Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, modena είπε:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 19/4

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018    Β 17/4

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 19/4

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 16/4

samiam                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 31/08/2018 

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Καλημέρα σε όλες!!!!! Επιτέλους ρεπό!!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μου είχε πει ο γιατρός μου ότι θα τίς έχουμε πότε πότε τις συσπάσεις. Αυτό που δεν θέλουμε είναι να κρατάνε ώρες γτ εκει φοβόμαστε για τον τράχηλο.. μην λεπταίνει για τοκετό.

@elenistam Συνήθως σταματάνε στον τρίτο τα συμπτώματα αυτά αλλά εξαρτάται την γυναίκα. Εμένα η μαμά μου είχε μέχρι το τέλος. φωτεινή εξαίρεση βέβαια αλλά δεν δείχνει τπτ το ανησυχητικό αν συνεχίζουν.

@vaclia εγώ είμαι παρά μια μέρα 17 εβδομάδες κ τπτ ακόμη. Όλο στο περίμενε ειμαι να τον ακούσω κ τπτ. Θα κάνω κ γι'αυτό πινακακι! Χαχαχα

@Nefeli2014 σε ποιες εταιρείες αναφέρεσαι? Είμαι άσχετη!

Καλημέρα!!!!ακριβως 17η παρά μια είμαι και εγω! θέλει το χρόνο του το αγόρι σου!όπου ναι θα μετράμε όλες κλωτσιές Και θα λέμε εσυ πόσες εφαγες σήμερα;;;χαχαχαχα!!!εμένα είνα νυχτερινός τύπος το κορίτσι μου,όσες φορές την εχω καταλάβει είναι βράδυ!

Η Νεφέλη λέει για τις εταιρίες με τις πάνες (pampers, babylino κ.α) και με τα βρεφικα προϊόντα (chicco, proderm κ.α) εγω που θα γεννησω στο ρέα ξέρω ότι οι περισσότερες περνάνε και αφήνουν δείγματα!εγω εχω της frezyderm όλη την βρεφική σειρά γιατί εχω γνωστό που δουλεύει εκεί!

Μετά τα δυο συμφωνω με την Νεφέλη βολευει το μπαστούνι που είναι ελαφρύ!ευτυχώς εχω από την αδερφή μου τέτοιο καροτσάκι της Maclaren!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα ομορφες!! Ξυπνησα σημερα κ ενιωθα πονο ελαφρυ κατω απο τον αφαλο,φοβηθηκα κ εκατσα ξαπλα. Τελικα περασε( μπορει να ηταν κ το εντερο). Εχω πολλες σκεψεις για το φυλο του μωρου,κ μενα βραδινος τυπος πρεπει να ναι γιατι ολα το βραδυ μου συμβαινουν αλλα ακομη δε νομιζω να εχω καταλαβει κινησεις!

Στην αρχη ηθελα πολυ κοριτσακι αλλα οσο περναει ο καιρος τρελαινομαι με τα αγορακια δεν ξερω τι εχω παθει..ενστικτο? Θα δειξει! Με τη λιγουρα εχω ενα θεμα,θελω συνεχεια πιτσα...τι ειναι το πραγμα,προσπαθω να τρωω μια φορα την εβδομαδα κ συνηθως τη φτιαχνουμε στο σπιτι.

Τωρα εχει αρχισει κ φαινεται η κοιλιτσα κ λεω αντε φουσκωσε κι αλλο μην αργεις!!χα

  • Μου αρέσει 2

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, samiam είπε:

Κοριτσακια καλησπερα!! Σας διαβασα ολες!! Εγω δεν εχω νιωσει ακομα το μωρο...ετσι νομιζω δλδ,θα δειξει! Οι συσπασεις πώς ειναι? Πονοι περιοδου? Σημερα ειχα κατι τραβηγματακια δεξια χαμηλα αλλα για λιγο. Μαγνησιο δε μου χει δωσει,αλλα παιρνω τις pregnacare που περιεχουν μεσα.

