Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Θα πάω αύριο να κάνω χοριακη και ανάλογα την τιμή θα κλείσω και ραντεβού! Αφού δουλεύω ήδη σε εταιρία απλά δεν έχω καθόλου καλές σχέσεις ώστε να τους ζητήσω έστω να μου κολλάνε τα ένσημα χωρίς να πληρώνομαι... Για να κολλήσω στο κυλικείο πρέπει να παραιτηθώ από εκεί που είμαι τώρα. 

Στο εύχομαι κορίτσι μου με όλη μου την καρδιά! 

Σοκ ναι αλλά ευχάριστο σοκ! Αν δεν είχα το θέμα της δουλειάς δεν θα με αγχωνε τίποτα! 

Μωρέ ναι, δεν το συζητω! Έτσι στο χαβαλέ τα λέμε αυτά για το φύλλο! Γερά παιδάκια να είναι! 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι. Ενταξει σιγουρα θα σε νοιαζει κ το θεμα της δουλειας, αλλα προτεραιοτητα εχεις εσυ κ η οικογενεια σου. Κ το νεο μελος!!! Θα βρεις μια λυση για το τι θα κανεις. Ισως αν κανεις μια ανοιχτη κουβεντα με τα αφεντικα σου κ να βρειτε μια μεση λυση?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Μην αγχωνεσαι κοριτσι. Ενταξει σιγουρα θα σε νοιαζει κ το θεμα της δουλειας, αλλα προτεραιοτητα εχεις εσυ κ η οικογενεια σου. Κ το νεο μελος!!! Θα βρεις μια λυση για το τι θα κανεις. Ισως αν κανεις μια ανοιχτη κουβεντα με τα αφεντικα σου κ να βρειτε μια μεση λυση?? 

Μπααααα είναι πολύ μεγάλος καραγκιόζης! Κάτι θα σκεφτω μωρέ, θα δω τι θα κάνω! Ας πάει καλά η εγκυμοσύνη μου και να είναι γερό το μωράκι μου και εγω γιατί έχω θέμα στις εγκυμοσύνες μου με υπέρταση... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Μπααααα είναι πολύ μεγάλος καραγκιόζης! Κάτι θα σκεφτω μωρέ, θα δω τι θα κάνω! Ας πάει καλά η εγκυμοσύνη μου και να είναι γερό το μωράκι μου και εγω γιατί έχω θέμα στις εγκυμοσύνες μου με υπέρταση... 

Εννοειται. Εσυ κ το μωρο να ειστε καλα, να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη κοριτσι μου και ολα τα αλλα γινονται!! Μη σκας. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Γτ τι θα παθει ο πεθερος σου αν βγαλει τα παπουτσια του? Δλδ οταν μποθσουλαει το παιδι αυτος θα παταει κανονικα και μετα το παιδι θα βαζεο εκει τα χερια του και μετα στο στομα.οποιος δν θελει να μην ερχεται.απλα τα πραγματα.εγω θα βαλω ενα επιπλακο εξω απο τη πορτα να βαζουμε τα παπουτσια μας και θα αγορασψ και παντοφλες για το αν ερχεταο καποιος σπιτι καο θα τις εχω στο επιπλακι εξω.

Ναι καλά λες, καλή ιδέα! Βρε κορίτσια εγώ όταν το είχα πει στον άντρα μου εννοείται συμφωνούσε, το ίδιο κ η πεθερά μ.. Όταν όμως το άκουσε ο πεθερός μ είπε ακριβώς αυτό το πράγμα "δηλαδή στο σπίτι του παιδιού μας θα βγάζουμε τα παπούτσια"? Προφανώς θεώρησε ότι εγώ είμαι η υπερβολική όπως πάντα.. Δηλαδή πάλι καλά που υπάρχετε κι εσείς να μην νομίζω ότι είμαι τρελή.. Όπως κ να έχει άμα θέλουμε εμείς να τα βγάλει για το καλό του παιδιου μας, ναι θα τα βγάλει..

