Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καταλαβαίνω πως νιώθεις, 

αλλά μη το σκεφτεσαι έτσι, μη γεμίζεις τύψεις επειδή δε πηγες για εξετάσεις νωρίτερα.

ΣημΑσία έχει ότι μπήκες στη διαδικασία να διορθώσεις ότι δε πάει καλά και όλα θα γίνουν!

Ρώτησε και τη γυναικολογο σου και κάνε κάποιες εξετασεις να νιώσεις και εσύ καλύτερα.

Να σε ρωτήσω το σπερμοδιαγραμμα το έκανε ο άντρας σου σε ουρολόγο;

η κάπου αλλου;

Το εγραψε ουρολογος και το καναμε σε ενα μικροβιολογικο της γειτονιας στο οποιο πηγαμε πρωτη φορα γιατι ηταν πολυ κοντα μας κ δεν ηθελα να χασουμε χρονο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Το εγραψε ουρολογος και το καναμε σε ενα μικροβιολογικο της γειτονιας στο οποιο πηγαμε πρωτη φορα γιατι ηταν πολυ κοντα μας κ δεν ηθελα να χασουμε χρονο..

καταλαβα!!

σε ευχαριστώ πολύ!

σου εύχομαι όλα να πάνε τελεια!

υπομονή!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

λοιπον θα σου πω την ιστορια μου με το χασιμοτο. εκανα εξετασεις εχω μονο αντισωματα κανω tsh κ βγαινει 2 μου λεει ο ενδοκρινολογος δεν χρειαζετε να παρεις χαπι μονο οταν εισαι εγκυος θα το κοιταξεις. συλληψη δεν υπηρχε μετα απο ενα 4μηνο επαναλαμβανω τις εξετασεις tsh κοντα στο 3 αλλαζω ενδοκρινολογο περνω χαπι για το θυροειδη κ σεληνιο κ βιταμινη d για να πεσουν τα αντισωματα. σε ενα δυο μηνες πεφτει η tsh στο 1.13  εμεινα εγκυος παλλινδρομησε κ τον επομηνο μηνα ξαναεμεινα στα καπακια εγκυος. τυχαιο???? οχι

λοιπον ξανακοιταξε τον θυροειδη να ειναι κατω απο 2 σιγουρα παρε σεληνιο κ βιταμινη d. γενικα το χασιμοτο ειναι υπουλο. 

Ωχ λες; θα παρω να κλεισω για εξετασεις ξανα αυριο! Δε το ηξερα αυτο και ειχα επαναπαυτει με το θεμα του θυροειδη μετα την απαντηση του γιατρου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ωχ λες; θα παρω να κλεισω για εξετασεις ξανα αυριο! Δε το ηξερα αυτο και ειχα επαναπαυτει με το θεμα του θυροειδη μετα την απαντηση του γιατρου

ποσο καιρο εχεις να κανεις tsh??? αλλαζουν ολα αυτα να πας σε εναν ενδοκρινολογο να σου γραψει ενα πληρες πακετο εξετασεων που θα εχει κ βιταμινες μεσα κ ορμονολογικες

αν θες σου γραφω τι ειχα κανει εγω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

ποσο καιρο εχεις να κανεις tsh??? αλλαζουν ολα αυτα να πας σε εναν ενδοκρινολογο να σου γραψει ενα πληρες πακετο εξετασεων που θα εχει κ βιταμινες μεσα κ ορμονολογικες

αν θες σου γραφω τι ειχα κανει εγω

Πριν απο 7 μηνες ειχα κανει, εψαξα τωρα και τις βρηκα tsh 2.66! Οχι καλα ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Jennak83 είπε:

Πριν απο 7 μηνες ειχα κανει, εψαξα τωρα και τις βρηκα tsh 2.66! Οχι καλα ε;

πρέπει να είναι κάτω από 2,5 η tsh...

μαλλον πρέπει να επαναλάβει τις εξετασεις και να συμβουλευτείς πάλι το γιατρό σου...

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Jennak83 είπε:

Πριν απο 7 μηνες ειχα κανει, εψαξα τωρα και τις βρηκα tsh 2.66! Οχι καλα ε;

Καλησπέρα κι από μένα συμφωνώ με τα κορίτσια για θυρεοειδή κι εγώ τον έριξα κάτω από 2 για να συλλάβω αν και περίμενε να δεις και με το σπερμα τι έγινε. Σου εύχομαι να τα καταφέρετε. Μην ανησυχείς πάντως, όλες εδώ μετά το πρώτο 6μηνο χπψαχτηκαμε, κάτι βρήκαμε και διορθώνουμε ακόμα! Δεν είσαι εξαίρεση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Jennak83 είπε:

