Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Ο Χριστοφοριδης ανέλαβε σιντονίστης όταν έκανα το πρώτο ραντεβού δεν ήξερα εδώ μέσα το είπαν κάποιες κοπέλες τους πιρα τηλ και μου το επιβεβαίωσαν στη κλινική. Στο δεύτερο ραντεβού τους είπα πως πήγαμε εκεί για το γιατρό και μας ιπαν απλά πως πρέπει να επιλέξουμε ένα από την σελίδα. Το θέμα είναι πος δεν ξέρουμε κανένα. 

Just now, Daphne259 είπε:

Καλημέρα. Θα κάνεις προσπάθεια με δικά σου ή με δανεικά?

Κορίτσια κι εγώ έχω τις ίδιες ακριβώς ανησυχίες. Για όλα τα πρακτικά (τι χρειάζεται να έχω, πώς θα κάνω το ένα, το άλλο) και φυσικά αν θα τα καταφέρω. Ο άντρας μου με καθησυχάζει συνεχώς ότι όλα θα πάνε καλά και θα τα καταφέρουμε, εγώ παρηγοριέμαι με αυτό που λέει ό άντρας της @alina80 , ότι τόσοι και τόσοι τα κατάφεραν! Και μάλιστα γυναίκες όχι ιδιαίτερα δυναμικές ή ικανές. @alina80 έκανες καμπύλη??? Για πες μας! Εγώ ζάχαρο οκ τελευταία μέτρηση και ο σκληρός ενδοκρινολόγος μου είπε πολύ καλές εξετάσεις. Έτσι κι εγώ θα αφεθώ λίγο το Πάσχα στην μαγειρίτσα και στα τσουρεκάκια, όχι τα απλά, αυτά με την λευκή και το κάστανο εννοείται!!

@Georgia1972   @palmoira ευχαριστούμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τις συμβουλές! Συνεχίστε κορίτσια, εμένα προσωπικά με βοηθάτε τόσο! Φιλιά στα μωρά σας!!!

Σε όλα τα κορίτσια ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο! :)

 

Ναι με δανεικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες, καλό σαββατοκύριακο!

@Daphne259 μου την έκανα. Δευτέρα όμως τα αποτελέσματα. Πρέπει να παραδεχτώ ότι δεν ζοριστικα όσο φοβόμουν. Το γκρίνια παραπάνω από όσο έπρεπε..χαχα. 

@Georgia1972 μου εσύ τα είχες και εις διπλούν. Είναι πολύ πιο δύσκολο πιστεύω. Και με το θηλασμό που λες...αλίμονο κοριτσάκι μου να μην στεναχωριέσαι. Δύο μωρά ταυτόχρονα; Είσαι άξια θαυμασμού για όλα! 

 

Just now, ba_lily είπε:

Ο Χριστοφοριδης ανέλαβε σιντονίστης όταν έκανα το πρώτο ραντεβού δεν ήξερα εδώ μέσα το είπαν κάποιες κοπέλες τους πιρα τηλ και μου το επιβεβαίωσαν στη κλινική. Στο δεύτερο ραντεβού τους είπα πως πήγαμε εκεί για το γιατρό και μας ιπαν απλά πως πρέπει να επιλέξουμε ένα από την σελίδα. Το θέμα είναι πος δεν ξέρουμε κανένα. 

Ναι με δανεικά 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ο Χριστοφοριδης ανέλαβε σιντονίστης όταν έκανα το πρώτο ραντεβού δεν ήξερα εδώ μέσα το είπαν κάποιες κοπέλες τους πιρα τηλ και μου το επιβεβαίωσαν στη κλινική. Στο δεύτερο ραντεβού τους είπα πως πήγαμε εκεί για το γιατρό και μας ιπαν απλά πως πρέπει να επιλέξουμε ένα από την σελίδα. Το θέμα είναι πος δεν ξέρουμε κανένα. 

Ναι με δανεικά 

Εγώ έκανα προσπάθεια μαζί του με τροποποιημένους φυσικούς και δεν πήγε καθόλου καλά.

Με δανεικά είναι διαφορετική η διαδικασία, δεν συνέχισα με το κέντρο αυτό για να ξέρω αλλά κορίτσια από το θέμα μας εδώ έκαναν προσπάθεια στην Embryolab, καλύτερα να σου πουν αυτές από την εμπειρία τους. Από τους λοιπούς γιατρούς θεωρώ ιδιαίτερα συμπαθείς τους Ανεσίδη και Κυριακίδη.  Έχεις κάνει υστεροσκόπηση?

