Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ναι ακριβως αυτο μου ειπε, οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε λαβιρυνθος! Αυτο θα κανω, ηδη εκλεισα ραντεβου την Τεταρτη σε ενδοκρινολογο να μου γραψει ξανα τις εξετασεις και μετα θα τις παω κ στη γυναικολογο μου. Και σκεψου τον ειχα ρωτησει αν επηρεαζει τη συλληψη και μογ ειχε πει οχι!!! Κ ειχα μεινει ησυχη!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση! Σου ευχομαι κ σενα γρηγορα ενα μωρακι

Εγω και αντισωματα σχετικα υψηλα...για να δουμε τωρα που θα τις επαναλαβω! Σιγουρα θα χρειαστει να ριξω την tsh οπως λενε και τα κοριτσια..μα ειναι δυνατον να τον εχω ρωτησει και να μου εχει πει οτι δεν επηρεαζει!

κοιτα επειδη δεν εμποδιζει ολο τον κοσμο δεν σου το λενε απευθειας να ψαχτεις δεν ειναι κατι που λειτουργει σε ολους τους ανθρωπους το ιδιο γιαυτο αν δεν τονισεις εσυ προσπαθεις χωρις αποτελεσμα δεν σου το λενε να παρεις θεραπεια κ δεν σου λενε οτι εμποδιζει σε αρκετες περιπτωσεις για να μην ανχωθεις. οι γιατροι περιμενουν πρωτα να αποτυχεις στις προσπαθειες σου κ μετα να σου δωσουν αγωγη γιατι στην συλληψη ολα ειναι λιγο ρευστα κ δεν θελουν να ανχωνουν απο την αρχη τις κοπελες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα επειδη δεν εμποδιζει ολο τον κοσμο δεν σου το λενε απευθειας να ψαχτεις δεν ειναι κατι που λειτουργει σε ολους τους ανθρωπους το ιδιο γιαυτο αν δεν τονισεις εσυ προσπαθεις χωρις αποτελεσμα δεν σου το λενε να παρεις θεραπεια κ δεν σου λενε οτι εμποδιζει σε αρκετες περιπτωσεις για να μην ανχωθεις. οι γιατροι περιμενουν πρωτα να αποτυχεις στις προσπαθειες σου κ μετα να σου δωσουν αγωγη γιατι στην συλληψη ολα ειναι λιγο ρευστα κ δεν θελουν να ανχωνουν απο την αρχη τις κοπελες. 

Ισως ισχυει κ αυτο..θα παω παλι και θα σας πω κοριτσια μου, ισως θεωρησε οτι δεν ειναι κ τοοσο υψηλη, τι να πω..διαφερουν κ οι αποψεις το γιατρων μερικες φορες κ δε ξερεις τι να πιστεψεις..ισως χρειαστει να ζητησω κ μια δευτερη γνωμη.

πρίν από 55 λεπτά , kido είπε:

Δεν το αναγνωρίζουν όλοι οι γιατροί ότι επηρεάζει γι αυτό! Άσε που δεν την είχες και τόσο πάνω! 

Ναι ενδεχομενως να μην την θεωρησε και τοσο υψηλη..για να δουμε ποσο θα βγει τωρα η τιμη κ τι θα μου πει παντως για καλο και για κακο θα πρεπει να πεσει η τιμη, τουλαχιστον να αποκλειουμε ενα ενα τα αρνητικα. Αν κ παλι δε μου συστησει θεραπεια θα παω κ σε αλλο γιατρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ισως ισχυει κ αυτο..θα παω παλι και θα σας πω κοριτσια μου, ισως θεωρησε οτι δεν ειναι κ τοοσο υψηλη, τι να πω..διαφερουν κ οι αποψεις το γιατρων μερικες φορες κ δε ξερεις τι να πιστεψεις..ισως χρειαστει να ζητησω κ μια δευτερη γνωμη.