Πριν απο 7 μηνες ειχα κανει, εψαξα τωρα και τις βρηκα tsh 2.66! Οχι καλα ε;

ναι επανελαβε τις εξετασεις σου. οπως σου ειπαν τα κοριτσια η tsh πρεπει να ειναι κατω απο 2 με χασιμοτο!! επισης κοιτα να σου δωσει ο ενδοκρινολογος κ βιταμινες κανουν πολυ καλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι επανελαβε τις εξετασεις σου. οπως σου ειπαν τα κοριτσια η tsh πρεπει να ειναι κατω απο 2 με χασιμοτο!! επισης κοιτα να σου δωσει ο ενδοκρινολογος κ βιταμινες κανουν πολυ καλο. 

Θα τις επαναλαβω αμεσα! Θα χρειαστει χαπακι επομενως αν δν ειναι κατω απο 2? τι βιταμινες επαιρνες εσυ d2? Ξερεις περιπου ποσο καιρο κανει για να ρυθμιστει η tsh?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jennak83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κ μεις προσπαθούμε πανω απο ενα χρονο για μωρακι μεχρι που αποφασισαμε να κανουμε εξετασεις, αρχικα σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια οπου βρεθηκε ουρεοπλασμα και κ χαμηλη κινητικοτητα γυρω στο 32% συνολικα που ισως οφειλοταν κ στο μικροβιο. Μετα απο θεραπεια 21 ημερων και οι 2, εκανε προχθες ο ανδρας μου ξανα καλλιεργεια για να δουμε αν θεραπευτηκε το μικροβιο, επισης ο ουρολογος του συνεστησε βιταμινες  profertil για 3 μηνες..Εγω περα απο τις βασικες εξετασεις παπ, υπερηχο δεν εχω κανει αλλες γιατι η γυναικολογος μου συνεστησε να ξεκινησουμε απο τον ανδρα μου...ειμαστε 34 κ οι 2 και εχω αρχισει να απογοητευομαι...

Γεια σου κοριτσάκι, λογικό που η γυναικολόγος σου σου είπε να ξεκινήσετε πρώτα από τον σύζυγο. Σε εμάς τις γυναίκες είναι ατέλειωτος ο κατάλογος των εξετάσεων. Όπως σου είπαν κ τα κορίτσια πρέπει να κάνεις έναν πλήρη ορμονολογικο έλεγχο κ οπωσδήποτε θυρεοειδη κάτω από 2. Μην νομίζεις κ εγώ πριν λίγους μήνες το έμαθα για τον θυρεοειδη παρόλο που προσπαθώ Χρόνια. Είναι που θα πέσεις κ τι θα σου πουν. Καλό θα ήταν αν έχει περάσει ο πρώτος χρόνος που προσπαθείτε να κάνεις κ μια σαλπιγγογραφια. Κ απο εκει κ έπειτα βλέπεις πως θα κινηθείς. Μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει, εντελώς φιλικά στο λέω. Φιλιά!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Θα τις επαναλαβω αμεσα! Θα χρειαστει χαπακι επομενως αν δν ειναι κατω απο 2? τι βιταμινες επαιρνες εσυ d2? Ξερεις περιπου ποσο καιρο κανει για να ρυθμιστει η tsh?

το πολυ σε ενα μηνα ρυθμιζετε. εγω επερνα σκεψου την πιο χαμηλη δοση που υπαρχει 0.25 κ σε δυο εβδομαδες επεσε απτο 3 στο 1.87 κ μετα στο 1.13.  

ναι πηρα βιταμηνες της lamberts σεληνιο κ βιταμινη d. βρες εναν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης θα σου γραψει ενα σωρο εξετασεις ν εισαι καλλημενη απο ολα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Jennak83 είπε:

Θα τις επαναλαβω αμεσα! Θα χρειαστει χαπακι επομενως αν δν ειναι κατω απο 2? τι βιταμινες επαιρνες εσυ d2? Ξερεις περιπου ποσο καιρο κανει για να ρυθμιστει η tsh?

Σε 2 μηνες έπεσε εμένα σχεδον 3 μονάδες με Τ4 των 75 mg. Βέβαια εσυ είσαι λίγο πάνω από το όριο άρα αμέσως θα πέσει με την ανάλογη δόση που θα σου πει ο γιατρός.  Βιταμίνες d 2.200iu της solgar πήρα εγώ, πολύ καλές είναι! 

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

το πολυ σε ενα μηνα ρυθμιζετε. εγω επερνα σκεψου την πιο χαμηλη δοση που υπαρχει 0.25 κ σε δυο εβδομαδες επεσε απτο 3 στο 1.87 κ μετα στο 1.13.  

