Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Εμεις σημερα καναμε το επαναληπτικο εμβολιο και μας ειδε κιολας ο παιδιατρος. 7800 και 67 ποντοι. Μου ειπε οτι μαλλον εχω πολυ θρεπτικο γαλα γιατι το τερατακι μου ειναι πολυ ψηλα στις καμπυλες. Κ απο τον 5ο μηνα αν θελουμε να ξεκινησουμε φρουτοκρεμα κ μολις αρχισει κ τρωει φρουτοκρεμα, το απογευμα κρεμες. Του ειπα οτι δεν θελω να του δινω κρεμες, δεν τις θεωρω θρεπτικες και μου ειπε οτι δεν θα το κρατησουμε πολυ. Για 15 -20 μερες κ μετα κανονικο φαγητο. Μαλλον ομως μετα τα φρουτα θα δωσω κρεας, δεν θελω να μαθει με κρεμες. Ενταξει μια δυο φορες, αλλα οχι σε καθημερινη βαση κρεμα. 

@Anastasia_paris θα τον ρωτησω για το ακουογραμμα μηπως επρεπε να το χαμε κανει. Και αν μπορω ακομη κ τωρα να το κανω

Νανουλα μου πως τον σηκωνεις τον μπομπιρα?? Εμενα μου εχουν πεσει ηδη τα χερια εσυ τι κανεις?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Νανουλα μου πως τον σηκωνεις τον μπομπιρα?? Εμενα μου εχουν πεσει ηδη τα χερια εσυ τι κανεις?

Μη τα ρωτας. Ειμαι μια βδομαδα πιασμενη συνεχως. Ποναει η πλατη μου ολη. Μου λεγε ο αντρας σημερα οτι μολις λιγο χαλαρωσει με τη δουλεια θα μου κανει δωρο μασαζ σε σπα να κανω ρεκτιφιε χαχαχα. Μεχρι κ βολταρεν εχω παρει μηπως ανακουφιστω γιατι ποναω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Μη τα ρωτας. Ειμαι μια βδομαδα πιασμενη συνεχως. Ποναει η πλατη μου ολη. Μου λεγε ο αντρας σημερα οτι μολις λιγο χαλαρωσει με τη δουλεια θα μου κανει δωρο μασαζ σε σπα να κανω ρεκτιφιε χαχαχα. Μεχρι κ βολταρεν εχω παρει μηπως ανακουφιστω γιατι ποναω. 

Δοκιμασε μαρσιπο εμενα κάθεται εκει..επισης αν σε αφησει ο μπομπιρας να πας για σπα :-P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Δοκιμασε μαρσιπο εμενα κάθεται εκει..επισης αν σε αφησει ο μπομπιρας να πας για σπα :-P

Χαχαχα, θα του εξηγησω οτι ειναι γυναικειες αναγκες αυτες.

Εχω δοκιμασει μαρσιπο και δεν του αρεσει καθολου. Βεβαια ειναι και σκατομαρσιπος. Καθολου βολικος, το παιδι γερνει προς τα εμπρος. Μας το δωσανε και επειδη ειδα οτι εστω κ ετσι δεν ενθουσιαστηκε κ εκλαιγε ειπα να μην δωσω τζαμπα λεφτα κ παρω αλλον καλο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Έβλεπα το πινακάκι με τις ΠΗΤ και συγκινήθηκα..Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός..

Εγώ είχα ΠΗΤ 23/12 και στις 16/11 το πρωί έσπασαν τα νερά!!!!Ετοιμαζόμουν να πάω στη δουλειά για τελευταία μέρα και βρεθήκαμε ξαφνικά να τρέχουμε πανικόβλητη στο μαιευτήριο.:oΤο άγχος εκείνης της ημέρας δεν περιγράφεται.Φύγαμε χωρίς βαλίτσα, χωρίς καμία προετοιμασία.Ήμουν σε κατάσταση σοκ, δεν το πίστευα...Τελικά δεν είχα διαστολή, το μωρό ήταν ισχιακό, οπότε τελικά προχωρήσαμε. σε επείγουσα καισαρική.Το μωρούλι μου ήταν το πιο όμορφο θέαμα του κόσμου..Γεννήθηκε 2.190 και έμεινε στη ΜΕΝΝ 10 ημέρες, στην αρχή χρειάστηκε οξυγόνο.Ήταν οι πιο δύσκολες μέρες μέρες της ζωής μου....Έκλαιγα κάθε μέρα, κάθε νύχτα που ήταν μακριά μου.Δεν υπάρχει πιο δύσκολο πράγμα από το να φεύγεις από το μαιευτήριο με άδεια αγκαλιά.Ευτυχώς 10 μέρες μετά, πήραμε τον άγγελο μας στο σπίτι και ξαναήρθε το φως της ζωής μας. Από τότε απολαμβάνω κάθε μέρα με τον έρωτα της ζωής μου, το μπέμπη μου.

