Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Αυτό ακριβώς του είπα κ εγώ ότι θα έχουμε ο ένας τον άλλο  και άρχισε την γκρίνια ότι δεν τον καταλαβαίνω ότι  εγώ θα έχω τους δικούς μου κ άλλα τέτοια.. Κ μου πετάει το ωραίο ότι οκ για να μην γκρινιάζεις θα βγούμε για λίγο.. Εκεί τα πήρα κ εγώ κ γίναμε μπίλιες τελευταίες μέρες.. 

Έκανα υπομονή από χθες γτ είπα οκ λογικό είναι ήθελε τους γονείς του  και πραγματικά προσπαθούσα να του φτιάξω την διάθεση.. Αλλά ρε συ πραγματικά δεν άντεξα σήμερα το πρωί έγινε χαμός.. Ήθελα τόσο πολύ να περάσουμε ένα όμορφο και χαλαρό σκ και μου το χάλασε τελείως.. Αλλά κορίτσι μου έκανα αυτό που είπες πήρα την μαμά μου και πήγαμε για κάποια τελευταία ψώνια και καφεδάκι.. Ας κάτσει σπίτι να κλαίγεται μόνος του.. 

Όχι ρε συ είναι έτσι γτ τον έχει πειράξει που δεν θα είναι οι γονείς του αλλά κ εγώ τι φταίω.. Ξέρεις τι με ενόχλησε πιο πολύ.. Που ενώ ξέρει πόσο έχω πιεστεί και ταλαιπωρηθεί όλο αυτό το διάστημα γύρισε και μου είπε ότι σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου και θέλω να βγω ενώ δεν σέβομαι το ότι αυτός δεν έχει διάθεση να βγει.. 

Μπράβο κορίτσι μου να σου ζήσει.. Οξυγόνο γτ?? 

Να σ πω, μην πολυασχολεισαι!!! Καλα εκανες και βγηκες βόλτα! 

Στην τελικη εσυ γεννας, οχι αυτός! Τη στήριξη τι τη θελει? Ας έρθει ενας φιλος του για συμπαράσταση!! Αλλωστε και οι δικοι σου οι γονεις συγγενείς είναι, όχι ξένοι! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 33 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Να σ πω, μην πολυασχολεισαι!!! Καλα εκανες και βγηκες βόλτα! 

Στην τελικη εσυ γεννας, οχι αυτός! Τη στήριξη τι τη θελει? Ας έρθει ενας φιλος του για συμπαράσταση!! Αλλωστε και οι δικοι σου οι γονεις συγγενείς είναι, όχι ξένοι! 

Ακριβώς αυτός απλά θα περιμένει.. Πάντως με στεναχώρησε πολύ η συμπεριφορά του δεν περίμενα να είμαστε έτσι τελετές μέρες με μούτρα και γκρίνια γιαυτό δεν του δίνω και καμιά σημασία δεν θέλω να μου χαλάσει την διάθεση... Και εννοείται πως κ που μου είπε να με βγάλει για να μην γκρινιάζω δεν πρόκειται να πάω πουθενά λες και μου κάνει χάρη αντί να σκεφτεί πόσα έχω περάσει τόσο καιρό να κάνει σαν παιδάκι επειδή δεν θα είναι οι γονείς του εδώ ούτε 5 χρόνο έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Ακριβώς αυτός απλά θα περιμένει.. Πάντως με στεναχώρησε πολύ η συμπεριφορά του δεν περίμενα να είμαστε έτσι τελετές μέρες με μούτρα και γκρίνια γιαυτό δεν του δίνω και καμιά σημασία δεν θέλω να μου χαλάσει την διάθεση... Και εννοείται πως κ που μου είπε να με βγάλει για να μην γκρινιάζω δεν πρόκειται να πάω πουθενά λες και μου κάνει χάρη αντί να σκεφτεί πόσα έχω περάσει τόσο καιρό να κάνει σαν παιδάκι επειδή δεν θα είναι οι γονείς του εδώ ούτε 5 χρόνο έτσι.. 

