Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ειχα κανει χθες anti-xa κ φανηκε αλλα μου το επιβεβαιωσε κ αυτος στο doppler οτι πρεπει να την μειωσω τωρα δε καταλαβα καλα απο που το καταλαβε να σου πω την αληθεια. ευτυχως που κανω καθε 20-25 μερες anti-xa.

Εντύπωση μου κάνει που πρέπει να την μειώσεις την δόση, συνήθως αυξάνεται γιατί είναι βαροεξαρτωμενη!

4 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εμένα μετά την β´ επιπέδου δεν μου έχουν ξαναμετρησει τράχηλο & όταν ρώτησα γιατί μου είπαν λόγω του οτι μπορεί να προκαλέσουν τοκετό με την κολπικη εξέταση, επομένως δεν ξανασχοληθηκα!!! 

Εγώ είχα το ντοπλερ πριν 2 μέρες, με χίλια ζόρια έκανε ο γιατρός τις μετρήσεις γτ έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια & δεν βόλευε η θέση που έχουν πάρει!! Είναι και τα δυο κεφαλικα & απο βάρος 1920 το αγοράκι & 1990 το κοριτσάκι!!! Σήμερα 32 & 4 και έχω αρχίσει να μετράω αντίστροφα σαν του φαντάρους!!! :grin:

Μια χαρά τα μωρακια!!!και θρεμενα για δίδυμα!!!αν ήθελες να γεννήσεις φυσιολογικά είναι έτοιμα τα μπουμπούκια σου!!!όλες αντίστροφα μετράμε!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εντύπωση μου κάνει που πρέπει να την μειώσεις την δόση, συνήθως αυξάνεται γιατί είναι βαροεξαρτωμενη!

Μια χαρά τα μωρακια!!!και θρεμενα για δίδυμα!!!αν ήθελες να γεννήσεις φυσιολογικά είναι έτοιμα τα μπουμπούκια σου!!!όλες αντίστροφα μετράμε!!!

Κάνω και εγώ αντιπηκτικες αλλά ποτέ δεν έχω κάνει anti-xa, ίσως επειδή τις κάνω προοληπτικα; Δεν ξέρω... 

Αυριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και θα το συζητήσω αν είναι πρόθυμος & όλα όπως πρέπει να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό τοκετό!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mariloux είπε:

Κάνω και εγώ αντιπηκτικες αλλά ποτέ δεν έχω κάνει anti-xa, ίσως επειδή τις κάνω προοληπτικα; Δεν ξέρω... 

Αυριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και θα το συζητήσω αν είναι πρόθυμος & όλα όπως πρέπει να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό τοκετό!!! 

Μακάρι κοριτσάκι μου να έχει εμπειρία απο φυσιολογικό τοκετό διδύμων και να το προσπαθησετε!Και η αλλη κοπέλα που έχουμε με τα δίδυμα για φυσιολογικό θα πάει!!!

Εγω είμαι θρομβοφιλικη!αντιχα έκανα στην αρχή, οταν ξεκίνησα τις αντιπηκτικες!τότε έκανα 0,4 και έδειξε οτι αραιώνει παραπάνω απο το φυσιολογικό και αλλαξα σε 0,2!μου είπε οτι δόση είναι βαροεξαρτωμενη αφου την ελεγξαμε στην αρχή και μετά τα δέκα κιλά θα κάνω πάλι αντιχα να δούμε αν χρειάζεται παραπάνω δόση!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Εντύπωση μου κάνει που πρέπει να την μειώσεις την δόση, συνήθως αυξάνεται γιατί είναι βαροεξαρτωμενη!

Μια χαρά τα μωρακια!!!και θρεμενα για δίδυμα!!!αν ήθελες να γεννήσεις φυσιολογικά είναι έτοιμα τα μπουμπούκια σου!!!όλες αντίστροφα μετράμε!!!

ναι κ εμενα μου εκανε εντυπωση ισως επειδη δεν εχω παρει βαρος να αραιωνε περισσοτερο τι να πω!!! ετσι κ αλλιως δε μου την μειωσε παρα πολυ κ θα ξανακανω anti-xa παλι σε 10 μερες για να ειμαστε σιγουροι. 

τωρα μου την εκανε 3,5 δηλαδη ελαχιστη διαφορα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, modena είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!!

Ποια άραγε θα ναι η πρώτη μανουλα της παρέας??

Εμείς κλείσαμε ραντεβού από βδομάδα με τρείς παιδιάτρους που μας αρέσουν για να καταλήξουμε! 

Τέλεια τα παιδάκια σου κορίτσι μου!!! Κ εγώ αντίστροφα κάθε μέρα! Χιχι

@modena μπράβο για την οργάνωση σου! Πες μας εντυπώσεις οταν πας στους παιδιάτρους, από τιμές που κυμαίνονται και τι είπατε σε γενικές γραμμές.

Εγω δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα και δεν ξέρω αν θα πάω πριν γεννήσω, απλά βρήκα μια που ειναι κοντά στο σπίτι κι ειναι σύμβουλος θηλασμού. Δεν ξέρω τι να πάω να ρωτήσω πριν γεννήσω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εμένα μετά την β´ επιπέδου δεν μου έχουν ξαναμετρησει τράχηλο & όταν ρώτησα γιατί μου είπαν λόγω του οτι μπορεί να προκαλέσουν τοκετό με την κολπικη εξέταση, επομένως δεν ξανασχοληθηκα!!! 