Πάντα θα με βασανίζει ένα γιατί??Χωρίς καμία ένδειξη, και με πιθανότητα πρόωρου τοκετού <5% , γιατί???Γιατί να το περάσει το παιδί μου όλο αυτό..

Τεσπά, να είναι καλά τα μωράκια όλου του κόσμου, τπτ άλλο δεν έχει σημασία.

Και να είναι και οι μαμάδες τους καλά!!!Φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Κοπελα μου απο αντοχες εσυ αλλο τιποτα ενα εμποδιο ακομη για να καταλαβεις ποσο δυνατη εισαι!ειδικα  αν ειναι απο το ενα αυτακι μονο τιποτα δεν θα ναι η ανηψουλα μου που ειναι 3,5 χρονων εχει κατι "μοναδες " μειωμενη ακοη απο το ενα αυτι αλλα ειναι κατι που το βρηκαν μονο με εξεταση δεν ειναι κατι δηλαδη που εχει φερει πριβλημα στο παιδι  στη καθημερινοτητα του,εμεις παλι δε καναμε ακουογραμα μας ειπαν στο μαιευτηριο δεν ειναι στις απαραιτητες...

Ψυχουλες μου γλυκες!μη μου πεις καθεται κιολας?? Εμενα τιποτα ακομη πεφτει σα μπογος κ κλαιει νευριαζει!

Τον βαζω λιγο να κάθεται.. Κάθεται μονος του για περιπου ενα λεπτό(ισα ισα να βγάλουμε καμια φωτογραφία ..)κ μετα αρχιζει κ γερνει χαχαχα κλασσικά.. Εμενα δεν κλαίει.. Ουτε νευριάζει.. Είναι παιδί ησυχο γενικά.. Κ της υπομονής... Πάντως αυτό για τα ματια κ εγω ήξερα δεν άνοιγαν κ λιγο τρομαξα οταν τ ανοιξε χαχαχα

3 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Πωπω φίλη έψαξα αυτό που είπες για την μαιευτική βία, δεν υπάρχει αυτό.... Ούτε θα το φανταζόμουν ότι έπρεπε να με ρωτήσουν για να κάνουν περινεοτομη ή κολπικό έλεγχο... Κοίτα να δεις ρε φίλε.... 

 

Κοριτσια να σας πω ένα νέο μέσα σε όλα... Δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά έπρεπε να κάνω επανεξέταση το ακουογραμμα στον μικρούλη γιατί έπιανε με το ζόρι 2 στις 5 συχνότητες απ το δεξί αυτάκι του. Πήγα σήμερα και τα νέα δεν είναι πολύ καλά, πάλι έπιανε με το ζόρι δύο και μου είπε θα κάνουμε μια πιο εξειδικευμένη εξέταση να δούμε ποιες συχνότητες δεν πιανει να ξέρουμε πως θα το αντιμετωπίσουμε, μπορεί να μην χρειαστεί τίποτα, μπορεί να φορέσει ακουστικό, μπορεί πολλά, δεν ξέρω... 

Και μου είπε επίσης ότι μπορεί να οφείλεται σε λοίμωξη που πέρασε μικρός, σε μικρόβιο που μπορεί να κόλλησε μέσα στη μενν, η ακόμα και να το έχει εκ γενετής... 

Αγαπη μ γλυκιά υπομονή.. Ολα να πανε καλα κ με την επανεξέταση.... Κ με τον Ιωαννη αργότερα!!! Θετική σκέψη... Κ εμας απο το νοσοκομείο μας ειχαν πει να κάνουμε οπωσδήποτε το ακουογραμμα.. 

