Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Dream_on said:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Δεν έχω καλά νέα για μένα. Η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε. 3 εβδομάδες πριν έκανα υπερηχογράφημα και εντοπίστηκε σάκος μικρός, και σήμερα ήταν κατά 1 χιλιοστό μεγαλύτερος. Φυσικά ούτε εμβρυϊκά στοιχεία, ούτε τίποτα. 

Ήταν το κερασάκι στην τούρτα μετά από διάφορα δυσάρεστα που μου συμβαίνουν την τελευταία εβδομάδα. Νιώθω πραγματικά ανήμπορη και τσακισμένη από την απανθρωπιά των ανθρώπων, και τη σκληρότητα κάποιων καταστάσεων όπως το να μην προχωράει η ζωή που ξεκίνησε πριν λίγες εβδομάδες...

Θα επισκεφτώ το κέντρο εξωσωματικής και θα σχεδιάσουμε την επόμενη προσπάθεια... Έχω άλλα 4.

Εύχομαι να είναι η τελευταία αναποδιά και γρήγορα να είναι μία κακή ανάμνηση. Επειδή νιώθω πλήρως αυτά που λες απλά όσο κι αν είναι δύσκολο να το σκεφτείς τώρα μην ξεχνάς ότι μέσα στην απανθρωπιά και τη σκληρότητα υπάρχει και καλοσύνη και αγάπη και όμορφες στιγμές που αυτά σε βοηθούν να ξανασηκωθείς. Δεν πειράζει αν χαθεί μία μάχη αρκεί στο τέλος να κερδίσεις τον πόλεμο. Είμαστε εδώ να σου συμπαρασταθούμε στην προσπάθεια.

Πολλά φιλιά

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κσλησπέρα σε όλες,

Τα δικά μου νέα είναι ότι το ένα μωράκι το χάσαμε σταμάτησε η καρδούλα του πριν 2-3 εβδομάδες. Όσο κι αν στενοχωρήθηκα το σημαντικό είναι ότι το άλλο είναι καλά. Τώρα πάω για αυχενική την άλλη βδομάδα που είναι μεγάλος τρόμος για μένα μιας και ήταν το τραγικό τέλος της προηγούμενης εγκυμοσύνης. 

Πολύ άγχος αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

Κσλησπέρα σε όλες,

Τα δικά μου νέα είναι ότι το ένα μωράκι το χάσαμε σταμάτησε η καρδούλα του πριν 2-3 εβδομάδες. Όσο κι αν στενοχωρήθηκα το σημαντικό είναι ότι το άλλο είναι καλά. Τώρα πάω για αυχενική την άλλη βδομάδα που είναι μεγάλος τρόμος για μένα μιας και ήταν το τραγικό τέλος της προηγούμενης εγκυμοσύνης. 

Πολύ άγχος αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. 

@Mishka μου όπως λες και συ είναι σημαντικό που το άλλο μωράκι είναι καλά. Καταλαβαινω βέβαια τη στενοχώρια σου για αυτό που χάθηκε. Θυμησέ μου σε ποια εβδομάδα  ήσουν όταν συνέβη αυτό;

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κοριτσάκι μου τι κρίμα! Απογοήτευση το ξέρω...Απ ότι φαίνεται, ήταν ανεμβρυική κύηση ή σύνδρομο κενού σάκου. Σκέψου όμως ότι έχεις κι άλλα 4 εμβρυάκια που είναι καλό απόθεμα. Αυτό από τι φάνηκε δεν ήταν σωστό να προχωρήσει . Ετυχε . Εύχομαι στα επόμενα να βρίσκεται το καλό ροκ αστεράκι. Το δυνατό. Μια αγκαλιά από μένα!

Έτσι είναι. Το γεγονός ότι δεν ξεκίνησε δυναμικά αυτή η εγκυμοσύνη με καλή χοριακη, να εντοπίσουμε το σάκο την αναμενόμενη εβδομάδα όταν η χοριακη ήταν στα 2000, μετά όταν εντοπίστηκε να είναι το μέγεθός του τόσο μικρό που δε συμβαδιζε με την εβδομάδα κύησης, με είχαν προετοιμάσει για μια κακή κατάληξη. Αλλά πάντα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Συγκεκριμένα, πέθανε σήμερα. Περιμένω την περίοδο να ξεκινήσει η επόμενη προσπάθεια το συντομότερο.

