Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Ε όχι δεν θεωρούνται αποτυχίες αυτά απτήν στιγμή που από εκεί έχεις ένα παιδί. Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτικο.

      Να μην ανχωνεσε μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις γεννήσει . Μετά από την γέννα ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά Κ στις διεργεσεις . Μπορεί τότε στα 36 να έβγαλες πολλά τώρα μπορεί με μια πιο ήπια διεργεση να έχεις πιο λίγα αλλά πιο ποιοτικά . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Εννοείται θα σου δείξουν!!

 

Θα κάνετε rooming in?? Καποιο από τα κορίτσια που γέννησανε ηδη, έκανε?

Δεν υπάρχει εννοείται στα ιδιωτικά δείχνουν στα δημόσια μόνο αν θέλουν αυτές που έχουν βάρδια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@Marimarv Εγώ τον βρίσκω υπερβολικό τον άντρα σου. ολόκληρη γέννα θα κάνεις κ αντί να επικεντρωθεί σε αυτό σκέφτεται πως θα λείπουν οι δικοί του? στην τελική γιατί ντε κ καλά να είναι παρόντες?Εσύ θα μπορούσες να μην τους θέλεις καν. Εσύ γεννάς, όχι αυτός.τόση φασαρία για το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

θα ζητήσεις από τις μαίες να το παίρνουν όταν μαζεύεται κόσμος. Εγώ έτσι θα κάνω.

κορίτσια εμφάνισε καμιά σας σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα τώρα στο τέλος της εγκυμοσύνης??εμένα παρουσιάστηκε τώρα τελευταία(δεν είχα νωρίτερα) κ δεν ξέρω πως θα ξημερωσω... χθες ήταν εφιαλτικό το βράδυ μου!

ελπίζω να το παίρνουν όντως στις επισκέψεις και στο δικό μου νοσοκομείο.. 3 άτομα τα έχει η κάθε μία ελάχιστα, μαζεύετε κόσμος,όχι αστεία! στον καρπό όχι, δεν έχω θέμα,  αλλά μου δημιουργήθηκε φλεγμονή στον αστράγαλο... κλάμα από τον πόνο, ούτε να περπατήσω δε γινόταν.  έφερα φυσιοθεραπευτή και μου έδωσε οδηγίες και αν δε φύγει θα κάνω βελονισμό. ελπίζω να φεύγουν μετά όλα αυτά !

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Δεν υπάρχει εννοείται στα ιδιωτικά δείχνουν στα δημόσια μόνο αν θέλουν αυτές που έχουν βάρδια.. 

ωχ αλήθεια; στην τελική θα φέρω μια μαία στο σπίτι να μου δείξει! ελπίζω να πετύχω ορεξάτες μαιες όταν θα γεννήσω! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μας έλειπε να έρχονται 10 άτομα να μας δουν κ να είναι κ το νεογέννητο αξιοθέατο!Εγώ επειδή λογικά δεν θα θέλω συνέχεια να στέλνω το μωρό μέσα στις μαίες, θα διώχνω τον κόσμο που δεν θέλω κ τόσο ώστε να μένουν λίγοι κάθε φορά κ να έρχεται κ το μωρό. την φλεγμονή από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης την έπαθες? ακούγεται μεγάλο ζόρι. σίγουρα θα περάσει μετά την εγκυμοσύνη, όπως κ το δικό μου θέμα με τα χέρια, υπομονή πρέπει να κάνουμε. λίγες μέρες έμειναν. Εσύ ποτέ υπολογίζεις να γεννήσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω του έχει στοιχίσει πραγματικά πολύ που λείπουν οι δικοί του!!!!! αλλά εφόσον ο γιατρός σου είπε να πας αύριο,δεν μπορείς να τον παρακουσεις... μα τι πειράζει αν δεν είναι εκεί την πρώτη μερα και έρθουν την δεύτερη η τρίτη;;; και οι γονείς του άντρα μου μένουν σε νησί οπότε δεν θα είναι εδώ όταν έρθει με το καλό η στιγμή..θα έρθουν με πλοίο την επόμενη.  ωστόσο, πρότεινα στον άντρα μου αν θέλει να πει στην θεία του ( αδερφή πεθεράς μου) να έρθει αυτή για να έχει έναν δικό του.  Γιατί δεν του λες κάτι τέτοιο κ εσυ; πχ αν έχει αδέρφια, η κάποιον θείο που αγαπάει πολύ για να του φύγει αυτό το θα είμαι εντελώς μόνος!! τι να πω! Κανόνισε εσύ να ανεβάσεις πίεση βραδιάτικα...