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

 

@ba_lily καλημέρα! Εμένα γιατρός μου στο Embryolab είναι ο Κυριακίδης. Έκανα μια προσπαθεια με δικά μου ωάρια και μία τελευταία με δωρεά η οποία πέτυχε. Εχει και άλλους γιατρούς η κλινική για τους οποιους εχω ακουσει καλά λόγια πχ Ανεσίδη, Καρκανάκη, Παππάς.Δεν ξερω αν εχεις κανει ήδη προσπαθεια εξωσωματικής με δικά σου αλλα με δωρεά είναι πολύ πιο «απλή» διαδικασία από ό,τι με τη συμβατική. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Daphne259 είπε:

Εγώ έκανα προσπάθεια μαζί του με τροποποιημένους φυσικούς και δεν πήγε καθόλου καλά.

Με δανεικά είναι διαφορετική η διαδικασία, δεν συνέχισα με το κέντρο αυτό για να ξέρω αλλά κορίτσια από το θέμα μας εδώ έκαναν προσπάθεια στην Embryolab, καλύτερα να σου πουν αυτές από την εμπειρία τους. Από τους λοιπούς γιατρούς θεωρώ ιδιαίτερα συμπαθείς τους Ανεσίδη και Κυριακίδη.  Έχεις κάνει υστεροσκόπηση?

 

 Στο Embryolab είναι η πρώτη προσπάθεια και ενοιτε πρώτη με δανεικά .έχω κάνει αρκετές προσπάθειες με δικάμου  σε αλες κλινικές και νοσοκομεία 5 φορές διέγερση και πάνω από 15 φυσικος. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα πιστεύω εκτός τον Νικά. Ας μας πουν τα κορίτσια που έχουν εμπειρία εκεί με δανεικά. Δευτέρα θέλω να πάρω τηλέφωνο να κλείσω το ραντεβού προγραμματισμου και δεν ξέρω πιο γιατρό να επιλέξω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ba_lily είπε:

 Στο Embryolab είναι η πρώτη προσπάθεια και ενοιτε πρώτη με δανεικά .έχω κάνει αρκετές προσπάθειες με δικάμου  σε αλες κλινικές και νοσοκομεία 5 φορές διέγερση και πάνω από 15 φυσικος. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα πιστεύω εκτός τον Νικά. Ας μας πουν τα κορίτσια που έχουν εμπειρία εκεί με δανεικά. Δευτέρα θέλω να πάρω τηλέφωνο να κλείσω το ραντεβού προγραμματισμου και δεν ξέρω πιο γιατρό να επιλέξω 

Eίμαι στον Χριστοφ.  με δανεικά, χωρίς αποτέλεσμα όμως προς το παρόν. Έχει όμως κ άλλους γιατρούς καλούς Παππάς, Κυριακίδης κλπ. Η ingaretta καλά σου τα είπε είχε κ καλό αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία να έχεις


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ba_lily είπε:

 Στο Embryolab είναι η πρώτη προσπάθεια και ενοιτε πρώτη με δανεικά .έχω κάνει αρκετές προσπάθειες με δικάμου  σε αλες κλινικές και νοσοκομεία 5 φορές διέγερση και πάνω από 15 φυσικος. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα πιστεύω εκτός τον Νικά. Ας μας πουν τα κορίτσια που έχουν εμπειρία εκεί με δανεικά. Δευτέρα θέλω να πάρω τηλέφωνο να κλείσω το ραντεβού προγραμματισμου και δεν ξέρω πιο γιατρό να επιλέξω 

Ωραία! Δεν χρειάζεται λοιπόν να κάνεις κάτι άλλο, είσαι οκ. 'Οπως είπε η Inglaterra είναι πολύ πιο απλή η διαδικασία, εγώ ψηφίζω Ανεσίδη ή Κυριακίδη λοιπόν. Συμπαθέστατοι, ευγενικοί, νιώθεις άνετα και είναι πολλά χρόνια στον κλάδο. Καλή επιτυχία να έχεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Eίμαι στον Χριστοφ.  με δανεικά, χωρίς αποτέλεσμα όμως προς το παρόν. Έχει όμως κ άλλους γιατρούς καλούς Παππάς, Κυριακίδης κλπ. Η ingaretta καλά σου τα είπε είχε κ καλό αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία να έχεις

Μαιρη μου πιστευω ψαχτου καλυτερα σε θεμα μητρας ανοσολογικα αιματολογικα κτλ και μην τα βαλεις κατω στην αναγκη πιασε δανεικα απο νεαροτερη κοπελλα κ ρωτα ομως αν εχει εγκυμοσυνες στο ιστορικο της!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Μαιρη μου πιστευω ψαχτου καλυτερα σε θεμα μητρας ανοσολογικα αιματολογικα κτλ και μην τα βαλεις κατω στην αναγκη πιασε δανεικα απο νεαροτερη κοπελλα κ ρωτα ομως αν εχει εγκυμοσυνες στο ιστορικο της!