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Ναι καλά λες, καλή ιδέα! Βρε κορίτσια εγώ όταν το είχα πει στον άντρα μου εννοείται συμφωνούσε, το ίδιο κ η πεθερά μ.. Όταν όμως το άκουσε ο πεθερός μ είπε ακριβώς αυτό το πράγμα "δηλαδή στο σπίτι του παιδιού μας θα βγάζουμε τα παπούτσια"? Προφανώς θεώρησε ότι εγώ είμαι η υπερβολική όπως πάντα.. Δηλαδή πάλι καλά που υπάρχετε κι εσείς να μην νομίζω ότι είμαι τρελή.. Όπως κ να έχει άμα θέλουμε εμείς να τα βγάλει για το καλό του παιδιου μας, ναι θα τα βγάλει..

Κοριτσι μου εξηγηστε του οτι δεν ειναι θεμα συγγενειας. Ολοι πρεπει να τα βγαζουν οπως και εσεις οι ιδιοι!! Και χωρις μωρο δηλαδη πρεπει να βγαινουν τα παπουτσια. Τοσα μικροβια παθογονα φερνουμε με τα παπουτσια. Δεν ειναι καθολου υπερβολη αυτο. Δεν το κανουμε απο περιεργεια. Ειναι καθαρα θεμα υγιεινης. Μαλιστα πειτε του το με παραδειγμα. Θα εδινε ποτε στο μωρο να φαει χωμα, περιττωματα ζωων, λασπη και τριχες??? Εεε.. με τα παπουτσια στο σπιτι και το μωρο να γλειφει τα παντα ειναι σαν να του δινει ολα αυτα!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Συγνωμη που παρεμβαινω και εγω Anneliz μου,απλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση αυτο που ειπε ο πεθερος σου..Πως γινεται μερικοι ανθρωποι να θελουν αν επιβαλλουν δικους τους κανονες σε αλλα σπιτια?Και μαλιστα οταν υπαρχει ενα μωρο? Θεωρω οτι πρεπει να καταλαβει πως πανω απο την ευκολια και την ανεση του ειναι η υγεια του μωρου.Οταν περπαταμε εξω παταμε τα παντα!Μεχρι ακαθαρσιες ζωου. Μπαινουμε σε μια τουαλετα καφετεριας και κατω εχει απιστευτη βρωμια..ολα αυτα θα τα μεταφερουμε στο σαλονι μας?Εγω ποτε δεν αφηνα παπουτσια στο σπιτι,οχι μονο τωρα που ηρθε το παιδι.Δινω παντοφλες και ολοι το σεβονται. Ας του εξηγησει ο αντρας σου αν δεν θες εσυ να παραξηγηθεις. 

Με το καλο το μωρακι σου Φαιη!!!

Αχχ άσε εγώ μεγάλο θέμα με τα πεθερικά μου. Και το θέμα είναι ότι δεν έχω μόνο παράξενη πεθερά αλλά και πεθερό. Είναι να μην σου τύχει. Φαντάσου όταν ήταν το μωρό περίπου στην ηλικία του μωρού σου, κ το είχα πάρει σπίτι τους για να το δουν κ να κάνουμε κι εμείς μια βόλτα ξεκίνησε να κλαίει πάρα πολύυυ. Αυτός το άκουσε κ τρομαξε. Πήγε πάνω από το καρότσι κ δεν έφευγε να πάω εγώ να το πιάσω. Του λέω πάτε λίγο πιο πέρα;; το πιάνω κ μέχρι να γίνει καλά το κουνούσα στην αγκαλιά μου, κ τι μου λέει;;;;; πρόσεχε να μη σου πέσει. :shock: εκεί τρελαθηκαα :angry: λέω τι μου λέει;;; κ πάλι καλα του απάντησε ο άντρας μ. Επίσης έχει πάνταααα άποψη για οολα. Όλα τα ξέρει.. Και φυσικά όταν του λέω εγώ πως το μωρό πχ νυσταζει κ γιαυτό κλαίει αυτός θα πει οοοχι το μωρό κάτι πονάει.. Γενικότερα θέλει να κάνουμε ότι λέει αυτός κ ειναι πολύ σπαστικό αυτό για μια γυναίκα που γέννησε πρόσφατα κ εκνευρίζεται με τα πάντα.. 

