Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, bella32 είπε:

Όχι δεν παίρνω! δεν μόυ έδωσε καθόλου! είχα πολύ υψηλό ασβέστιο και ακολουθούσα διατροφή πλούσια με αυτό οπότε δεν το δοκίμασα! πιστεύω αν κόψω το μαγνήσιο από Τετάρτη,κάτι θα αρχίσει να γίνεται!!

Ναι όντως γτ έχω που τα έχω σχεδόν κόψει έχουν αρχίσει πάλι ενοχλήσεις οπότε λογικά έτσι θα γίνει και σε εσένα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια από ρούχα πάρτε πάρα πάνω αν είσαστε σε δημοσιο νοσοκομείο και το έχετε δίπλα σας γιατί μπορεί μέσα σε μια μέρα να σας λερώνει και δύο φορές!! Εμένα μου έκανε χάλια έως και τα σεντόνια της κούνια οσπου να βάλω μπανμπερ!! Το πρωί έδινα κάθε μέρα πετσέτα η μπουρνούζι που την έκανα μπάνιο καθαρά ρούχα και μια πάνα.. Της είχα μια κουβέρτα φλις για το πρωί έως το βράδυ και χοντρή κουβερτούλα για το βράδυ που έπεφτε η θερμοκρασία!!! Κορίτσια μας κόπηκε μόλις τώρα ομφάλιο λώρος είμαι πολύ χαρούμενη!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια από ρούχα πάρτε πάρα πάνω αν είσαστε σε δημοσιο νοσοκομείο και το έχετε δίπλα σας γιατί μπορεί μέσα σε μια μέρα να σας λερώνει και δύο φορές!! Εμένα μου έκανε χάλια έως και τα σεντόνια της κούνια οσπου να βάλω μπανμπερ!! Το πρωί έδινα κάθε μέρα πετσέτα η μπουρνούζι που την έκανα μπάνιο καθαρά ρούχα και μια πάνα.. Της είχα μια κουβέρτα φλις για το πρωί έως το βράδυ και χοντρή κουβερτούλα για το βράδυ που έπεφτε η θερμοκρασία!!! Κορίτσια μας κόπηκε μόλις τώρα ομφάλιο λώρος είμαι πολύ χαρούμενη!!! 

Χοχο!! Μεγαλωσε η κορη σου κι αλλο (κοψιμο λωρου)!!! Μπράβο!! Γρήγορα γρήγορα!!! :)

Εσυ την εκανες μπάνιο ή οι μαιες? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Χοχο!! Μεγαλωσε η κορη σου κι αλλο (κοψιμο λωρου)!!! Μπράβο!! Γρήγορα γρήγορα!!! :)

Εσυ την εκανες μπάνιο ή οι μαιες? 

Σήμερα είμαστε 6 ημερών!!! Όχι κάθε πρωί μου την έπαιρναν και την έκαναν μπανακι!!! Όλα τα άλλα όμως εγώ στο δωμάτιο την είχα όλο δίπλα μου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

Σήμερα είμαστε 6 ημερών!!! Όχι κάθε πρωί μου την έπαιρναν και την έκαναν μπανακι!!! Όλα τα άλλα όμως εγώ στο δωμάτιο την είχα όλο δίπλα μου!!! 

αχ τι ωραιαα!! θα είστε πιο άνετες τώρα που επεσε ο λωρος! όταν την έκαναν μπανάκι οι μαιες μπορούσες να πας να δεις τις κινήσεις τους; εγώ το έχω άγχος πολύ το μπανάκι κ θα θελα σίγουρα να μου δείξουν...

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , bella32 είπε:

αχ τι ωραιαα!! θα είστε πιο άνετες τώρα που επεσε ο λωρος! όταν την έκαναν μπανάκι οι μαιες μπορούσες να πας να δεις τις κινήσεις τους; εγώ το έχω άγχος πολύ το μπανάκι κ θα θελα σίγουρα να μου δείξουν...