Θα είναι ο αδερφός του τελικά κατάφερε και πήρε άδεια αλλά έχει τέτοια αδυναμία στους γονείς του που πραγματικά είναι άπειρα εκνευριστική.. Καλά εάν μου πει ο γιατρός για αύριο εννοείται θα του πω ναι αλλά μιλάμε με έβγαλε εκτός εαυτού γτ και την Τετάρτη οι γονείς του πάλι δεν θα ει αι εδώ Πέμπτη θα έρθουν απλά να με προλάβουν στο νοσοκομείο.. 

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

@Marimarv Εγώ τον βρίσκω υπερβολικό τον άντρα σου. ολόκληρη γέννα θα κάνεις κ αντί να επικεντρωθεί σε αυτό σκέφτεται πως θα λείπουν οι δικοί του? στην τελική γιατί ντε κ καλά να είναι παρόντες?Εσύ θα μπορούσες να μην τους θέλεις καν. Εσύ γεννάς, όχι αυτός.τόση φασαρία για το τίποτα.

Είναι απίστευτα υπερβολικός και δεν θα είναι μόνος του τελικά ο αδερφός του κατάφερε να πάρει άδεια.. Μα τρελάθηκα με αυτό που άκουσα να γεννήσω Τετάρτη για να με προλάβουν οι γονείς του στο νοσοκομείο.. Πραγματικα με έπιασε τέτοιος εκνευρισμός δεν μπορούσα να ηρεμσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Marimarv είπε:

Θα είναι ο αδερφός του τελικά κατάφερε και πήρε άδεια αλλά έχει τέτοια αδυναμία στους γονείς του που πραγματικά είναι άπειρα εκνευριστική.. Καλά εάν μου πει ο γιατρός για αύριο εννοείται θα του πω ναι αλλά μιλάμε με έβγαλε εκτός εαυτού γτ και την Τετάρτη οι γονείς του πάλι δεν θα ει αι εδώ Πέμπτη θα έρθουν απλά να με προλάβουν στο νοσοκομείο.. 

Είναι απίστευτα υπερβολικός και δεν θα είναι μόνος του τελικά ο αδερφός του κατάφερε να πάρει άδεια.. Μα τρελάθηκα με αυτό που άκουσα να γεννήσω Τετάρτη για να με προλάβουν οι γονείς του στο νοσοκομείο.. Πραγματικα με έπιασε τέτοιος εκνευρισμός δεν μπορούσα να ηρεμσω. 

Δεν έχεις άδικο, αλλά μην το σκέφτεσαι. ας λέει ότι θέλει, το θέμα είναι να δούμε τι θα πει ο γιατρός αύριο!!μην νευριάζεις εσύ στην κατάσταση σου.με το καλό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ασία είπε:

Αυτό μας έλειπε να έρχονται 10 άτομα να μας δουν κ να είναι κ το νεογέννητο αξιοθέατο!Εγώ επειδή λογικά δεν θα θέλω συνέχεια να στέλνω το μωρό μέσα στις μαίες, θα διώχνω τον κόσμο που δεν θέλω κ τόσο ώστε να μένουν λίγοι κάθε φορά κ να έρχεται κ το μωρό. την φλεγμονή από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης την έπαθες? ακούγεται μεγάλο ζόρι. σίγουρα θα περάσει μετά την εγκυμοσύνη, όπως κ το δικό μου θέμα με τα χέρια, υπομονή πρέπει να κάνουμε. λίγες μέρες έμειναν. Εσύ ποτέ υπολογίζεις να γεννήσεις?

