Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ ρε κοριτσια..εμεις σαραντιζουμε Παρασκευη και σεις σιγα σιγα θα γεννατε...τι ομορφα!

ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΧΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΜΑΜΑ ΠΕΘΕΡΑ Η ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ? ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ??? ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕσ??? ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΗΛΑΖΕΤΕ???? 

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΟ ΕΙΔΑ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΛΑΙΚ....ΧΑΧΑΧΑ.....ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΟ??? ΕΙΔΑ ΔΙΝΕΙ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ 80 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ

Εγώ πάντως από εσένα το είδα, ασχέτως που δεν το ξέρεις.... χαχαχα!!!Κάπου το είδα αυτού με το μαξιλάρι να το λέει.Κοιτα,σ'αυτο που πήρα εγώ (3 πάνες αγκαλιάς,100% βαμβάκι,90×90) με 9,5 ευρώ είναι καλά νομίζω!Δε θα βρω και πιο φθηνά, ειδικά τώρα που δεν μπορώ να ψαξω!!Το βασικό είναι ότι είναι δωρεάν τα μεταφορικά, οπότε η τιμή σου είναι αυτή που βλέπεις!!

Κορίτσια μου, αύριο θυμηθείτε το σεμινάριο θηλασμού στις 12μ.μ.!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου που πας δουλειά ακόμη!!! Πόσων εβδομάδων έκανες το doppler?Μεγάλος ο μπεμπουλης ε??? Τέλεια!!!

Αχ ρε συ, έτσι ακριβώς νιώθω.Τα πόδια 100 κιλά κ η μέση σε τραγική κατάσταση έστω κ με λίγη ορθοστασία.Εκει είναι που απογοητεύομαι κι εγω.Με πήγαν σήμερα με το αυτοκίνητο να αγοράσω ένα δώρο για τη νυφη μου που γεννάει κι αυτή σε λίγες μέρες, κατέβηκα ακριβώς έξω από το μαγαζί κ δε μπόρεσα να φέρω βόλτα ούτε καν όλο το κατάστημα.Κοιταζα συνεχώς αν έχει κάπου καρέκλα (δεν είχε πουθενά) και στο ταμείο εκαναν πως δε με έβλεπαν στην ουρά.Περιττο να σας πω ότι ενώ είχα σχεδιάσει να πάω για καφέ δεν τα  κατάφερα κι επέστρεψα άρον άρον σπίτι, νομίζοντας ότι θα γεννησω από την κούραση.Εκει που σκάω είναι που βλέπω άλλες έγκυες στους ίδιους μήνες να κυνηγουν τα μεγάλα παιδιά κ να παίζουν μαζί τους.

Δεν ξέρω...το μετά με φοβίζει πάρα πολύ...γιατί αν δε συνέλθουμε γρήγορα θα είναι πολύ δύσκολο το θέμα...

Με τη μέση τι κάνεις?Θα είσαι δύσκολα με τις δισκοκηλες ε?Δε με ανακουφιζει τίποτα στη μέση,μόνο καθιστή και η κοιλιά ανάμεσα στα πόδια (δηλαδή σκυμμένη).Αχ τι θα κάνουμε??

Άστα αγάπη!λεω οταν μπω στον 9ο δεν θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου κυριολεκτικά!μου είπε ο γιατρός οτι θα μπορώ να κάνω οτι θέλω και του είπα τώρα και να θέλω δεν αντεχω!δεν εχω κουράγιο!εμένα μέχρι τώρα όπου εχω πάει οταν με δει κάποια φωνάζει να περάσει η κυρία που είναι έγκυος και γυρνάει όλο το μαγαζί και με κοιτάει και αισθάνομαι άσχημα!σήμερα ήμουν καλύτερα στην βόλτα,πήγαμε για ψώνια σε εμπορικό και μετά για φαγητό!μολις σηκωθηκα και έκανα 2 βήματα με επιασε πάλι το πόδι όμως και έφτασα κουτση στο παρκινγκ!

Δεν κανω κάτι για την μέση γιατί δεν ξέρω αν κάνει να βαλω και θερμοφορα τώρα!την προηγούμενη βδομάδα που με επιασε και δεν μπορούσα να πάω ούτε τουαλέτα θα πήγαινα για παυσίπονη αν συνέχιζε έτσι!εχω βαρύνει τώρα και είναι πολύ δύσκολα για την μέση μου!μετά φοβάμαι και εγω μην μείνω κάτω και τι θα κάνω με το μωρό!