πρίν από 47 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι αγαπη. Γυμναστηριο και τα διαφορα παιχνιδακια του. Κουδουνιστρες, αρκουδακια και οποιο θελει κανει να το πιασει, σερνεται σαν σαυρακι χαχα. 

!!!!!! Ελααα ρεεεεε... Πλακα κανεις???!!!! Με το καλο κοριτσι!! Πρεπει να χεις παθει σοκ ε?? Χαχα. Με το καλο κοριτσι μου!!!! 

Αγαπη εννοειται βγαζουμε παπουτσια. Στην αρχη ειχα διαφορες αντιρρησεις, αλλα τελικα οσοι ερχονται τα βγαζουν. Ειναι θεμα υγιεινης. Οπως λενε κ τα κοριτσια τα παπουτσια φερνουν απιστευτη βρωμια. Δηλαδη ουτε εγω θα καθομουν καπου που ξερω ποσο βρωμικα ειναι. Ποσο μαλλον το μωρο. Νομιζω ο αντρας σου πρεπει να το εξηγησει. 

Εμεις σκεφτόμασταν από την αρχή που φτιάξαμε το δωμάτιο του μωρού να μην πατάμε έστω στο δωμάτιο του, κ να κάναμε μια δοκιμή να δούμε πως θα πάει. Έκατσα λοιπόν σκούπισα κ το σφουγγάρισα όταν ήμουν έγκυος, του βάλαμε κ το καινούριο χαλάκι που του είχαμε πάρει και ήταν ολα τέλεια. Έρχεται την ίδια ημέρα ο πεθερός μου να δει το δωμάτιο και μπαίνει μέσα μόνος του, κ από πίσω ο άντρας μ να του πει πως το καθαρίσαμε να μην πατήσει. Ε δεν τον πρόλαβε. Είχε πατήσει ακομα κ στο χαλιιι με τα παπούτσια. Είχα απίστευτα νεύρα αλλά έκανα πως δεν το είδα κ έφυγα από το δωμάτιο γιατί δεν ήθελα να τσακωθούμε. Έπειτα από αυτό το περιστατικό σιχάθηκα το χάλι κ είπα στον άντρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να το ξανά καθαρίσω με την κοιλιά που είχα τότε. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Αχχ άσε εγώ μεγάλο θέμα με τα πεθερικά μου. Και το θέμα είναι ότι δεν έχω μόνο παράξενη πεθερά αλλά και πεθερό. Είναι να μην σου τύχει. Φαντάσου όταν ήταν το μωρό περίπου στην ηλικία του μωρού σου, κ το είχα πάρει σπίτι τους για να το δουν κ να κάνουμε κι εμείς μια βόλτα ξεκίνησε να κλαίει πάρα πολύυυ. Αυτός το άκουσε κ τρομαξε. Πήγε πάνω από το καρότσι κ δεν έφευγε να πάω εγώ να το πιάσω. Του λέω πάτε λίγο πιο πέρα;; το πιάνω κ μέχρι να γίνει καλά το κουνούσα στην αγκαλιά μου, κ τι μου λέει;;;;; πρόσεχε να μη σου πέσει. :shock: εκεί τρελαθηκαα :angry: λέω τι μου λέει;;; κ πάλι καλα του απάντησε ο άντρας μ. Επίσης έχει πάνταααα άποψη για οολα. Όλα τα ξέρει.. Και φυσικά όταν του λέω εγώ πως το μωρό πχ νυσταζει κ γιαυτό κλαίει αυτός θα πει οοοχι το μωρό κάτι πονάει.. Γενικότερα θέλει να κάνουμε ότι λέει αυτός κ ειναι πολύ σπαστικό αυτό για μια γυναίκα που γέννησε πρόσφατα κ εκνευρίζεται με τα πάντα.. 

