Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλώς ήρθες Βενακι στην πόλη μας!!Με το καλό ο γιοκας σου! Εξαιρετικά τα κιλά σας!Όλα να πάνε καλά κοριτσακι μου!! Φιλιά!!

Καλώς σας βρήκα!! Ευχαριστώ πολύ!!

 

πρίν από 34 λεπτά , λιλιτο είπε:

Τι ωραία κοριτσια , είτε φτασατε στο μήνα σας είτε περάσατε τις κρίσιμες εβδομάδες και μπορείτε να χαλαρώσετε.  Άντε με το καλό σ ςολες σας.

Όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!

πρίν από 55 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μπήκατε και στον 9ο!!!μια χαρά είστε!!!εσυ μετράς αντίστροφα πλέον!!!σε βλέπω τέλος του μήνα να είσαι αγκαλιά με τον γιο σου!!!

Χαχα λες τέλος του μήνα;; Το ίδιο πιστεύει κ ο άντρας μου! Άντε να δούμε!! 


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Agusta είπε:

Καλώς σας βρήκα!! Ευχαριστώ πολύ!!

 

Όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!

Χαχα λες τέλος του μήνα;; Το ίδιο πιστεύει κ ο άντρας μου! Άντε να δούμε!! 

Ναι!!!ναι!!!:x

πρίν από 50 λεπτά , λιλιτο είπε:

Τι ωραία κοριτσια , είτε φτασατε στο μήνα σας είτε περάσατε τις κρίσιμες εβδομάδες και μπορείτε να χαλαρώσετε.  Άντε με το καλό σ ςολες σας.

Σε 3 βδομάδες θα ησυχασεις και εσύ!!!φτάνει ο καιρός!!!πως είσαι;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel τα ίδια συνεχίζουμε σταθερά. Η μπέμπα εγινε 1,5 κιλό.μετα την 32 η είπε θα με αφήνει να είμαι και καθιστη λίγη ώρα. Μετά 34η λίγο πιο χαλαρά και 36η θα βγάλει τον πεσσο και μετά με.ειπε αν θέλω να γεννήσω αλλά.στοχος του είναι να φτάσω τις 40 . . Αν και εγώ  δεν πιστεύω να φτάσω τοσο.Εσύ πως είσαι ??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , λιλιτο είπε:

@rapounzel_rapounzel τα ίδια συνεχίζουμε σταθερά. Η μπέμπα εγινε 1,5 κιλό.μετα την 32 η είπε θα με αφήνει να είμαι και καθιστη λίγη ώρα. Μετά 34η λίγο πιο χαλαρά και 36η θα βγάλει τον πεσσο και μετά με.ειπε αν θέλω να γεννήσω αλλά.στοχος του είναι να φτάσω τις 40 . . Αν και εγώ  δεν πιστεύω να φτάσω τοσο.Εσύ πως είσαι ??

Εγω πλέον σηκωνομαι, κάνω 2 πράγματακια στο σπίτι και που και που βγαινω και έξω!απλά δεν άντεχω,δεν αντέχει το σώμα μου πλέον!η ξάπλα μας αποδυναμώνει!έχω ξεκινήσει την μείωση των φαρμάκων και 36η θα βγάλω και εγω τον πεσσό!εμενα μου ειπε οτι το ιδανικο ειναι να φτασω 37η!μεχρι τότε θα πηγαίνουμε βδομάδα βδομάδα είπαμε! αύριο εχω πάλι ραντεβού στον doctor!γενικά είμαι πιο ήσυχη πλέον αφου είμαι στην 34η και έχει αρχίσει να με αγχωνει η γέννα!

Ούτε καθιστή δεν κάθεσαι;;;με τα πόδια απλωμένα όμως!εγω καθιστή καθόμουν στο κρεβάτι και στον καναπέ!και μετά και σε καρέκλα κανονικά!μια χαρά είναι το βάρος της!φυσιολογικό!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πλέον σηκωνομαι, κάνω 2 πράγματακια στο σπίτι και που και που βγαινω και έξω!απλά δεν άντεχω,δεν αντέχει το σώμα μου πλέον!η ξάπλα μας αποδυναμώνει!έχω ξεκινήσει την μείωση των φαρμάκων και 36η θα βγάλω και εγω τον πεσσό!εμενα μου ειπε οτι το ιδανικο ειναι να φτασω 37η!μεχρι τότε θα πηγαίνουμε βδομάδα βδομάδα είπαμε! αύριο εχω πάλι ραντεβού στον doctor!γενικά είμαι πιο ήσυχη πλέον αφου είμαι στην 34η και έχει αρχίσει να με αγχωνει η γέννα!