Εγω στην στάση που λες δεν μπορω να κάτσω καθόλου, καθιστή και σκυμενη μπροστά γιατί πιέζεται η κοιλιά μου και εχω δυσφορία!

  • Λυπημένη/-ος 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλησπέρ samiam!Πολύ καλά τα κιλά σας για τις μέρες σας!,Σου είπε ποτέ θα αρχίσεις να βγαίνεις?Άντε κοντεύουν και τα nst και μετά χαλαρώνουμε λίγο!!

 

Μπα δε μου πε! Απο βδομαδα θαρχισω ομως γιατι ψυχολογικα ειμαι στο οριο. Μετραω κρεβατι μπανιο απο 16 Απριλιου.Δεν παιζει,ειλικρινα.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , katia2018 είπε:

Εγώ πάντως από εσένα το είδα, ασχέτως που δεν το ξέρεις.... χαχαχα!!!Κάπου το είδα αυτού με το μαξιλάρι να το λέει.Κοιτα,σ'αυτο που πήρα εγώ (3 πάνες αγκαλιάς,100% βαμβάκι,90×90) με 9,5 ευρώ είναι καλά νομίζω!Δε θα βρω και πιο φθηνά, ειδικά τώρα που δεν μπορώ να ψαξω!!Το βασικό είναι ότι είναι δωρεάν τα μεταφορικά, οπότε η τιμή σου είναι αυτή που βλέπεις!!

Κορίτσια μου, αύριο θυμηθείτε το σεμινάριο θηλασμού στις 12μ.μ.!!!

Εχει πολυ καλές τιμές το motherbaby!θελω να παω απο εκεί μεσα στην βδομαδα να πάρω το μαξιλάρι θηλασμού που δίνουν!

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Αχ ρε κοριτσια..εμεις σαραντιζουμε Παρασκευη και σεις σιγα σιγα θα γεννατε...τι ομορφα!

Πότε πέρασαν σχεδόν 40 μέρες αγάπες μου!!!

Εσείς τώρα έχετε γίνει ολόκληρα κορίτσια!!!(λέμε τώρα!!!!)το γατακι μου το γλυκό!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

το γλυκουλι μια χαρα τα καταφερε αν κ τσιλιβιθρονι!!!

Ναι το αστεράκι μου! Είναι πολύ αδύνατη βέβαια δεν το συζητώ αλλά πίνει γάλα της μανουλας της και φόρμουλα κ τα πάει μια χαρά!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε 2200!!!επιτέλους πέρασε τα 2 κιλά!!!και πλεον δεν ανησυχουμε είπε ο doctor!36+1 θα βγάλω τον πεσσό και θα κάνω nst!το ιδανικό είναι να φτάσουμε 37η!δεν με βλέπω για παραπάνω!εχω μειώσει και τα φάρμακα και εχω κάποια πονακια χαμηλά!

  • Μου αρέσει 5

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Φτασαμε 2200!!!επιτέλους πέρασε τα 2 κιλά!!!και πλεον δεν ανησυχουμε είπε ο doctor!36+1 θα βγάλω τον πεσσό και θα κάνω nst!το ιδανικό είναι να φτάσουμε 37η!δεν με βλέπω για παραπάνω!εχω μειώσει και τα φάρμακα και εχω κάποια πονακια χαμηλά!

Τέλεια!!!! Μεγάλο κορίτσι πλέον!!! Άντε 11 μέρες ακόμα!!!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν πρόκειται να φτάσω την ΠΗΤ σε καμία περίπτωση!! Ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως δεν το ρισκάρει να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό & πιθανόν να με βάλει τέλος Ιουλίου προγραμματισμένα, βέβαια θα του πω να προσπαθήσουμε έστω να πάρουμε 2-3 μέρες απο τον 9ο, δηλαδή να γεννήσω τουλάχιστον 1η Αυγούστου!! Τα μωράκια φαίνονται να έχουν καλό βάρος, 2200-2300 στις 32 & 5!!!