Εμεις σκεφτόμασταν από την αρχή που φτιάξαμε το δωμάτιο του μωρού να μην πατάμε έστω στο δωμάτιο του, κ να κάναμε μια δοκιμή να δούμε πως θα πάει. Έκατσα λοιπόν σκούπισα κ το σφουγγάρισα όταν ήμουν έγκυος, του βάλαμε κ το καινούριο χαλάκι που του είχαμε πάρει και ήταν ολα τέλεια. Έρχεται την ίδια ημέρα ο πεθερός μου να δει το δωμάτιο και μπαίνει μέσα μόνος του, κ από πίσω ο άντρας μ να του πει πως το καθαρίσαμε να μην πατήσει. Ε δεν τον πρόλαβε. Είχε πατήσει ακομα κ στο χαλιιι με τα παπούτσια. Είχα απίστευτα νεύρα αλλά έκανα πως δεν το είδα κ έφυγα από το δωμάτιο γιατί δεν ήθελα να τσακωθούμε. Έπειτα από αυτό το περιστατικό σιχάθηκα το χάλι κ είπα στον άντρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να το ξανά καθαρίσω με την κοιλιά που είχα τότε. 

Κοριτσι μου σε καταλαβαινω. Αντε πες μεχρι τωρα ηταν πολυ μωρα τα μικρα μας. Αλλα σε λιγο θα μπουσουλανε και θα πετανε τα παιχνιδια τους δεξια κ αριστερα κ μετα θα τα ξαναπαιρνουν κ θα τα ξαναβαζουν στο στομα. Τις πιπιλες τους το ιδιο. Θα σερνονται κατω, θα κυλιουνται, δεν γινεται επειδη εκεινοι ειναι ιδιοτροποι, το μωρο να παταει πανω στα σκατα με το συμπαθειο. Αν μπορειτε εξηγηστε το, οτι ειναι θεμα υγιεινης, οχι παραξενιας. Ουτε γινεται να εισαι με ενα detol στο χερι ολη μερα για να καθαριζεις εκει που πατανε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου σε καταλαβαινω. Αντε πες μεχρι τωρα ηταν πολυ μωρα τα μικρα μας. Αλλα σε λιγο θα μπουσουλανε και θα πετανε τα παιχνιδια τους δεξια κ αριστερα κ μετα θα τα ξαναπαιρνουν κ θα τα ξαναβαζουν στο στομα. Τις πιπιλες τους το ιδιο. Θα σερνονται κατω, θα κυλιουνται, δεν γινεται επειδη εκεινοι ειναι ιδιοτροποι, το μωρο να παταει πανω στα σκατα με το συμπαθειο. Αν μπορειτε εξηγηστε το, οτι ειναι θεμα υγιεινης, οχι παραξενιας. Ουτε γινεται να εισαι με ενα detol στο χερι ολη μερα για να καθαριζεις εκει που πατανε.

Ναι καλα λες. Βασικά πρέπει να το κάνει ο άντρας μου αυτό, ώστε να μην έρθω εγώ σε δύσκολη θέση.. Όπως λες σε λίγο όλο κατω θα ειναι το μωρό 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Ναι καλα λες. Βασικά πρέπει να το κάνει ο άντρας μου αυτό, ώστε να μην έρθω εγώ σε δύσκολη θέση.. Όπως λες σε λίγο όλο κατω θα ειναι το μωρό 

Εγω εχω παρει ενα ζευγαρι γυναικειες και ενα αντρικες παντοφλες και τα εχω εξω απο την πορτα! Οποιος ερχεται του ζηταω ευγενικα να τα βγαλει! Μια φορα μπηκε η πεθερα μου με τα παπουτσια και της ειπε ο αντρας μου να τα βγαλει και εγινε χαμος! Παρεξηγηθηκε! Αλλα δε με νοιαζει! Εχουμε βρεφος στο σπιτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και εμείς βγάζουμε τα παπούτσια στο σπίτι Εννοείται εδώ και χρόνια όχι μόνο τώρα που έχουμε μωράκι σε όποιον αρέσει σε όποιον δεν αρέσει ας μην έρθει δεν πειράζει! @ΦαιηΚατς με το καλό και το τρίτο μωράκι σας! 

