Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπέρα,να σε ρωτήσω κ εγώ κατι; για το τοξόπλασμα. Η πεθερά μου έχει 2 γατες που Δεν έχουν εμβολιαστεί ποτε ,μένουν στο σπίτι της μέσα αλλά βγαίνουν συνέχεια κ εξω.μου αρέσουν Και  τις χαϊδεύω κ παίζω κ καμία φορά με γκρατζουνανε λιγάκι.μετά πλένω τα χέρια μου. Υπάρχει περίπτωση να κολλήσω; ο γιατρός άπλα μου είπε να πλύνω καλά τα χέρια μου μετά.

Καλησπέρα καλή μου με το καλό...

Καλό θα ήταν να μην σε γρατζουνάνε

...

Όχι μόνο για το τοξόπλασμα αλλά όσο να ναι...να τις χαιδεύεις εφόσον έτσι νιώθεις και μετά πλύσιμο. Γενικά, ο γυναικολόγος μου λέει οτι κολλάς μόνο αν φας τα κακά τους. Ωστόσο, προσωπικά θα τις απέφευγα... αλλά είμαι φοβιτσιάρα πολύ...

Επίσης να σου πω οτι ειναι σημαντικό να μην κολλήσεις το πρώτο τρίμηνο...εφόσον είσαι και φρέσκια εγκυούλα Οκτωβρίου κάνε υπομονή 3 μήνες και εντάξει μετά όσο να ναι το έμβρυο είναι σχηματισμένο!!!

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μπορείς να στείλεις στις εταιρείες όπως είπε και η Νεφέλη!όλες στέλνουν δείγματα αν τους ζητήσεις!οταν φτάσει η ώρα  θα στείλω και εγώ σε κάποιες, εκτός από αυτές με τα "καλλυντικά" επειδή όπως σου είπα εχω frezyderm!

Όταν λεμε να στείλεις που να στείλω να μπω στο site τους κ τι; η να πάρω τηλ; 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Καλησπέρα καλή μου με το καλό...

Καλό θα ήταν να μην σε γρατζουνάνε

...

Όχι μόνο για το τοξόπλασμα αλλά όσο να ναι...να τις χαιδεύεις εφόσον έτσι νιώθεις και μετά πλύσιμο. Γενικά, ο γυναικολόγος μου λέει οτι κολλάς μόνο αν φας τα κακά τους. Ωστόσο, προσωπικά θα τις απέφευγα... αλλά είμαι φοβιτσιάρα πολύ...

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση. Οπότε πιο πιθανό είναι να κολλήσουμε από τα λαχανικά.. 

Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση. Οπότε πιο πιθανό είναι να κολλήσουμε από τα λαχανικά.. 

Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Πιο πιθανό είναι απο άψητο κρεατάκι ή απο απλυτα λαχανικα...ωστόσο ναι και οι γατούλες ειδικά του δρόμου λόγω διατροφής ίσως είναι φορεις...οχι για πάντα. Νομίζω για 2 ή 3 μέρες. Πρέπει δηλαδή να είσαι άτυχη πολύ...αλλά φύλαγε τα ρούχα σου. Έστω για 2-3 μήνες που το εμβρυάκι σχηματίζεται ...

Με το καλο και όλα θα πανε καλα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Πιο πιθανό είναι απο άψητο κρεατάκι ή απο απλυτα λαχανικα...ωστόσο ναι και οι γατούλες ειδικά του δρόμου λόγω διατροφής ίσως είναι φορεις...οχι για πάντα. Νομίζω για 2 ή 3 μέρες. Πρέπει δηλαδή να είσαι άτυχη πολύ...αλλά φύλαγε τα ρούχα σου. Έστω για 2-3 μήνες που το εμβρυάκι σχηματίζεται ...

Με το καλο και όλα θα πανε καλα.

Ευχαριστώ παρά πολύ!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , gogouli88 είπε:

Όταν λεμε να στείλεις που να στείλω να μπω στο site τους κ τι; η να πάρω τηλ; 

Θα μπεις στις σελίδες τους και θα στείλεις μήνυμα ή θα πάρεις τηλ να ζητήσεις δείγματα!θα σου στείλουν!αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς,τώρα τι να τα κάνουμε;;;

Στειλε σε εταιρείες με πάνες(pampers, babylino, libero)ψάξε, έχει κι άλλες!και αυτές με τα καλλυντικά(chicco, proderm) τέτοιες!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Θα μπεις στις σελίδες τους και θα στείλεις μήνυμα ή θα πάρεις τηλ να ζητήσεις δείγματα!θα σου στείλουν!αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς,τώρα τι να τα κάνουμε;;;

Στειλε σε εταιρείες με πάνες(pampers, babylino, libero)ψάξε, έχει κι άλλες!και αυτές με τα καλλυντικά(chicco, proderm) τέτοιες!