Εγώ είχα το ντοπλερ πριν 2 μέρες, με χίλια ζόρια έκανε ο γιατρός τις μετρήσεις γτ έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια & δεν βόλευε η θέση που έχουν πάρει!! Είναι και τα δυο κεφαλικα & απο βάρος 1920 το αγοράκι & 1990 το κοριτσάκι!!! Σήμερα 32 & 4 και έχω αρχίσει να μετράω αντίστροφα σαν του φαντάρους!!! :grin:

Μαζι θα γεννήσουμε μου φαίνεται..... Κάτσε κ θα δεις 

6 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Άντε με το καλο Ελένη!!! Μια χαρά μου φαίνεται το 38+5! 

 

Κορίτσια πέρασε ο καιρός... σε μια βδομάδα μπαίνω κι εγω στο μήνα μου. Απ τη μια έχω αρχίσει να ζορίζομαι και λέω άντε να τελειώνουμε απ την άλλη μου φαίνεται απίστευτο πως έφτασε η ωρα σχεδόν. Καλή ευκολία σε όλες μας 

Άστα κ γω αυτό σκέφτομαι πως πέρασε ο καιρός κ φτάσαμε ως εδώ από τη μια θέλω κ από την άλλη θα μου λείψει αυτή η κοιλίτσα κ το άγχος παραμένει 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ 26/08 αλλά λόγω διδύμων θα είναι θαύμα αν πιάσουμε αρχές Αυγούστου!!! 

Εγω 5/8 αλλά γύρω στις 39 βδομάδες θα γεννήσω με καισαρική 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2018 at 1:33 ΜΜ, katia2018 είπε:

Anactacia καλησπέρα!

Μπορείς να μου πεις αν οι κάλτσες γισ τους κιρσους γράφονται?Νομίζω πως όχι ε? Σ'ευχαριστω πολύ!

Καλημέρα. Δεν το έψαξα, αλλά πιστεύω αν γράφονται θα μου το έλεγε ο γιατρός μου, γιατί είναι στον ΕΟΠΥΥ, και μου γράφει τα πάντα, οπότε γιατί να μην γράψει κι αυτές. Παρασκευή που θα ξαναπάω, θα τον ρωτήσω όμως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anactacia είπε:

Καλημέρα. Δεν το έψαξα, αλλά πιστεύω αν γράφονται θα μου το έλεγε ο γιατρός μου, γιατί είναι στον ΕΟΠΥΥ, και μου γράφει τα πάντα, οπότε γιατί να μην γράψει κι αυτές. Παρασκευή που θα ξαναπάω, θα τον ρωτήσω όμως.

Καλημέρα Anactacia!

Κι εγώ δε νομίζω να γράφονται,θα το ψάξω κι εγώ λίγο ακόμη.Αν έχεις νεότερο μου λες.

Σ'ευχαριστω πολύ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες μου! Πώς είστε; Εγώ εγκαταστάθηκα Θεσσαλονίκη κ μέχρι να βρω τους ρυθμούς μου κ τους φίλους εδώ, δεν προλάβαινα να μπαίνω! Την Παρασκευή είδαμε τον μπέμπη, 2,5κιλά μας είπε ότι είναι κ από εδώ και πέρα θα το βλέπουμε κάθε εβδομάδα! Άκουσα και την καρδούλα στον καρδιοτοκογραφο, όλα καλά!

Λίγο μας έμεινε κορίτσια!! Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωρά μας!

  • Μου αρέσει 5

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Agusta είπε:

Καλησπέρα εγκυούλες μου! Πώς είστε; Εγώ εγκαταστάθηκα Θεσσαλονίκη κ μέχρι να βρω τους ρυθμούς μου κ τους φίλους εδώ, δεν προλάβαινα να μπαίνω! Την Παρασκευή είδαμε τον μπέμπη, 2,5κιλά μας είπε ότι είναι κ από εδώ και πέρα θα το βλέπουμε κάθε εβδομάδα! Άκουσα και την καρδούλα στον καρδιοτοκογραφο, όλα καλά!

Λίγο μας έμεινε κορίτσια!! Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωρά μας!

Καλώς ήρθες Βενακι στην πόλη μας!!Με το καλό ο γιοκας σου! Εξαιρετικά τα κιλά σας!Όλα να πάνε καλά κοριτσακι μου!! Φιλιά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα εγκυούλες μου! Πώς είστε; Εγώ εγκαταστάθηκα Θεσσαλονίκη κ μέχρι να βρω τους ρυθμούς μου κ τους φίλους εδώ, δεν προλάβαινα να μπαίνω! Την Παρασκευή είδαμε τον μπέμπη, 2,5κιλά μας είπε ότι είναι κ από εδώ και πέρα θα το βλέπουμε κάθε εβδομάδα! Άκουσα και την καρδούλα στον καρδιοτοκογραφο, όλα καλά!

Λίγο μας έμεινε κορίτσια!! Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωρά μας!

Μπήκατε και στον 9ο!!!μια χαρά είστε!!!εσυ μετράς αντίστροφα πλέον!!!σε βλέπω τέλος του μήνα να είσαι αγκαλιά με τον γιο σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...