  • Ευχαριστώ 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93           ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg cm??

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 Γ.10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ kg?? cm??

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 Γ.3/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3240kg 51cm

@Δώρα              ΠΗΤ 18/12 Γ.17/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3390kg 50cm

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 Γ.2/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3580kg 48cm

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3450kg 51cm

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3630kg 53cm

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 Γ.5/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.840cm 51cm

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2610kg 49cm

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 Γ.20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ  2.980kg cm??

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 Γ.19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.200kg 54cm

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.250kg 51cm

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.800kg cm??

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 Γ.20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.300kg cm??

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

@Anneliz           ΠΗΤ 03/01 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 4040kg 51cm

@Sun38mam    ΠΗΤ 09/01 Γ.18/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.750kg cm??

ΜΑ ΤΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! Κ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΥΟ ΞΑΝΑΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2019! :wub:

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93           ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg cm??

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 Γ.10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ kg?? cm??

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 Γ.3/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3240kg 51cm

@Δώρα              ΠΗΤ 18/12 Γ.17/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3390kg 50cm

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 Γ.2/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3580kg 48cm

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3450kg 51cm

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3630kg 53cm

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 Γ.5/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.840cm 51cm

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2610kg 49cm

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 Γ.20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ  2.980kg cm??

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 Γ.19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.200kg 54cm

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.250kg 51cm

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.800kg cm??

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 Γ.20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.300kg cm??

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

@Anneliz           ΠΗΤ 03/01 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 4040kg 51cm

@Sun38mam    ΠΗΤ 09/01 Γ.18/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.750kg cm??

ΜΑ ΤΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! Κ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΥΟ ΞΑΝΑΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2019! :wub:

Αχ αληθεια βουρκωνω!! Βρε κοριτσια μου τι ανχη ζησαμε ε κ χαρες κ τα μοιραστηκαμε ολες εδω σαν να γνωριζωμασταν χρονια! Εμενα ησασταν παντως η παρεουλα μου στην εγκυμοσυνη προς το τελος εμπενα με αγωνια καθε μερα να δω ποια γεννησε κ να μοιραστει την εμπειρια της μαζι μας κ εγω οταν ημουν στην αιθουσα τοκετου ηθελα να σας γραψω ολο χαρα οτι γενναω αλλα μπηκε η μαια μου χωσε τη χερουκλα κ μου πε" Δημητραααα 8 διαστολη γενναμεεεεε" κλαμα εγω κ αυτη μαζι γιατι τη ξερω 10 χρονια ειμαστε φιλες κ μετα ολα φανηκαν σαν μια στιγμη μεχρι που ακουσα το κλαμα αν και δε ηταν  μια στιγμη αλλα 2 ωρες εσπρωχνα μου βαλανε οξυγονο ο αντρας μου πανιασε τον βγαλανε εξω ο γιατρος μου φωναζε οτι δε σπρωχνω καλα κ εγω ηθελα να τον κλοτσισω μετα ειπε οτι ειμαι στενη λες κ με εβλεπε πρωτη φορα κ πολυ με νευριασε κ η μαια αυτη η χρυση η κοπελα μου κανε κατι μανουβρες με εβαλε να κατσω στα 4 κ καπως ετσι τα καταφερα μετα απο πολυ σφιξιμο!! Δε σας ειχα πει την ιστορια μ κ με την ευκαιρια του πινακακιου τα θυμηθηκα ! Αχ πειτε μ καμια ιστορια γεννας καμια δεν αφηγηθηκε πεσαμε με τα μουτρα στα μπεμπακια μας!Ειδικα Βαλεντινα εσενα μολα αυτα που χες περασει ποτε δεν εμαθα πως γεννησες!!