Ναι ενδεχομενως να μην την θεωρησε και τοσο υψηλη..για να δουμε ποσο θα βγει τωρα η τιμη κ τι θα μου πει παντως για καλο και για κακο θα πρεπει να πεσει η τιμη, τουλαχιστον να αποκλειουμε ενα ενα τα αρνητικα. Αν κ παλι δε μου συστησει θεραπεια θα παω κ σε αλλο γιατρο

Ναι κορίτσι μου κάνε να δεις ποσό είναι αρχικά και βλέπεις μετά τι θα σου πουν. Πες κι αυτό που σου είπε η Λιναα ότι επιδιώκεις εγκυμοσύνη πάνω από έτος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Ναι κορίτσι μου κάνε να δεις ποσό είναι αρχικά και βλέπεις μετά τι θα σου πουν. Πες κι αυτό που σου είπε η Λιναα ότι επιδιώκεις εγκυμοσύνη πάνω από έτος. 

Καλα αυτο σιγουρα θα το τονισω αυτη τη φορα, θα παρουμε κ τις βιταμινες που μας ειπε ο ουρολογος και βλεπουμε, αυριο θα παρουμε και τα αποτελεσματα της καλλιεργειας, ελπιζω να ειναι αρνητικο το ουρεοπλασμα αρκετο καιρο χασαμε με τη θεραπεια και να ηταν κ αυτος ενας λογος για τη χαμηλη κινητικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Jennak83 είπε:

Καλα αυτο σιγουρα θα το τονισω αυτη τη φορα, θα παρουμε κ τις βιταμινες που μας ειπε ο ουρολογος και βλεπουμε, αυριο θα παρουμε και τα αποτελεσματα της καλλιεργειας, ελπιζω να ειναι αρνητικο το ουρεοπλασμα αρκετο καιρο χασαμε με τη θεραπεια και να ηταν κ αυτος ενας λογος για τη χαμηλη κινητικοτητα...

Σίγουρα ήταν. Είναι βασικό μικρόβιο που επηρεάζει το σπερμα, θα δεις μόλις φυγει θα ανεβεί το σπερμοδιαγραμμα στις τιμές του! Άντε να δούμε! Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kido είπε:

Σίγουρα ήταν. Είναι βασικό μικρόβιο που επηρεάζει το σπερμα, θα δεις μόλις φυγει θα ανεβεί το σπερμοδιαγραμμα στις τιμές του! Άντε να δούμε! Καλά αποτελέσματα!

Μακαρι kido μου! Γιατι εχουμε αρχισει να απογοητευομαστε..ειναι φορες ππυ νομιζω οτι δε θα τα καταφερουμε και αλλες που ειμαι πιο αισιοδοξη!

Καλη επιτυχια σε ολες μας που προσπαθουμε! Δε πρεπει να το βαζουμε κατω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Θα τις επαναλαβω αμεσα! Θα χρειαστει χαπακι επομενως αν δν ειναι κατω απο 2? τι βιταμινες επαιρνες εσυ d2? Ξερεις περιπου ποσο καιρο κανει για να ρυθμιστει η tsh?

θέλει 1.5 μήνα αν παίρνεις χάπι του θυρεοειδούς..τώρα δεν ξέρω όμως αν παίζει ρόλο κ οι μάρκες,εμένα πχ τώρα που άλλαξα ενδοκρινολογο θα πάρω το χάπι το καινούργιο 1 μήνα κ μετά επανάληψη της tsh.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Μακαρι kido μου! Γιατι εχουμε αρχισει να απογοητευομαστε..ειναι φορες ππυ νομιζω οτι δε θα τα καταφερουμε και αλλες που ειμαι πιο αισιοδοξη!

Καλη επιτυχια σε ολες μας που προσπαθουμε! Δε πρεπει να το βαζουμε κατω

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Τζενάκι μη στεναχωριέσαι!!Να σου πω εγώ είχα tsh πριν μείνω έγκυος Ιανουάριο 2,9 και μετά Σεπτέμβρη χωρίς χάπι ήταν 1,5!!Καμιά φορά και απο το άγχος ανεβαίνει!!Σίγουρα να συμβουλευτείς γιατρό και μια μέτρηση ακόμα θα δείξει ξεκάθαρα!!Ολα καλά θα πάνε και σου εύχομαι σύντομα με σποράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marillia είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Τζενάκι μη στεναχωριέσαι!!Να σου πω εγώ είχα tsh πριν μείνω έγκυος Ιανουάριο 2,9 και μετά Σεπτέμβρη χωρίς χάπι ήταν 1,5!!Καμιά φορά και απο το άγχος ανεβαίνει!!Σίγουρα να συμβουλευτείς γιατρό και μια μέτρηση ακόμα θα δείξει ξεκάθαρα!!Ολα καλά θα πάνε και σου εύχομαι σύντομα με σποράκι!!!