Τέλεια είναι τα μωρά σου!!!ειδικά για δίδυμα!για να κάνει φυσιολογικό τοκετό σε δίδυμα πρέπει να ξέρει!η αλλη κοπέλα με τα δίδυμα βρήκε γιατρό να έχει εμπειρία σε φ.τ διδύμων και άλλαξε γιατρό πρόσφατα!αν είναι ολα καλά δεν καταλαβαίνω γιατί να στα πάρει πριν την 36η!προσπάθησε τουλάχιστον να μπείτε στον 9ο!με το βάρος που έχουν και τις ενέσεις ούτε θερμοκυτιδα δεν θα χρειαστούν τα μωρακια σου!!!ούτε ενας μήνας δεν σου έμεινε!

πρίν από 1 λεπτό , modena είπε:

Τέλεια!!!! Μεγάλο κορίτσι πλέον!!! Άντε 11 μέρες ακόμα!!!

Αχ!!!!ναι!!!!12!!!δεν κόβω μέρες!!!χαχα

Μεγαλωσε η γοργόνα μου!!!σαν γατι θα είναι!!!

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τέλεια είναι τα μωρά σου!!!ειδικά για δίδυμα!για να κάνει φυσιολογικό τοκετό σε δίδυμα πρέπει να ξέρει!η αλλη κοπέλα με τα δίδυμα βρήκε γιατρό να έχει εμπειρία σε φ.τ διδύμων και άλλαξε γιατρό πρόσφατα!αν είναι ολα καλά δεν καταλαβαίνω γιατί να στα πάρει πριν την 36η!προσπάθησε τουλάχιστον να μπείτε στον 9ο!με το βάρος που έχουν και τις ενέσεις ούτε θερμοκυτιδα δεν θα χρειαστούν τα μωρακια σου!!!ούτε ενας μήνας δεν σου έμεινε!

Αχ!!!!ναι!!!!12!!!δεν κόβω μέρες!!!χαχα

Μεγαλωσε η γοργόνα μου!!!σαν γατι θα είναι!!!

 

Καλέ 11 και σήμερα! Χιχι

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Τέλεια είναι τα μωρά σου!!!ειδικά για δίδυμα!για να κάνει φυσιολογικό τοκετό σε δίδυμα πρέπει να ξέρει!η αλλη κοπέλα με τα δίδυμα βρήκε γιατρό να έχει εμπειρία σε φ.τ διδύμων και άλλαξε γιατρό πρόσφατα!αν είναι ολα καλά δεν καταλαβαίνω γιατί να στα πάρει πριν την 36η!προσπάθησε τουλάχιστον να μπείτε στον 9ο!με το βάρος που έχουν και τις ενέσεις ούτε θερμοκυτιδα δεν θα χρειαστούν τα μωρακια σου!!!ούτε ενας μήνας δεν σου έμεινε!

Επειδή ταλαιπωρήθηκα πολύ να μείνω έγκυος, δεν ήθελα να αλλάξω γιατρό, τον εμπιστεύτηκα & δεν σκέφτομαι ιδιαίτερα την καισαρική, σίγουρα θα ήθελα να έχω έναν φυσιολογικό τοκετό απο την στιγμή όμως που ο γιατρός δεν θέλει, δεν θα γίνω πειραματόζωο στα χέρια του!! Έπρεπε να είχα ψάξει απο νωρις άλλο γιατρο, είναι κρίμα γτ είναι και τα δυο μωράκια μου κεφαλικα, έχουν πάρει θέση τα ζουζούνια μου!! 

Ο γιατρούλης μου τον Αύγουστο πάει διακοπουλες και θέλει να γεννήσω πριν φύγει... Αυτό σίγουρα με εκνευρίζει αλλά μάλλον θα περιμένει να μπω στον 9ο, αυτό θέλω να ελπίζω τουλάχιστον!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Άστα αγάπη!λεω οταν μπω στον 9ο δεν θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου κυριολεκτικά!μου είπε ο γιατρός οτι θα μπορώ να κάνω οτι θέλω και του είπα τώρα και να θέλω δεν αντεχω!δεν εχω κουράγιο!εμένα μέχρι τώρα όπου εχω πάει οταν με δει κάποια φωνάζει να περάσει η κυρία που είναι έγκυος και γυρνάει όλο το μαγαζί και με κοιτάει και αισθάνομαι άσχημα!σήμερα ήμουν καλύτερα στην βόλτα,πήγαμε για ψώνια σε εμπορικό και μετά για φαγητό!μολις σηκωθηκα και έκανα 2 βήματα με επιασε πάλι το πόδι όμως και έφτασα κουτση στο παρκινγκ!