Οι συσπάσεις είναι φαντάσου πως δουλεύει η καρδιά μας που κάνει συστολή διαστολή.... φαντάσου το να κάνει κάπως έτσι το πιπι σου.... Μπορεί να το έχεις νιώσει και κατά την διάρκεια της πράξεις καμία φορά... Και εγώ δεν τις ήξερα μέχρι που τις ένιωσα κι το κατάλαβα.

1 ώρα πρίν, modena είπε:

 

Καλημέρα σε όλες!!!!! Επιτέλους ρεπό!!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μου είχε πει ο γιατρός μου ότι θα τίς έχουμε πότε πότε τις συσπάσεις. Αυτό που δεν θέλουμε είναι να κρατάνε ώρες γτ εκει φοβόμαστε για τον τράχηλο.. μην λεπταίνει για τοκετό.

Καλημέρα....ευτυχως μου κράτησαν λίγο απλά επειδή ποναγα κιόλας ίσως μου τα έδωσε προληπτικά μέχρι την Τρίτη που θα με δει για να ειναι σίγουρος.

19 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!λες;;;που γεννας είπαμε;;;θα σου δώσει αφού κάνεις κκαι  συσπάσεις!εγω είμαι στην φάση που τα κόβω τώρα, πίνω μέρα παρα μέρα!εύχομαι να μην έχεις πολλές παρενέργειες!αν συνεχίσω και αύριο τα πονακια θα πάρω τηλ τον γιατρό!

 

Στο Έλενα αν δεν αλλάξει κάτι. Εσύ? Για τα χάπια ρώτησα τον φαρμακοπειό εάν κάνουν πονοκεφάλους γιατί θυμάμαι ότι είχες πονοκεφάλους και μου είπε οχι... Τι άλλο σου δημιουργούν?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οι συσπάσεις είναι φαντάσου πως δουλεύει η καρδιά μας που κάνει συστολή διαστολή.... φαντάσου το να κάνει κάπως έτσι το πιπι σου.... Μπορεί να το έχεις νιώσει και κατά την διάρκεια της πράξεις καμία φορά... Και εγώ δεν τις ήξερα μέχρι που τις ένιωσα κι το κατάλαβα.

Καλημέρα....ευτυχως μου κράτησαν λίγο απλά επειδή ποναγα κιόλας ίσως μου τα έδωσε προληπτικά μέχρι την Τρίτη που θα με δει για να ειναι σίγουρος.

Στο Έλενα αν δεν αλλάξει κάτι. Εσύ? Για τα χάπια ρώτησα τον φαρμακοπειό εάν κάνουν πονοκεφάλους γιατί θυμάμαι ότι είχες πονοκεφάλους και μου είπε οχι... Τι άλλο σου δημιουργούν?

Στο ρέα!!!εγω ρωτησα τον γιατρό μου και μου είπε οτι η προγεστερόνη μπορεί να κάνει πονοκεφάλους!και η αδερφή του άντρα μου είχε πονοκεφάλους όσο καιρό έπινε προγεστερόνη!εκτός από πονοκέφαλο, εχω ταχυκαρδίες και ανακατοσουρες καθημερινά!ενώ μου είχαν φύγει,οταν ξεκίνησα προγεστερόνη ξεκίνησαν και τα συμπτώματα πάλι!

Μιλάμε για τις συσπάσεις που κάνει η μήτρα!τις νιώθεις χαμηλά στην κοιλιά όχι εκεί κάτω!οι πόνοι τόσο χαμηλά, στην πυελικη περιοχή δεν είναι συσπάσεις!

Οι συσπάσεις που λες στο σεξ, οταν έχουμε οργασμό δηλαδή δεν είναι το ίδιο!

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Καλημερα ομορφες!! Ξυπνησα σημερα κ ενιωθα πονο ελαφρυ κατω απο τον αφαλο,φοβηθηκα κ εκατσα ξαπλα. Τελικα περασε( μπορει να ηταν κ το εντερο). Εχω πολλες σκεψεις για το φυλο του μωρου,κ μενα βραδινος τυπος πρεπει να ναι γιατι ολα το βραδυ μου συμβαινουν αλλα ακομη δε νομιζω να εχω καταλαβει κινησεις!