Ούτε καθιστή δεν κάθεσαι;;;με τα πόδια απλωμένα όμως!εγω καθιστή καθόμουν στο κρεβάτι και στον καναπέ!και μετά και σε καρέκλα κανονικά!μια χαρά είναι το βάρος της!φυσιολογικό!

Είμαι σε ανακεκλιμενη θέση όχι τελείως καθιστή ούτε τελείως ξαπλωμένη. Αλλά εμένα ο τράχηλος είναι κάτω από 1 εκ. Τώρα θα με δει στις 32 βδομάδες. Ε γενικά μου τα είπε αυτα βήμα βήμα πηγαίνουμε κι εμείς . Βρε ας Μπουμε στον ένατο και μετά όσο αντέξει καλά θα είναι. Απλά με είπε στις 40 σαν το τέλειο άλλα δςν βλέπω να αντέξει τόσο ο τράχηλος.

Χαχχα κάτι θα βρεθεί να μας αγχώνει.και γω άρχισα να το σκέφτομαι όσο περνάει ο καιρός. Σκέψου μετά θα γεννηθούν και θα μας αγχώνει αν τρώνε γτ δνε κοιμούνται ,και δεν θα τελειώσει ποτέ αυτό το άγχος.  Εσένα πόσο βάρος έχει? Τα πέρασε τα δύο κιλά?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πλέον σηκωνομαι, κάνω 2 πράγματακια στο σπίτι και που και που βγαινω και έξω!απλά δεν άντεχω,δεν αντέχει το σώμα μου πλέον!η ξάπλα μας αποδυναμώνει!έχω ξεκινήσει την μείωση των φαρμάκων και 36η θα βγάλω και εγω τον πεσσό!εμενα μου ειπε οτι το ιδανικο ειναι να φτασω 37η!μεχρι τότε θα πηγαίνουμε βδομάδα βδομάδα είπαμε! αύριο εχω πάλι ραντεβού στον doctor!γενικά είμαι πιο ήσυχη πλέον αφου είμαι στην 34η και έχει αρχίσει να με αγχωνει η γέννα!

Ούτε καθιστή δεν κάθεσαι;;;με τα πόδια απλωμένα όμως!εγω καθιστή καθόμουν στο κρεβάτι και στον καναπέ!και μετά και σε καρέκλα κανονικά!μια χαρά είναι το βάρος της!φυσιολογικό!

δηλαδη 3 εβδομαδες μειναν στην ουσια κ εφτασες στο ιδανικο τελεια!!! αχ αντε να τελειωνουμε κ εγω εχω ανχωθει τις τελευταιες μερες με πιανουν κατι κρισεις πανικου οτι τελευταια στιγμη παλι κατι θα γινει περιμενω πως κ πως να περασουν 12 μερες να κανω τις τελευταιες εξετασεις μου αιματος κ μετα να ηρεμησω θα ειμαι πια κ εγω 34 εβδομαδων μετα πιστευω θα παει νερακι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοιλίτσες!

Είμαστε όλες καλά, ελπίζω! 

Τελικά, πολύ διαφορετική η κάθε εβδομάδα μας από την προηγούμενη, τουλάχιστον έτσι το βλέπω κρίνοντας από εμένα. Τώρα πια ας πούμε με δυσκολεύουν πολύ περισσότερο οι δουλειές στο σπίτι (τα απλά, μην φανταστείτε) και ακόμα και το περπάτημα που έκανα πλέον γίνεται με διαλείμματα.