Θα σ δείξουν!!! Ρολος τους ειναι και η εκπαίδευση!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , bella32 είπε:

αχ τι ωραιαα!! θα είστε πιο άνετες τώρα που επεσε ο λωρος! όταν την έκαναν μπανάκι οι μαιες μπορούσες να πας να δεις τις κινήσεις τους; εγώ το έχω άγχος πολύ το μπανάκι κ θα θελα σίγουρα να μου δείξουν...

Κοίτα δεν άφηναν στο δημόσιο νοσοκομείο ήταν ανάλογα που θα πέσεις μια φορά όμως πήγε ο άντρας μου και είδε.. Αλλά εμένα μου είχε δείξει η μαια που έκανα μαθήματα πως θα την κάνω μπανακι!! Δεν είναι τίποτα όλα σου βγαίνουν μόνα τούς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , bella32 είπε:

αχ τι ωραιαα!! θα είστε πιο άνετες τώρα που επεσε ο λωρος! όταν την έκαναν μπανάκι οι μαιες μπορούσες να πας να δεις τις κινήσεις τους; εγώ το έχω άγχος πολύ το μπανάκι κ θα θελα σίγουρα να μου δείξουν...

Εννοείται θα σου δείξουν!!

 

Θα κάνετε rooming in?? Καποιο από τα κορίτσια που γέννησανε ηδη, έκανε?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εννοείται θα σου δείξουν!!

 

Θα κάνετε rooming in?? Καποιο από τα κορίτσια που γέννησανε ηδη, έκανε?

Κ εγώ το σκεφτόμουν αυτο κ δεν ξέρω ακόμα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ εγώ το σκεφτόμουν αυτο κ δεν ξέρω ακόμα.. 

Εγώ έχω αποφασίσει να κάνω , για να συνηθίσω να περιποιούμαι το μωρό από το νοσοκομείο. Κ αν κάποια το έχει κάνει να πας πει λεπτομέρειες!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εγώ έχω αποφασίσει να κάνω , για να συνηθίσω να περιποιούμαι το μωρό από το νοσοκομείο. Κ αν κάποια το έχει κάνει να πας πει λεπτομέρειες!

Όταν θα έρχονται επισκέψεις θα το κρατάς μέσα όμως?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Όταν θα έρχονται επισκέψεις θα το κρατάς μέσα όμως?? 

κορίτσια στο νοσοκομείο που θα είμαι έχεις συνέχεια το μωρό δίπλα σου.. το έβλεπα γτ το δωμάτιο που είχα νοσηλευτεί ήταν απέναντι από τις λεχωνες... Τώρα για τις επισκέψεις δεν ξέρω  τι γίνεται... ελπίζω να τα παίρνουν τα μωράκια..γτ αν δεν έχει 2κλινο και με βάλουν σε 3κλινο θα φρικαρω αν γίνεται πανικος από κόσμο...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια δεν υπάρχει περίπτωση εγώ θα πλακωθω πολύ άσχημα με τον άντρα μου.. Όλη μέρα μου λέει ότι δεν θα γεννήσω αύριο κ καλύτερα τετάρτη ενώ ο γιατρός δεν μας απέκλεισε το ενδεχόμενο να γεννήσω αύριο.. Τώρα ενώ εγώ έχω δεχτεί την ιδέα ότι μπορεί να γεννήσω αύριο εάν κρίνει το κρίνει ο γιατρός κ σκέφτομαι ότι είναι καλύτερα να πάω αύριο για να μην εχω το άγχος τόσες μέρες και τώρα ο άντρας μου επιμένει να του πούμε όχι για αύριο και να με βάλει Τετάρτη για να με προλάβουν οι γονείς του στο νοσοκομείο.. Αλήθεια θα με τρελάνει τελείως τώρα.. Το τι νεύρα μου έχει κάνει δεν λέγετε.. Και γυρνάει και μου λέει εγώ θα πω στον γιατρό για τέταρτη.. Με πίεση 40 θα φτάσω να γεννήσω με αυτά που ακούω.. 