Στην αρχη ηθελα πολυ κοριτσακι αλλα οσο περναει ο καιρος τρελαινομαι με τα αγορακια δεν ξερω τι εχω παθει..ενστικτο? Θα δειξει! Με τη λιγουρα εχω ενα θεμα,θελω συνεχεια πιτσα...τι ειναι το πραγμα,προσπαθω να τρωω μια φορα την εβδομαδα κ συνηθως τη φτιαχνουμε στο σπιτι.

Τωρα εχει αρχισει κ φαινεται η κοιλιτσα κ λεω αντε φουσκωσε κι αλλο μην αργεις!!χα

Καλημέρα!!!!!διάφορα πονακια έχουμε και θα έχουμε!ναι, πολλές φορές είναι και από το έντερο!

Δεν σας έχει πει καθόλου φύλο;;;εγω που ήμουν σίγουρη ότι είναι αγόρι(τρομάρα μου είχα και σιγουριά!!!)και τελικά είναι κοριτσαρος αλλά τρελάθηκα από την χαρά μου!!!

Αχ!!!πίτσα!!!ζυμαρικά και πίτσα τρώω και εγω συνέχεια!βέβαια και πριν τρελαινομουν!και εγω πίτσα φτιάχνω μόνη μου!μ'αρεσει να κάνω ζυμαρια γενικά!

Εμένα κοιτάει ο άντρα μου την κοιλιά μου και μου λέε, τι κοιλαρα είναι αυτή;;που θα φτάσει;;;χαχαχα είμαι πολύ αδύνατη και δεν είχα ποτέ κοιλιά, γυμναζομουν και μέχρι να μάθω οτι είμαι έγκυος και εχω κάνει αρκετά μεγάλη κοιλιά!!!το ήθελα τόσο πολυ που το ευχαριστιεμαι που είναι τόση!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Στο ρέα!!!εγω ρωτησα τον γιατρό μου και μου είπε οτι η προγεστερόνη μπορεί να κάνει πονοκεφάλους!και η αδερφή του άντρα μου είχε πονοκεφάλους όσο καιρό έπινε προγεστερόνη!εκτός από πονοκέφαλο, εχω ταχυκαρδίες και ανακατοσουρες καθημερινά!ενώ μου είχαν φύγει,οταν ξεκίνησα προγεστερόνη ξεκίνησαν και τα συμπτώματα πάλι!

Μιλάμε για τις συσπάσεις που κάνει η μήτρα!τις νιώθεις χαμηλά στην κοιλιά όχι εκεί κάτω!οι πόνοι τόσο χαμηλά, στην πυελικη περιοχή δεν είναι συσπάσεις!

Οι συσπάσεις που λες στο σεξ, οταν έχουμε οργασμό δηλαδή δεν είναι το ίδιο!