ναι πηρα βιταμηνες της lamberts σεληνιο κ βιταμινη d. βρες εναν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης θα σου γραψει ενα σωρο εξετασεις ν εισαι καλλημενη απο ολα. 

Το σελήνιο δεν μου το είπε ο δικός μου. Αλλά δεν έχω Χασιμότο, ούτε οζους, μόνο υψηλή tsh είχα και πάλευα 6 μήνες χωρίς αποτέλεσμα. Τώρα που την έριξα άντεξα δούμε αν έφταιγε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Σε 2 μηνες έπεσε εμένα σχεδον 3 μονάδες με Τ4 των 75 mg. Βέβαια εσυ είσαι λίγο πάνω από το όριο άρα αμέσως θα πέσει με την ανάλογη δόση που θα σου πει ο γιατρός.  Βιταμίνες d 2.200iu της solgar πήρα εγώ, πολύ καλές είναι! 

Το σελήνιο δεν μου το είπε ο δικός μου. Αλλά δεν έχω Χασιμότο, ούτε οζους, μόνο υψηλή tsh είχα και πάλευα 6 μήνες χωρίς αποτέλεσμα. Τώρα που την έριξα άντεξα δούμε αν έφταιγε!!!

ναι λεει βοηθαει να πεφτουν τα αντισωματα αν εχεις ισως γιαυτο δεν στο εδωσε!!!! θα μεινεις ερχετε κ καλοκαιρακι κ θα χαλαρωσετε κ λιγο!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Γεια σου κοριτσάκι, λογικό που η γυναικολόγος σου σου είπε να ξεκινήσετε πρώτα από τον σύζυγο. Σε εμάς τις γυναίκες είναι ατέλειωτος ο κατάλογος των εξετάσεων. Όπως σου είπαν κ τα κορίτσια πρέπει να κάνεις έναν πλήρη ορμονολογικο έλεγχο κ οπωσδήποτε θυρεοειδη κάτω από 2. Μην νομίζεις κ εγώ πριν λίγους μήνες το έμαθα για τον θυρεοειδη παρόλο που προσπαθώ Χρόνια. Είναι που θα πέσεις κ τι θα σου πουν. Καλό θα ήταν αν έχει περάσει ο πρώτος χρόνος που προσπαθείτε να κάνεις κ μια σαλπιγγογραφια. Κ απο εκει κ έπειτα βλέπεις πως θα κινηθείς. Μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει, εντελώς φιλικά στο λέω. Φιλιά!!!!! 

Ναι ακριβως αυτο μου ειπε, οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε λαβιρυνθος! Αυτο θα κανω, ηδη εκλεισα ραντεβου την Τεταρτη σε ενδοκρινολογο να μου γραψει ξανα τις εξετασεις και μετα θα τις παω κ στη γυναικολογο μου. Και σκεψου τον ειχα ρωτησει αν επηρεαζει τη συλληψη και μογ ειχε πει οχι!!! Κ ειχα μεινει ησυχη!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση! Σου ευχομαι κ σενα γρηγορα ενα μωρακι

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

ναι λεει βοηθαει να πεφτουν τα αντισωματα αν εχεις ισως γιαυτο δεν στο εδωσε!!!! θα μεινεις ερχετε κ καλοκαιρακι κ θα χαλαρωσετε κ λιγο!!! 

Εγω και αντισωματα σχετικα υψηλα...για να δουμε τωρα που θα τις επαναλαβω! Σιγουρα θα χρειαστει να ριξω την tsh οπως λενε και τα κοριτσια..μα ειναι δυνατον να τον εχω ρωτησει και να μου εχει πει οτι δεν επηρεαζει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ναι ακριβως αυτο μου ειπε, οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε λαβιρυνθος! Αυτο θα κανω, ηδη εκλεισα ραντεβου την Τεταρτη σε ενδοκρινολογο να μου γραψει ξανα τις εξετασεις και μετα θα τις παω κ στη γυναικολογο μου. Και σκεψου τον ειχα ρωτησει αν επηρεαζει τη συλληψη και μογ ειχε πει οχι!!! Κ ειχα μεινει ησυχη!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση! Σου ευχομαι κ σενα γρηγορα ενα μωρακι

Εγω και αντισωματα σχετικα υψηλα...για να δουμε τωρα που θα τις επαναλαβω! Σιγουρα θα χρειαστει να ριξω την tsh οπως λενε και τα κοριτσια..μα ειναι δυνατον να τον εχω ρωτησει και να μου εχει πει οτι δεν επηρεαζει!

Δεν το αναγνωρίζουν όλοι οι γιατροί ότι επηρεάζει γι αυτό! Άσε που δεν την είχες και τόσο πάνω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...