαι γενικα?

Ετοιμαζεσαι?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzelΤελικά όπου κ να πας πάντα κάτι θα υπάρχει, οπότε σημασία έχει ο γιατρός πρώτα από όλα. Φυσικά κ δεν είναι εύκολο να είσαι ξάπλα τόσο καιρό, αλλά ο καιρός θα περάσει κ θα κρατήσεις το θαυματακι σου αγκαλιά. :) Ε κ εμείς εδώ θα σου κάνουμε παρέα. Όλα καλά. 

Iwanna γενικά είμαι καλά, αν κ καμιά σχέση η πρώτη εγκυμοσύνη με τώρα. Είμαι πολύ πιο χαλαρή, δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα. Βέβαια έχω κ πολλά πράγματα από την κόρη μου. Θέλω να κοιτάξω για κρεβατάκι βασικά κ θα της πάρω κ κάποια ρούχαλακια γιατί η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε Δεκέμβρη οπότε τα ρούχα είναι πιο χοντρά. 

Ασχετο, τα μωράκια σας έχουν γυρισει με το κεφάλι προς τα κάτω; Έχω 20 μέρες που έκανα την β επιπέδου κ δεν είχε γυρίσει τότε ακόμα. Τώρα περιμένω στις 3 μαϊου ραντεβού να δω. Η αλήθεια δεν θυμάμαι την άλλη φορά ποτέ γύρισε η μπέμπα

 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΔΕ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!!!!!!!! ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗ Β....ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΗΣ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ.....ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ......

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΠΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΟΦΕΛΟΣ....

  • Μου αρέσει 4

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , anastella είπε:

@rapounzel_rapounzelΤελικά όπου κ να πας πάντα κάτι θα υπάρχει, οπότε σημασία έχει ο γιατρός πρώτα από όλα. Φυσικά κ δεν είναι εύκολο να είσαι ξάπλα τόσο καιρό, αλλά ο καιρός θα περάσει κ θα κρατήσεις το θαυματακι σου αγκαλιά. :) Ε κ εμείς εδώ θα σου κάνουμε παρέα. Όλα καλά. 

Iwanna γενικά είμαι καλά, αν κ καμιά σχέση η πρώτη εγκυμοσύνη με τώρα. Είμαι πολύ πιο χαλαρή, δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα. Βέβαια έχω κ πολλά πράγματα από την κόρη μου. Θέλω να κοιτάξω για κρεβατάκι βασικά κ θα της πάρω κ κάποια ρούχαλακια γιατί η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε Δεκέμβρη οπότε τα ρούχα είναι πιο χοντρά. 

Ασχετο, τα μωράκια σας έχουν γυρισει με το κεφάλι προς τα κάτω; Έχω 20 μέρες που έκανα την β επιπέδου κ δεν είχε γυρίσει τότε ακόμα. Τώρα περιμένω στις 3 μαϊου ραντεβού να δω. Η αλήθεια δεν θυμάμαι την άλλη φορά ποτέ γύρισε η μπέμπα

 

 

Έτσι είναι!!!ας ελπίζουμε να πέσουμε σε καλό παιδίατρο και να μην χρειαστεί να με ακούσει όλο το μαιευτήριο!!!

Πριν την β'επιπεδου ηταν με το κεφαλακι κάτω και μάλιστα πίεζε τον τράχηλο!στην β'επιπεδου ηταν εγκάρσια και έτσι θέλουμε να παραμένει προς το παρόν γιατί αν γυρίσει πάλι και χωσει το κεφάλι της εκεί κάτω δεν μας βλέπω καλά!μου είπε ο εμβρυολογος οτι ακόμα αλλάζουν συνέχεια θέση γιατί έχουν πολύ χώρο!δεν χρειάζεται να πάρει θέση από τωρα,έχει ακόμα πολύ χρόνο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenistam μπράβο της, σπανίζουν αυτοί οι άνθρωποι. 

@rapounzel_rapounzel καλά οι παιδίατροι στα μαιευτήρια κ γενικά είναι μεγάλο θέμα. Εμάς έκανε ίκτερο κ έπρεπε να κάτσουμε μια μέρα παραπάνω, και με πίεζαν να της δώσω ξένο γτ λέει πέφτει πιο εύκολα ο ίκτερος έτσι. 

Έχω λίγο αγωνία να δω αν γύρισε, δεν ξέρω γτ αγχώθηκα 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anastella είπε:

@elenistam μπράβο της, σπανίζουν αυτοί οι άνθρωποι. 

@rapounzel_rapounzel καλά οι παιδίατροι στα μαιευτήρια κ γενικά είναι μεγάλο θέμα. Εμάς έκανε ίκτερο κ έπρεπε να κάτσουμε μια μέρα παραπάνω, και με πίεζαν να της δώσω ξένο γτ λέει πέφτει πιο εύκολα ο ίκτερος έτσι. 

Έχω λίγο αγωνία να δω αν γύρισε, δεν ξέρω γτ αγχώθηκα 

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ.....ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ....ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΕ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ....ΑΥΤΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΕΥΚΟΛΙΑ...ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anastella είπε:

@elenistam μπράβο της, σπανίζουν αυτοί οι άνθρωποι. 

@rapounzel_rapounzel καλά οι παιδίατροι στα μαιευτήρια κ γενικά είναι μεγάλο θέμα. Εμάς έκανε ίκτερο κ έπρεπε να κάτσουμε μια μέρα παραπάνω, και με πίεζαν να της δώσω ξένο γτ λέει πέφτει πιο εύκολα ο ίκτερος έτσι. 

Έχω λίγο αγωνία να δω αν γύρισε, δεν ξέρω γτ αγχώθηκα 

Κλασική περίπτωση ο ίκτερος για να σπρώξουν ξένο γάλα!στο ρέα στην αδερφή μου  ενα 24ωρο μετά την γέννα βαλανε το μωρό στην μενν γιατί έκανε παθολογικό ίκτερο και δεν την άφησαν να θηλασει καθόλου!ενα μωρό που γεννήθηκε σχεδόν 4 κιλά, έπρεπε να μετράνε λέει τα ml που πίνει!!!

Μην αγχωνεσαι!γιατί και να γύρισε μπορεί σε μια βδομάδα να αλλάξει πάλι επειδή έχει χώρο!μέχρι και τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει το κορίτσι σου!!! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...