Και επειδή το'χα παράπονο που δεν μου'χε "μυρίσει" κάτι μέχρι τώρα, φαγητό ή γλυκό, οκ, μου συνέβη κι αυτό, έτσι για να νιώσω την εμπειρία. Τις προάλλες στην λαϊκή ζήλεψα τόσο τα σαλιγκάρια (μου αρέσουν πολύ, αλλά τρώω μόνο απ'τους γονείς μου, δεν τα'χω μαγειρέψει εγώ ποτέ), που έστειλα τον καλό μου να βρει ταβέρνα να μου φέρει :P 

Μετά έλεγε ο έρμος ότι φανταζόταν να τρέχει για προφιτερόλ μέσα στη νύχτα, αλλά για σαλιγκάρια δεν το φανταζόταν!:grin:

Λέω να το επαναλάβω....;-)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@rapounzel_rapounzel τα ίδια συνεχίζουμε σταθερά. Η μπέμπα εγινε 1,5 κιλό.μετα την 32 η είπε θα με αφήνει να είμαι και καθιστη λίγη ώρα. Μετά 34η λίγο πιο χαλαρά και 36η θα βγάλει τον πεσσο και μετά με.ειπε αν θέλω να γεννήσω αλλά.στοχος του είναι να φτάσω τις 40 . . Αν και εγώ  δεν πιστεύω να φτάσω τοσο.Εσύ πως είσαι ??

Καλημέρα λιλιτο!

Τα έχεις πάει πάρα πολύ καλά!Η κατάσταση σου ήταν δύσκολη,αλλά τα πολύ δύσκολα έχουν πέρασει. Τώρα ο καιρός κατηφορίζει,θα δεις περνάει πολύ πιο γρήγορα, τουλάχιστον εγώ έτσι νιώθω! Φιλιά κοριτσακι μου!

1 hour ago, Heidelberg είπε:

Καλημέρα, κοιλίτσες!

Είμαστε όλες καλά, ελπίζω! 

Τελικά, πολύ διαφορετική η κάθε εβδομάδα μας από την προηγούμενη, τουλάχιστον έτσι το βλέπω κρίνοντας από εμένα. Τώρα πια ας πούμε με δυσκολεύουν πολύ περισσότερο οι δουλειές στο σπίτι (τα απλά, μην φανταστείτε) και ακόμα και το περπάτημα που έκανα πλέον γίνεται με διαλείμματα.

Και επειδή το'χα παράπονο που δεν μου'χε "μυρίσει" κάτι μέχρι τώρα, φαγητό ή γλυκό, οκ, μου συνέβη κι αυτό, έτσι για να νιώσω την εμπειρία. Τις προάλλες στην λαϊκή ζήλεψα τόσο τα σαλιγκάρια (μου αρέσουν πολύ, αλλά τρώω μόνο απ'τους γονείς μου, δεν τα'χω μαγειρέψει εγώ ποτέ), που έστειλα τον καλό μου να βρει ταβέρνα να μου φέρει :P 

Μετά έλεγε ο έρμος ότι φανταζόταν να τρέχει για προφιτερόλ μέσα στη νύχτα, αλλά για σαλιγκάρια δεν το φανταζόταν!:grin:

Λέω να το επαναλάβω....;-)

Αχ έτσι είναι όπως τα λες!!Κάθε μέρα και χειρότερα νιώθουμε... τουλάχιστον εγώ!!Κυρίως από το απόγευμα κ μετά με πιάνει δυσφορία κ νομίζω θα πεθάνω εκείνη την ώρα! Προχθες έκανα ντους κ με έπιασε κρίση,τρελάθηκε ο άντρας μου κι η κόρη μου!Ας περάσει γρήγορα ο καιρός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Καλημέρα λιλιτο!

Τα έχεις πάει πάρα πολύ καλά!Η κατάσταση σου ήταν δύσκολη,αλλά τα πολύ δύσκολα έχουν πέρασει. Τώρα ο καιρός κατηφορίζει,θα δεις περνάει πολύ πιο γρήγορα, τουλάχιστον εγώ έτσι νιώθω! Φιλιά κοριτσακι μου!

Αχ έτσι είναι όπως τα λες!!Κάθε μέρα και χειρότερα νιώθουμε... τουλάχιστον εγώ!!Κυρίως από το απόγευμα κ μετά με πιάνει δυσφορία κ νομίζω θα πεθάνω εκείνη την ώρα! Προχθες έκανα ντους κ με έπιασε κρίση,τρελάθηκε ο άντρας μου κι η κόρη μου!Ας περάσει γρήγορα ο καιρός...