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Αχ κοριτσάκι μου λυπαμαι τοσο για σενα ελπιζω να βρεις δυναμη ξανα και να συνεχισεις

Ναι, θα συνεχίσω ακάθεκτη μέχρι τέλους αποθεμάτων, ηλικίας ή χρημάτων... Ο,τι τελειώσει πρώτο!

2 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Εύχομαι να είναι η τελευταία αναποδιά και γρήγορα να είναι μία κακή ανάμνηση. Επειδή νιώθω πλήρως αυτά που λες απλά όσο κι αν είναι δύσκολο να το σκεφτείς τώρα μην ξεχνάς ότι μέσα στην απανθρωπιά και τη σκληρότητα υπάρχει και καλοσύνη και αγάπη και όμορφες στιγμές που αυτά σε βοηθούν να ξανασηκωθείς. Δεν πειράζει αν χαθεί μία μάχη αρκεί στο τέλος να κερδίσεις τον πόλεμο. Είμαστε εδώ να σου συμπαρασταθούμε στην προσπάθεια.

Πολλά φιλιά

Έχεις απόλυτο δίκιο... Υπήρξαν άνθρωποι τόσο απαράδεκτοι κι ανθρωπακια, όσο και υποστηρικτικοί και μεγαλοψυχοι. Αλλά πάντα, όσο και να ξέρω ότι είναι τιποτένιοι κάποιοι, το ωστικό κύμα της αθλιότητάς τους με χτυπάει ανελέητα. Κάθε φορά. Αλλά υπάρχουν κι οι άλλοι που συμπάσχουν και συμπαραστέκονται. Αναφέρομαι σε μια φάση με "συναδέλφους" και συναδέλφους. Σε αυτήν την τρικυμία, έμαθα και το σημερινό νέο κι έδεσε! Αλλά αλήθεια, δε με πτόησε τόσο. Μάλλον καθόλου δε με πτόησε. Διαβάζοντας στο φόρουμ ιστορίες σας, ήξερα ότι εξωσωματική με ωάρια δότριας δεν αποτελεί εγγύηση. Ο γιατρός μου είπε ότι η εξωσωματική πέτυχε, η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε! Κάτι σαν το η εγχείρηση πέτυχε αλλά ο ασθενής πέθανε! Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για ένα μακρύ και αβέβαιο δρόμο. Τίποτα δεν εγγυάται ότι θα πάρεις μωρό στην αγκαλιά, όπως τίποτα δεν εγγυάται ότι θα ξυπνήσεις την άλλη μέρα. Με πιθανότητες πάμε. Απλά βρίσκομαι ακόμα στην αρνητική μεριά της στατιστικής... Άντε να βρεθώ και στη θετική της πλευρά!

2 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Κσλησπέρα σε όλες,

Τα δικά μου νέα είναι ότι το ένα μωράκι το χάσαμε σταμάτησε η καρδούλα του πριν 2-3 εβδομάδες. Όσο κι αν στενοχωρήθηκα το σημαντικό είναι ότι το άλλο είναι καλά. Τώρα πάω για αυχενική την άλλη βδομάδα που είναι μεγάλος τρόμος για μένα μιας και ήταν το τραγικό τέλος της προηγούμενης εγκυμοσύνης. 

Πολύ άγχος αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. 

Θα πάνε. Ευτυχώς η ιστορία δεν επαναλαμβάνεται στις περιπτώσεις αυτές. Η ιστορία κάθε εγκυμοσύνης είναι διαφορετική, οπότε δες το ανεξάρτητα από την προηγούμενη εμπειρία σου! Καλά αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2019 at 2:26 ΜΜ, dimitra19 είπε:

Κορίτσια , ετσι κουβεντα να γίνεται ... είναι καποια εδω μέσα που είχε παλίνδρομη κύηση απο δωρεά  ή και δικά της και μετά είχε τελειομηνη εγκυμοσύνη στα καπάκια ... ?