Τι να σου πω ρώτησα και μου είπαν αυτό ακριβώς το πράγμα. Εννοείτε θα ρωτήσω και τον γιατρό. Οι πόνοι χαμηλά πάλι μου εχουν πει ότι είναι τις μήτρας που μεγαλώνει... οι απόψεις διίστανται... εύχομαι όταν πάω στον γιατρό να μου πει να τα σταματήσω και έτσι να μην προλάβω κάποιο δυσάρεστο σύμπτωμα..... ΧΘΕΣ το βράδυ είχα τσιμπηματακια στον αφαλό και το ένιωθα να κουνιέται όχι να σπρώχνει... οπότε πρέπει να είναι καλά.... Ποπο κορίτσι μου από τότε που έμεινα εγκυος κατάλαβα ότι πλέον θα έχω αγωνία για το παιδί μου. Είναι καλά? Μεγαλώνει? Τρέφεται?Πονάει? Μανα για τα καλά.... Μάλλον πρέπει να χαλαρώσω λιγάκι.... Δεν θέλω να γίνω και τρελή. Πότε δεν μ'άρεσε να γίνω τρελό προστατευτική (χωρις λόγο) κακό στο παιδί θα κάνω και μετά σε μένα... 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Τι να σου πω ρώτησα και μου είπαν αυτό ακριβώς το πράγμα. Εννοείτε θα ρωτήσω και τον γιατρό. Οι πόνοι χαμηλά πάλι μου εχουν πει ότι είναι τις μήτρας που μεγαλώνει... οι απόψεις διίστανται... εύχομαι όταν πάω στον γιατρό να μου πει να τα σταματήσω και έτσι να μην προλάβω κάποιο δυσάρεστο σύμπτωμα..... ΧΘΕΣ το βράδυ είχα τσιμπηματακια στον αφαλό και το ένιωθα να κουνιέται όχι να σπρώχνει... οπότε πρέπει να είναι καλά.... Ποπο κορίτσι μου από τότε που έμεινα εγκυος κατάλαβα ότι πλέον θα έχω αγωνία για το παιδί μου. Είναι καλά? Μεγαλώνει? Τρέφεται?Πονάει? Μανα για τα καλά.... Μάλλον πρέπει να χαλαρώσω λιγάκι.... Δεν θέλω να γίνω και τρελή. Πότε δεν μ'άρεσε να γίνω τρελό προστατευτική (χωρις λόγο) κακό στο παιδί θα κάνω και μετά σε μένα... 

Οι συσπάσεις της μήτρας είναι αλλιώς από τα πονακια που μεγαλώνει η μήτρα!εγω λογω σωματότυπου και τα πονακια αυτά τα εχω έντονα!

Μακαρι να τα πιεις για λίγο που λογικά για λίγο θα είναι γιατί μια χαρά είσαι!προληπτικά στα έδωσε μέχρι να σε δει και καλά έκανε αφού είχες συσπάσεις!

Στον αφαλό αποκλείεται να είναι το μωρό γιατί η μήτρα σου δεν είναι εκεί πάνω και το μωρό βρίσκεται μέσα στην μήτρα!ναι, κάποιες φορές είναι πολύ χαλαρη η κίνηση που νιώθουμε!

Άστα χαρά μου γιατί και εγω μέσα στο άγχος είμαι, είναι καλά;;;τι πόνος είναι πάλι αυτός;;;πως θα περιμένω μέχρι το επόμενο ραντεβού;;;θα είναι καλές οι εξετάσεις;;;η β'επιπεδου θα είναι καλά το μωρό;;;;εχω τρελαθεί!!!ναι, πρέπει να χαλαρωσουμε γιατί σε κανέναν δεν κάνει καλό ούτε στο παιδί ούτε σε εμάς!εχω λίγο παραπάνω άγχος γιατί το περίμενα 2.5 χρόνια να έρθει!οταν είπα στον γιατρό ότι έχω άγχος μου είπε "εγω δεν εχω δει ποτε να βγαίνει κάτι καλό από το άγχος "οπότε θα χαλαρωσουμε και ολα θα πάνε τέλεια!!!και γιατί να μην πάνε άλλωστε!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Στο ρέα!!!εγω ρωτησα τον γιατρό μου και μου είπε οτι η προγεστερόνη μπορεί να κάνει πονοκεφάλους!και η αδερφή του άντρα μου είχε πονοκεφάλους όσο καιρό έπινε προγεστερόνη!εκτός από πονοκέφαλο, εχω ταχυκαρδίες και ανακατοσουρες καθημερινά!ενώ μου είχαν φύγει,οταν ξεκίνησα προγεστερόνη ξεκίνησαν και τα συμπτώματα πάλι!

Μιλάμε για τις συσπάσεις που κάνει η μήτρα!τις νιώθεις χαμηλά στην κοιλιά όχι εκεί κάτω!οι πόνοι τόσο χαμηλά, στην πυελικη περιοχή δεν είναι συσπάσεις!