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια στο νοσοκομείο που θα είμαι έχεις συνέχεια το μωρό δίπλα σου.. το έβλεπα γτ το δωμάτιο που είχα νοσηλευτεί ήταν απέναντι από τις λεχωνες... Τώρα για τις επισκέψεις δεν ξέρω  τι γίνεται... ελπίζω να τα παίρνουν τα μωράκια..γτ αν δεν έχει 2κλινο και με βάλουν σε 3κλινο θα φρικαρω αν γίνεται πανικος από κόσμο...

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ για τις επισκέψεις δεν θέλω να είναι μέσα σε τόσο κόσμο ακόμα και με τους δικούς μου που θα έρθουν να με δουν κ απ ότι κατάλαβα θα έχω πολλές επισκέψεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλά κορίτσια δεν υπάρχει περίπτωση εγώ θα πλακωθω πολύ άσχημα με τον άντρα μου.. Όλη μέρα μου λέει ότι δεν θα γεννήσω αύριο κ καλύτερα τετάρτη ενώ ο γιατρός δεν μας απέκλεισε το ενδεχόμενο να γεννήσω αύριο.. Τώρα ενώ εγώ έχω δεχτεί την ιδέα ότι μπορεί να γεννήσω αύριο εάν κρίνει το κρίνει ο γιατρός κ σκέφτομαι ότι είναι καλύτερα να πάω αύριο για να μην εχω το άγχος τόσες μέρες και τώρα ο άντρας μου επιμένει να του πούμε όχι για αύριο και να με βάλει Τετάρτη για να με προλάβουν οι γονείς του στο νοσοκομείο.. Αλήθεια θα με τρελάνει τελείως τώρα.. Το τι νεύρα μου έχει κάνει δεν λέγετε.. Και γυρνάει και μου λέει εγώ θα πω στον γιατρό για τέταρτη.. Με πίεση 40 θα φτάσω να γεννήσω με αυτά που ακούω.. 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ για τις επισκέψεις δεν θέλω να είναι μέσα σε τόσο κόσμο ακόμα και με τους δικούς μου που θα έρθουν να με δουν κ απ ότι κατάλαβα θα έχω πολλές επισκέψεις 

πωπω του έχει στοιχίσει πραγματικά πολύ που λείπουν οι δικοί του!!!!! αλλά εφόσον ο γιατρός σου είπε να πας αύριο,δεν μπορείς να τον παρακουσεις... μα τι πειράζει αν δεν είναι εκεί την πρώτη μερα και έρθουν την δεύτερη η τρίτη;;; και οι γονείς του άντρα μου μένουν σε νησί οπότε δεν θα είναι εδώ όταν έρθει με το καλό η στιγμή..θα έρθουν με πλοίο την επόμενη.  ωστόσο, πρότεινα στον άντρα μου αν θέλει να πει στην θεία του ( αδερφή πεθεράς μου) να έρθει αυτή για να έχει έναν δικό του.  Γιατί δεν του λες κάτι τέτοιο κ εσυ; πχ αν έχει αδέρφια, η κάποιον θείο που αγαπάει πολύ για να του φύγει αυτό το θα είμαι εντελώς μόνος!! τι να πω! Κανόνισε εσύ να ανεβάσεις πίεση βραδιάτικα...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια στο νοσοκομείο που θα είμαι έχεις συνέχεια το μωρό δίπλα σου.. το έβλεπα γτ το δωμάτιο που είχα νοσηλευτεί ήταν απέναντι από τις λεχωνες... Τώρα για τις επισκέψεις δεν ξέρω  τι γίνεται... ελπίζω να τα παίρνουν τα μωράκια..γτ αν δεν έχει 2κλινο και με βάλουν σε 3κλινο θα φρικαρω αν γίνεται πανικος από κόσμο...

θα ζητήσεις από τις μαίες να το παίρνουν όταν μαζεύεται κόσμος. Εγώ έτσι θα κάνω.

κορίτσια εμφάνισε καμιά σας σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα τώρα στο τέλος της εγκυμοσύνης??εμένα παρουσιάστηκε τώρα τελευταία(δεν είχα νωρίτερα) κ δεν ξέρω πως θα ξημερωσω... χθες ήταν εφιαλτικό το βράδυ μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...