Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες θηλάζετε έχετε δει καθόλου ροζ υγρά; Δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος. Είχα τις τελευταίες 2 με 3 μέρες αυτά τα υγρά μόνο. Λέτε να είναι ωορηξια; 

Τι να σ πω.. Δεν γνωρίζω.. Εμένα μου έχει έρθει 2 φορές κανονικά η περίοδος.. 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Εγω τιποτα ακομα!!! Λες να πετυχες την πρωτη σου ωορρηξια?? Πολυ πιθανο, αλλα δεν μου χει τυχει ακομα. Ουτε περιοδος μου χει ερθει.

Να ξέρω να μην κάνω σεξ χαχαχαχαχα α! 

Δε θέλω να μου έρθει μια χαρά είμαστε χωρίς αυτήν άπαπα. 

  • Χαχα 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Τι κανετε??? 

Ρε κοριτσια εχω θεμα. Ενω του ειχα μαθει το μπιμπερο του μπεμπη απο μικρο κ μαλιστα πολλες φορες ειχε πιει δικο μου απο μπιμπερο, ξαφνικα δεν το θελει!! Κ το απογευμα θα πρεπει να λειψω για κανα 2ωρο πανω στο οποιο τρωει και ειναι κ ωρα τετοια που εχει γκρινιτσα. Μολις αποψυξα γαλα δικο μου και του το δωσα με μπιμπερο και ουτε να το φτυσει!! Μολις τον εβαλα στηθος επιασε και επινε. Τον ξαναεβγαλα απο το στηθος κ του εδωσα παλι μπιμπερο αλλα εκλαιγε. Τελικα τον εβαλα στηθος και αποκοιμηθηκε. Την εβαψα !! Μα στα καλα καθουμενα? Βεβαια ειχε καιρο να πιει απο μπιμπερο γιατι δεν τον εχω αφησει τελευταια πουθενα, λετε να εφταιγε αυτο?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Τι κανετε??? 

Ρε κοριτσια εχω θεμα. Ενω του ειχα μαθει το μπιμπερο του μπεμπη απο μικρο κ μαλιστα πολλες φορες ειχε πιει δικο μου απο μπιμπερο, ξαφνικα δεν το θελει!! Κ το απογευμα θα πρεπει να λειψω για κανα 2ωρο πανω στο οποιο τρωει και ειναι κ ωρα τετοια που εχει γκρινιτσα. Μολις αποψυξα γαλα δικο μου και του το δωσα με μπιμπερο και ουτε να το φτυσει!! Μολις τον εβαλα στηθος επιασε και επινε. Τον ξαναεβγαλα απο το στηθος κ του εδωσα παλι μπιμπερο αλλα εκλαιγε. Τελικα τον εβαλα στηθος και αποκοιμηθηκε. Την εβαψα !! Μα στα καλα καθουμενα? Βεβαια ειχε καιρο να πιει απο μπιμπερο γιατι δεν τον εχω αφησει τελευταια πουθενα, λετε να εφταιγε αυτο?? 

αυτο.φταιει δεν επρεπε να τον αφησεις ξεχνανε τα μωρακια. κ οσο μεγαλωνουν ολο κ πιο δυσκολα ξεναπιανουν μπιμπερο γιατι τωρα καταλαβαινουν κ οτι εχουν βολευτει κ εχουν αποψη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Τι κανετε??? 

Ρε κοριτσια εχω θεμα. Ενω του ειχα μαθει το μπιμπερο του μπεμπη απο μικρο κ μαλιστα πολλες φορες ειχε πιει δικο μου απο μπιμπερο, ξαφνικα δεν το θελει!! Κ το απογευμα θα πρεπει να λειψω για κανα 2ωρο πανω στο οποιο τρωει και ειναι κ ωρα τετοια που εχει γκρινιτσα. Μολις αποψυξα γαλα δικο μου και του το δωσα με μπιμπερο και ουτε να το φτυσει!! Μολις τον εβαλα στηθος επιασε και επινε. Τον ξαναεβγαλα απο το στηθος κ του εδωσα παλι μπιμπερο αλλα εκλαιγε. Τελικα τον εβαλα στηθος και αποκοιμηθηκε. Την εβαψα !! Μα στα καλα καθουμενα? Βεβαια ειχε καιρο να πιει απο μπιμπερο γιατι δεν τον εχω αφησει τελευταια πουθενα, λετε να εφταιγε αυτο?? 

