Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Anastasia_paris είπε:

Ευχαριστώ αγάπη, μακάρι να μην είναι κάτι... Θα κάνουμε και μέθη ρε γαμωτο γιατί πρέπει να είναι ακίνητος, αυτό με στεναχωρεί πιο πολύ... Μέθη τον μικρό, σε ένα μήνα έχουμε την εγχείρηση του Ιωάννη... Φφφφφφ.... Τουλάχιστον να μην τριτώσει με την μικρή... Γιατί δεν έκανες όμως??? Νομίζω είναι απαραίτητο, αλλά δεν χρειάζεται να γίνει όσο γρήγορα ζητάνε... 

Δεν μου ειπε τπτ ο παιδιατρος. Μονο για τα ισχια μου ειχε πει. Κ μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο. Δεν το ηξερα να τον ρωτουσα. Δεν μου το ανεφερε ποτε. 

Ωχ μωρε ναι, ειναι κ ο Ιωαννης. Αλλα μη στεναχωριεσαι. Να ευχομαστε μονο οτι και να μας προκυπτει να ειναι αντιμετωπισημο κ να υπαρχει λυση. Θα ταλαιπωρηθουν λιγο τα μικρα σου κ εσυ επισης αλλα ας ειναι για καλο μονο. Ξεκινησες κ δουλεια που ελεγες? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω κοριτσια διαβασα τις ιστοριες σας και πονεσα..ευτυχώς εγω με την επισκληριδιο δεν καταλαβα τιποτα. Με πατουσε ομως και εμενα μια μαια και με πονούσε πολυ εκεινη την ωρα ενω απο τον τοκετο δεν ενιωθα τιποτα. 2 μηνες μετα ακομα με πονανε τα πλευρα μου δεν επιτρεποταν δηλ.αυτο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πω πω κοριτσια διαβασα τις ιστοριες σας και πονεσα..ευτυχώς εγω με την επισκληριδιο δεν καταλαβα τιποτα. Με πατουσε ομως και εμενα μια μαια και με πονούσε πολυ εκεινη την ωρα ενω απο τον τοκετο δεν ενιωθα τιποτα. 2 μηνες μετα ακομα με πονανε τα πλευρα μου δεν επιτρεποταν δηλ.αυτο?

Οχι αγαπη. Κανονικα δεν επιτρεπεται. Ακομα κ ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας εχει βγαλει ερευνες που λενε τι μπορει να προκαλεσει αυτη η πρακτικη. Λεγεται μεθοδος κριστελλερ. Κ πουθενα δεν συστηνεται ως πρακτικη για τοκετο πλεον καθως εχει δημιουργησει πολλες επιπλοκες σε πολλες γεννες. Αν το ηξερα απο πριν πραγματικα θα την επαιρνε κ θα την σηκωνε την βλαμμενη. Δεν εχω πονεσει πιο πολυ στη ζωη μου, απο οσο με πονεσε εκεινη κ οχι ο ιδιος ο τοκετος. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Δεν μου ειπε τπτ ο παιδιατρος. Μονο για τα ισχια μου ειχε πει. Κ μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο. Δεν το ηξερα να τον ρωτουσα. Δεν μου το ανεφερε ποτε. 

Ωχ μωρε ναι, ειναι κ ο Ιωαννης. Αλλα μη στεναχωριεσαι. Να ευχομαστε μονο οτι και να μας προκυπτει να ειναι αντιμετωπισημο κ να υπαρχει λυση. Θα ταλαιπωρηθουν λιγο τα μικρα σου κ εσυ επισης αλλα ας ειναι για καλο μονο. Ξεκινησες κ δουλεια που ελεγες? 

Ευχαριστώ για τα λόγια σου φίλη μου.... Ναι ξεκίνησα έχω ήδη 6 μέρες πηγαίνω καθημερινά 5 με 9 το απόγευμα... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Πωπω φίλη έψαξα αυτό που είπες για την μαιευτική βία, δεν υπάρχει αυτό.... Ούτε θα το φανταζόμουν ότι έπρεπε να με ρωτήσουν για να κάνουν περινεοτομη ή κολπικό έλεγχο... Κοίτα να δεις ρε φίλε.... 

 

Κοριτσια να σας πω ένα νέο μέσα σε όλα... Δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά έπρεπε να κάνω επανεξέταση το ακουογραμμα στον μικρούλη γιατί έπιανε με το ζόρι 2 στις 5 συχνότητες απ το δεξί αυτάκι του. Πήγα σήμερα και τα νέα δεν είναι πολύ καλά, πάλι έπιανε με το ζόρι δύο και μου είπε θα κάνουμε μια πιο εξειδικευμένη εξέταση να δούμε ποιες συχνότητες δεν πιανει να ξέρουμε πως θα το αντιμετωπίσουμε, μπορεί να μην χρειαστεί τίποτα, μπορεί να φορέσει ακουστικό, μπορεί πολλά, δεν ξέρω... 

