Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Η καρδουλα του δεν είναι!αλλά αν νιώθεις χτυπηματακι εσωτερικά όχι με την αφη φυσικά,μπορεί να είναι το μπεμπακι σου!!!!!

Θα εισαι τέλος 17η εβδομάδας;;;Λογικά θα το δείτε αν είναι σε καλή θέση!

Ναι 17η τελος! Κ γω ετσι πιστευω,μακαρι να ναι ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, samiam είπε:

Δεν εχω προαισθημα για το φυλο... τωρα τελευταια σκεφτομαι αγορι αλλα θα δουμε! 21 Μαρτιου εχω υπερηχο παλι!

21 Μαρτιου εχω κ εγω υπερηχο!!!!κ τοτε θα μου πει κ ημερομηνια για την β'επιπεδου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ!!!! εμείς το φύλο το είδαμε στην αυχενική με επιφυλάξεις....συσπάσεις ακόμα δε νιώθω παρά μόνο στην επαφή(χωρίς διήσδηση). Όσο για δείγματα έστειλα και γω σε καμία δεκαριά εταιρίες και μου είπαν όλες ότι δε στέλνουν πλέον δείγματα και ότι αν θέλω από κρέμες να ζητήσω σε φαρμακεία και στο μαιευτήριο όταν βγω....

Αν κάποια παρέλαβε πρόσφατα δείγματα στο σπίτι να μας πει από ποια εταιρία συγκεκριμένα και τι της έστειλαν...εγώ δε βρήκα άκρη


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπάθησα να στείλω το Λίνκ από άλλο σάιτ με τις εταιρείες αλλά δεν επιτρέπεται Κ περνά από προέγκριση. Απλώς πατήστε δείγματα βρεφικά ή δείγματα εταιρειών για βρέφη και θα σας βγάλει τις σελίδες. Σε κάποιες εταιρείες στέλνεις, σε άλλες παίρνεις τηλ. Εμένα μου ρχονταν συνεχεια δειγματα αφού έχω ακόμα κάποια και για αρκετούς μήνες δεν είχα ψωνίσει πχ αφρόλουτρο ! Η κρέμα συγκαματος. (Αν και από όλες η καλύτερη τελικά είναι να ξέρετε η sudocreme . 

Όσο για τις γάτες προσοχή. Οικογενειακή μας φίλη απέβαλλε εξαιτίας τοξόπλασματος. Υποτίθεται δεν πρέπει να έρθεις σε επαφή με τα κακά τους. Αλλά αυτές γλείφονται για να καθαριστούν παντού όποτε ποτέ δεν ξέρεις....

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

 

Λοιπον κορίτσια μου, έκανα εγγραφή στο babyspace!δείγματα στέλνουν αλλά απο τον έβδομο!και λογικό το βρίσκω, τι να τα κάνουμε από τώρα!οταν μαθαίνω για κάτι θα σας ενημερωνω!!!:)


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ!!!! εμείς το φύλο το είδαμε στην αυχενική με επιφυλάξεις....συσπάσεις ακόμα δε νιώθω παρά μόνο στην επαφή(χωρίς διήσδηση). Όσο για δείγματα έστειλα και γω σε καμία δεκαριά εταιρίες και μου είπαν όλες ότι δε στέλνουν πλέον δείγματα και ότι αν θέλω από κρέμες να ζητήσω σε φαρμακεία και στο μαιευτήριο όταν βγω....

Αν κάποια παρέλαβε πρόσφατα δείγματα στο σπίτι να μας πει από ποια εταιρία συγκεκριμένα και τι της έστειλαν...εγώ δε βρήκα άκρη

Συγνώμη που ρωτάω... αλλά τι εννοείς επαφή χωρίς διείσδυση ;;;

επιπλεον οι υπόλοιπες έχετε επαφές; εγώ θέλω πολύ αλλά κρατιέμαι. Μετά το πρωτο κάψιμο της α εγκυμοσύνης, φυσάω Κ το γιαούρτι αλλά τότε δεν είχα Κ όρεξη ενώ τώρα μια χαρά έχω. Αλλά φοβάμαι πολύ. Ήδη έχουν περάσει 3 μηνες, βάλε άλλους 5, βάλε κι άλλους 2 μέσα στο νερό μέχρι να ξελεχωνιασουμε... στην α εγκυμοσυνη έκανα ακριβώς 14 μήνες να επανέλθω σεξουαλικα. Ότι έκανα το έκανα με το ζόρι γιατί "έπρεπε". Τώρα ελπίζω να μην είναι το ίδιο...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Συγνώμη που ρωτάω... αλλά τι εννοείς επαφή χωρίς διείσδυση ;;;