Αγαπη ναι αυτο εινσι αλλα μη πανικοβαλεσαι ξερεις ειμαι στην ιδια φαση κ τωρα το πασχα αφεθηκα κ γω ειχα 5 μερες να της δωσω μπιμπερο κ δε το θελε με τιποτα! Προσπαθησα την ιδια μερα 3 φορες κ τη τριτη το πηρε κ το καταβροχθησε.μη φοβασαι προσπαθησε αλλη μια πριν φυγεις αν προλαβαινεις


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

Αγαπη ναι αυτο εινσι αλλα μη πανικοβαλεσαι ξερεις ειμαι στην ιδια φαση κ τωρα το πασχα αφεθηκα κ γω ειχα 5 μερες να της δωσω μπιμπερο κ δε το θελε με τιποτα! Προσπαθησα την ιδια μερα 3 φορες κ τη τριτη το πηρε κ το καταβροχθησε.μη φοβασαι προσπαθησε αλλη μια πριν φυγεις αν προλαβαινεις

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω γαλα αλλο για τωρα. Κ τωρα αυτο που δεν το πηρε το πεταξα. Εβγαλα μονο το πρωι για να εχω για το απογευμα. Θα προσπαθησω να βγαλω παλι λιγο ισα ισα μπας κ τα καταφερω. Βρε τα σκατοπαιδα, εχουν κ αποψη απο τωρα

 

Just now, linaa είπε:

αυτο.φταιει δεν επρεπε να τον αφησεις ξεχνανε τα μωρακια. κ οσο μεγαλωνουν ολο κ πιο δυσκολα ξεναπιανουν μπιμπερο γιατι τωρα καταλαβαινουν κ οτι εχουν βολευτει κ εχουν αποψη. 

Σε ευχαριστω κοριτσι. Καταλαβα. Οποτε θα πρεπει να του δινω που κ που με το μπιμπερο για να μην το ξεχναει


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω γαλα αλλο για τωρα. Κ τωρα αυτο που δεν το πηρε το πεταξα. Εβγαλα μονο το πρωι για να εχω για το απογευμα. Θα προσπαθησω να βγαλω παλι λιγο ισα ισα μπας κ τα καταφερω. Βρε τα σκατοπαιδα, εχουν κ αποψη απο τωρα

 

Σε ευχαριστω κοριτσι. Καταλαβα. Οποτε θα πρεπει να του δινω που κ που με το μπιμπερο για να μην το ξεχναει

@nanoula90μου την πατήσαμε και μένα τα ίδια κάνει. Εγώ δεν έχω ξαναδοκιμασει. Την άλλη εβδομάδα θέλω να πάω κομμωτήριο. Για να δούμε τι θα κάνει ο βυζακιας μου. Χαχαχαχαχα


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δεν ήθελε μπιμπερό ιδιαίτερα τον ξεκίνησα εκπαιδευτικό ποτηράκι με καλαμάκι κ πίνει πολύ καλά... προσοχή μόνο να είναι στραβό το καλαμάκι το ίσιο είναι πιο δύσκολο.. αποφεύγεις κ τη σύγχυση θηλων έτσι! Μια ιδέα λέω μήπως το δοκιμαζατε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Εμένα που δεν ήθελε μπιμπερό ιδιαίτερα τον ξεκίνησα εκπαιδευτικό ποτηράκι με καλαμάκι κ πίνει πολύ καλά... προσοχή μόνο να είναι στραβό το καλαμάκι το ίσιο είναι πιο δύσκολο.. αποφεύγεις κ τη σύγχυση θηλων έτσι! Μια ιδέα λέω μήπως το δοκιμαζατε!

Ναι ε; Για πες ποιο έχεις να το δοκιμάσω, αύριο θα πάω για ψώνια ευκαιρία είναι! Δεν πνίγεται όμως αυτό αναρωτιέμαι γιατί είναι μικρούλια ακόμα τα μωράκια μας. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Εμένα που δεν ήθελε μπιμπερό ιδιαίτερα τον ξεκίνησα εκπαιδευτικό ποτηράκι με καλαμάκι κ πίνει πολύ καλά... προσοχή μόνο να είναι στραβό το καλαμάκι το ίσιο είναι πιο δύσκολο.. αποφεύγεις κ τη σύγχυση θηλων έτσι! Μια ιδέα λέω μήπως το δοκιμαζατε!

Ναι μας ειπε ο γιατρος να ξεκινησουμε εκπαιδευτικο ποτηρακι για οταν πινει νερο. Ποιο εχεις κοριτσι μου?? Θα με βοηθουσες!!

Just now, kathyv25 είπε:

@nanoula90μου την πατήσαμε και μένα τα ίδια κάνει. Εγώ δεν έχω ξαναδοκιμασει. Την άλλη εβδομάδα θέλω να πάω κομμωτήριο. Για να δούμε τι θα κάνει ο βυζακιας μου. Χαχαχαχαχα

Αχ κοριτσια καταστροφηηηη!!! 