Κοριτσι μου καλησπερα!Απο μανουλες Νοεμβριου εδω!Καταρχην με το καλο να δεχθεις το μωρακι σου!Επειδη σε βλεπω στεναχορεμενη κ επειδη εχω περασει κατι παρομοιο μην το κανεις δεν αξιζει!Μεθαυριο που με το καλο θα πας για να γεννησεις ποσο νομιζεις θα σκεφτετε οτι ειναι μονος του?Τις 1-2 ωρες που θα περιμενει?Με το που θα δει εσενα κ το μπεμπακι σας ουτε που θα τον νοιαζει ποιος ειναι κ ποιος οχι!Κ εγω λεω να κανεις μια προσπαθεια κ να πατε βολτα κ να του μιλας περι ανεμων κ υδατων...αν δεις οτι τα μουτρα ειναι μονημα κ ουτε μια στιγμη δεν δειχνει να ξεχνιετε πες του παμε σπιτι να κλαιμε την μοιρα μας!Επειδη ειπες θα λοιπουν για λογους υγειας μηπως αυτο τον αγχωνει κ ηθελε να ειναι μαζι τους?Παντως μακαρι να μην ερχοταν κ τα δικα μου πεθερικα κ ας ειχε οσα μουτρα ηθελε ο αντρας μου κ ας γκρινιαζε!Ολα τα υπομενω αν ειναι να μην τους δω...

Σε ολες τις μανουλες που εχουν γεννησει να τους ζησουν τα μπουμπουκια τους κ στις υπολοιπες με το καλο κ με εναν πονο!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζεται οξυγόνο Γτ δεν έφυγε ολο το υγρό από τα πνευμόνια του..κ θέλει σταθερό οξυγόνο για 2 24 ωρα κ παρακολουθηση  .

@anemoni1989Ευχαριστώ πολυ  !!έρχεται κ ηβ σειρά σου!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα!Απο μανουλες Νοεμβριου εδω!Καταρχην με το καλο να δεχθεις το μωρακι σου!Επειδη σε βλεπω στεναχορεμενη κ επειδη εχω περασει κατι παρομοιο μην το κανεις δεν αξιζει!Μεθαυριο που με το καλο θα πας για να γεννησεις ποσο νομιζεις θα σκεφτετε οτι ειναι μονος του?Τις 1-2 ωρες που θα περιμενει?Με το που θα δει εσενα κ το μπεμπακι σας ουτε που θα τον νοιαζει ποιος ειναι κ ποιος οχι!Κ εγω λεω να κανεις μια προσπαθεια κ να πατε βολτα κ να του μιλας περι ανεμων κ υδατων...αν δεις οτι τα μουτρα ειναι μονημα κ ουτε μια στιγμη δεν δειχνει να ξεχνιετε πες του παμε σπιτι να κλαιμε την μοιρα μας!Επειδη ειπες θα λοιπουν για λογους υγειας μηπως αυτο τον αγχωνει κ ηθελε να ειναι μαζι τους?Παντως μακαρι να μην ερχοταν κ τα δικα μου πεθερικα κ ας ειχε οσα μουτρα ηθελε ο αντρας μου κ ας γκρινιαζε!Ολα τα υπομενω αν ειναι να μην τους δω...

Σε ολες τις μανουλες που εχουν γεννησει να τους ζησουν τα μπουμπουκια τους κ στις υπολοιπες με το καλο κ με εναν πονο!

