Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , vaclia είπε:

Αρα θα αργησει και αλλο!!κριμα!!! μαγνησιο γτ παιρνεις?

Δεν είναι απαραίτητο να αργήσει!άλλες γυναίκες το νιώθουν λίγο νωρίτερα άλλες αργούν και μάλιστα αρκετά!εμένα ο γιατρός στην τελευταία επίσκεψη με ρώτησε αν την εχω νιώσει!και φυσικά προς το παρόν δεν το νιώθεις συνέχεια!για τις συσπάσεις παίρνουμε μαγνήσιο!χαλαρώνει τους μύς! 

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/3/2018 at 5:32 ΜΜ, gogouli88 είπε:

Μακάρι να κάνει δουλειά γιατί λένε άμα είναι να κάνεις θα κάνεις άμα κάνω θα τρελαθώ!!!!!!! 

Κι εγώ αυτό έχω ακούσει και στην εφηβεία είχα κάνει κάποιες στους μηρούς, αλλά ας κάνουμε μια προληπτική προσπάθεια :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , elenistam είπε:

κορίτσια εγώ μόλις έκανα έναν εμετό άλλο πράμα...πρώτη φορά απόγευμα....να δούμε αν θα συνεχιστεί...

περαστικα κουκλα μου και διπλη υπομονη!!! Βρε τι τραβαμε για τα μωρουλια μας!!! Καπου διαβασα παντως οτι αν ειανι εντονα τα δυσαρεστα συμπτωματα αυτο δηλωνει οτι το εμβρυο ειναι σιγουρα υγιες χωρις να σημαινει το αντιθετο!!! αρα δες και την θετικη πλευρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , vaclia είπε:

περαστικα κουκλα μου και διπλη υπομονη!!! Βρε τι τραβαμε για τα μωρουλια μας!!! Καπου διαβασα παντως οτι αν ειανι εντονα τα δυσαρεστα συμπτωματα αυτο δηλωνει οτι το εμβρυο ειναι σιγουρα υγιες χωρις να σημαινει το αντιθετο!!! αρα δες και την θετικη πλευρα!!!

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ

σε πολλες γυναικες κρατει μεχρι και τον 5ο!!!! Ακουσα προσφατα και για μια γνωστη μου οτι μεχρι να γεννησει εκανε εμετο!!!αλλα ειναι που σπανιο και δεν σου το ευχομαι!!! μαλλον ειναι απο τους τελευταιους!!θετικη σκεψη θελει και μονο και θα περασουν οι κακες στιγμες που θα παει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaclia είπε:

σε πολλες γυναικες κρατει μεχρι και τον 5ο!!!! Ακουσα προσφατα και για μια γνωστη μου οτι μεχρι να γεννησει εκανε εμετο!!!αλλα ειναι που σπανιο και δεν σου το ευχομαι!!! μαλλον ειναι απο τους τελευταιους!!θετικη σκεψη θελει και μονο και θα περασουν οι κακες στιγμες που θα παει!!!

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΕΧΩ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!! Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΨΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ....ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΛΙΓΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ? ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenistam είπε:

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΕΧΩ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!! Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΨΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ....ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΛΙΓΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ? ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ

ναι εκανα αρκετη θα ελεγα ειδικα τισ τελευταιες μερες!!!!και το στηθος μεγαλωσε ηδη 2 νουμερα!!! αφου πηγα κα αγορασα ρουχα γτ δεν την παλευα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vaclia είπε:

ναι εκανα αρκετη θα ελεγα ειδικα τισ τελευταιες μερες!!!!και το στηθος μεγαλωσε ηδη 2 νουμερα!!! αφου πηγα κα αγορασα ρουχα γτ δεν την παλευα

ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ 15 ΚΙΛΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΦΑΡΔΙΑ....ΧΑΧΑΧΑ

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλησπερα!! Σας διαβασα ολες!! Εγω δεν εχω νιωσει ακομα το μωρο...ετσι νομιζω δλδ,θα δειξει! Οι συσπασεις πώς ειναι? Πονοι περιοδου? Σημερα ειχα κατι τραβηγματακια δεξια χαμηλα αλλα για λιγο. Μαγνησιο δε μου χει δωσει,αλλα παιρνω τις pregnacare που περιεχουν μεσα.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , samiam είπε:

