Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

Just now, kido είπε:

Δεν ξέρω εμένα αυτό νομίζω ότι φταίει γιατί αλλιώς κάτι θα είχαν δείξει οι εξετάσεις. Και το άγχος επηρεάζει και τις ορμόνες μας. Επίσης είχα 4,7 την tsh όσο προσπαθούσαμε το πρώτο 6μηνο και δεν το ήξερα. Τώρα την έριξα στο 1,1...

ο θυροειδής γενικά παίζει ρόλο αν και έχω φίλη που έμεινε έγκυος με μεγάλη τιμή θυροειδή..

εγώ έχω 1,24.

πιστεύω πως και για μένα αυτό φταίει, το άγχος , υπήρχαν κάποιες φάσεις που το σκεφτόμουν 24 ώρες τη μέρα και φρίκαρα..τώρα εντάξει έχω χαλαρώσει λίγο.

Just now, kido είπε:

Έλα ντε πες, εσύ πες μας κανένα άλλο μυστικό!! Πέρα από το άγχος που στην περίπτωσή σου μάλλον δεν ισχύει! Τελικά τι περιμένεις; Θυμάμαι το είχες μάθει κοντά στην πρωτοχρονιά στο άλλο θέμα μας, ε; Με το καλό!

ωραία και εγώ που έχω φρικάρει αυτό το μήνα με τη δουλειά λέτε να το πιάσω;;; χαχαχα!

εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

ο θυροειδής γενικά παίζει ρόλο αν και έχω φίλη που έμεινε έγκυος με μεγάλη τιμή θυροειδή..

εγώ έχω 1,24.

πιστεύω πως και για μένα αυτό φταίει, το άγχος , υπήρχαν κάποιες φάσεις που το σκεφτόμουν 24 ώρες τη μέρα και φρίκαρα..τώρα εντάξει έχω χαλαρώσει λίγο.

Εσύ είσαι μια χαρά και οι τιμές σου τέλειες. Δεν προσπαθείτε και πολύ καιρό! Ας δει και ο αντρας σου όμως το σπέρμα του! Ε κι εμείς στο 6μηνο τα ψαξαμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Έλα ντε πες, εσύ πες μας κανένα άλλο μυστικό!! Πέρα από το άγχος που στην περίπτωσή σου μάλλον δεν ισχύει! Τελικά τι περιμένεις; Θυμάμαι το είχες μάθει κοντά στην πρωτοχρονιά στο άλλο θέμα μας, ε; Με το καλό!

ευχαριστω!!! αγορακι περιμενω. για εμενα το μυστικο ηταν πολλες επαφες στην αρχη του κυκλου δηλαδη μολις σταματαγε η περιοδος ξεκιναγα αμεσως το πηγαινα μερα παρα μερα μεχρι λιγο πριν την ωορηξια κ ελεγα πχ ωορηξια 13 μερα επαφες καθε μερα απο την 10 εως την 14. κ τις δυο φορες μου εκατσε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

ο θυροειδής γενικά παίζει ρόλο αν και έχω φίλη που έμεινε έγκυος με μεγάλη τιμή θυροειδή..

εγώ έχω 1,24.

πιστεύω πως και για μένα αυτό φταίει, το άγχος , υπήρχαν κάποιες φάσεις που το σκεφτόμουν 24 ώρες τη μέρα και φρίκαρα..τώρα εντάξει έχω χαλαρώσει λίγο.

ωραία και εγώ που έχω φρικάρει αυτό το μήνα με τη δουλειά λέτε να το πιάσω;;; χαχαχα!

εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα!

Σε ευχαριστώ! Κι εσενα το ίδιο σου εύχομαι! Μπορεί να φταίει κάτι πολύ απλό, όπως εμάς ίσως το μικρόβιο, μη βάζουμε με το νου μας το πιο σύνθετο σενάριο! Η μπορει απλά να μην μας έτυχε ακόμα.