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου.. Και εσύ με το καλό σε λίγο καιρό να υποδεχτείς το δικό σου μωράκι.. Όχι όχι δεν είναι ότι ήθελε να είναι μαζί τους ο μπαμπάς του έκανε χειρουργείο είναι μια χαρά απλά για προληπτικούς λόγους δεν τον αφήνουν ακόμα να φύγει.. Οπότε θα μείνουν όλη την βδομάδα στην Αθήνα.. Προσπάθησα πάρα πολύ από χθες να του φτιάξω την διάθεση να αλλάξουμε θέμα αλλά τίποτα είναι μέσα στ γκρίνια.. Σαν παιδάκι αλήθεια.. 2 μέρες που μας έμειναν να τις περνάμε έτσι εντάξει δεν θα είναι οι γονείς του αλλά ούτε καν να χαρούμε αυτό που έρχεται..  εάν είναι κ αύριο έτσι θα τον αφήσω σπίτι μόνο του και εγώ θα βγω δε με τις φίλες μου.. Κ εγώ καθόλου δεν με πειράζει που δεν θα είναι μα καθόλου όμως απλά στην αρχη στςναχωρηθηκα λίγο για τον άντρα μου αλλά για μένα το καλύτερο μου χάχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , ada32 είπε:

Κορίτσια χρειάζεται οξυγόνο Γτ δεν έφυγε ολο το υγρό από τα πνευμόνια του..κ θέλει σταθερό οξυγόνο για 2 24 ωρα κ παρακολουθηση  .

@anemoni1989Ευχαριστώ πολυ  !!έρχεται κ ηβ σειρά σου!!!

@ada32 να σου ζήσει το μωράκι σου.  Οι 2 μερες θα περάσουν γρήγορα και θα βγει από το οξυγόνο. Γερό και δυνατό να είναι και με το καλό να πάτε σπίτι σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ada32 να σου ζήσει κοριτσι μου ! Με το καλό να το έχεις στην αγκαλιά σου και να ξεκινήσει αυτή η ωραία πορεία !

Εμένα δεν μπήκε σε οξυγόνο , αλλά σε μόνιτορ για 24ωρη παρακολούθηση της καρδιάς, επειδή είχε κάνει αρρυθμίες ως έμβρυο . Μετά ανέβασε και πυρετο όποτε έμεινε 5 μέρες μέσα . Εκμεταλλεύσου το χρόνο αυτό (που αναγκάστηκα έχεις ) ξεκουράσου και μόλις περάσουν οι 2 μέρες τα δίνεις όλα στο μωρό σου!

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν το πιστεύω αυτό μου συνέβη.. Βγήκα για 5 λεπτά έξω να πάω μέχρι το περίπτερο και με τσίμπησε σφήκα στ κοιλιά κιόλας.. μάλλον ήταν στ μπλούζα που φόρεσα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια δεν το πιστεύω αυτό μου συνέβη.. Βγήκα για 5 λεπτά έξω να πάω μέχρι το περίπτερο και με τσίμπησε σφήκα στ κοιλιά κιόλας.. μάλλον ήταν στ μπλούζα που φόρεσα.. 

μόλις μπήκα απ όλη την ημέρα και το πρώτο που διάβασα είναι αυτό!!! πονας; έχει αφήσει σημάδι; μήπως να παρεις το  γιατρο; η σε κανα φαρμακείο ;

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!γεννησααααα!!! Με φυσιολ. Τοκετό.... Κ χωρίς Δυστυχώς επισκληριδιο.

Λοιπόν εφόσον έκατσα σπίτι μέχρι τις 2 την νύχτα κ έκανα δουλειές ,έφτιαξα την κρεβατοκαμαρα μου!!σφουγγαρισα... Κ είχα πόνους ανα 16 λεπτα αλλά υπόφερτους..Πηγα νοσοκομείο ,Εισαγωγή 4.30 κ 7 η ωρα είχα 6  διαστολή .μου  σπάνε τα νερα κ μου βάζουν ωδίνες.. Ε μέχρι τις 8.30 έφτασα 10 διαστολή ,τέλεια δηλαδή ! Είχα προσωπική μαια Εκεί ,που με βοήθησε πολύ .

μετα τις ωδινες ο πόνος δεν υποφέροταν... Καμία σχέση με τους  φυσικους.. Κορίτσια όσες πάτε με προκληση καθαρα σαν συνιστω επισκληριο..εμένα με βοήθησε πολύ όταν ερχόταν ο πόνος να λυγιζω τα γόνατά κ να πιανω τις γάμπες κ να σπρωχνω. Δεν ένιωθα τον πόνο

Μετα γεννησα με 2 σπρωξιματα χωρίς να το καταλάβω ,το πέταξα έξω.