Κοριτσακια καλησπερα!! Σας διαβασα ολες!! Εγω δεν εχω νιωσει ακομα το μωρο...ετσι νομιζω δλδ,θα δειξει! Οι συσπασεις πώς ειναι? Πονοι περιοδου? Σημερα ειχα κατι τραβηγματακια δεξια χαμηλα αλλα για λιγο. Μαγνησιο δε μου χει δωσει,αλλα παιρνω τις pregnacare που περιεχουν μεσα.

Οι συσπάσεις είναι σαν πόνους περιόδου και κρατάνε κάποια δευτερόλεπτα!κάποια στιγμή στην αρχή της εγκυμοσύνης που είχα ηταν πολύ έντονες θα έλεγα, φάνηκε και στον υπέρηχο!πλέον οταν κάνεις συσπάσεις πετρώνει και η κοιλιά!

Θα σου δώσει, κάποιοι γιατροί το δίνουν λίγο αργότερα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Οι συσπάσεις είναι σαν πόνους περιόδου και κρατάνε κάποια δευτερόλεπτα!κάποια στιγμή στην αρχή της εγκυμοσύνης που είχα ηταν πολύ έντονες θα έλεγα, φάνηκε και στον υπέρηχο!πλέον οταν κάνεις συσπάσεις πετρώνει και η κοιλιά!

Θα σου δώσει, κάποιοι γιατροί το δίνουν λίγο αργότερα!

Α οκ! Θα τον ρωτησω κιολας μολις παω για υπερηχο σε 10 μερες! Θενκς

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στείλτε μηνύματα ή πάρτε τηλ στις εταιρείες να σας στείλουν δωρεάν δείγματα για εσάς Κ το μωρό. Εγώ είχα στείλει σε δέκα περίπου και γέμισα δείγματα. Πανεσ Κρέμες πιπίλες παρά πολλά. Τώρα η αλήθεια είναι βαριέμαι να το ξανακάνω, έχω καταλήξει κιόλας τι μου αρέσει..

επισης δείτε το mother baby .gr έχει πράγματα σε πολύ προσιτές τιμές. Από εκεί αγόρασα τα έπιπλα του βρεφικού δωματίου, πάρκο και στρώματα καθώς και τα πρώτα ρουχαλάκια.

Οσο για καρότσι θα χρειαστείτε μεγάλο σίγουρα που να ξαπλώνει το βρέφος αλλά μετά τα 2 εμένα με βόλεψε το μπαστούνι παρά πολύ 

 

έπισης ανυπομονώ να περάσουν οι μήνες γιατί βαριέμαι την όλη κατάσταση. Πρέπει, μη και όλα αυτά. Νομίζω φτάσαμε ως τη μέση. Β επιπέδου εγώ 16 Απριλίου. 

  • Μου αρέσει 3

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 19/4

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018    Β 17/4

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 19/4

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 16/4

samiam                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 31/08/2018 

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Καλημέρα σε όλες!!!!! Επιτέλους ρεπό!!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μου είχε πει ο γιατρός μου ότι θα τίς έχουμε πότε πότε τις συσπάσεις. Αυτό που δεν θέλουμε είναι να κρατάνε ώρες γτ εκει φοβόμαστε για τον τράχηλο.. μην λεπταίνει για τοκετό.

@elenistam Συνήθως σταματάνε στον τρίτο τα συμπτώματα αυτά αλλά εξαρτάται την γυναίκα. Εμένα η μαμά μου είχε μέχρι το τέλος. φωτεινή εξαίρεση βέβαια αλλά δεν δείχνει τπτ το ανησυχητικό αν συνεχίζουν.

@vaclia εγώ είμαι παρά μια μέρα 17 εβδομάδες κ τπτ ακόμη. Όλο στο περίμενε ειμαι να τον ακούσω κ τπτ. Θα κάνω κ γι'αυτό πινακακι! Χαχαχα

@Nefeli2014 σε ποιες εταιρείες αναφέρεσαι? Είμαι άσχετη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...