ναι από τις ορμόνες...και δεν μπορώ να πάρω φάρμακα..αλλά μου είπε ο γιατρός που έφερα σπίτι ότι θα περάσει..απλά να κάνω υπομονή..την Τετάρτη θα πάω γιατρό και μάλλον θα μου κόψει τα φάρμακα. εγώ υπολόγιζα ήδη να τα είχα σταματήσει. αν μου πει κ να περπατάω λογικά δεν θα αργήσω, γτ έχω πολύ κοντό τράχηλο ( ήταν κ ο λόγος της ακινησίας μου εδώ και 3 μήνες.  

μωρέ αν δεν είσαι σε μονοκλινο δύσκολα να διώξεις κόσμο από άλλες κοπέλες.. εγώ ζήτησα 2κλινο αλλά έχει λίγα 2κλινα και ελπίζω να καταφέρει να μου βρει..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν έχεις άδικο, αλλά μην το σκέφτεσαι. ας λέει ότι θέλει, το θέμα είναι να δούμε τι θα πει ο γιατρός αύριο!!μην νευριάζεις εσύ στην κατάσταση σου.με το καλό!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Όταν θα έρχονται επισκέψεις θα το κρατάς μέσα όμως?? 

Στο επισκεπτήριο το παίρνουν οι μαίες! Μου το είχαν πει όταν πήγα να δω τα δωμάτια...


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ασία είπε:

Αυτό μας έλειπε να έρχονται 10 άτομα να μας δουν κ να είναι κ το νεογέννητο αξιοθέατο!Εγώ επειδή λογικά δεν θα θέλω συνέχεια να στέλνω το μωρό μέσα στις μαίες, θα διώχνω τον κόσμο που δεν θέλω κ τόσο ώστε να μένουν λίγοι κάθε φορά κ να έρχεται κ το μωρό. την φλεγμονή από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης την έπαθες? ακούγεται μεγάλο ζόρι. σίγουρα θα περάσει μετά την εγκυμοσύνη, όπως κ το δικό μου θέμα με τα χέρια, υπομονή πρέπει να κάνουμε. λίγες μέρες έμειναν. Εσύ ποτέ υπολογίζεις να γεννήσεις?

Κ εγώ δεν θέλω με τίποτα να μαζεύεται κόσμος και να είναι και το μωρό εκεί αλλά δεν ξέρω από την άλλη θα έρθω σε δύσκολη θέση εάν διώχνω κόσμο.. Πάντως σίγουρα θα ζητήσω εάν μπορούν να το παίρνουν όταν έχει κόσμο.. Κ το χειρότερο μου είναι ότι θα έρχεται ο καθένας ότι ώρα θέλει και τον βολεύει.. Και εννοείται πως αν έρχονται την ώρα που θηλάζω θα τους πω να περιμένουν έξω.. 

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia05 είπε:

Στο επισκεπτήριο το παίρνουν οι μαίες! Μου το είχαν πει όταν πήγα να δω τα δωμάτια...

Στ δημόσιο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Κ εγώ δεν θέλω με τίποτα να μαζεύεται κόσμος και να είναι και το μωρό εκεί αλλά δεν ξέρω από την άλλη θα έρθω σε δύσκολη θέση εάν διώχνω κόσμο.. Πάντως σίγουρα θα ζητήσω εάν μπορούν να το παίρνουν όταν έχει κόσμο.. Κ το χειρότερο μου είναι ότι θα έρχεται ο καθένας ότι ώρα θέλει και τον βολεύει.. Και εννοείται πως αν έρχονται την ώρα που θηλάζω θα τους πω να περιμένουν έξω.. 

Στ δημόσιο? 

Όχι, σε ιδιωτικό. Θα μου δείξουν και περιποίηση και βοήθεια στο θηλασμο. Αυτά  τα έμαθα όταν πήγα από  εκεί.

Δε ξερω καθόλου πως λειτουργούν τα δημόσια.

Μια κοπέλα είπε πως δεν εννοείται η βοήθεια στη περιποίηση στο δημοσιο , υποθέτω όμως πως όλο και κάποια μαία θα προσφερθεί να βοηθήσει, αν το ζητήσεις. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι, σε ιδιωτικό. Θα μου δείξουν και περιποίηση και βοήθεια στο θηλασμο. Αυτά  τα έμαθα όταν πήγα από  εκεί.