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ευχαριστω!!! αγορακι περιμενω. για εμενα το μυστικο ηταν πολλες επαφες στην αρχη του κυκλου δηλαδη μολις σταματαγε η περιοδος ξεκιναγα αμεσως το πηγαινα μερα παρα μερα μεχρι λιγο πριν την ωορηξια κ ελεγα πχ ωορηξια 13 μερα επαφες καθε μερα απο την 10 εως την 14. κ τις δυο φορες μου εκατσε

Τέλεια συμβουλή! Αλλά ο αντρας μου αγχώνεται τόσο επιθετικά αν του το πάω! Εμείς έχουμε 11, 13, 15 σίγουρα. Μάλλον θέλει κι άλλες. Κάθε μέρα εγώ ευχαριστως, όμως εκείνος δουλεύει όλη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Σε ευχαριστώ! Κι εσενα το ίδιο σου εύχομαι! Μπορεί να φταίει κάτι πολύ απλό, όπως εμάς ίσως το μικρόβιο, μη βάζουμε με το νου μας το πιο σύνθετο σενάριο! Η μπορει απλά να μην μας έτυχε ακόμα.

Τέλεια συμβουλή! Αλλά ο αντρας μου αγχώνεται τόσο επιθετικά αν του το πάω! Εμείς έχουμε 11, 13, 15 σίγουρα. Μάλλον θέλει κι άλλες. Κάθε μέρα εγώ ευχαριστως, όμως εκείνος δουλεύει όλη μέρα!

θελει λιγο παραπανω ναι προσπαθησε βασικα να ξεκινας λιγο πιο νωρις χαλαρα μην τον ανχωνεις κ μετα δυο μερες συνεχομενες πανω στην ωορηξια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Σε ευχαριστώ! Κι εσενα το ίδιο σου εύχομαι! Μπορεί να φταίει κάτι πολύ απλό, όπως εμάς ίσως το μικρόβιο, μη βάζουμε με το νου μας το πιο σύνθετο σενάριο! Η μπορει απλά να μην μας έτυχε ακόμα.

Τέλεια συμβουλή! Αλλά ο αντρας μου αγχώνεται τόσο επιθετικά αν του το πάω! Εμείς έχουμε 11, 13, 15 σίγουρα. Μάλλον θέλει κι άλλες. Κάθε μέρα εγώ ευχαριστως, όμως εκείνος δουλεύει όλη μέρα!

και εμένα δουλεύει όλη μέρα ρε γμτ και δεν έχει πολλά κουράγια..το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι το μέρα παρά μέρα και αυτό όχι σε όλη τη διάρκεια του κύκλου προφανώς!!!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

θελει λιγο παραπανω ναι προσπαθησε βασικα να ξεκινας λιγο πιο νωρις χαλαρα μην τον ανχωνεις κ μετα δυο μερες συνεχομενες πανω στην ωορηξια. 

To ξέρω. Θα το προσπαθήσω γιατί και ο γυναικολογος μου το ίδιο μου είπε, απλά να αυξησουμε τις επαφές μας ως το Σεπτέμβρη και θα μείνω. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο το κάθε μέρα είναι εφικτό! Αγχώνεται μην δεν μπορέσει αν και το σπέρμα είναι σούπερ και από κινητικότητα και αριθμό. Άντε να δούμε! Τώρα έχω οωρρηξία λογικά την πρωτομαγιά, οπότε σκ και τρίτη που είναι αργία βολεύει πολύ και θα το εκμεταλλευτούμε!!! Κάνω και τεστάκια να βρω το θετικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

To ξέρω. Θα το προσπαθήσω γιατί και ο γυναικολογος μου το ίδιο μου είπε, απλά να αυξησουμε τις επαφές μας ως το Σεπτέμβρη και θα μείνω. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο το κάθε μέρα είναι εφικτό! Αγχώνεται μην δεν μπορέσει αν και το σπέρμα είναι σούπερ και από κινητικότητα και αριθμό. Άντε να δούμε! Τώρα έχω οωρρηξία λογικά την πρωτομαγιά, οπότε σκ και τρίτη που είναι αργία βολεύει πολύ και θα το εκμεταλλευτούμε!!! Κάνω και τεστάκια να βρω το θετικό!