  • Μου αρέσει 3

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Αχ αληθεια βουρκωνω!! Βρε κοριτσια μου τι ανχη ζησαμε ε κ χαρες κ τα μοιραστηκαμε ολες εδω σαν να γνωριζωμασταν χρονια! Εμενα ησασταν παντως η παρεουλα μου στην εγκυμοσυνη προς το τελος εμπενα με αγωνια καθε μερα να δω ποια γεννησε κ να μοιραστει την εμπειρια της μαζι μας κ εγω οταν ημουν στην αιθουσα τοκετου ηθελα να σας γραψω ολο χαρα οτι γενναω αλλα μπηκε η μαια μου χωσε τη χερουκλα κ μου πε" Δημητραααα 8 διαστολη γενναμεεεεε" κλαμα εγω κ αυτη μαζι γιατι τη ξερω 10 χρονια ειμαστε φιλες κ μετα ολα φανηκαν σαν μια στιγμη μεχρι που ακουσα το κλαμα αν και δε ηταν  μια στιγμη αλλα 2 ωρες εσπρωχνα μου βαλανε οξυγονο ο αντρας μου πανιασε τον βγαλανε εξω ο γιατρος μου φωναζε οτι δε σπρωχνω καλα κ εγω ηθελα να τον κλοτσισω μετα ειπε οτι ειμαι στενη λες κ με εβλεπε πρωτη φορα κ πολυ με νευριασε κ η μαια αυτη η χρυση η κοπελα μου κανε κατι μανουβρες με εβαλε να κατσω στα 4 κ καπως ετσι τα καταφερα μετα απο πολυ σφιξιμο!! Δε σας ειχα πει την ιστορια μ κ με την ευκαιρια του πινακακιου τα θυμηθηκα ! Αχ πειτε μ καμια ιστορια γεννας καμια δεν αφηγηθηκε πεσαμε με τα μουτρα στα μπεμπακια μας!Ειδικα Βαλεντινα εσενα μολα αυτα που χες περασει ποτε δεν εμαθα πως γεννησες!!