Ακόμα όχι . Θα πρέπει να ολοκληρωθούν οι εξετάτασεις και θα πάρει λίγο καιρό... . Εσύ τι κανεις πως είσαι @Mishka? Προχωρησε η εγκυμοσύνη σου ? Συγγνώμη απλά είχα καιρό να μπω και έχω χαθεί στις προηγουμενες αναρτήσεις  . 

Και δεν χαίρεσαι ? Τέλεια ! 

@dimitra19 μόλις έμαθα για την πάλινδρομη κύησή μου. Η επόμενη θα είναι η τελειομηνη! Αν διαβάζει ο Θεός το φόρουμ, θα με κάψει!!! :-D

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, inglaterra said:

@Mishka μου όπως λες και συ είναι σημαντικό που το άλλο μωράκι είναι καλά. Καταλαβαινω βέβαια τη στενοχώρια σου για αυτό που χάθηκε. Θυμησέ μου σε ποια εβδομάδα  ήσουν όταν συνέβη αυτό;

 

Καλημέρα, τώρα το ανακαλύψαμε αλλά πρέπει να έγινε αμέσως μετά τον πρώτο υπέρηχο την 7η. Πάλι καλά που ο γιατρός τα λέει χύμα και με είχε προετοιμάσει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Κσλησπέρα σε όλες,

Τα δικά μου νέα είναι ότι το ένα μωράκι το χάσαμε σταμάτησε η καρδούλα του πριν 2-3 εβδομάδες. Όσο κι αν στενοχωρήθηκα το σημαντικό είναι ότι το άλλο είναι καλά. Τώρα πάω για αυχενική την άλλη βδομάδα που είναι μεγάλος τρόμος για μένα μιας και ήταν το τραγικό τέλος της προηγούμενης εγκυμοσύνης. 

Πολύ άγχος αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. 

Λυπάμαι για το ένα μωράκι σου, χαίρομαι για το άλλο που είναι καλά. Θα σου πω κάτι για να νιωσεις καλύτερα, έχω ξαδέρφη που στα 40 έμεινε έγκυος σε δίδυμα κ μετά από ένα μήνα παλλινδρόμησε το ένα. Αυτή τη στιγμή το παιδάκι της είναι 3 ετών είναι πολύ χαριτωμένο,  όλοι ξετρελαμένοι μαζί του κι έχει ξεχάσει την απώλεια του ενός. Είναι μια ευτυχισμένη μανούλα. Ετσι θα γίνει κ με σένα. Δυστυχώς τα δίδυμα έχουν αυτό το ρίσκο΄.

4 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Έτσι είναι. Το γεγονός ότι δεν ξεκίνησε δυναμικά αυτή η εγκυμοσύνη με καλή χοριακη, να εντοπίσουμε το σάκο την αναμενόμενη εβδομάδα όταν η χοριακη ήταν στα 2000, μετά όταν εντοπίστηκε να είναι το μέγεθός του τόσο μικρό που δε συμβαδιζε με την εβδομάδα κύησης, με είχαν προετοιμάσει για μια κακή κατάληξη. Αλλά πάντα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Συγκεκριμένα, πέθανε σήμερα. Περιμένω την περίοδο να ξεκινήσει η επόμενη προσπάθεια το συντομότερο.

Ναι, θα συνεχίσω ακάθεκτη μέχρι τέλους αποθεμάτων, ηλικίας ή χρημάτων... Ο,τι τελειώσει πρώτο!