Έχω ράμματα από κάτω,έκανα μπάνιο ,έφαγα.. Γενικά καλουτσικα.

Τα άσχημα μου , το μωρό 3410 γρ αλλά μπηκε σε οξυγόνο.. Κ δεν έχω νέα..

@eamo κ το δικό σου μπηκε σε όξυγονο; 

Τώρα θα κοιμηθώ κ λεπτομέρειες αν θέλετε μετά..

 

να σου ζήσει!!!!!!!!!! να χαίρεσαι το μπεμπακι σου! διάβασα θα είναι σε οξυγόνο 2 μέρες, όλα καλά θα πανε θα περάσουν γρηγορα οι ωρες και θα είστε σύντομα σπιτάκι σας, αυτό να σκεφτεσαι! 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

μόλις μπήκα απ όλη την ημέρα και το πρώτο που διάβασα είναι αυτό!!! πονας; έχει αφήσει σημάδι; μήπως να παρεις το  γιατρο; η σε κανα φαρμακείο ;

Ασε άσε πόνεσε πάρα πολύ την ώρα που με τσίμπησε γτ είναι και στ κοιλιά ρε συ που τώρα είναι κ τσίτα το δέρμα μιλάμε δεν μπορούσα να μιλήσω από τον πόνο εκείνη τν στιγμή σα να με τρύπουσε βελονα.. Πήρα αμέσως τηλέφωνο τν γιατρό και μου είπε να πάρω φουσικορντ.. Έχει αφήσει σημάδι και μεγάλη κοκκινίλα κ με πονάει ακόμα αλλά έχω απίστευτη φαγούρα και μου είπαν με τίποτα να μην ξυσω την περιοχή... Ευτυχώς τουλάχιστον δεν δείχνει να μεγαλώνει το πρηξιμο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Ασε άσε πόνεσε πάρα πολύ την ώρα που με τσίμπησε γτ είναι και στ κοιλιά ρε συ που τώρα είναι κ τσίτα το δέρμα μιλάμε δεν μπορούσα να μιλήσω από τον πόνο εκείνη τν στιγμή σα να με τρύπουσε βελονα.. Πήρα αμέσως τηλέφωνο τν γιατρό και μου είπε να πάρω φουσικορντ.. Έχει αφήσει σημάδι και μεγάλη κοκκινίλα κ με πονάει ακόμα αλλά έχω απίστευτη φαγούρα και μου είπαν με τίποτα να μην ξυσω την περιοχή... Ευτυχώς τουλάχιστον δεν δείχνει να μεγαλώνει το πρηξιμο.. 

πωπω τι ηταν αυτο στα καλά καθούμενα ρε κορίτσι μου... υπομονή και μη ξυθεις καθόλου. άντε να περάσει και η κοκκινιλα και ν φύγει εντελώς το πρήξιμο... απ όσα διάβασα δεν ήταν η μέρα σου σήμερα! πάει πέρασε το Σάββατο όμως,  αύριο να μην αφήσεις τπτ να σε επηρεάσει,  να απολαύσεις τις τελευταίες μέρες με την κοιλίτσα σου!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω τι ηταν αυτο στα καλά καθούμενα ρε κορίτσι μου... υπομονή και μη ξυθεις καθόλου. άντε να περάσει και η κοκκινιλα και ν φύγει εντελώς το πρήξιμο... απ όσα διάβασα δεν ήταν η μέρα σου σήμερα! πάει πέρασε το Σάββατο όμως,  αύριο να μην αφήσεις τπτ να σε επηρεάσει,  να απολαύσεις τις τελευταίες μέρες με την κοιλίτσα σου!!