Αχχχχ τ μ θυμησες Δημητρα να ξερες! Εγω ξερετε μολις δοξα τον Θεο μπηκα 37η εβδομαδα ειχα διαστολη 1 στη 38η 2 κ καθημερινα πονους ολημερις! Ραντεβου γ επανεξεταση κ NST ειχα 20/12 με βλεπανε 2φορες την εβδομαδα λογω λιγων αμνιακων κ γερασμενου πλακουντα ξυπναω π λες τριτη 18/12(39&2)κ λεω στου αντρα μ να παμε στο Νοσοκομειο εκει με παρακολουθουσαν μ λεει γτ πονας οχι λεω ετσι να με δουν τι σημερα τι μεθαυριο λεω να παρουμε κ την μαμα μ μαζι πραγμα περιεργο γ εμενα μιας κ ειχε ερθει μονο την πρωτη φορα μαζι μ για παρεα! Της τηλεφωνο π λες 8μιση η ωρα το κ το θα παμε θα ρθεις για παρεα...ναι μ λεει παμε εκει με κοιταει ο γιατρος μ π τυχαινε να εχει εφημερια μ λεει ο τραχηλος ειναι 2εκ με διαστολη αλλα τον βλεπω μαλακο πανε πιες ενα καφε εδω γυρω κ ελα σε 1μιση ωρα παλι(12 το μεσημερι) παμε πινουμε μια σοκολατα τρωω 3σοκολατακια π μας ειχαν φερει κ ξεκινανε οι πονοιιι λιγοι σταθεροι εγω τις ειχα συνηθισει τοσους μηνες βλεπεις τις συσπασεις κ τπτ δεν εδειχνε οτι θ γεννησω ηταν μια απλη μερα.....παμε 12η ωρα με βαζουν στο μηχανημα συσπασεις η βαλεντινα ανα 2λεπτα 130 στην κλιμακα μ λεει πατε πανω στην μαιευτικη γ εισαγωγη....αυτο μ ειπαν ουτε γεννας πυτε τπτ....δεν καταλαβαμε να σας πω ανεβηκαμε στα χαμενα δινουμε το νστ στην μαια κ μ λεει:αααα γεννατε αντε ωραια παμε να σας βαλω κ εγω στο μηχανημα κ να περασουμε την φλεβα για τυχον ορο....εγω ημουν χαλαρη light συσπαααρες να γραφει το μηχανημα αφου τερματιζε στο 199 κ εγω εκανα σταθερες τοσο ανα 2λεπτα,,διπλα μ ηταν μια κοπελα π το μηχανημα της εγραφε 40κ ουρλιαζε ηταν κ 2η γεννα γ εκεινη κ μ ελεγε με νευριαζεις τοσο πολυ π γελας κ εισαι ανετη π μ ρχεται να σε χτυπησω π να ηξερε τι ειχα περασει απο εισαγωγες στα νοσοκομεια με τις παλιοσυσπασεις! Με τα πολλα μ κανουν κλισμα μ βαζουν ορο για ενυδατωση γτ κ να μην πονουσα οι συσπασεις π υπηρχαν απο το πρωι θα με κουραζαν κ δεν θα ημουν συνεργασιμη στις εξωθησεις μ σπασαν τα νερα 22:00η ωρα(διαστολη 4-5) κ με τα λιγα εκανα τελεια διαστολη η ωρα 00&15 τ βραδυ εγω χαρα σταυρους γελια ηθελα τοσο πολυ να γεννησω....μπαινουμε στη αιθουσα τοκετου κ δεν με ενοιαζε ποιος θα με ξεγεννησει ηθελα απλα να βγει σπρωξε,σπρωξε,σπρωξε ,σπρωξε τπτ μα εισαι τοοοσο στενη να μ λεει η ειδικευομενη π με ξεγεννουσε υπο τ βλεμμα του διευθ. Μαιευτικης με κωβει π λετε τπτ να σπρωχνω κ τπτ πλεον ακουω το γιατρο να λεει επειδη βλεπουμε το κεφαλι κ εχει ωρα εκει αρα εκει π εχει μεινει ζοριζεται (με ειχαν βεβαια ακομα καρδιοτοκογραφο επανω μ) μ λεει πρεπει να βγει ΤΩΡΑ με πιανουν κατι κλαμματα ερχονται 2μαιες π λετε κ η μια να μ σπρωχνει τα ποδια μ προς τα πανω η αλλη να μ παταει την κοιλια μ προς τα κατω ωσπου ακουω ενα βγαινειιιιιιιιι κ σε ενα δευτερο ακουω ενα κλαμα το πιο ωραιο στην ζωη μ μ την ξαπλωνουν στην κοιλια μ την φυλαω κ φευγει διπλα μ για καθαρισμα κ εξεταση!!! Μ λεγανε στον υπερηχο θα βγει μικροκαμμωμενο μωρο λογω του πλακουντα κ λογω δημοσιου δεν σ ελεγαν παντα βαρος κ ρωταω εκεινη την ωρα π την καθαριζαν ποσο βαρος εχει κ μ λενε 3.200 ενταξει εκει ηρεμω κ κανω τον σταυρο μ κ κλαιω ΤΟΣΟ πολυ απο χαρα!!! Γεννησα 00:55 ξημερωματα 19/12! Κ στις 03:30σηκωθηκα να παω στο μπανιο!!!! Πηγα για μια απλη εξεταση και ΓΕΝΝΗΣΑ!!!!!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια πολύ ωραια τα αφηγηθηκατε.. Εγώ δυστυχώς δεν ήξερα γι'αυτο το forum κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.. :sad: μπήκα στην παρέα σας λίγες ημέρες πριν γεννήσω, που ήμουν τόσο φοβισμένη επειδή γνώριζα πχ ότι σε 3 ημέρες θα μπω με τεχνητούς πόνους.. Η αλήθεια είναι πως η εγκυμοσύνη μου ήταν πολύ καλή εάν εξαιρέσεις ότι μετά τον 5ο (κάπου κοντά στον γάμο μου) άρχιζα να παχαίνω απίστευτα, κ το μωρό επισης μεγάλωνε αρκετά για την εβδομάδα του, ο γιατρός μ με έβαλε να κάνω κ 2η καμπύλη, ενώ η πρώτη ήταν μια χαρά, αλλά φοβόταν μήπως έχω ζάχαρο.  Καλή κ η 2η κ με έβαλε να τρυπιεμαι κάθε μέρα ώστε να το παρακολουθω... Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα γάμους, μετακομίσεις, δουλειάαα, αλλά δεν με πειραζε, ήμουν τόσοο ευτυχισμένη που είχα το μικρό μου σποράκι στην κοιλιά μου!!! Ηταν η καλύτερη περίοδος της ζωής μου μετά την γέννηση του παιδιού μ, και ας είχα βάλλει 22 κιλά και ήμουν τεράστια, τότε δεν με πειραζε γιατί είχα ενα υγιέστατο μωρό. Σε επόμενο σχόλιο θα σας πω για τον τοκετό μου, εαν κ πάνω κάτω σας έχω πει.. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!! Τι ωραία πραγματάκια διαβάζω πρωί πρωί!!!! Εμένα όπως μπορεί να θυμάστε μου αλλάζαμε συνέχεια την ημερομηνία τοκετού προς το τέλος! Από 24/12 που είχα πητ, πήγαμε 15/12,8/12 ώσπου στο τέλος πάω για καρδιοτοκογραφο 28/11, είμαστε στην αίθουσα μαζί με την αγαπημένη @Cath3rine, και καταλαβαίνω συσπασουλες αλλά δεν πολύ ανησυχώ.. Τον τελευταίο μήνα ούτως ή άλλως ήμουν συνέχεια ξάπλα με προγεστερονη τοκολυτικα κλπ και είχα συσπάσεις, έρχεται που λέτε η γιατρός μου, βλέπει το χαρτι με τις συσπάσεις, φεύγει και ξαναέρχεται μετά από λίγο με το χαρτί της εισαγωγής! Πας σπίτι, δεν σηκώνεσαι απ το κρεβάτι για κανένα λόγο και έρχεσαι μεθαύριο, γέννας! Τα είδα όλα, μου ήρθε τόσο ξαφνικό! Θα ξανακάνω αργότερα ποστ για τον τοκετο, τα θυμάμαι όλα σαν χθες! 