Έχεις απόλυτο δίκιο... Υπήρξαν άνθρωποι τόσο απαράδεκτοι κι ανθρωπακια, όσο και υποστηρικτικοί και μεγαλοψυχοι. Αλλά πάντα, όσο και να ξέρω ότι είναι τιποτένιοι κάποιοι, το ωστικό κύμα της αθλιότητάς τους με χτυπάει ανελέητα. Κάθε φορά. Αλλά υπάρχουν κι οι άλλοι που συμπάσχουν και συμπαραστέκονται. Αναφέρομαι σε μια φάση με "συναδέλφους" και συναδέλφους. Σε αυτήν την τρικυμία, έμαθα και το σημερινό νέο κι έδεσε! Αλλά αλήθεια, δε με πτόησε τόσο. Μάλλον καθόλου δε με πτόησε. Διαβάζοντας στο φόρουμ ιστορίες σας, ήξερα ότι εξωσωματική με ωάρια δότριας δεν αποτελεί εγγύηση. Ο γιατρός μου είπε ότι η εξωσωματική πέτυχε, η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε! Κάτι σαν το η εγχείρηση πέτυχε αλλά ο ασθενής πέθανε! Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για ένα μακρύ και αβέβαιο δρόμο. Τίποτα δεν εγγυάται ότι θα πάρεις μωρό στην αγκαλιά, όπως τίποτα δεν εγγυάται ότι θα ξυπνήσεις την άλλη μέρα. Με πιθανότητες πάμε. Απλά βρίσκομαι ακόμα στην αρνητική μεριά της στατιστικής... Άντε να βρεθώ και στη θετική της πλευρά!

Θα πάνε. Ευτυχώς η ιστορία δεν επαναλαμβάνεται στις περιπτώσεις αυτές. Η ιστορία κάθε εγκυμοσύνης είναι διαφορετική, οπότε δες το ανεξάρτητα από την προηγούμενη εμπειρία σου! Καλά αποτελέσματα!!

O γιατρός μου μού είπε ότι αυτά τα τρελά ποσοστά επιτυχίας με δανεικά ωάρια 60-70% δεν αναταποκρίνονται στην πραγματικότητα κ τα δίνουν τα κέντρα εξωσωμ. για να πουλήσουν το προιόν. Έχουν μέσα παλλίνδρομες, αποβολές , βιοχημικές, εξωμήτρια. Οι καλές κυήσεις είναι  λιγότερες. Το θέμα είναι ότι "πουλώντας" έτσι  δημιουργούν εξωπραγματικές προσδοκίες κ σε μια αναποδιά φέρνουν μεγάλες ματαιώσεις, χειρότερες από τις απογοητεύσεις που βιώνεις όταν προσπαθείς  με  δικά σου ωάρια

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Λυπάμαι για το ένα μωράκι σου, χαίρομαι για το άλλο που είναι καλά. Θα σου πω κάτι για να νιωσεις καλύτερα, έχω ξαδέρφη που στα 40 έμεινε έγκυος σε δίδυμα κ μετά από ένα μήνα παλλινδρόμησε το ένα. Αυτή τη στιγμή το παιδάκι της είναι 3 ετών είναι πολύ χαριτωμένο,  όλοι ξετρελαμένοι μαζί του κι έχει ξεχάσει την απώλεια του ενός. Είναι μια ευτυχισμένη μανούλα. Ετσι θα γίνει κ με σένα. Δυστυχώς τα δίδυμα έχουν αυτό το ρίσκο΄.

O γιατρός μου μού είπε ότι αυτά τα τρελά ποσοστά επιτυχίας με δανεικά ωάρια 60-70% δεν αναταποκρίνονται στην πραγματικότητα κ τα δίνουν τα κέντρα εξωσωμ. για να πουλήσουν το προιόν. Έχουν μέσα παλλίνδρομες, αποβολές , βιοχημικές, εξωμήτρια. Οι καλές κυήσεις είναι  λιγότερες. Το θέμα είναι ότι "πουλώντας" έτσι  δημιουργούν εξωπραγματικές προσδοκίες κ σε μια αναποδιά φέρνουν μεγάλες ματαιώσεις, χειρότερες από τις απογοητεύσεις που βιώνεις όταν προσπαθείς  με  δικά σου ωάρια

Αν βγει θετική χοριακη, θεωρούν ότι η εξωσωματική πέτυχε... Σα να είναι ο σκοπός η θετική χοριακη για να μιλήσουμε για επιτυχία...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Dream_on , κορίτσι λυπάμαι πάρα πολύ . Σε νιώθω απόλυτα . Κι εμένα είναι πολύ προσφατο . Σήμερα γνώρισα μια κυρία στο άσχετο που έκανε 9 εξωσωματικές και σήμερα έχει μια κοράκλα , μεγάλη πια. Μου είπε να μην το βάλω κάτω . Αρα αυτό πρέπει να κάνουμε . Αντέχουμε !!!! Πρέπει να αντέξουμε !!!