ε ναι στην ουσια εσεις παιζετε λιγο λοττο με τοσες λιγες επαφες... ε για δυο μερες συνεχομενα οχι παραπανω αν ανχωνετε κ τις υπολοιπες χαλαρα!! διακοπες να πατε καπου χαλαρα να μην εχει κ πολλα να κανετε οποτε να αφοσιωθητε χε χε χε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kido είπε:

Καλημέρα. Εγώ έχω κάνει και τις βασικές ορμονολογικές αίματος. Ανάλογα και με την ηλικία σου, μπορείς να τις ζητήσεις κι αυτές αφού θα γράψει για τον άντρα σου, όπως σου είπε και η fairy mary. Είναι η LH, FSH, e2 και προλακτίνη που γίνονται όταν είσαι αδιάθετη (2-4η μέρα του κυκλου) και η προγεστερόνη που γίνεται μια βδομάδα πριν αδιαθετήσεις. Αυτές δείχνουν αν λειτουργούν καλά οι ωοθήκες νομίζω, οπότε θα δεις αν κάνεις καλή ωορρηξία και αν είναι καλό το ενδομήτριο στη δεύτερη φάση. Δεν είναι τίποτα, λίγο αίμα δίνεις, απλά θα πας 2 φορές μέσα σε ένα μήνα... Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ τεστ ωορρηξίας; Με 33-35άρη κύκλο θα κάνεις κάπου στην 20-23η μέρα; Να επιδιώκεις να προσπαθείτε εκεί τριγύρω μέρα παρά μέρα, γιατί τώρα που φτιάξατε το σπέρμα με το μικρόβιο εστίασε στις μέρες για να πετύχεις το πολυπόθητο timing! Καλή συνέχεια και θα τα λέμε! 

Γεια σου Kido μου, η αληθεια ειναι οτι μου εγραψε μονο τις βασικες του θυροειδη, d και B12..τις αλλες που μου εγραψες οχι και απορησα λιγο γιατι απο οτι διαβαζω ολες τις εχετε κανει! Αν και το σπερμα θελει τουλαχιστον 2 μηνες να ανανεωθει βουρ αυτο το μηνα παλι μερα παρα μερα κοντα κ μετα απο την ωορυξια κ με καλυτερη ψυχολογια ισως κατι γινει, τι να πω μακαρι! Θα ξαναπαω κ την Τεταρτη να δει τις εξετασεις που θα κανω αυριο.

Καλη μας επιτυχια λοιπον κ μακαρι να ακουσουμε ευχαριστα συντομα ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jennak83 είπε:

Γεια σου Kido μου, η αληθεια ειναι οτι μου εγραψε μονο τις βασικες του θυροειδη, d και B12..τις αλλες που μου εγραψες οχι και απορησα λιγο γιατι απο οτι διαβαζω ολες τις εχετε κανει! Αν και το σπερμα θελει τουλαχιστον 2 μηνες να ανανεωθει βουρ αυτο το μηνα παλι μερα παρα μερα κοντα κ μετα απο την ωορυξια κ με καλυτερη ψυχολογια ισως κατι γινει, τι να πω μακαρι! Θα ξαναπαω κ την Τεταρτη να δει τις εξετασεις που θα κανω αυριο.

Καλη μας επιτυχια λοιπον κ μακαρι να ακουσουμε ευχαριστα συντομα ολες μας!

Δεν πειράζει που τις έχουμε κάνει, ξεκινάς με αυτές και όταν του τις πας να τις δει του ζητάς αν θέλεις και τις υπόλοιπες. Το σπερμα φτιάχνει εύκολα μην ανησυχείς. Θα ανεβεί τώρα χωρίς το ουρεοπλασμα! Καλή επιτυχία βρε κορίτσι κι εμείς θελουμε να προσπαθήσουμε να ανεβασουμε ρυθμούς και να το πάμε 11-12-14-15 αυτό το μηνα! Περιμένω να δω και ποτέ θα βρω το θετικό για ωορρηξία! Μαλλον για το ΣΚ με βλέπω! Μακάρι να μας κατσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Δεν πειράζει που τις έχουμε κάνει, ξεκινάς με αυτές και όταν του τις πας να τις δει του ζητάς αν θέλεις και τις υπόλοιπες. Το σπερμα φτιάχνει εύκολα μην ανησυχείς. Θα ανεβεί τώρα χωρίς το ουρεοπλασμα! Καλή επιτυχία βρε κορίτσι κι εμείς θελουμε να προσπαθήσουμε να ανεβασουμε ρυθμούς και να το πάμε 11-12-14-15 αυτό το μηνα! Περιμένω να δω και ποτέ θα βρω το θετικό για ωορρηξία! Μαλλον για το ΣΚ με βλέπω! Μακάρι να μας κατσει!