Και μου είπε επίσης ότι μπορεί να οφείλεται σε λοίμωξη που πέρασε μικρός, σε μικρόβιο που μπορεί να κόλλησε μέσα στη μενν, η ακόμα και να το έχει εκ γενετής... 

Τι να πω!  Περαστικα και στον μικρούλη σου!!! Εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό. Αφού αντιμετωπίζεται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο είναι πολύ καλό.. Η αλήθεια είναι πως εμάς βρε παιδιά δεν μας είπε ο παιδίατρος ούτε ακουογραμμα να κάνουμε ούτε για τα ισχια. Που εγώ όταν ήμουν μικρή είχα θέμα με τα ισχια μου.. Λέτε να του τα έκαναν στο μεαιυτηριο;;; θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάμε. Πάντως αυτό με το αυτάκι το έχω ξανακούσει. Δεν ξέρω εάν ξέρεις την Chiara Ferragni. Κάτι τέτοιο είχε το παιδάκι της αλλά όλα καλά.. Φυσικά όπως κ να το κάνεις η μέθη είναι μέθη κ μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου αλλα όλα καλά θα πάνε, ειδικά σε εσένα που είσαι θετικό άτομο!!!

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

Ω ρε κοπελα μου δεν ηξερα οτι περασες δυσκολα κ εσυ! Ειδες δεν τα χαμε πει αυτα!Τελικα οι προισταμενες ειναι λιγο σκηλες ε κ μενα αυτη με παταγε σα ζωο κ τβς ελεγα θα μου σπασεις τα πλευρα κ μου λεγε δε παθαινεις τιποτα!! Ααααα

@Anastasia_parisΑχ βρε ηρωα τι να πουμε για σενα θυμαμαι την αγωνια σ με το μπεμπουκο σ!Τι συγκγνητικες στιγμες ε οταν βγαινουν τα μωρα κ σενα εις διπλουν χαρα!!

@Cath3rineΕνταξει δεν ειμαι μονο εγω η χαζομαμα που πιστεψα οτι με κοιταξε μια εμενα κ  μια τον μπαμπα της! Ρε ειμαι σιγουρη ο γιατρος με κοροιδευε μου λεει δε βλεπει ακομη τιποτα αλλα εγω το ειδα μες τα ματια μας κοιταξε!!πωω θα κλαψω παλι κοιμαται τωρα διπλα μ κ πιανω τη καρδουλα της που χτυπαει ....τι θαυμα ειναι αυτο

Οτι τ άνοιξε τ άνοιξε. Οτι με κοίταξε με κοίταξε.. Με μύρισε... Με ακουμπούσε! Κατι θα αισθανόταν .....! μπαααα εμενα δεν με κοροϊδεύουν γτ κ εξω οταν τον πήγαν να τον δουν ανοιχτά ματια είχε κ κοιτούσε χαχαχαχαα τι κοιτούσε δεν ξέρω χαχαχαχαχ.... 

Αααχχ τα παιδάκια μας!! Πλεον φτάσαμε στο σημείο να βγάζουν δοντάκια κ να κάθονται..! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Ευχαριστώ για τα λόγια σου φίλη μου.... Ναι ξεκίνησα έχω ήδη 6 μέρες πηγαίνω καθημερινά 5 με 9 το απόγευμα... 

Κοπελα μου απο αντοχες εσυ αλλο τιποτα ενα εμποδιο ακομη για να καταλαβεις ποσο δυνατη εισαι!ειδικα  αν ειναι απο το ενα αυτακι μονο τιποτα δεν θα ναι η ανηψουλα μου που ειναι 3,5 χρονων εχει κατι "μοναδες " μειωμενη ακοη απο το ενα αυτι αλλα ειναι κατι που το βρηκαν μονο με εξεταση δεν ειναι κατι δηλαδη που εχει φερει πριβλημα στο παιδι  στη καθημερινοτητα του,εμεις παλι δε καναμε ακουογραμα μας ειπαν στο μαιευτηριο δεν ειναι στις απαραιτητες...

Just now, Cath3rine είπε:

Οτι τ άνοιξε τ άνοιξε. Οτι με κοίταξε με κοίταξε.. Με μύρισε... Με ακουμπούσε! Κατι θα αισθανόταν .....! μπαααα εμενα δεν με κοροϊδεύουν γτ κ εξω οταν τον πήγαν να τον δουν ανοιχτά ματια είχε κ κοιτούσε χαχαχαχαα τι κοιτούσε δεν ξέρω χαχαχαχαχ.... 

Αααχχ τα παιδάκια μας!! Πλεον φτάσαμε στο σημείο να βγάζουν δοντάκια κ να κάθονται..! 

