Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Περιμένουμε νέα σου αύριο! Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και να ακούσεις τι έχει να σου πει ο γιατρός με ηρεμία κ να πεις κ εσύ τι θέλεις! Ελπίζω να κοιμηθείς έστω και λίγο σήμερα!! :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.. Η αλήθεια είναι ότι όσο και να προσπαθώ δεν κολλάει ύπνος σήμερα.. Κλείνω τα μάτια μου και έρχονται διάφορες σκέψεις και αγωνία μαζί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

θα ζητήσεις από τις μαίες να το παίρνουν όταν μαζεύεται κόσμος. Εγώ έτσι θα κάνω.

κορίτσια εμφάνισε καμιά σας σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα τώρα στο τέλος της εγκυμοσύνης??εμένα παρουσιάστηκε τώρα τελευταία(δεν είχα νωρίτερα) κ δεν ξέρω πως θα ξημερωσω... χθες ήταν εφιαλτικό το βράδυ μου!

Εγώ έχω το ίδιο θέμα. Πονάγαν τα χέρια μου κανένα 2μηνο αλλά τώρα δεν μπορώ ούτε μπάνιο να κάνω. Φοβάμαι πολύ αν μπορώ να φροντίσω το μωρό και πήγα σε ορθοπεδικό. Είπε είναι φυσιολογικό και ότι δεν θα περάσει αμέσως. Να περιμένω 6μηνο! Και σε κάποιες περιπτώσεις αφήνει μόνιμη βλάβη που θέλει χειρουργείο. Αντιφλεγμονώδη δεν μπορούμε να πάρουμε τώρα ή στο θηλασμό. Ασκήσεις είπε δεν βοηθούν. Μόνο ξεκούραση και αυτά τα ναρθικάκια, με το σίδερο όμως όχι τα απλά ελαστικά, που ακινητοποιούν τον καρπό. Τα φοράω 5 μέρες και όντως κάνουν δουλειά αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα όταν τα φοράς, είναι ενοχλητικά! Εγώ τα φοράω εναλλάξ να μπορώ να κάνω καμιά δουλειά έστω και πονεμένα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!!  @Marimarv οποτε μπορεσεις περιμενουμε νεα σου!!! Αν μπεις για γεννα, καλως να δεχτείς το παιδακι σου!!!  :)

Καλημέρα κορίτσια μου!! αχ λες να μπήκε για γέννα η @Marimarv μας; εσυ πως είσαι σήμερα;

εγώ νιώθω ότι το μωρό έχει κατέβει πιο χαμηλά. άρχισε να κλωτσάει στο κόκκαλο στη λεκάνη, πρώτη φορά τόσο χαμηλά 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;

Εμείς γνωριζόμαστε με το μπέμπη και το παλεύουμε. Απο ότι φαίνεται σταθεροποιείται το βάρος του.

Καναμε και την επεμβασουλα για το χαληνο πριν. Επίσης μας ανεβασε λίγο ικτερο και είναι στη λαμπα ο γλυκούλης μου. Ελπίζουμε όμως να παει καλά κι αύριο να πάμε σπίτι μας.

Με το θηλασμό κάναμε προοδο... ο μικρός όταν δεν βαριέται ( δεν υπερβάλλω ολο κοιμοταν και με το ζόρι τον ξυπνουσα να φαει σε σημείο που του κάναμε εξετάσεις για να δούμε μην φταίει τπτ άλλο) πιάνει θηλη και τρωει. Πήρα όμως θήλαστρο και βοηθησε στην παραγωγή. 

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, bella32 said:

κορίτσια στο νοσοκομείο που θα είμαι έχεις συνέχεια το μωρό δίπλα σου.. το έβλεπα γτ το δωμάτιο που είχα νοσηλευτεί ήταν απέναντι από τις λεχωνες... Τώρα για τις επισκέψεις δεν ξέρω  τι γίνεται... ελπίζω να τα παίρνουν τα μωράκια..γτ αν δεν έχει 2κλινο και με βάλουν σε 3κλινο θα φρικαρω αν γίνεται πανικος από κόσμο...