Οι συσπάσεις που λες στο σεξ, οταν έχουμε οργασμό δηλαδή δεν είναι το ίδιο!

Καλημέρα!!!!!διάφορα πονακια έχουμε και θα έχουμε!ναι, πολλές φορές είναι και από το έντερο!

Δεν σας έχει πει καθόλου φύλο;;;εγω που ήμουν σίγουρη ότι είναι αγόρι(τρομάρα μου είχα και σιγουριά!!!)και τελικά είναι κοριτσαρος αλλά τρελάθηκα από την χαρά μου!!!

Αχ!!!πίτσα!!!ζυμαρικά και πίτσα τρώω και εγω συνέχεια!βέβαια και πριν τρελαινομουν!και εγω πίτσα φτιάχνω μόνη μου!μ'αρεσει να κάνω ζυμαρια γενικά!

Εμένα κοιτάει ο άντρα μου την κοιλιά μου και μου λέε, τι κοιλαρα είναι αυτή;;που θα φτάσει;;;χαχαχα είμαι πολύ αδύνατη και δεν είχα ποτέ κοιλιά, γυμναζομουν και μέχρι να μάθω οτι είμαι έγκυος και εχω κάνει αρκετά μεγάλη κοιλιά!!!το ήθελα τόσο πολυ που το ευχαριστιεμαι που είναι τόση!!!

Κ γω πολυ αδυνατη αφου ο γιατρος δε μεχει ζυγισει ακομη... πετσι κ κοκκαλο αλλα δε φαινεται ακομα πολυ η κοιλια μου!θελω κγω να μεγαλωσει...ο αδερφος μου με δουλευει,εισαι τρελη φαινεται πολυ.. δεν ξερω!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , samiam είπε:

Κ γω πολυ αδυνατη αφου ο γιατρος δε μεχει ζυγισει ακομη... πετσι κ κοκκαλο αλλα δε φαινεται ακομα πολυ η κοιλια μου!θελω κγω να μεγαλωσει...ο αδερφος μου με δουλευει,εισαι τρελη φαινεται πολυ.. δεν ξερω!

Οχι, εντάξει εμένα με έχει ζυγίσει, 2 κιλά εχω πάρει!και μου είπε καλά είναι για αρχή, δεν θέλουμε παραπάνω γιατί θα πάρεις στο τέλος!είναι αυστηρός με τα κιλά, δεν θέλει να πάρω πολλα και ας είμαι αδύνατη!εχω στρογγυλεψει όμως γενικά!βέβαια είχα και πεταχτο κωλαρακι και νορμαλ στήθος από πριν και ας ήμουν 48 κιλά!Χαχαχαχα

Θα μεγαλώσει η κοιλιτσα τώρα και άλλο μην ανησυχεις!και θα γίνεις και εσύ μια μπαλιτσα!!!απλά είμαστε minion μπαλιτσες!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, samiam είπε:

Καλημερα ομορφες!! Ξυπνησα σημερα κ ενιωθα πονο ελαφρυ κατω απο τον αφαλο,φοβηθηκα κ εκατσα ξαπλα. Τελικα περασε( μπορει να ηταν κ το εντερο). Εχω πολλες σκεψεις για το φυλο του μωρου,κ μενα βραδινος τυπος πρεπει να ναι γιατι ολα το βραδυ μου συμβαινουν αλλα ακομη δε νομιζω να εχω καταλαβει κινησεις!

Στην αρχη ηθελα πολυ κοριτσακι αλλα οσο περναει ο καιρος τρελαινομαι με τα αγορακια δεν ξερω τι εχω παθει..ενστικτο? Θα δειξει! Με τη λιγουρα εχω ενα θεμα,θελω συνεχεια πιτσα...τι ειναι το πραγμα,προσπαθω να τρωω μια φορα την εβδομαδα κ συνηθως τη φτιαχνουμε στο σπιτι.