επιπλεον οι υπόλοιπες έχετε επαφές; εγώ θέλω πολύ αλλά κρατιέμαι. Μετά το πρωτο κάψιμο της α εγκυμοσύνης, φυσάω Κ το γιαούρτι αλλά τότε δεν είχα Κ όρεξη ενώ τώρα μια χαρά έχω. Αλλά φοβάμαι πολύ. Ήδη έχουν περάσει 3 μηνες, βάλε άλλους 5, βάλε κι άλλους 2 μέσα στο νερό μέχρι να ξελεχωνιασουμε... στην α εγκυμοσυνη έκανα ακριβώς 14 μήνες να επανέλθω σεξουαλικα. Ότι έκανα το έκανα με το ζόρι γιατί "έπρεπε". Τώρα ελπίζω να μην είναι το ίδιο...

εγώ δε μπορώ να κρατηθώ....μη με παρεξηγήσετε....χαχχαχα....άκουσα πολλές γνώμες απο γιατρους...η πρωτη μου μου ειπε να μην κανω και η δευτερη να κανω κανονικα...αλλα εγω επελεξα να μην εχω ολοκληρωμενη επαφη....εχουμε επαφη με ολα τα προκαταρτικα κανονικα......χωρις διησδηση....επισης και ο αντρας μου δεν ηθελε να ολοκληρωσουμε στην εγκυμοσυνη και το ακουω απο πολλες γυναικες οποτε βολευομαστε με τα υπολοιπα και να σας πω περναμε και πολυ ωραια...απο το ολοτελα καλη και η παναγιωτενα ...χαχαχα


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλιτσες!!!

Εξαφανιστηκα χτες γιατί με πέθανε το κεφάλι μου.. Και σήμερα μουδιασμενη ειμαι αλλά το παλεύω.

Για το χτεσινό τελικά μάλλον μπορεί να ήταν τπτ εντερικό.. δεν ξέρω κ πως είναι η αίσθηση για να πω ότι "ναι ένιωσα τον μικρούλη μου". 

Περιμένω η μάνα με ανυπομονησία κ το μυαλό μου κάνει κόλπα..

Όσον αφορά την επαφή εμάς μας είπε ότι καλό είναι να περιμένουμε να ανέβει το παιδί με τον πλακούντα ψηλά. Γύρω στον πέμπτο δηλαδή. Κ προφανώς χωρίς το "τελικο" στάδιο να είναι μέσα γτ τα υγρά προκαλούν συσπάσεις.

Το πρώτο τρίμηνο με τις αναγουλες έτσι κ αλλιώς ένιωθα τόσο χάλια που δεν ήθελα αλλά τώρα έχω αρχίσει κ ζοριζομαι να πω την αλήθεια μου. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Συγνώμη που ρωτάω... αλλά τι εννοείς επαφή χωρίς διείσδυση ;;;

επιπλεον οι υπόλοιπες έχετε επαφές; εγώ θέλω πολύ αλλά κρατιέμαι. Μετά το πρωτο κάψιμο της α εγκυμοσύνης, φυσάω Κ το γιαούρτι αλλά τότε δεν είχα Κ όρεξη ενώ τώρα μια χαρά έχω. Αλλά φοβάμαι πολύ. Ήδη έχουν περάσει 3 μηνες, βάλε άλλους 5, βάλε κι άλλους 2 μέσα στο νερό μέχρι να ξελεχωνιασουμε... στην α εγκυμοσυνη έκανα ακριβώς 14 μήνες να επανέλθω σεξουαλικα. Ότι έκανα το έκανα με το ζόρι γιατί "έπρεπε". Τώρα ελπίζω να μην είναι το ίδιο...

Για το α'τρίμηνο ο γιατρός μου είχε πει "ναι στις επαφές αλλά με μέτρο", αλλά η αλήθεια είναι ότι είχα πολύ συχνά ζαλάδες και αναγούλες (κάθε βράδυ μετά τις 9, ούτε ξυπνητήρι να έβαζα) και εξάλλου το αργότερο δεκάμιση έπεφτα ξερή για ύπνο...-_-

Τώρα έχει επανέλθει η όρεξή μου, αλλά ο καλός μου είναι μες στο άγχος...αν πιέζεται η κοιλιά μου, αν κουράστηκα, αν αν αν...