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκα! Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας όσες γεννήσανε και με το καλο οι υπόλοιπες! Άντε κοντεύετε! :-D

bella32 βλέπω οτι θα γεννήσεις στο Αρεταίειο όπου γέννησα κι εγώ. Τα μωράκια τα έχεις συνέχεια μαζί σου εκτως απο λίγη ώρα το πρωί που το παίρνουν να το κάνουν μπάνιο, να το ζυγίσουν κτλ. Σε βοηθούν να θηλάσεις και σου δείχνουν πως να του αλλάξεις πάνα και να το καθαρίσεις. Μην ανησυχείς γι' αυτά. Είναι γενικα πρόθυμες να βοηθήσουν αν το χρειάζεσαι.

Για τα δωμάτια, η τακτική τους ειναι να μην τα γεμίζουν εκτως κι αν γίνει ο χαμός και δε χωράνε! Να φανταστείς οτι ήμουν σε τετράκλινο και ήμασταν δυο άτομα. Ποτέ τρία η' τέσσερα!

Και το επισκεπτήριο ειναι γενικα αυστηρό. Δεν μπαινοβγαίνει κόσμος οποτε γουστάρει. 

Αλήθεια, ποιόν γιατρό έχεις αν επιτρέπεται; 

Οτι θες μπορείς να με ρωτήσεις :)

Μαρια1430 με το καλο να πάτε σπίτι!

Εμείς δυστυχώς δε θηλαζουμε γιατί αρνείται να θηλάσει. Το έχει συνδυάσει με υπερπροσπαθια και δε θέλει δυστυχώς... Βγάζω με θήλαστρο και παίρνει και συμπλήρωμα... Είναι μικροσκοπική αλλα τρώει για δέκα Χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? Πόσες έχουν μείνει που περιμένουμε να γεννήσουν?? Εμένα κορίτσια η μπέμπα είναι πολύ ήσυχη!!! Γάλα ξένο πίνει!! Το βράδυ πίνει τελευταίο γάλα 12:30 και μου κοιμάται κατά τις 1 και ξανά ξυπνάει 6 και μισή το πρωί!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Nightwish είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκα! Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας όσες γεννήσανε και με το καλο οι υπόλοιπες! Άντε κοντεύετε! :-D

bella32 βλέπω οτι θα γεννήσεις στο Αρεταίειο όπου γέννησα κι εγώ. Τα μωράκια τα έχεις συνέχεια μαζί σου εκτως απο λίγη ώρα το πρωί που το παίρνουν να το κάνουν μπάνιο, να το ζυγίσουν κτλ. Σε βοηθούν να θηλάσεις και σου δείχνουν πως να του αλλάξεις πάνα και να το καθαρίσεις. Μην ανησυχείς γι' αυτά. Είναι γενικα πρόθυμες να βοηθήσουν αν το χρειάζεσαι.

Για τα δωμάτια, η τακτική τους ειναι να μην τα γεμίζουν εκτως κι αν γίνει ο χαμός και δε χωράνε! Να φανταστείς οτι ήμουν σε τετράκλινο και ήμασταν δυο άτομα. Ποτέ τρία η' τέσσερα!

Και το επισκεπτήριο ειναι γενικα αυστηρό. Δεν μπαινοβγαίνει κόσμος οποτε γουστάρει. 

Αλήθεια, ποιόν γιατρό έχεις αν επιτρέπεται; 

Οτι θες μπορείς να με ρωτήσεις :)

Μαρια1430 με το καλο να πάτε σπίτι!

Εμείς δυστυχώς δε θηλαζουμε γιατί αρνείται να θηλάσει. Το έχει συνδυάσει με υπερπροσπαθια και δε θέλει δυστυχώς... Βγάζω με θήλαστρο και παίρνει και συμπλήρωμα... Είναι μικροσκοπική αλλα τρώει για δέκα Χαχαχα!!!

Καλημέρα κορίτσι μου! με ξε αγχωσες πολύ που είπες ότι βοηθάνε οι μαιες.  εγώ είχα νοσηλευτεί στο κάτω Μαιευτικό και έπαιρνα λίγο μάτι για το τι γινόταν στους απέναντι θαλάμους με τις λεχωνες! και το επισκεπτήριο ήταν αυστηρό και για μένα! εσυ ησουν στα δωμάτια κάτω ή στα πάνω; ο γιατρός μου είναι ο Σαλακος.  θέλω να του πω για δίκλινο. αλήθεια ο αντρας σου μπορούσε να μείνει ως συνοδός το βράδυ; αν μαζεύεται πολύς κόσμος στο δωμάτιο παίρνουν οι μαιες το μωρό; εσυ με ποιον γιατρό είσαι; ( σε ζαλισα στις ερωτήσεις!!!)

