Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μπραβο ρε κορίτσι !!σε παραδέχομαι!!! Απλά δεν ήθελε να περιμένει... Τελικά σε ξεγεννησε αυτός; θα τον πληρωσεις;

Καλημέρα!! Αυτός με ξεγεννησε, τα λεφτά τα πήρε την ημέρα που θα έβγαινα, αν και θα έπρεπε να τα πάρει η μαία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε, πως είστε; εγώ μόλις γύρισα από νοσοκομείο,  έκανα τις τελευταίες μου εξετάσεις και περιμένω από βδομάδα αποτελέσματα..πήρα και μια λαχτάρα γτ πήρα ταξί να γυρίσω σπίτι και έπαθε σαν σκοτοδινη ο ταξιτζής..πωπω θεέ μου...ευτυχώς ήμασταν με πολύ χαμηλή ταχύτητα λόγω κίνησης.. ουφ.. 

16 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Αααχ πόσο ανυπομονώ για αυτά που περιγράφεις.. 

Κορίτσια εμένα δεν με έχει δει ακόμα αιματολογο ούτε αναισθησιολογος λέτε να γίνεται την μέρα της καισαρική όλο αυτό η πρέπει να γίνει νωρίτερα??? 

Καλημέρα κορίτσι μου! Ο αναισθησιολογος λογικά θα σε δει πριν την καισαρική. λογικά θα μπεις νωρίτερα καμία μέρα για κανέναν έλεγχο! τώρα για αιματολογο δεν ξέρω,  ρωτα και τον γιατρό σου! πάντως όσες είδαμε αιματολογο είχαμε θεραπεία για θρομβοφιλια,  είτε ενέσεις είτε χάπια σαλοσπιρ!Μήπως εσυ δε χρειάζεται να δεις 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!να πω τα νέα μου? Έφτασε η πητ σήμερα κ αίμα κόκκινο Επίσης. Σαν Πρώτη μέρα περιοδου . Τώρα παω νοσοκομείο να με δουν. Για να δούμε. Απο πόνους δεν έχω ,σαν πόνο περιόδου έχω αλλά δεν  Είναι τιποτα..κ η μέση.. 

Ποιά κοπέλα θυμάται,η @Μαρθα Κ είχε αίμα ?? 

Γενικά Ποια κοπέλα που γέννησε είχε αίμα πριν;; 

Μου φαίνεται τόσο περίεργο... Δεν το πιστεύω ότι θα γεννήσω σε 1-2μέρες...

Θα σας γράψω τα νέα μου μετά


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε, πως είστε; εγώ μόλις γύρισα από νοσοκομείο,  έκανα τις τελευταίες μου εξετάσεις και περιμένω από βδομάδα αποτελέσματα..πήρα και μια λαχτάρα γτ πήρα ταξί να γυρίσω σπίτι και έπαθε σαν σκοτοδινη ο ταξιτζής..πωπω θεέ μου...ευτυχώς ήμασταν με πολύ χαμηλή ταχύτητα λόγω κίνησης.. ουφ.. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Ο αναισθησιολογος λογικά θα σε δει πριν την καισαρική. λογικά θα μπεις νωρίτερα καμία μέρα για κανέναν έλεγχο! τώρα για αιματολογο δεν ξέρω,  ρωτα και τον γιατρό σου! πάντως όσες είδαμε αιματολογο είχαμε θεραπεία για θρομβοφιλια,  είτε ενέσεις είτε χάπια σαλοσπιρ!Μήπως εσυ δε χρειάζεται να δεις 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Καλά όσες φορές έχει χρειαστεί να πάρω ταξί τώρα στην εγκυμοσύνη με την ψυχή στ στόμα είμαι γτ έχω τύχει σε μαλακές που πετάγονται στ δρόμο χωρίς να τους νοιάζει τίποτα με ταχύτητα κιόλας.. Ευτυχώς εσένα που δεν έτρεχε... 

Αααα ναι κατάλαβα.. Νόμιζα ότι έπρεπε να μας δει αιματολογος έτσι κ αλλιώς όχι μόνο αν υπάρχει πρόβλημα.. 

 

πρίν από 31 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!να πω τα νέα μου? Έφτασε η πητ σήμερα κ αίμα κόκκινο Επίσης. Σαν Πρώτη μέρα περιοδου . Τώρα παω νοσοκομείο να με δουν. Για να δούμε. Απο πόνους δεν έχω ,σαν πόνο περιόδου έχω αλλά δεν  Είναι τιποτα..κ η μέση.. 

Ποιά κοπέλα θυμάται,η @Μαρθα Κ είχε αίμα ?? 

Γενικά Ποια κοπέλα που γέννησε είχε αίμα πριν;; 

Μου φαίνεται τόσο περίεργο... Δεν το πιστεύω ότι θα γεννήσω σε 1-2μέρες...