Ψυχουλες μου γλυκες!μη μου πεις καθεται κιολας?? Εμενα τιποτα ακομη πεφτει σα μπογος κ κλαιει νευριαζει!

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ελα ρε αγαπη. Αυτο μονο απο το ενα αυτακι?? Μακαρι να μην ειναι κατι και να αντιμετωπιζεται ευκολα!! Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα!! 

Εγω δεν εχω κανει καθολου ακουογραμμα παντως. 

Ουτε εμεις καναμε ακουγραμμα κ δεν ξερω κ αν κανουμε νομιζω ελεγαν μεχρι 3μηνων!

Εμενα κοριτσια εχθες εβαλε πρωτη φορα το ποδι στο στομα......εεε αππ τοτε ακομα στο στομα το εχει! Το βρηκε παιχνιδι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Οχι αγαπη. Κανονικα δεν επιτρεπεται. Ακομα κ ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας εχει βγαλει ερευνες που λενε τι μπορει να προκαλεσει αυτη η πρακτικη. Λεγεται μεθοδος κριστελλερ. Κ πουθενα δεν συστηνεται ως πρακτικη για τοκετο πλεον καθως εχει δημιουργησει πολλες επιπλοκες σε πολλες γεννες. Αν το ηξερα απο πριν πραγματικα θα την επαιρνε κ θα την σηκωνε την βλαμμενη. Δεν εχω πονεσει πιο πολυ στη ζωη μου, απο οσο με πονεσε εκεινη κ οχι ο ιδιος ο τοκετος. 

 

Και να φανταστεις επειδη ειχα διαβάσει οτι το κανουν ελεγα απο πριν στον αντρα μου οτι το θεωρω βλακωδες και δεν μπορεί να ειναι σωστο να πιεζεις το μωρο ετσι να βγει. Και Τελικα μου το εκαναν κ εμενα. Αλλα εκεινη την ωρα δεν ειπα τιποτα. Θεωρησα οτι ισως ετσι έπρεπε να γίνει. .


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια να χαρείτε, απαραίτητη εξέταση η όχι, κάντε την να πάει στα κομμάτια, μπορεί να βρείτε θεός φυλάξει κάτι και να το αντιμετώπισετε όσο είναι ακομα νωρίς... Για σκεφτείτε εμείς να μην κάναμε ακουογραμμα??? Το παιδί μου θα είχε πρόβλημα και ένας θεός ξέρει πότε θα το καταλάβαιναμε... Δε θέλω να σας επηρεάσω ούτε λέω ότι έχουν κάτι τα μικρά προς θεού, απλά λέω φύλαγε τα ρούχα σου.... Σας αγαπώ και σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την στήριξη και τα λόγια που μου λέτε... Θα ήθελα πραγματικά αν γινόταν να έκανα τουρ στην Ελλάδα να σας γνώριζα όλες! 

  • Μου αρέσει 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia_paris είπε:

Αχ κορίτσια να χαρείτε, απαραίτητη εξέταση η όχι, κάντε την να πάει στα κομμάτια, μπορεί να βρείτε θεός φυλάξει κάτι και να το αντιμετώπισετε όσο είναι ακομα νωρίς... Για σκεφτείτε εμείς να μην κάναμε ακουογραμμα??? Το παιδί μου θα είχε πρόβλημα και ένας θεός ξέρει πότε θα το καταλάβαιναμε... Δε θέλω να σας επηρεάσω ούτε λέω ότι έχουν κάτι τα μικρά προς θεού, απλά λέω φύλαγε τα ρούχα σου.... Σας αγαπώ και σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την στήριξη και τα λόγια που μου λέτε... Θα ήθελα πραγματικά αν γινόταν να έκανα τουρ στην Ελλάδα να σας γνώριζα όλες! 

Να πανε ολα καλα με το μπεμπακι σου ευχομαι κ στην συνεχεια κ με τον Ιωαννη! Υπομονη κοπελα μου! Θα το συζητησω με την γιατρο δεν το θεωρουσε απαραιτητο μας ειχε πει!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα καναμε το επαναληπτικο εμβολιο και μας ειδε κιολας ο παιδιατρος. 7800 και 67 ποντοι. Μου ειπε οτι μαλλον εχω πολυ θρεπτικο γαλα γιατι το τερατακι μου ειναι πολυ ψηλα στις καμπυλες. Κ απο τον 5ο μηνα αν θελουμε να ξεκινησουμε φρουτοκρεμα κ μολις αρχισει κ τρωει φρουτοκρεμα, το απογευμα κρεμες. Του ειπα οτι δεν θελω να του δινω κρεμες, δεν τις θεωρω θρεπτικες και μου ειπε οτι δεν θα το κρατησουμε πολυ. Για 15 -20 μερες κ μετα κανονικο φαγητο. Μαλλον ομως μετα τα φρουτα θα δωσω κρεας, δεν θελω να μαθει με κρεμες. Ενταξει μια δυο φορες, αλλα οχι σε καθημερινη βαση κρεμα. 