το θέμα μας ειναι ότι το μωράκι σου τρώει! και τι πειράζει που δε θηλάζει; βάρος να παίρνει και όλα καλά!!! μετά από πόσες μέρες γυρίσατε σπιτάκι σας;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ... Μόλις τελείωσα από τον γιατρό δεν μπήκαμε σήμερα τελικά μας έβαλε για αύριο πρωί.. Έκανα συσπάσεις και δεν ήθελε να το αφήσουμε πιο πολύ.. Αύριο πρωί μου είπε να πάω 7.30... Κάναμε και κάτι τελευταίες εξετάσεις με είδε αναισθησιολογος όλα καλά αύριο μπαίνωωωωω κορίτσια.. Μου φαίνεται απίστευτο... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? Πόσες έχουν μείνει που περιμένουμε να γεννήσουν?? Εμένα κορίτσια η μπέμπα είναι πολύ ήσυχη!!! Γάλα ξένο πίνει!! Το βράδυ πίνει τελευταίο γάλα 12:30 και μου κοιμάται κατά τις 1 και ξανά ξυπνάει 6 και μισή το πρωί!!!! 

ααα μια χαρά η μπέμπα σου!!! σε αφήνει να κοιμηθείς!!! κγω δεν θυμάμαι πόσες έχουμε μείνει πάντως από μέρα σε μέρα περιμένουμε @Marimarv και @anemoni1989 ! εμένα αν και μου λέγανε γύρω στις 15 τελικά θα τραβήξει πάρα πάνω ως φαίνεται! θα μάθω περισσότερα την Τετάρτη που έχω γιατρό! 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , bella32 είπε:

ααα μια χαρά η μπέμπα σου!!! σε αφήνει να κοιμηθείς!!! κγω δεν θυμάμαι πόσες έχουμε μείνει πάντως από μέρα σε μέρα περιμένουμε @Marimarv και @anemoni1989 ! εμένα αν και μου λέγανε γύρω στις 15 τελικά θα τραβήξει πάρα πάνω ως φαίνεται! θα μάθω περισσότερα την Τετάρτη που έχω γιατρό! 

Άντε με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις γερό μωράκι και γερή μανούλα και εσύ και όλα τα κορίτσια που περιμένουμε να πάνε όλα καλά και σε λίγο καιρό να το κάνουμε φόρουμ για μανούλες!!! Ναι είναι πολύ καλό το κοριτσάκι μου!!! 

πρίν από 29 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ... Μόλις τελείωσα από τον γιατρό δεν μπήκαμε σήμερα τελικά μας έβαλε για αύριο πρωί.. Έκανα συσπάσεις και δεν ήθελε να το αφήσουμε πιο πολύ.. Αύριο πρωί μου είπε να πάω 7.30... Κάναμε και κάτι τελευταίες εξετάσεις με είδε αναισθησιολογος όλα καλά αύριο μπαίνωωωωω κορίτσια.. Μου φαίνεται απίστευτο... 

Κοριτσάκι μου με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου και να είσαι γερή εσύ και γερό μωράκι!!! Δεν υπάρχει η στιγμή που θα το δεις θα κλαις από χαρά!!! Αντε περιμένω νέα σου αύριο!! Τι ώρα θα μπεις?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ... Μόλις τελείωσα από τον γιατρό δεν μπήκαμε σήμερα τελικά μας έβαλε για αύριο πρωί.. Έκανα συσπάσεις και δεν ήθελε να το αφήσουμε πιο πολύ.. Αύριο πρωί μου είπε να πάω 7.30... Κάναμε και κάτι τελευταίες εξετάσεις με είδε αναισθησιολογος όλα καλά αύριο μπαίνωωωωω κορίτσια.. Μου φαίνεται απίστευτο... 

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!! Να παίρνουμε σειρά να βγούνε όλα καλά τα μωράκια του Οκτώβρη!! 