Τωρα εχει αρχισει κ φαινεται η κοιλιτσα κ λεω αντε φουσκωσε κι αλλο μην αργεις!!χα

Κοντοζυγωνει η μέρα που θα το δείτε το φύλο στην β επιπέδου!!! Τι έχεις σαν προαίσθημα??

Εγω όλο αλμυρά θέλω! Τυρόπιτες, πατατάκια ολα! Χαχαχα

 

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!!ακριβως 17η παρά μια είμαι και εγω! θέλει το χρόνο του το αγόρι σου!όπου ναι θα μετράμε όλες κλωτσιές Και θα λέμε εσυ πόσες εφαγες σήμερα;;;χαχαχαχα!!!εμένα είνα νυχτερινός τύπος το κορίτσι μου,όσες φορές την εχω καταλάβει είναι βράδυ!

Η Νεφέλη λέει για τις εταιρίες με τις πάνες (pampers, babylino κ.α) και με τα βρεφικα προϊόντα (chicco, proderm κ.α) εγω που θα γεννησω στο ρέα ξέρω ότι οι περισσότερες περνάνε και αφήνουν δείγματα!εγω εχω της frezyderm όλη την βρεφική σειρά γιατί εχω γνωστό που δουλεύει εκεί!

Μετά τα δυο συμφωνω με την Νεφέλη βολευει το μπαστούνι που είναι ελαφρύ!ευτυχώς εχω από την αδερφή μου τέτοιο καροτσάκι της Maclaren!

Δεν το ήξερα αυτό με τις εταιρείες! Εμένα άραγε θα μου φέρουν? Ποιος ξέρει?

Εμείς θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 σίγουρα. Το καλάθι αρχικα δηλ κ μετά βγαίνει κ μπαίνει το "αυγό". Κάθεται κ το καθισματακι του αυτοκινήτου αλλά δεν νομίζω να το βάζω κ να το βγάζω συνέχεια αυτό.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Καλησπέρα, στείλτε μηνύματα ή πάρτε τηλ στις εταιρείες να σας στείλουν δωρεάν δείγματα για εσάς Κ το μωρό. Εγώ είχα στείλει σε δέκα περίπου και γέμισα δείγματα. Πανεσ Κρέμες πιπίλες παρά πολλά. Τώρα η αλήθεια είναι βαριέμαι να το ξανακάνω, έχω καταλήξει κιόλας τι μου αρέσει..

επισης δείτε το mother baby .gr έχει πράγματα σε πολύ προσιτές τιμές. Από εκεί αγόρασα τα έπιπλα του βρεφικού δωματίου, πάρκο και στρώματα καθώς και τα πρώτα ρουχαλάκια.

Οσο για καρότσι θα χρειαστείτε μεγάλο σίγουρα που να ξαπλώνει το βρέφος αλλά μετά τα 2 εμένα με βόλεψε το μπαστούνι παρά πολύ 

 

έπισης ανυπομονώ να περάσουν οι μήνες γιατί βαριέμαι την όλη κατάσταση. Πρέπει, μη και όλα αυτά. Νομίζω φτάσαμε ως τη μέση. Β επιπέδου εγώ 16 Απριλίου. 

Αλήθεια σου στείλανε δειγματα; πες μας σε ποιες εταιρίες 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , modena είπε:

Κοντοζυγωνει η μέρα που θα το δείτε το φύλο στην β επιπέδου!!! Τι έχεις σαν προαίσθημα??

Εγω όλο αλμυρά θέλω! Τυρόπιτες, πατατάκια ολα! Χαχαχα

 

Δεν το ήξερα αυτό με τις εταιρείες! Εμένα άραγε θα μου φέρουν? Ποιος ξέρει?

Εμείς θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 σίγουρα. Το καλάθι αρχικα δηλ κ μετά βγαίνει κ μπαίνει το "αυγό". Κάθεται κ το καθισματακι του αυτοκινήτου αλλά δεν νομίζω να το βάζω κ να το βγάζω συνέχεια αυτό.