Τι τραβάνε κι αυτοί οι δόλιοι....:?:?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!εγω επαφές δεν έχω!στην αρχή μου είπε ο γιατρός όχι για το πρώτο διάστημα, μετά έπαθα την αποκόλληση οπότε το ξεχνάμε μέχρι να γεννησω!αλλωστε μετά σπό αυτά βέβαια να σας πω την αλήθεια οτι φοβόμαστε και εγω και ο άντρας!

Αγχωθηκα πάρα πολύ πριν λίγο!πήγα στην τουαλέτα και οταν σκουπιστικα γέμισε και το χέρι μου υγρά!πέρασα άλλες 3-4 φορές με χαρτί και όλες τις φορές εβγαζα υγρά!τα οποία ήταν και πολύ ρευστά και πιο πηχτα και δύο σταγόνες σαν πρασινωπα!φοβηθηκα μήπως είναι αμνιακα!πήρα τον γιατρό και μου είπε να βάλω σερβιετακι και να το παρακολουθησω μέχρι το βράδυ αν θα γεμίσει και οτι το πιο πιθανό είναι να μην είναι κάτι αλλά επειδή στην εγκυμοσύνη είναι αυξημένα τα υγρά!οτι αν εχουν σπασει τα νερα θα το καταλάβω γιατί θα σταζουν που σημαίνει αποβολή!έχω τρελαθεί από το άγχος μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!εγω επαφές δεν έχω!στην αρχή μου είπε ο γιατρός όχι για το πρώτο διάστημα, μετά έπαθα την αποκόλληση οπότε το ξεχνάμε μέχρι να γεννησω!αλλωστε μετά σπό αυτά βέβαια να σας πω την αλήθεια οτι φοβόμαστε και εγω και ο άντρας!

Αγχωθηκα πάρα πολύ πριν λίγο!πήγα στην τουαλέτα και οταν σκουπιστικα γέμισε και το χέρι μου υγρά!πέρασα άλλες 3-4 φορές με χαρτί και όλες τις φορές εβγαζα υγρά!τα οποία ήταν και πολύ ρευστά και πιο πηχτα και δύο σταγόνες σαν πρασινωπα!φοβηθηκα μήπως είναι αμνιακα!πήρα τον γιατρό και μου είπε να βάλω σερβιετακι και να το παρακολουθησω μέχρι το βράδυ αν θα γεμίσει και οτι το πιο πιθανό είναι να μην είναι κάτι αλλά επειδή στην εγκυμοσύνη είναι αυξημένα τα υγρά!οτι αν εχουν σπασει τα νερα θα το καταλάβω γιατί θα σταζουν που σημαίνει αποβολή!έχω τρελαθεί από το άγχος μου!

Δεν νομίζω να είναι αμνιακό. Αυτά είναι πολύ ρευστά. Κ εγώ έχω πολλά υγρά. Είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες, μην σε ανησυχεί.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμένα ο γιατρός μου είπε εξαρχής ότι επιτρέπεται να έχουμε επαφές αλλά με προσοχή. Αποφασίσαμε από κοινού να απέχουμε το πρώτο τρίμηνο ωστόσο η αποχή έχει συνεχιστεί μέχρι τώρα που μπήκα 17 εβδ. και δε νιώθω ότι καίγομαι κιόλας, επιπλέον βλέπω ότι ο άντρας μου δεν το κυνηγάει - πιστεύω ότι φοβάται. Αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μετά από πολύ μεγάλη προσπάθεια ίσως κι αυτό να παίζει το ρόλο του

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Δεν νομίζω να είναι αμνιακό. Αυτά είναι πολύ ρευστά. Κ εγώ έχω πολλά υγρά. Είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες, μην σε ανησυχεί.

Γενικά έχω πολλά υγρά μέσα στην ημέρα!απλά τώρα τρομαξα γιατί ήταν πολλά και τρεξανε και στο Χέρι μου πολλά!αγχωθηκα τόσο πολύ που νιώθω τώρα διάφορα και όλα με τρομάζουν! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...