@Anastasia_paris θα τον ρωτησω για το ακουογραμμα μηπως επρεπε να το χαμε κανει. Και αν μπορω ακομη κ τωρα να το κανω

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εμεις σημερα καναμε το επαναληπτικο εμβολιο και μας ειδε κιολας ο παιδιατρος. 7800 και 67 ποντοι. Μου ειπε οτι μαλλον εχω πολυ θρεπτικο γαλα γιατι το τερατακι μου ειναι πολυ ψηλα στις καμπυλες. Κ απο τον 5ο μηνα αν θελουμε να ξεκινησουμε φρουτοκρεμα κ μολις αρχισει κ τρωει φρουτοκρεμα, το απογευμα κρεμες. Του ειπα οτι δεν θελω να του δινω κρεμες, δεν τις θεωρω θρεπτικες και μου ειπε οτι δεν θα το κρατησουμε πολυ. Για 15 -20 μερες κ μετα κανονικο φαγητο. Μαλλον ομως μετα τα φρουτα θα δωσω κρεας, δεν θελω να μαθει με κρεμες. Ενταξει μια δυο φορες, αλλα οχι σε καθημερινη βαση κρεμα. 

@Anastasia_paris θα τον ρωτησω για το ακουογραμμα μηπως επρεπε να το χαμε κανει. Και αν μπορω ακομη κ τωρα να το κανω

Ιιιιιι καλέ ολόκληρο τερατακι είναι φτου φτου!!!!!! Αντε με το καλό να ξεκινήσετε το φρουτακι! Εγώ έδωσα μια βδομάδα μόνο φρούτο και μετά ξεκίνησα ρυζάλευρο, βιολογικό, είναι όντως για λίγο! Αργότερα υπάρχουν πολύ ωραίες ιδέες να φτιάχνεις και μόνη σου κρεμουλα με βρώμη γάλα κλπ! Θα τα λέμε όταν έρθει η ώρα αυτά! Πάντως πραγματικά είναι και ψηλό παιδί και μπαμπατσικο, μπράβο!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εμεις σημερα καναμε το επαναληπτικο εμβολιο και μας ειδε κιολας ο παιδιατρος. 7800 και 67 ποντοι. Μου ειπε οτι μαλλον εχω πολυ θρεπτικο γαλα γιατι το τερατακι μου ειναι πολυ ψηλα στις καμπυλες. Κ απο τον 5ο μηνα αν θελουμε να ξεκινησουμε φρουτοκρεμα κ μολις αρχισει κ τρωει φρουτοκρεμα, το απογευμα κρεμες. Του ειπα οτι δεν θελω να του δινω κρεμες, δεν τις θεωρω θρεπτικες και μου ειπε οτι δεν θα το κρατησουμε πολυ. Για 15 -20 μερες κ μετα κανονικο φαγητο. Μαλλον ομως μετα τα φρουτα θα δωσω κρεας, δεν θελω να μαθει με κρεμες. Ενταξει μια δυο φορες, αλλα οχι σε καθημερινη βαση κρεμα. 

@Anastasia_paris θα τον ρωτησω για το ακουογραμμα μηπως επρεπε να το χαμε κανει. Και αν μπορω ακομη κ τωρα να το κανω

Καλα βρε τι το ταιζεις το παιδι σου μπριζολιδια?:lol:εμεθς ουτε στα ονειρα μας τοσο!!!! 19εχουμε εμβολιο κ θα ζυγιστουμε αντε να δουμε απο 6μιση ποσο πηγε γτ τρωμε κ φρουτοκρεμα κ ξεκιναμε κ κρεμουλα αυτες τις μερες γ λιγο οπως ειπε κ ο γιατρος σας κ μετα κανονικα φαγακι! Φτου φτου μπεμπαρος παντως!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε κοριτσια. Μου κανε πλακα ο γιατρος κ μου λεγε να αντικαταστησουμε το φρεσκο γαλα αν πινουμε σπιτι με το δικο μου χαχαχα.

Κ μενα μου πε για βιολογικες κρεμες οποτε αυτες θα παρω και βλεπουμε. Αφου θα ναι για λιγο καιρο οπως λετε κ σεις. Γιατι φοβαμαι μη συνηθισει στις κρεμες που ειναι πεντανοστιμες και δεν μου τρωει μετα φαγητο! @Anastasia_paris θα μας δωσεις τα φωτα σου οταν ερθει η ωρα εσυ που τα ξερεις. 

@ΒαλεντιναΧρηστος ε δεν θα χει φτασει τα 7300???


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...