Αντέχει η μανα αυταα.. Κ αλλα τόσα...! Ευτυχως που κάνατε την εξέταση νωρίς κ το βρήκατε όπως λες κ εσύ. οτι κ να ναι ξέρεις να το αντιμετωπίσεις! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Έπρεπε να μπει στο οξυγόνο επειδή ήταν μεγάλο 4040 κ είχε ταχυπνοια .. 

Αχ το καλό μου... Δεν το θυμόμουν σόρυ. Τέλος καλό όλα καλά! 

@Anastasia_paris εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα παιδάκια σου! Με τη δουλειά πως τα πας; Την παλεύεις, ξεδινεις καθόλου;

@nanoula90 μου πωπω και εσύ ζόρι τράβηξες στη γέννα άπαπα. Με το βάρος πολλοί πέφτουν έξω και μένα μου έλεγε πάνω από 3 κιλά και γεννήθηκε 2610. Μιας γνωστής μου της λέγανε 3 και κάτι και το παιδί βγήκε 4. Της πετάχτηκα τα μάτια έξω της καημένης.

Ευτυχώς έχουμε υγιή νινακια αυτό μετράει μόνο. 

Για το ακουογραμμα εγώ είχα ρωτήσει την παιδίατρο και μου είπε εφόσον ανταποκρίνεται εμφανώς σε ομιλία και θορύβους πως δεν χρειάζεται να το κάνουμε βρε κορίτσια. 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Αχ το καλό μου... Δεν το θυμόμουν σόρυ. Τέλος καλό όλα καλά! 

@Anastasia_paris εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα παιδάκια σου! Με τη δουλειά πως τα πας; Την παλεύεις, ξεδινεις καθόλου;

@nanoula90 μου πωπω και εσύ ζόρι τράβηξες στη γέννα άπαπα. Με το βάρος πολλοί πέφτουν έξω και μένα μου έλεγε πάνω από 3 κιλά και γεννήθηκε 2610. Μιας γνωστής μου της λέγανε 3 και κάτι και το παιδί βγήκε 4. Της πετάχτηκα τα μάτια έξω της καημένης.

Ευτυχώς έχουμε υγιή νινακια αυτό μετράει μόνο. 

Για το ακουογραμμα εγώ είχα ρωτήσει την παιδίατρο και μου είπε εφόσον ανταποκρίνεται εμφανώς σε ομιλία και θορύβους πως δεν χρειάζεται να το κάνουμε βρε κορίτσια. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι, ναι μια χαρά τα πάω με την δουλειά, λίγο ηρεμώ, απλά φεύγω και γυρνάω με άγχος! 

Καλημέρα κορίτσια μου, πρωινή πρωινή πάλι.... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Μη τα ρωτας. Ειμαι μια βδομαδα πιασμενη συνεχως. Ποναει η πλατη μου ολη. Μου λεγε ο αντρας σημερα οτι μολις λιγο χαλαρωσει με τη δουλεια θα μου κανει δωρο μασαζ σε σπα να κανω ρεκτιφιε χαχαχα. Μεχρι κ βολταρεν εχω παρει μηπως ανακουφιστω γιατι ποναω. 

Χαχα αγαπη εκανα χθες μασαζ με μια κοπελα που ερχετε σπιτι και σημερα ποναω λες κ με εδειρε!!!

Επισης εχω ερθει κομμωτηριο κ αφησα πρωτη φορα τη μπεμπα για τοση ωρα με το μπαμπα κ φοβαμαιιιι λιγο !!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Χαχα αγαπη εκανα χθες μασαζ με μια κοπελα που ερχετε σπιτι και σημερα ποναω λες κ με εδειρε!!!

Επισης εχω ερθει κομμωτηριο κ αφησα πρωτη φορα τη μπεμπα για τοση ωρα με το μπαμπα κ φοβαμαιιιι λιγο !!!