Ναι μωρέ περνάει γρήγορα ο καιρός ,συνήθισα και την ξάπλα αλλά βγαίνω να πάω στο γιατρό και μοιγει το μάτι μου από ορίζοντα και ουρανό και δεντρά . Αλλά που θα πάει .εσύ πως εισαι? Σε ποια εβδομάδα είσαι?? Που θα γεννήσεις??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα κι εγώ το δεματάκι απ'το babyspace....Καταξοδεύτηκαν, μιλάμε...

2 πιπίλες, 2 κατάλογοι, 2 εκπτωτικά κουπόνια και δείγματα για επιθέματα στήθους...

Όταν παραγγέλνω από φαρμακείο online, πιο πολλά δωράκια στέλνουν :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι μωρέ περνάει γρήγορα ο καιρός ,συνήθισα και την ξάπλα αλλά βγαίνω να πάω στο γιατρό και μοιγει το μάτι μου από ορίζοντα και ουρανό και δεντρά . Αλλά που θα πάει .εσύ πως εισαι? Σε ποια εβδομάδα είσαι?? Που θα γεννήσεις??

Έτσι κι εγώ, μόνο για γιατρό βγαίνω 7 μήνες ολόκληρους!!! Αύριο μπαίνω στο μήνα μου,αλλά μέχρι τις 37 δε θα βγαινω.Μετα θα ξεκινήσω κάπως.Βασικα και να βγω, πλέον το σώμα μου είναι σε κακή κατάσταση κ δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα,μόνο πονάει παντού.Αναρωτιεμαι αν αυτό θα περάσει ξαφνικά όταν γεννησουμε ή θα πάρει καιρό...Ελπίζω για το καλύτερο! Βάζεις vasclor κολπικά ή όχι? Εγώ τη βάζω ακόμη,θα την κόψω λέω στις 37.

4 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Καλημέρα, κοιλίτσες!

Είμαστε όλες καλά, ελπίζω! 

Τελικά, πολύ διαφορετική η κάθε εβδομάδα μας από την προηγούμενη, τουλάχιστον έτσι το βλέπω κρίνοντας από εμένα. Τώρα πια ας πούμε με δυσκολεύουν πολύ περισσότερο οι δουλειές στο σπίτι (τα απλά, μην φανταστείτε) και ακόμα και το περπάτημα που έκανα πλέον γίνεται με διαλείμματα.

Και επειδή το'χα παράπονο που δεν μου'χε "μυρίσει" κάτι μέχρι τώρα, φαγητό ή γλυκό, οκ, μου συνέβη κι αυτό, έτσι για να νιώσω την εμπειρία. Τις προάλλες στην λαϊκή ζήλεψα τόσο τα σαλιγκάρια (μου αρέσουν πολύ, αλλά τρώω μόνο απ'τους γονείς μου, δεν τα'χω μαγειρέψει εγώ ποτέ), που έστειλα τον καλό μου να βρει ταβέρνα να μου φέρει :P 

Μετά έλεγε ο έρμος ότι φανταζόταν να τρέχει για προφιτερόλ μέσα στη νύχτα, αλλά για σαλιγκάρια δεν το φανταζόταν!:grin:

Λέω να το επαναλάβω....;-)

Όπως τα λες,κάνουμε δέκα βήματα και σταματάμε!!Εγώ περιμενω να αρχίσει να κατεβαίνει η κοιλιά μετά τις 36 που λένε,γιατί έχω τρελαθεί στον πόνο στα πλευρά!!

12 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πλέον σηκωνομαι, κάνω 2 πράγματακια στο σπίτι και που και που βγαινω και έξω!απλά δεν άντεχω,δεν αντέχει το σώμα μου πλέον!η ξάπλα μας αποδυναμώνει!έχω ξεκινήσει την μείωση των φαρμάκων και 36η θα βγάλω και εγω τον πεσσό!εμενα μου ειπε οτι το ιδανικο ειναι να φτασω 37η!μεχρι τότε θα πηγαίνουμε βδομάδα βδομάδα είπαμε! αύριο εχω πάλι ραντεβού στον doctor!γενικά είμαι πιο ήσυχη πλέον αφου είμαι στην 34η και έχει αρχίσει να με αγχωνει η γέννα!

Ούτε καθιστή δεν κάθεσαι;;;με τα πόδια απλωμένα όμως!εγω καθιστή καθόμουν στο κρεβάτι και στον καναπέ!και μετά και σε καρέκλα κανονικά!μια χαρά είναι το βάρος της!φυσιολογικό!