Αχχχχχ ναι από το πρωί δεν μου έχει πάει καθόλου καλά.. Και αλλιώς την περίμενα σήμερα την μέρα.. Απ ότι διάβασα η φαγούρα και ο πόνος γίνεται πιο έντονος όσο περνάει η ώρα και πράγματι θέλω να βγάλω το δέρμα μου σε εκείνο το σημείο αλλά δεν το αγκιζω καθόλου.. Τι να πω ελπίζω αύριο να είναι καλύτερη μέρα τουλάχιστον χάχαχα.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια δεν το πιστεύω αυτό μου συνέβη.. Βγήκα για 5 λεπτά έξω να πάω μέχρι το περίπτερο και με τσίμπησε σφήκα στ κοιλιά κιόλας.. μάλλον ήταν στ μπλούζα που φόρεσα.. 

Πω πωωωωωω!!! Βρε κοριτσι μου, τι ήταν κι αυτο??? Ποιος σε ματιασε??? 

Ακολουθησε τις συμβουλές του γιατρου σου και ολα καλα!!! Για τη φαγουρα, ριξε δροσερό νεράκι πανω.. Θα σε ανακουφισει... Οχι παγωμένο ομως και γίνε παγακι το μωρο! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πω πωωωωωω!!! Βρε κοριτσι μου, τι ήταν κι αυτο??? Ποιος σε ματιασε??? 

Ακολουθησε τις συμβουλές του γιατρου σου και ολα καλα!!! Για τη φαγουρα, ριξε δροσερό νεράκι πανω.. Θα σε ανακουφισει... Οχι παγωμένο ομως και γίνε παγακι το μωρο! :P

Δεν ήταν σίγουρα η μέρα μου σήμερα χαχαχαχα.. Όντως έβαλα κομπρεσα με νεράκι και δεν με φαγουριζει τόσο.. Βέβαια το σημείο πονάει σα να έχω κάνει πληγή είναι και το δέρμα τώρα τεντωμένο και το κάνει πιο έντονο... Μα βρήκε και το σημείο να με τσιμπήσει.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!γεννησααααα!!! Με φυσιολ. Τοκετό.... Κ χωρίς Δυστυχώς επισκληριδιο.

Λοιπόν εφόσον έκατσα σπίτι μέχρι τις 2 την νύχτα κ έκανα δουλειές ,έφτιαξα την κρεβατοκαμαρα μου!!σφουγγαρισα... Κ είχα πόνους ανα 16 λεπτα αλλά υπόφερτους..Πηγα νοσοκομείο ,Εισαγωγή 4.30 κ 7 η ωρα είχα 6  διαστολή .μου  σπάνε τα νερα κ μου βάζουν ωδίνες.. Ε μέχρι τις 8.30 έφτασα 10 διαστολή ,τέλεια δηλαδή ! Είχα προσωπική μαια Εκεί ,που με βοήθησε πολύ .

μετα τις ωδινες ο πόνος δεν υποφέροταν... Καμία σχέση με τους  φυσικους.. Κορίτσια όσες πάτε με προκληση καθαρα σαν συνιστω επισκληριο..εμένα με βοήθησε πολύ όταν ερχόταν ο πόνος να λυγιζω τα γόνατά κ να πιανω τις γάμπες κ να σπρωχνω. Δεν ένιωθα τον πόνο

Μετα γεννησα με 2 σπρωξιματα χωρίς να το καταλάβω ,το πέταξα έξω.

Έχω ράμματα από κάτω,έκανα μπάνιο ,έφαγα.. Γενικά καλουτσικα.

Τα άσχημα μου , το μωρό 3410 γρ αλλά μπηκε σε οξυγόνο.. Κ δεν έχω νέα..

@eamo κ το δικό σου μπηκε σε όξυγονο; 

Τώρα θα κοιμηθώ κ λεπτομέρειες αν θέλετε μετά..

 

να σου ζησει Ada μου !!!!!!εισαι μανουλα πλεον !!!μην ανχωνεσε για το μωρακι ειναι πολυ συνιθισμενο αυτο πολλα μωρακια εχω ακουσει να το παθαινουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...