Θα σας γράψω τα νέα μου μετά

Καλημέρα καλημέρα... Ήρθε λοιπόν κ η σειρά σου κορίτσι μου... Ναι η Μάρθα πρέπει να είχε αίμα.. Περιμενουμε να μας πεις νεότερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Καλά όσες φορές έχει χρειαστεί να πάρω ταξί τώρα στην εγκυμοσύνη με την ψυχή στ στόμα είμαι γτ έχω τύχει σε μαλακές που πετάγονται στ δρόμο χωρίς να τους νοιάζει τίποτα με ταχύτητα κιόλας.. Ευτυχώς εσένα που δεν έτρεχε... 

Αααα ναι κατάλαβα.. Νόμιζα ότι έπρεπε να μας δει αιματολογος έτσι κ αλλιώς όχι μόνο αν υπάρχει πρόβλημα.. 

 

Καλημέρα καλημέρα... Ήρθε λοιπόν κ η σειρά σου κορίτσι μου... Ναι η Μάρθα πρέπει να είχε αίμα.. Περιμενουμε να μας πεις νεότερα.. 

Λοιπόν έχω διαστολή 2 κ περιμένω να μπω καρδιοτοκογραφο.. Που είστε όλες σήμερα;;

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , ada32 είπε:

Λοιπόν έχω διαστολή 2 κ περιμένω να μπω καρδιοτοκογραφο.. Που είστε όλες σήμερα;;

κορίτσι μου!!! αχ τι ωραιαα,  ξεκίνησε η διαδικασία!!! σε λίγες ώρες θα έχεις το θαυματακι σου! έχεις πολλές συσπάσεις; όλα καλά να πάνε εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , ada32 είπε:

Λοιπόν έχω διαστολή 2 κ περιμένω να μπω καρδιοτοκογραφο.. Που είστε όλες σήμερα;;

Αντε επιτέλους!! Ειχες συσπασεις και πηγες νοσοκομείο ή ηταν προγραμματισμενο ραντεβού??? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια!! Αιμα το πρωί,διαστολή 2 ,συσπάσεις σχεδόν τίποτα.. Κ πόνους περίοδου κάτω χαμηλά κ στην μέση ανά μίση ωρα. Καρδιοτοκογραφημα καλο!αυτα προς το παρον. 

Έφυγα από το νοσοκομείο κ περιμένω.. Μάλλον σαν την Μαρθα θα παω κ εγώ..ο γιατρός είπε έως Δευτέρα θα έχω γεννήσει.. Εντωμεταξύ να πω κατι χαζο, νόμιζα όταν σου βάζουν χέρι για να μετρήσουν διαστολή,σου βάζουν καποια μεζούρα νόμιζα.. Απλά άυτοι βάζουν τα δάχτυλα!!κ ανάλογα όσα μπαίνουν λένε για διαστολή!!!χαχαχα βέβαια δεν με πόνεσε εμένα προσωπικά!! Αυτά τα νέα μου

Πάω για καφέ τώρα

πρίν από 16 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αντε επιτέλους!! Ειχες συσπασεις και πηγες νοσοκομείο ή ηταν προγραμματισμενο ραντεβού??? 

Όχι ,σηκώθηκα το πρωί να κατουρησω κ έτρεχε κ αίμα. Σε εφημερευον νοσοκομειο πηγα.δεν έχω συσπάσεις,απορώ ποτέ θα τις νιώσω εγώ !!!!πόνους περιόδου έχω ανά μισάωρο-20λεπτο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

Λοιπόν κορίτσια!! Αιμα το πρωί,διαστολή 2 ,συσπάσεις σχεδόν τίποτα.. Κ πόνους περίοδου κάτω χαμηλά κ στην μέση ανά μίση ωρα. Καρδιοτοκογραφημα καλο!αυτα προς το παρον. 

Έφυγα από το νοσοκομείο κ περιμένω.. Μάλλον σαν την Μαρθα θα παω κ εγώ..ο γιατρός είπε έως Δευτέρα θα έχω γεννήσει.. Εντωμεταξύ να πω κατι χαζο, νόμιζα όταν σου βάζουν χέρι για να μετρήσουν διαστολή,σου βάζουν καποια μεζούρα νόμιζα.. Απλά άυτοι βάζουν τα δάχτυλα!!κ ανάλογα όσα μπαίνουν λένε για διαστολή!!!χαχαχα βέβαια δεν με πόνεσε εμένα προσωπικά!! Αυτά τα νέα μου

Πάω για καφέ τώρα

Μια χαρά λοιπόν.. Αντε να δουμε πως θα σου πάνε οι επόμενες μέρες.. Μπορεί να γεννησεις κ νωρίτερα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσι μου!!! αχ τι ωραιαα,  ξεκίνησε η διαδικασία!!! σε λίγες ώρες θα έχεις το θαυματακι σου! έχεις πολλές συσπάσεις; όλα καλά να πάνε εύχομαι!!!

Δεν έχω καθόλου... Θα αργησω να γεννήσω μάλλον. Έχω πόνους που πλέον είναι ανά 10 λεπτό κορίτσια.. Κατεβαίνει το μωρό μάλλον κ με χτυπάει στην μέση.. Παντως μου είπε ότι αν δεν έχω συσπάσεις ,δεν γενναω.. Κ ας έχω πόνους.