Καλημέρααα!!! Μην ανησυχείς θα είναι μια χαρά!!!! Πρέπει να τα κοιτάνε κι εκείνοι λίγο.. Εγω θυμάμαι από 2 μηνών έπρεπε να τον αφήσω για να πάω σε μια συνάντηση για την δουλειά μ, είχα πάρααα πολύ άγχος, όλο τηλέφωνο έπαιρνα τον άντρα μ.. Ε πήγα σπίτι κ ήταν όλα τέλεια.. Κοιμόταν το μωρό! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

Χαχα αγαπη εκανα χθες μασαζ με μια κοπελα που ερχετε σπιτι και σημερα ποναω λες κ με εδειρε!!!

Επισης εχω ερθει κομμωτηριο κ αφησα πρωτη φορα τη μπεμπα για τοση ωρα με το μπαμπα κ φοβαμαιιιι λιγο !!!

Πωπω εγω να δω ποτε θα κανω το μασαζακι και το κομμωτηριακι. Εχω εδω κ 3 μηνες που θελω να παω κομμωτηριο, αλλα τον φοβαμαι γιατι εχω πολυ πραγμα να κανω κ θα λειψω κανα 3ωρο σιγουρα. Μην πω 4ωρο με τα δρομολογια. 

Εγω παντως πιστευω θα ναι μια χαρα. Τωρα που μεγαλωνουν ηρεμουν λιγο τα μπεμπακια μας. Κ γω θα το επιχειρησω το κομμωτηριο καποια στιγμη.

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πωπω εγω να δω ποτε θα κανω το μασαζακι και το κομμωτηριακι. Εχω εδω κ 3 μηνες που θελω να παω κομμωτηριο, αλλα τον φοβαμαι γιατι εχω πολυ πραγμα να κανω κ θα λειψω κανα 3ωρο σιγουρα. Μην πω 4ωρο με τα δρομολογια. 

Εγω παντως πιστευω θα ναι μια χαρα. Τωρα που μεγαλωνουν ηρεμουν λιγο τα μπεμπακια μας. Κ γω θα το επιχειρησω το κομμωτηριο καποια στιγμη.

 

Α κοριτσια μου οπως τα λετε ητανε τελικα!! 2 ωρες ελλειψα κ γυρισα κ κοιμοταν σα πουλακι!!που μ εμενα σπιτι δε κοιμαται ποτεεεε!πρωτη φορα την αφηνω τοσο γενικα παμε παντου μαζι γυναικολογο οδοντιατρο σουπερ μαρκετ ...αυτοκολλητες! Δουλευουν ολοι κ αν περιμενα τα ρεπο τους θα χαν μεινει ολα πισω αλλα τωρα εχει αδεια ο αντρας μ κ τα κανα ολα τα μποτε μαζεμενα!!

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Δεν ξερω ρε κοριτσια. Μου κανε πλακα ο γιατρος κ μου λεγε να αντικαταστησουμε το φρεσκο γαλα αν πινουμε σπιτι με το δικο μου χαχαχα.

Κ μενα μου πε για βιολογικες κρεμες οποτε αυτες θα παρω και βλεπουμε. Αφου θα ναι για λιγο καιρο οπως λετε κ σεις. Γιατι φοβαμαι μη συνηθισει στις κρεμες που ειναι πεντανοστιμες και δεν μου τρωει μετα φαγητο! @Anastasia_paris θα μας δωσεις τα φωτα σου οταν ερθει η ωρα εσυ που τα ξερεις. 

@ΒαλεντιναΧρηστος ε δεν θα χει φτασει τα 7300???

Χχαχαχχχ εεεε δεν νομιζω!!!! Θα φανει στις 19


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Όσες θηλάζετε έχετε δει καθόλου ροζ υγρά; Δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος. Είχα τις τελευταίες 2 με 3 μέρες αυτά τα υγρά μόνο. Λέτε να είναι ωορηξια; 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες θηλάζετε έχετε δει καθόλου ροζ υγρά; Δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος. Είχα τις τελευταίες 2 με 3 μέρες αυτά τα υγρά μόνο. Λέτε να είναι ωορηξια; 

Εγω τιποτα ακομα!!! Λες να πετυχες την πρωτη σου ωορρηξια?? Πολυ πιθανο, αλλα δεν μου χει τυχει ακομα. Ουτε περιοδος μου χει ερθει.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...