Ευχαριστω πολυ! Αυριο θα παω κ στον ενδοκρινολογο να μου γραψει και τις εξετασεις να δουμε που βρισκομαστε..εσυ ειχες κανενα θεμα με θυροειδη; παντως τελος και το ουρεοπλασμα ευτυχως, σημερα πηρσμε τις απαντησεις..θα παρει κ τις βιταμινεε που το εδωσε ο ουρολογος και βλεπουμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ευχαριστω πολυ! Αυριο θα παω κ στον ενδοκρινολογο να μου γραψει και τις εξετασεις να δουμε που βρισκομαστε..εσυ ειχες κανενα θεμα με θυροειδη; παντως τελος και το ουρεοπλασμα ευτυχως, σημερα πηρσμε τις απαντησεις..θα παρει κ τις βιταμινεε που το εδωσε ο ουρολογος και βλεπουμε!

Λοιπον κοριτσια, πηγα στον ενδοκρινολογο σημερα..δε φανηκε να τον προβληματισε ιδιαιτερα η τιμη της tsh γιατι δεν ηταν τοσο υψηλη, μου εγραψε περα απο τις εξετασεις του θυροειδη κ για βιταμινες Β12, D και φεριτινη. Αλλες ορμονολογικες δε μου εγραψε γιατι αυτες μου ειπε σχετιζονται πιο πολυ για συλληψη..δε ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Λοιπον κοριτσια, πηγα στον ενδοκρινολογο σημερα..δε φανηκε να τον προβληματισε ιδιαιτερα η τιμη της tsh γιατι δεν ηταν τοσο υψηλη, μου εγραψε περα απο τις εξετασεις του θυροειδη κ για βιταμινες Β12, D και φεριτινη. Αλλες ορμονολογικες δε μου εγραψε γιατι αυτες μου ειπε σχετιζονται πιο πολυ για συλληψη..δε ξερω..

B12 και D έχω κάνει κι εγώ αυτές είναι οι βασικές βιταμίνες όποτε μια χαρά. Αν βρεις κοντά στο 2 την Tsh δεν θα πάρεις κάτι λογικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kido είπε:

B12 και D έχω κάνει κι εγώ αυτές είναι οι βασικές βιταμίνες όποτε μια χαρά. Αν βρεις κοντά στο 2 την Tsh δεν θα πάρεις κάτι λογικά 

Ευχαριστω kido μου, επισης θα μου γραψει ορμονικες και για τον αντρα μου μου ειπε την αλλγ βδομαδα που θα παω να δειξω τις δικες μου..αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Ευχαριστω kido μου, επισης θα μου γραψει ορμονικες και για τον αντρα μου μου ειπε την αλλγ βδομαδα που θα παω να δειξω τις δικες μου..αντε να δουμε!

Ωραία τα βάζετε σε σειρά, θα χαλάρωσετε με τα αποτελέσματα. Μακάρι να έχετε καλα νέα! Αν θες στείλε μας!

Link to comment
Share on other sites

Τζενακι έχεις σταθερό κύκλο;

Γενικά οι ενδοκρινολογοι δεν γράφουν ορμονολογικες αν έχεις σταθερό κύκλο γιατί θεωρουν πως δεν υπάρχει θέμα.

Ούτε εμένα μου τις έγραφε και πήγα και τις έκανα μόνη μου.

Αν θες πάρε και μια δεύτερη γνώμη από κάποιο άλλο γιατρο.

Περισσότερο για να σου φύγει το άγχος όχι τίποτα άλλο.

Οι βασικές ορμονες αναπαραγωγής είναι η fsh και η lh.

φυσικά σχετίζονται και οι βιταμίνες που σου έγραψε.

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω 33-35 μερες, μου το ειπε αλλωστε και αυτος για τον κυκλο..οτι αν ειναι σταθερος, αν το ωαριο ειναι καλο κ αν φυσικα οι σαλπιγγες ειναι διαβατες δεν εχει θεμα γενικα μια γυναικα, περα απο τον θυροειδη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...