Σ υχαριστώ Αννιτάκι , φυκικά κ θα ψάξω τη μήτρα πριν τα βάλω κ θα ρωτήσω κ αλλους γιατρούς.Περιμένουμε τη βιοψία σου. Πιστεύω ότι όλα καλά θα ναι. Φιλάκια

Just now, Daphne259 είπε:

Ωραία! Δεν χρειάζεται λοιπόν να κάνεις κάτι άλλο, είσαι οκ. 'Οπως είπε η Inglaterra είναι πολύ πιο απλή η διαδικασία, εγώ ψηφίζω Ανεσίδη ή Κυριακίδη λοιπόν. Συμπαθέστατοι, ευγενικοί, νιώθεις άνετα και είναι πολλά χρόνια στον κλάδο. Καλή επιτυχία να έχεις!

Συμφωνώ κι εγώ!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σ υχαριστώ Αννιτάκι , φυκικά κ θα ψάξω τη μήτρα πριν τα βάλω κ θα ρωτήσω κ αλλους γιατρούς.Περιμένουμε τη βιοψία σου. Πιστεύω ότι όλα καλά θα ναι. Φιλάκια

Ευχαριστω να σε καλα!εγω την αποφαση μου την πηρα με τον ενα τροπο η τον αλλο μωρο θα κανω κ αλλο ειμαι ανοιχτει σε ολες τις προτασεις


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Ο Χριστοφοριδης ανέλαβε σιντονίστης όταν έκανα το πρώτο ραντεβού δεν ήξερα εδώ μέσα το είπαν κάποιες κοπέλες τους πιρα τηλ και μου το επιβεβαίωσαν στη κλινική. Στο δεύτερο ραντεβού τους είπα πως πήγαμε εκεί για το γιατρό και μας ιπαν απλά πως πρέπει να επιλέξουμε ένα από την σελίδα. Το θέμα είναι πος δεν ξέρουμε κανένα. 

Ναι με δανεικά 

Συντονιστής τι σημαίνει? Δηλ. δεν αναλαμβάνει καμία? Πρέπει ν αλλάξω γιατρό μάλλον

Just now, Annita tsoupani είπε:

Ευχαριστω να σε καλα!εγω την αποφαση μου την πηρα με τον ενα τροπο η τον αλλο μωρο θα κανω κ αλλο ειμαι ανοιχτει σε ολες τις προτασεις

Μπράβο, μωράκι θα κάνεις σίγουρα!  Να μαστε κ χαλαρές για να μην ανεβαίνουν οι ορμόνες του άγχους!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Συντονιστής τι σημαίνει? Δηλ. δεν αναλαμβάνει καμία? Πρέπει ν αλλάξω γιατρό μάλλον

Μπράβο, μωράκι θα κάνεις σίγουρα!  Να μαστε κ χαλαρές για να μην ανεβαίνουν οι ορμόνες του άγχους!

Κ εσυ θα κανεις ειμαι σιγουρη τροποι υπαρχουν!!!φτανει να ειμαστε ανοιχτες!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ntinaki76 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Μήπως γνωρίζετε κανέναν καλό ενδοκρινολογο που να ασχολείται με την αναπαραγωγή στη Θεσσαλονίκη? Βγηκε η tsh λίγο υψηλή και θελ να το ψάξω.

Καλημέρα Ντινάκι. Εγώ πήγαινα στην Ορφανίδου Ειρήνη. Είναι πολύ ψαχτηρι σε ξεσκονίζει, Αυτή μου είχε βρει την προλακτίνη κ έλλειψη σε κάποιες βιταμίνες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2019 at 10:21 ΠΜ, Daphne259 είπε:

Καλημέρα. Για την διαδικασία δεν ανχονομε καθόλου την ξερω πολλή καλά μετά από τόσες προσπαθιες εγώ θα έχω μόνο την εμβρυομεταφορα. Στη σιζιτισι που κάναμε αρχικά μας ιπαν πος από την δοτρια θα πάρουμε 8 με 15 ωάρια αν για κάποιο λόγο μας δώσει 8 και λιγότερα την ακυρώνουν και ψάχνουν αλι. Από αυτά τα ωάρια αν μονο 2 φτάνουν βλαστοκυστι πάλι την ακυρώνουν. Σας έχουν πι τα ίδια. Τελικά πόσες βλαστοκυστες πήρατε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...