Rapunzel μου,τι εννοείς ότι δεν αντέχει το σώμα σου πλέον?Εσύ το νιώθεις έτσι ή σου είπε κάτι κι ο γιατρός?

Link to comment
Share on other sites

@katia2018 όχι παίρνω utrogestan κολπικά και από κει που έπαιρνα 3 τώρα παίρνω 1 . Και γω πιστεύω θα κάνει λίγο καιρό να επανέλθει το σώμα όσο να ναι ατροφουν  και ατόνουν οι μύες. Ο άντρας μου ας πούμε μετά από δύο μήνες με πατερίτσες νιώθει αδύναμος και κουράζεται να περπατήσει πάνω από 1-2 χιλιόμετρα.αν και μέσα στο σπίτι είναι καλα

Αφού έφτασε στο μήνα σου όλα καλά.θα είναι. Περασες και εσύ πολύ δύσκολα όλο αυτόν τον καιρό.θα μας αποζημιώσουν τα μπεμπακια μας, σε λίγο καιρό  θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας.

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και εγω ζορίζομαι πια- απο το σαββατοκυριακο εχω πονακια χαμηλα είναι και μεγαλος ο μπεμπης και με πιεζει θα είναι κοντα στα 3 κιλα γιατι την προηγουμενη εβδομαδα στο ντοπλερ ηταν 2.8 κ

- στο μεταξυ παω και στη δουλεια και ζορίζομαι- 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Είμαι σε ανακεκλιμενη θέση όχι τελείως καθιστή ούτε τελείως ξαπλωμένη. Αλλά εμένα ο τράχηλος είναι κάτω από 1 εκ. Τώρα θα με δει στις 32 βδομάδες. Ε γενικά μου τα είπε αυτα βήμα βήμα πηγαίνουμε κι εμείς . Βρε ας Μπουμε στον ένατο και μετά όσο αντέξει καλά θα είναι. Απλά με είπε στις 40 σαν το τέλειο άλλα δςν βλέπω να αντέξει τόσο ο τράχηλος.

Χαχχα κάτι θα βρεθεί να μας αγχώνει.και γω άρχισα να το σκέφτομαι όσο περνάει ο καιρός. Σκέψου μετά θα γεννηθούν και θα μας αγχώνει αν τρώνε γτ δνε κοιμούνται ,και δεν θα τελειώσει ποτέ αυτό το άγχος.  Εσένα πόσο βάρος έχει? Τα πέρασε τα δύο κιλά?

Καλά και εγω δεν φτάνω στις 40!ασε που δεν θελω κιόλας!μονο να κρατηθει να μπω στον 9ο και μετά ας βγει!δεν άντεχω μέχρι τις 40!για εμένα το ιδανικό θα ηταν να βγει την 37η!να είναι τελειομηνη, να έχει ενα καλό βάρος και μια χαρά!την προηγούμενη δεύτερα ηταν 1850!σήμερα που θα πάμε θα πρέπει να έχουμε φτάσει τα δυο κιλά!είναι λίγο μικρούλα αλλά ακολουθεί την καμπύλη ανάπτυξης της και αυτο έχει σημασία μου είπε ο γιατρός!

Σίγουρα δεν τελειώνει ποτέ το άγχος με τα παιδιά!απο την ώρα που θα βρεθούν στην κοιλιά μέχρι να κλείσουμε τα ματια μας!

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

δηλαδη 3 εβδομαδες μειναν στην ουσια κ εφτασες στο ιδανικο τελεια!!! αχ αντε να τελειωνουμε κ εγω εχω ανχωθει τις τελευταιες μερες με πιανουν κατι κρισεις πανικου οτι τελευταια στιγμη παλι κατι θα γινει περιμενω πως κ πως να περασουν 12 μερες να κανω τις τελευταιες εξετασεις μου αιματος κ μετα να ηρεμησω θα ειμαι πια κ εγω 34 εβδομαδων μετα πιστευω θα παει νερακι. 

Ναι!!!!13 μέρες να μπω στον 9ο!!!αν φτάσουμε και 37η θα είμαστε τέλεια, για να έχει πάρει και βάρος!!!

Και εγω τέτοια σκέφτομαι, νομίζω είναι φυσιολογικά!όλες τα σκεφτόμαστε!