Εκλαιγε απαρηγορητος !!! Εννοειται πως το μπιμπερο ουτε που το αγγιξε! Ενω σπιτι ειχα βγαλει 50ml ισα ισα για να ξαναθυμηθει το μπιμπερο και αν κ το αρνιοταν, σε καποια φαση το πηρε με τα χερια του και οπως μασουλαγε τη θηλη του, καταφερε κ το ηπιε. Αλλα στην πεθερα ουτε που το αγγιξε. Εκλαιγε γοερα και τις 2 ωρες χωρις σταματημο. Μολις πηγα και τον πηρα αγκαλια, ηρεμησε !!

Αχ κοριτσια, λετε να μην μπορω να κουνησω ρουπι απο δω κ περα?? Θα πηδηχτω απ το παραθυρο!

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια το έχω παραγγείλει από AliExpress.... Έκανε 1 μήνα να έρθει, μου είχε αρέσει κ δοκίμασα πειραματικά κ πέτυχε γιατί με το Μπίμπερο βασανίζεται. Τώρα το κρατάει κ μόνος του κ τον βοηθάω σιγά σιγά κ εγώ γιατί είναι μικρούλης. Δεν πνίγεται ιδιαίτερα ο δικός μου πνιγόταν πιο πολύ με το Μπίμπερο. Του πέφτει λίγο γάλα έξω αλλα δε πειράζει θα μάθει . Σημασία έχει ότι χαίρεται κ προσπαθεί ενώ στο Μπίμπερο έκλαιγε δίχως αύριο. Αυτό που πήρα έχει κ βαρίδι από κάτω το καλαμάκι κ έτσι όπως κ να το γυρίσει πίνει... Δε ξέρω να βάζω κ φωτογραφίες να σας το δείξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Κορίτσια το έχω παραγγείλει από AliExpress.... Έκανε 1 μήνα να έρθει, μου είχε αρέσει κ δοκίμασα πειραματικά κ πέτυχε γιατί με το Μπίμπερο βασανίζεται. Τώρα το κρατάει κ μόνος του κ τον βοηθάω σιγά σιγά κ εγώ γιατί είναι μικρούλης. Δεν πνίγεται ιδιαίτερα ο δικός μου πνιγόταν πιο πολύ με το Μπίμπερο. Του πέφτει λίγο γάλα έξω αλλα δε πειράζει θα μάθει . Σημασία έχει ότι χαίρεται κ προσπαθεί ενώ στο Μπίμπερο έκλαιγε δίχως αύριο. Αυτό που πήρα έχει κ βαρίδι από κάτω το καλαμάκι κ έτσι όπως κ να το γυρίσει πίνει... Δε ξέρω να βάζω κ φωτογραφίες να σας το δείξω!!!

Αχ θα το ψαξω γιατι ψωνιζω συχνα απο aliexpress. Να σαι καλα κοριτσακι μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια δηλαδή πότε σας είπαν να ξεκινήσετε στερεές και με τι; Εμένα δε μου έχουν πει τίποτα ακόμα κ ο καημενουλης κοιτάει το φαγητό κ γλυφεται.... 

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ θα το ψαξω γιατι ψωνιζω συχνα απο aliexpress. Να σαι καλα κοριτσακι μου!

Κ εγώ το ίδιο!! Θέλεις να σου στείλω λινκ σε πμ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Ρε κορίτσια δηλαδή πότε σας είπαν να ξεκινήσετε στερεές και με τι; Εμένα δε μου έχουν πει τίποτα ακόμα κ ο καημενουλης κοιτάει το φαγητό κ γλυφεται.... 

Κ εγώ το ίδιο!! Θέλεις να σου στείλω λινκ σε πμ;

Εμενα μου ειπε να ξεκινησω μετα τους 5 μηνες δοκιμαστικά. Με φρουτα αρχικα. Ξερω οτι κανονικα ξεκινας απο τον 6ο μηνα, αλλα δεν θα το πιεσω το παιδι. Θα ξεκινησουμε αρχικα για να ανακαλυψει τις νεες γευσεις χωρις να το πιεζω να τρωει ποσοτητα. 

Αχ ναι κοριτσι μου αν μπορεις στειλε μου! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εμενα μου ειπε να ξεκινησω μετα τους 5 μηνες δοκιμαστικά. Με φρουτα αρχικα. Ξερω οτι κανονικα ξεκινας απο τον 6ο μηνα, αλλα δεν θα το πιεσω το παιδι. Θα ξεκινησουμε αρχικα για να ανακαλυψει τις νεες γευσεις χωρις να το πιεζω να τρωει ποσοτητα. 

Αχ ναι κοριτσι μου αν μπορεις στειλε μου! 

Εμένα τίποτα δε μου είπε.... κ θέλω να τον ξεκινήσω... έχουμε ξανά ραντεβού στις 20, θα είναι 5 μηνών κ μιας βδομάδας.... έχω κ θέμα γενικά με τις αντλήσεις στη δουλειά κ ζορίζομαι αρκετά....θα βοηθούσε να τρώει έστω ένα γεύμα απ τα δυο στέρεες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...