Δε ξερω καθόλου πως λειτουργούν τα δημόσια.

Μια κοπέλα είπε πως δεν εννοείται η βοήθεια στη περιποίηση στο δημοσιο , υποθέτω όμως πως όλο και κάποια μαία θα προσφερθεί να βοηθήσει, αν το ζητήσεις. 

Ναι είναι και να πέσεις σε καλές και πρόθυμς στ δημόσιο.. Βέβαια εδώ που θα γεννήσω εγώ οι κοπέλες είναι πολύ καλές ελπίζω να βοηθήσουν.. Και αυτό που θέλω πιο πολύ είναι να μπορώ να δίνω την μικρή όταν θα έχει πολύ κόσμο στ δωμάτιο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι είναι και να πέσεις σε καλές και πρόθυμς στ δημόσιο.. Βέβαια εδώ που θα γεννήσω εγώ οι κοπέλες είναι πολύ καλές ελπίζω να βοηθήσουν.. Και αυτό που θέλω πιο πολύ είναι να μπορώ να δίνω την μικρή όταν θα έχει πολύ κόσμο στ δωμάτιο

Εσύ που τις έχεις γνωρίσει κ έχεις νοσηλευθεί κιόλας, έχεις αναπτύξει άλλη σχέση μαζί τους! Να προσπαθήσεις να το χρησιμοποιήσεις αυτό για να ζητήσεις βοήθεια! Πιστεύω πως θα σε προσέξουν! 

Κ εμένα αυτό με νοιάζει πιο πολύ εννοείται! Να μην είναι το μωρό με πολύ κόσμο...κ εμείς πρέπει να προσέχουμε γιατί θα είμαστε ευάλωτες. Εγώ βέβαια ειμαι κ λίγο υπερβολική σε αυτά, το παραδεχομαι κ ας με λένε περίεργη!:-D

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εσύ που τις έχεις γνωρίσει κ έχεις νοσηλευθεί κιόλας, έχεις αναπτύξει άλλη σχέση μαζί τους! Να προσπαθήσεις να το χρησιμοποιήσεις αυτό για να ζητήσεις βοήθεια! Πιστεύω πως θα σε προσέξουν! 

Κ εμένα αυτό με νοιάζει πιο πολύ εννοείται! Να μην είναι το μωρό με πολύ κόσμο...κ εμείς πρέπει να προσέχουμε γιατί θα είμαστε ευάλωτες. Εγώ βέβαια ειμαι κ λίγο υπερβολική σε αυτά, το παραδεχομαι κ ας με λένε περίεργη!:-D

 

Ααααα εγώ σε καταλαβαίνω γτ και εγώ περίεργη είμαι.. Αφού σκέψου ήδη είπα σε ξαδέρφη μου που θα έρθει να με δει να μην έρθει κατευθείαν μετά την δουλειά όπως μου είχε πει αλλά να πάει πρώτα να αλλάξει έστω ρούχα.. Δουλεύει στο αεροδρόμιο και έρχεται σε επαφή με πααααρα πολύ κόσμο. Μπορεί να μην της άρεσε που της το είπα αλλά πρέπει να προσέχουμε και για τα μωράκια μας αλλά όπως είπες κ για μας... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Marimarv είπε:

Ααααα εγώ σε καταλαβαίνω γτ και εγώ περίεργη είμαι.. Αφού σκέψου ήδη είπα σε ξαδέρφη μου που θα έρθει να με δει να μην έρθει κατευθείαν μετά την δουλειά όπως μου είχε πει αλλά να πάει πρώτα να αλλάξει έστω ρούχα.. Δουλεύει στο αεροδρόμιο και έρχεται σε επαφή με πααααρα πολύ κόσμο. Μπορεί να μην της άρεσε που της το είπα αλλά πρέπει να προσέχουμε και για τα μωράκια μας αλλά όπως είπες κ για μας... 

Περιμένουμε νέα σου αύριο! Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και να ακούσεις τι έχει να σου πει ο γιατρός με ηρεμία κ να πεις κ εσύ τι θέλεις! Ελπίζω να κοιμηθείς έστω και λίγο σήμερα!! :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...