Εγω του είπα την προηγούμενη βδομάδα δεν θα κάνω εξετάσεις;;;μου είπε τώρα μειωνουμε και τις εξετάσεις,θα κάνω κάποια στιγμή μέχρι να γέννησω μόνο τα βασικά!Δεν με πολύ νοιάζει πλεον αυτό, μόνο αντιχα θελω να κάνω να δω τι γίνεται με την ηπαρινη!

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Μόλις έλαβα κι εγώ το δεματάκι απ'το babyspace....Καταξοδεύτηκαν, μιλάμε...

2 πιπίλες, 2 κατάλογοι, 2 εκπτωτικά κουπόνια και δείγματα για επιθέματα στήθους...

Όταν παραγγέλνω από φαρμακείο online, πιο πολλά δωράκια στέλνουν :P

Πραγματικά!!!Και εγω έλεγα όλο και κάτι άλλο θα είχε μέσα!

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Έτσι κι εγώ, μόνο για γιατρό βγαίνω 7 μήνες ολόκληρους!!! Αύριο μπαίνω στο μήνα μου,αλλά μέχρι τις 37 δε θα βγαινω.Μετα θα ξεκινήσω κάπως.Βασικα και να βγω, πλέον το σώμα μου είναι σε κακή κατάσταση κ δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα,μόνο πονάει παντού.Αναρωτιεμαι αν αυτό θα περάσει ξαφνικά όταν γεννησουμε ή θα πάρει καιρό...Ελπίζω για το καλύτερο! Βάζεις vasclor κολπικά ή όχι? Εγώ τη βάζω ακόμη,θα την κόψω λέω στις 37.

Όπως τα λες,κάνουμε δέκα βήματα και σταματάμε!!Εγώ περιμενω να αρχίσει να κατεβαίνει η κοιλιά μετά τις 36 που λένε,γιατί έχω τρελαθεί στον πόνο στα πλευρά!!

Rapunzel μου,τι εννοείς ότι δεν αντέχει το σώμα σου πλέον?Εσύ το νιώθεις έτσι ή σου είπε κάτι κι ο γιατρός?

Αγαπη μου δεν αντέχει το σώμα μου καθόλου κούραση!σηκωνομαι και κάνω 2 πράγματα στο σπίτι για μισή ώρα και νιώθω τα πόδια μου 100 κιλά και η μέση μου με παθαίνει!ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι, μόνο για την μέση μου, που μπορεί 8,5 κιλά να μην είναι πολλά αλλά για την μέση μου που δεν έχει μάθει σε τέτοια κιλά είναι πρόβλημα, εχω και 2 δισκοκήλες!

Η ξάπλα μας έχει καταστρέψει!και μόλις γεννήσουμε δεν θα είμαστε καλύτερα γιατί το σώμα έχει αποδυναμωθεί!και θα βρεθείς απο την ξάπλα να πρέπει να κάνεις ενα κάρο πράγματα!εγω τότε που σηκωνομαι νιώθω πολύ αδύναμη,θσλω να κανω πράγματα και στο σπίτι και έξω και δεν άντεχω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλά και εγω δεν φτάνω στις 40!ασε που δεν θελω κιόλας!μονο να κρατηθει να μπω στον 9ο και μετά ας βγει!δεν άντεχω μέχρι τις 40!για εμένα το ιδανικό θα ηταν να βγει την 37η!να είναι τελειομηνη, να έχει ενα καλό βάρος και μια χαρά!την προηγούμενη δεύτερα ηταν 1850!σήμερα που θα πάμε θα πρέπει να έχουμε φτάσει τα δυο κιλά!είναι λίγο μικρούλα αλλά ακολουθεί την καμπύλη ανάπτυξης της και αυτο έχει σημασία μου είπε ο γιατρός!

Σίγουρα δεν τελειώνει ποτέ το άγχος με τα παιδιά!απο την ώρα που θα βρεθούν στην κοιλιά μέχρι να κλείσουμε τα ματια μας!

 

Ναι αυτό έχει σημασία να ακολουθήσει τη δικιά της καμπύλη ,κάθε μωράκι μεγαλώνει διαφορετικά. Δίκιο έχεις ας γίνουν 37 εβδομάδων και ας γεννηθούν μετά από τοση ταλαιπωρία. Ε σίγουρα θα έχει φτάσει τα δύο κιλά..

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...