Στα ιδιωτικά μαιευτήρια περνάνε σίγουρα τώρα για τα δημόσια δεν γνωρίζω!αλλά αυτό με τα δειγματακια είναι μια χαρά!για να δοκιμασουμε και τις πάνες!

Το καθισματακι θα το έχεις στο αυτοκίνητο!είναι και ολόκληρη διαδικασία κάθε φορά το δέσιμο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , modena είπε:

Κοντοζυγωνει η μέρα που θα το δείτε το φύλο στην β επιπέδου!!! Τι έχεις σαν προαίσθημα??

Εγω όλο αλμυρά θέλω! Τυρόπιτες, πατατάκια ολα! Χαχαχα

 

Δεν το ήξερα αυτό με τις εταιρείες! Εμένα άραγε θα μου φέρουν? Ποιος ξέρει?

Εμείς θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 σίγουρα. Το καλάθι αρχικα δηλ κ μετά βγαίνει κ μπαίνει το "αυγό". Κάθεται κ το καθισματακι του αυτοκινήτου αλλά δεν νομίζω να το βάζω κ να το βγάζω συνέχεια αυτό.

Κ γω το 3 σε 1 θα πάρω 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Στα ιδιωτικά μαιευτήρια περνάνε σίγουρα τώρα για τα δημόσια δεν γνωρίζω!αλλά αυτό με τα δειγματακια είναι μια χαρά!για να δοκιμασουμε και τις πάνες!

Το καθισματακι θα το έχεις στο αυτοκίνητο!είναι και ολόκληρη διαδικασία κάθε φορά το δέσιμο!

Εγώ είμαι Κρήτη γι'αυτό το λέω. Δεν ξέρω. Καλά θα ήταν. Να δούμε τι θα βολεψει για να ξέρουμε από πού θα ψωνίζουμε στην πορεία. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2018 at 8:30 ΜΜ, iwanna24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...έρχομαι από τις μανούλες Ιουνίου να σας πω να μην έχετε άγχος με το τοξόπλασμα ... 

Απλά να τρώτε καλά ψημένα κρέατα ή κατεψυγμένα...το μικρόβιο πεθαίνει στους 0 και κάτω βαθμούς.

Ακόμα για να κολλήσεις από τις γάτες πρέπει να φας τα κακά τους... Γι 'αυτό και στην Ελλάδα που πάντου υπάρχουν γάτες οι περισσότερες δεν έχουμε κολλήσει.

Ακόμα τα λαχανικά, τα περισσότερα πλεόν είναι πολύ καθαρά...φυσικά τα πλένουμε καλά..

Τέλος προσοχή λίγο στα μη παστεριωμένα τυράκια τύπου μπρι, ροκφόρ κτλ.

Σας τα λέω γω που είχα πάθει ψύχωση με το τοξόπλασμα. 

Με το καλό τα μπεμπάκια μας :):cool:

Καλησπέρα,να σε ρωτήσω κ εγώ κατι; για το τοξόπλασμα. Η πεθερά μου έχει 2 γατες που Δεν έχουν εμβολιαστεί ποτε ,μένουν στο σπίτι της μέσα αλλά βγαίνουν συνέχεια κ εξω.μου αρέσουν Και  τις χαϊδεύω κ παίζω κ καμία φορά με γκρατζουνανε λιγάκι.μετά πλένω τα χέρια μου. Υπάρχει περίπτωση να κολλήσω; ο γιατρός άπλα μου είπε να πλύνω καλά τα χέρια μου μετά.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Εγώ είμαι Κρήτη γι'αυτό το λέω. Δεν ξέρω. Καλά θα ήταν. Να δούμε τι θα βολεψει για να ξέρουμε από πού θα ψωνίζουμε στην πορεία. 

Μπορείς να στείλεις στις εταιρείες όπως είπε και η Νεφέλη!όλες στέλνουν δείγματα αν τους ζητήσεις!οταν φτάσει η ώρα  θα στείλω και εγώ σε κάποιες, εκτός από αυτές με τα "καλλυντικά" επειδή όπως σου είπα εχω frezyderm!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...