Ωραία ναι θα ψάξω κ άλλες όχι τώρα πιο μετά απλά για να ξέρω γιατί είμαι λίγο άσχετη. Πρώτη φορά μαμά χαχαχα χα


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli88 είπε:

Ωραία ναι θα ψάξω κ άλλες όχι τώρα πιο μετά απλά για να ξέρω γιατί είμαι λίγο άσχετη. Πρώτη φορά μαμά χαχαχα χα

Χαχαχαχα!!! Και εγω πρώτη φορά μανούλα αλλά έχω 6 ανηψια από τις αδερφές μου και εχω συμβάλει πολυ στο μεγάλωμα τους!λέμε με τις αδερφές μου ότι μόνο δεν τα εχω γεννήσει γιατί όλα τα αλλά τα εχω κάνει!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!! Και εγω πρώτη φορά μανούλα αλλά έχω 6 ανηψια από τις αδερφές μου και εχω συμβάλει πολυ στο μεγάλωμα τους!λέμε με τις αδερφές μου ότι μόνο δεν τα εχω γεννήσει γιατί όλα τα αλλά τα εχω κάνει!!!

Α έχεις μια ιδέα εγώ άσχετη εντελώς  κ πιστεύω θα φοβάμαι πάρα πολύ στην αρχή που θα ναι τόσο μικρο 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , gogouli88 είπε:

Α έχεις μια ιδέα εγώ άσχετη εντελώς  κ πιστεύω θα φοβάμαι πάρα πολύ στην αρχή που θα ναι τόσο μικρο 

σίγουρα θα φοβάμαι και εγω λιγάκι στην αρχή και θα εχω τα άγχη μου αλλά είμαι εξοικειωμένη γενικότερα!είμαι της άποψης ότι σε οδηγεί και το ένστικτο!μια συμβουλή επειδή δεν έχεις επαφή με μωρά και θα σε τρελάνει ο καθένας με την δική του άποψη για όλα, να ακους τον παιδίατρο σου για το τι να κάνεις με το παιδακι σου,το ένστικτο σου  και να έχεις πάντα και δική σου άποψη!

Μου Φαίνεται σαν όνειρο που πλέον θα ταιζω, θα κοιμιζω, θα φροντίζω το δικό μου μωρό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

σίγουρα θα φοβάμαι και εγω λιγάκι στην αρχή και θα εχω τα άγχη μου αλλά είμαι εξοικειωμένη γενικότερα!είμαι της άποψης ότι σε οδηγεί και το ένστικτο!μια συμβουλή επειδή δεν έχεις επαφή με μωρά και θα σε τρελάνει ο καθένας με την δική του άποψη για όλα, να ακους τον παιδίατρο σου για το τι να κάνεις με το παιδακι σου,το ένστικτο σου  και να έχεις πάντα και δική σου άποψη!

Μου Φαίνεται σαν όνειρο που πλέον θα ταιζω, θα κοιμιζω, θα φροντίζω το δικό μου μωρό!!!

Ασε μόνο όνειρο, όνειρο είναι κ αυτό που ζω τώρα δε πίστευα ότι θα το ζήσω ποτέ είχα χάσει τις ελπίδες μου 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , gogouli88 είπε:

Ασε μόνο όνειρο, όνειρο είναι κ αυτό που ζω τώρα δε πίστευα ότι θα το ζήσω ποτέ είχα χάσει τις ελπίδες μου 

Και εγω ακριβώς το ίδιο κοριτσάκι μου!πίστευα ότι δεν θα το ζήσω ποτέ!προσπαθουσατε καιρό και εσείς;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγω ακριβώς το ίδιο κοριτσάκι μου!πίστευα ότι δεν θα το ζήσω ποτέ!προσπαθουσατε καιρό και εσείς;;;

Σχεδόν 4 χρόνια ειδικά από περισυ τέτοιο καιρό μπορώ να σ πω κ καταθλιψη


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , gogouli88 είπε:

Σχεδόν 4 χρόνια ειδικά από περισυ τέτοιο καιρό μπορώ να σ πω κ καταθλιψη

Εμείς 2,5 χρόνια!ποσό σε καταλαβαίνω!πέρασα και εγω πριν 1,5 χρόνο άσχημα, εγω πάθαινα κρίσεις πανικού από το άγχος και την στενοχώρια μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Α έχεις μια ιδέα εγώ άσχετη εντελώς  κ πιστεύω θα φοβάμαι πάρα πολύ στην αρχή που θα ναι τόσο μικρο 

Κ εγώ πρώτη φορά μαμά κ πρώτη φορά επαφές με μωρά από τόσο μικρή ηλικία. Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω δει ποτέ νεογέννητο από κοντά, πόσο μάλλον να πιάσω... Πανικός θα με πιάσει.. Ευτυχώς θα έχω την μαμά μου μαζί!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...