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Μια χαρά λοιπόν.. Αντε να δουμε πως θα σου πάνε οι επόμενες μέρες.. Μπορεί να γεννησεις κ νωρίτερα??

Ναι.. Για να δούμε

1 hour ago, zina7777 είπε:

@ada32 με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και μ ενα πονο.

πως νιωθεις ψυχικα?

Ευχαριστω !!Δεν ξέρω πώς νιώθω... Περίεργα...δεν ξέρω τι θα αντιμετωπισω...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Λοιπόν έχω διαστολή 2 κ περιμένω να μπω καρδιοτοκογραφο.. Που είστε όλες σήμερα;;

Καλημέρα!με το καλό,έφτασε η μέρα σου!!!Μπορεί να γεννήσεις κ σήμερα δηλαδή η αύριο... πονάς τώρα? την διαστολή πως την είδε ο γιατρός? με κολπική εξέταση?

@Alekk να σας ζήσει το αγοράκι σας!! να χει Υγεία κ ευτυχία μια ζωή!!!Δεν πειράζει που κατέληξες σε καισαρική, σημασία έχει πως πήγαν όλα καλά κ τώρα τον κρατάς αγκαλιά!!Καλή δύναμη κ καλούς θηλασμούς τώρα...

@ada32 τώρα διάβασα πως μας λες περισσότερα παρακάτω... ήταν η πρώτη φορά που που έκανε κολπική εξέταση κ είδε πως έχεις διαστολή 2?

Εγγλέζος ο μικρός όμως!! στην ώρα του έδειξε σημάδια για να βγει χαχαχα με το που ήρθε η ΠΗΤ σου ήρθε κ το αιματακι.εύχομαι να μην πονάς μέχρι την Δευτέρα κ σύντομα να γεννήσεις με έναν πόνο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Λοιπόν κορίτσια!! Αιμα το πρωί,διαστολή 2 ,συσπάσεις σχεδόν τίποτα.. Κ πόνους περίοδου κάτω χαμηλά κ στην μέση ανά μίση ωρα. Καρδιοτοκογραφημα καλο!αυτα προς το παρον. 

Έφυγα από το νοσοκομείο κ περιμένω.. Μάλλον σαν την Μαρθα θα παω κ εγώ..ο γιατρός είπε έως Δευτέρα θα έχω γεννήσει.. Εντωμεταξύ να πω κατι χαζο, νόμιζα όταν σου βάζουν χέρι για να μετρήσουν διαστολή,σου βάζουν καποια μεζούρα νόμιζα.. Απλά άυτοι βάζουν τα δάχτυλα!!κ ανάλογα όσα μπαίνουν λένε για διαστολή!!!χαχαχα βέβαια δεν με πόνεσε εμένα προσωπικά!! Αυτά τα νέα μου

Πάω για καφέ τώρα

Όχι ,σηκώθηκα το πρωί να κατουρησω κ έτρεχε κ αίμα. Σε εφημερευον νοσοκομειο πηγα.δεν έχω συσπάσεις,απορώ ποτέ θα τις νιώσω εγώ !!!!πόνους περιόδου έχω ανά μισάωρο-20λεπτο

Ωραία θα είσαι η επόμενη :-) με το καλό να υποδεχτείς το νινακι σου. Και εγω εχω πονους περιόδου εδώ και μέρες και ο καρδιοτοκογραφος έδειξε μικρές συσπασουλες είπε ο γιατρός. Αλλά ως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Δεν έχω καθόλου... Θα αργησω να γεννήσω μάλλον. Έχω πόνους που πλέον είναι ανά 10 λεπτό κορίτσια.. Κατεβαίνει το μωρό μάλλον κ με χτυπάει στην μέση.. Παντως μου είπε ότι αν δεν έχω συσπάσεις ,δεν γενναω.. Κ ας έχω πόνους.

Ναι.. Για να δούμε

Ευχαριστω !!Δεν ξέρω πώς νιώθω... Περίεργα...δεν ξέρω τι θα αντιμετωπισω...

Οι πονοι δεν είναι συσπασεις? Μ μπερδεύεις... Και στα μαθήματα ανωδυνου και ο γιατρος και η μαια, μας είπαν πως όταν οι πονοι είναι 10λεπτοι έχει ξεκινήσει ο τοκετος.... Δηλαδη εσυ πως θα ξέρεις πότε να πας? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Δεν έχω καθόλου... Θα αργησω να γεννήσω μάλλον. Έχω πόνους που πλέον είναι ανά 10 λεπτό κορίτσια.. Κατεβαίνει το μωρό μάλλον κ με χτυπάει στην μέση.. Παντως μου είπε ότι αν δεν έχω συσπάσεις ,δεν γενναω.. Κ ας έχω πόνους.

Κι εγω είχα καφε υγρα με λιγο αιμα ,πονακια περιοδου  ανεκτα ,ελαχιστες συσπασεις και 2 εκ.  διαστολή..Επειδη είμαι απο επαρχια μετα την εξεταση η γιατρος μου  προτεινε να παμε νοσοκομειο και να βαλουμε πονους..οποτε κοντοζυγωνει και για σενα!!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...