Just now, Anneliz είπε:

Αχ κορίτσια πολύ ωραια τα αφηγηθηκατε.. Εγώ δυστυχώς δεν ήξερα γι'αυτο το forum κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.. :sad: μπήκα στην παρέα σας λίγες ημέρες πριν γεννήσω, που ήμουν τόσο φοβισμένη επειδή γνώριζα πχ ότι σε 3 ημέρες θα μπω με τεχνητούς πόνους.. Η αλήθεια είναι πως η εγκυμοσύνη μου ήταν πολύ καλή εάν εξαιρέσεις ότι μετά τον 5ο (κάπου κοντά στον γάμο μου) άρχιζα να παχαίνω απίστευτα, κ το μωρό επισης μεγάλωνε αρκετά για την εβδομάδα του, ο γιατρός μ με έβαλε να κάνω κ 2η καμπύλη, ενώ η πρώτη ήταν μια χαρά, αλλά φοβόταν μήπως έχω ζάχαρο.  Καλή κ η 2η κ με έβαλε να τρυπιεμαι κάθε μέρα ώστε να το παρακολουθω... Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα γάμους, μετακομίσεις, δουλειάαα, αλλά δεν με πειραζε, ήμουν τόσοο ευτυχισμένη που είχα το μικρό μου σποράκι στην κοιλιά μου!!! Ηταν η καλύτερη περίοδος της ζωής μου μετά την γέννηση του παιδιού μ, και ας είχα βάλλει 22 κιλά και ήμουν τεράστια, τότε δεν με πειραζε γιατί είχα ενα υγιέστατο μωρό. Σε επόμενο σχόλιο θα σας πω για τον τοκετό μου, εαν κ πάνω κάτω σας έχω πει.. 

 

  • Μου αρέσει 4

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...