Τώρα που είναι όλα καλά μπορείς να ηρεμήσεις και να ξεκουραστεις όσο μπορείς!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Άντε με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις γερό μωράκι και γερή μανούλα και εσύ και όλα τα κορίτσια που περιμένουμε να πάνε όλα καλά και σε λίγο καιρό να το κάνουμε φόρουμ για μανούλες!!! Ναι είναι πολύ καλό το κοριτσάκι μου!!! 

Κοριτσάκι μου με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου και να είσαι γερή εσύ και γερό μωράκι!!! Δεν υπάρχει η στιγμή που θα το δεις θα κλαις από χαρά!!! Αντε περιμένω νέα σου αύριο!! Τι ώρα θα μπεις?? 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Είμαι σίγουρη ότι θα κλαίω φουλ εδώ ήδη έχω συγκινηθεί.. 7.30 μας είπαν να είμαστε εκεί.. 

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia05 είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!! Να παίρνουμε σειρά να βγούνε όλα καλά τα μωράκια του Οκτώβρη!! 

Τώρα που είναι όλα καλά μπορείς να ηρεμήσεις και να ξεκουραστεις όσο μπορείς!

Σε ευχαριστώ πολύ Αναστασία μου.. Με το καλό να έρθουν σε όλες τα μωράκια μας και να είναι γερά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , bella32 είπε:

ααα μια χαρά η μπέμπα σου!!! σε αφήνει να κοιμηθείς!!! κγω δεν θυμάμαι πόσες έχουμε μείνει πάντως από μέρα σε μέρα περιμένουμε @Marimarv και @anemoni1989 ! εμένα αν και μου λέγανε γύρω στις 15 τελικά θα τραβήξει πάρα πάνω ως φαίνεται! θα μάθω περισσότερα την Τετάρτη που έχω γιατρό! 

Κι εγώ περιμένω το μπέμπη μου ,ειμαι 39 εβδομάδων, αλλά δε βλέπω να βιάζεται:-P

Έχω πονακια κ έλεγα θα βιαστεί, μάλλον όμως έχει βολευτει εκεί μέσα!

Αυτές οι τελευταίες μέρες είναι απίστευτες πάντως!!! Δεν περνάνε με τίποτα!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 said:

Καλημέρα κορίτσι μου! με ξε αγχωσες πολύ που είπες ότι βοηθάνε οι μαιες.  εγώ είχα νοσηλευτεί στο κάτω Μαιευτικό και έπαιρνα λίγο μάτι για το τι γινόταν στους απέναντι θαλάμους με τις λεχωνες! και το επισκεπτήριο ήταν αυστηρό και για μένα! εσυ ησουν στα δωμάτια κάτω ή στα πάνω; ο γιατρός μου είναι ο Σαλακος.  θέλω να του πω για δίκλινο. αλήθεια ο αντρας σου μπορούσε να μείνει ως συνοδός το βράδυ; αν μαζεύεται πολύς κόσμος στο δωμάτιο παίρνουν οι μαιες το μωρό; εσυ με ποιον γιατρό είσαι; ( σε ζαλισα στις ερωτήσεις!!!)

το θέμα μας ειναι ότι το μωράκι σου τρώει! και τι πειράζει που δε θηλάζει; βάρος να παίρνει και όλα καλά!!! μετά από πόσες μέρες γυρίσατε σπιτάκι σας;

Δε με ζάλισες καθόλου! Χαρά μου που μπορώ να βοηθήσω! :-D

Ήμουνα στο κάτω μαιευτικό. Ο άντρας σου μπορεί να μείνει μόνο αν είσαι μόνη σου στο δωμάτιο η' συνεννοηθείτε με την άλλη κοπέλα να μείνουν οι άντρες σας. Αλλιώς μπορείς να έχεις γυναίκα συνοδό. Το μωρο δεν το παίρνουν οι μαίες όταν έχει επισκεπτήριο απλά λες στον κόσμο να μπαίνουν ένας ένας, το πολυ δυο. Δεν ξέρω βέβαια αν τους πεις να το πάρουν τι θα σου πουν.. Ο γιατρός μου ήταν ο Βακας. Γέννησα Πέμπτη και βγήκα Δευτερα λόγω καισαρικής δυστυχώς...

Εσύ πας για φυσιολογικά ε;

Marimarv σου εύχομαι κοριτσάκι να πάνε όλα καλά και να μας πεις σύντομα την εμπειρία σου! Με τι καλοοοο!!!!


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...