Δεν κανω κάτι για την μέση γιατί δεν ξέρω αν κάνει να βαλω και θερμοφορα τώρα!την προηγούμενη βδομάδα που με επιασε και δεν μπορούσα να πάω ούτε τουαλέτα θα πήγαινα για παυσίπονη αν συνέχιζε έτσι!εχω βαρύνει τώρα και είναι πολύ δύσκολα για την μέση μου!μετά φοβάμαι και εγω μην μείνω κάτω και τι θα κάνω με το μωρό!

Εγω στην στάση που λες δεν μπορω να κάτσω καθόλου, καθιστή και σκυμενη μπροστά γιατί πιέζεται η κοιλιά μου και εχω δυσφορία!

Αχ κοριτσάκι μου,πόσο σε καταλαβαίνω! Ώρες ώρες τρελαίνομαι από την απογοήτευση.Λεω να τελειώνει όλο αυτό,αλλά μετά έρχεται το κανονικό πανηγύρι και πλέον δεν ξέρω τι να εύχομαι.Βασικα, σημασία έχει να γεννηθεί καλά λέω κι ας γεννήσω 41.Μετα πάλι με παίρνει από κάτω...Ο άντρας μου το Σάββατο ήταν έτοιμος να πάρει το γιατρό να του πει πάμε να γεννησουμε. Μετά μου πέρασε η κρίση. Μόνο προσευχή κάνω να περνούν ανώδυνα οι μέρες!

Καλά που έχουμε η μία την άλλη και παρηγοριομαστε ότι συμβαίνει και σε κάποιον άλλον...

Φιλιά κοριτσάκι μου! Και μην πέφτεις, εδώ είμαστε όλες να περνάει η ώρα μας ευχάριστα!!

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Φτασαμε 2200!!!επιτέλους πέρασε τα 2 κιλά!!!και πλεον δεν ανησυχουμε είπε ο doctor!36+1 θα βγάλω τον πεσσό και θα κάνω nst!το ιδανικό είναι να φτάσουμε 37η!δεν με βλέπω για παραπάνω!εχω μειώσει και τα φάρμακα και εχω κάποια πονακια χαμηλά!

Μπράβο ρε rapunzel!!Πήρε πολύ βάρος σε δέκα μέρες ε???Τα πονακια λογικά είναι,αρχίζουν οι προπαρασκευαστικές! Τέλεια νέα παιδί μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , katia2018 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου,πόσο σε καταλαβαίνω! Ώρες ώρες τρελαίνομαι από την απογοήτευση.Λεω να τελειώνει όλο αυτό,αλλά μετά έρχεται το κανονικό πανηγύρι και πλέον δεν ξέρω τι να εύχομαι.Βασικα, σημασία έχει να γεννηθεί καλά λέω κι ας γεννήσω 41.Μετα πάλι με παίρνει από κάτω...Ο άντρας μου το Σάββατο ήταν έτοιμος να πάρει το γιατρό να του πει πάμε να γεννησουμε. Μετά μου πέρασε η κρίση. Μόνο προσευχή κάνω να περνούν ανώδυνα οι μέρες!

Καλά που έχουμε η μία την άλλη και παρηγοριομαστε ότι συμβαίνει και σε κάποιον άλλον...

Φιλιά κοριτσάκι μου! Και μην πέφτεις, εδώ είμαστε όλες να περνάει η ώρα μας ευχάριστα!!

Μπράβο ρε rapunzel!!Πήρε πολύ βάρος σε δέκα μέρες ε???Τα πονακια λογικά είναι,αρχίζουν οι προπαρασκευαστικές! Τέλεια νέα παιδί μου!!!

Σε μια βδομάδα πήρε 350 γραμμάρια!!!!ναι,απλά αυτο σημαίνει οτι εξαρτιομουνα απο τα φάρμακα!

Παθαινεις πάλι κρίσεις άγχους;;;πρέπει λιγάκι να βγεις από το σπίτι και ας μην αντέχεις πολύ ώρα!να κανείς κάτι να ξεφύγει λίγο το μυαλό!κάτσε λίγο σε ενα παρκο να χαζευεις την φύση!

Εσυ θέλεις να φτάσεις πολύ μακριά μάνα μου,εγω ούτε καν το σκέφτομαι!!!

Γενικά είναι σημαντικό που λέει η μια στην άλλη τον πόνο της και στηρίζει η μία την άλλη!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...