Ναι οπωσδηποτε να ανεβασετε ρυθμους! Και σεις μικροβιο αν καταλαβα καλα; μερα παρα μερα αν μπορειτε! Τεστ ωορρηξιας ειχα κανει μια φορα αλλα ηταν τοτε που ανακαλυψαμε το μικροβιο δηλ τον προηγουμενο μηνα, ομως βοηθαει αν δε σε αγχωνει, 24 ωρες μετα το θετικο κανεις ωορρηξια. Εχω και γω καποια τεστακια ακομα, ισως τα χρησιμοποιησω αυτο τον μηνα, εχω μερες μπροστα μου ομως γιατι τωρα γυρω στις 5 περιμενω να αδιαθετησω.

Μια χαρα να σου κατσειτο ΣΚ, πιο ξεκουραστοι θα ειστε ξεκινα απο Πεμπτη και μετα Σαββατο και Κυριακη σιγουρα. Εμενα η γυναικολογος μου μπυ ειχε πει 3 μερες αποχη πριν τη μερα της ωορρηξιας, για να ειναι πιο δυνατο το σπερμα, αλλα αυτο προυποθετει θεωρω η να εχεις σταθεροτατο κυκλο η να παρακολουθεις ωορρηξια καθε μερα με τεστ η υπερυχο αλλιως πως να το ξερεις..μερα παρα μερα ειναι ιδανικα παντως, απλα δε θελει αγχος.

Καλη επιτυχια! Μακαρι να ειναι το τυχερο σας ΣΚ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kido μου τι κανεις; Εκμεταλλευτηκατε το ΣΚ; Εγω σημερα εκανα τις εξετασεις αιματος κ θα τις παω στο γιατρο την αλλη Τεταρτη γιατι μονο τοτε εχει απογευμα, αντε να δουμε κ τις βιταμινες μου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Jennak83 είπε:

Kido μου τι κανεις; Εκμεταλλευτηκατε το ΣΚ; Εγω σημερα εκανα τις εξετασεις αιματος κ θα τις παω στο γιατρο την αλλη Τεταρτη γιατι μονο τοτε εχει απογευμα, αντε να δουμε κ τις βιταμινες μου! 

Ναι Jennak83, είχαμε 11η, 12η και 14η μερα επαφή με θετικό τεστ χθες την 14η του κύκλου μου και ισως σήμερα (15η) ή αύριο άλλη μια φορά έτσι για να έχουμε επικεντρώσει όσο μπορούμε πάνω στο παράθυρο γονιμότητας. Πονάω όμως λίγο λόγω οκωρρηξιας σήμερα και δεν εχω διάθεση αλλά θα το δούμε.. 

Μπράβο που τις έκανες... σου εύχομαι να έχεις καλα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Ναι Jennak83, είχαμε 11η, 12η και 14η μερα επαφή με θετικό τεστ χθες την 14η του κύκλου μου και ισως σήμερα (15η) ή αύριο άλλη μια φορά έτσι για να έχουμε επικεντρώσει όσο μπορούμε πάνω στο παράθυρο γονιμότητας. Πονάω όμως λίγο λόγω οκωρρηξιας σήμερα και δεν εχω διάθεση αλλά θα το δούμε.. 

Μπράβο που τις έκανες... σου εύχομαι να έχεις καλα αποτελέσματα!

Σημερα οπωσδηποτε!!!! Χαχα, να μη σας ξεφυγει το αυγουλακι, αν ειχες χθες θετικο τεστ, σημερα ειναι η ωορρηξια!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σημερα οπωσδηποτε!!!! Χαχα, να μη σας ξεφυγει το αυγουλακι, αν ειχες χθες θετικο τεστ, σημερα ειναι η ωορρηξια!

 

Έγινε ήδη, έγινε! Πάμε καλά, αύριο ρεπό! Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...