 

@ba_lily , Απ’ότι είδαι έχεις πολύ ιστορία πίσω σου … κορίτσι καλή επιτυχία! Πότε με το καλό ?

@Mary H, Καλή επιτυχία !

@palmoira , πως είσαι ?????????? Πως τα περνάς ??????

@Georgia1972 , πως είσαι ??? Τι κάνουν τα μωράκια σου ?

@Daphne259, εσύ πως τα πας ?

@alina80, όλα καλά με την καμπύλη ζαχάρου ? Πήρες τα αποτελέσματα ? Πως είσαι κορίτσι μου ?

 

Κορίτσια περνάμε όλες δύσκολα το έχω καταλάβει , κάποιες φορές αισθάνομαι ότι με τόσα αγχη που έχουμε ακόμα κι όσες είναι εγκυες ή γέννησαν δεν μπορούν να το χαρούν ! 

Κουράγιο όμως . Ισχύς εν την ενώσει !!! χαχα 

Εγώ εχω ξεκινήσει δίαιτα εδω και 2 εβδομάδες , μου το είπε ο γιατρός στην αυχενική ...και μετά και ο δικός μου . Μέχρι σήμερα εχω χασει 3.100kg και το παλευω. 1000 θερμίδες την ημέρα ( τα υποογίζω μόνη μου ) .

Πρέπει να αδυνατίσω όσο περισσότερο μπορώ μέχρι την απόμενη προσπάθεια. Την Μ. Τρίτη θα πάω και σε διαιτολόγο ... είμαι χοντρούλα και με την εγκυμοσύνη και τα φάρμακα ξέφυγα πάρα πολύ. 

Επιπλέον είχα κόψει το κόπνισμα αλλά δεν σας κρύβω ότι μετά την παλινδρομη το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να ανάψω τσιγάρο  :-(   

Εχω κάνει τόσα πολλά αυτές τις μέρες που σχεδόν δεν το αντέχω ... καπνίζουν κι όλοι γυρω  μου εν τω μεταξύ και ξεμυαλίζομαι .

Τεσπά θα προσπαθήσω να το ξανακόψω ... Όπως καταλαβαίνετε έχουμε πολλά να διαχειριστούμε ... Αλλά τουλάχιστον έχουμε ευκαιρίες μπροστά μας ... 

Σας φιλώ όλες ... !!! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

@dimitra19 μόλις έμαθα για την πάλινδρομη κύησή μου. Η επόμενη θα είναι η τελειομηνη! Αν διαβάζει ο Θεός το φόρουμ, θα με κάψει!!! :-D

Αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα δει μια πολύ δυναμική γυναίκα που επιθυμεί να γίνει μαμά όχι από εγωισμό αλλά από υπέρμετρη αγάπη...αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα δει ότι καλώς επέλεξε να δώσει στην επιστήμη κ αυτή τη λύση...

Αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα χαίρεται βλέποντας πως τον θυμούνται κ τον ευλογούν όσες πέτυχαν .αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα βλέπει ότι είναι ποτισμένο με τις αρχές της θρησκείας μας αγάπη αλτρουισμό κ αφοσίωση..

Τέλος αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ ας βάλει δίπλα στο ονομα σου κ τη δική μου προσευχή για να έρθει γρήγορα το μωρό σου...το γιατί το ξέρεις εσύ...κ φυσικά για όλες αλλά ειδικά για σένα...δενπορω συγκινουμαι

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


24 minutes ago, dimitra19 said:

@Dream_on , κορίτσι λυπάμαι πάρα πολύ . Σε νιώθω απόλυτα . Κι εμένα είναι πολύ προσφατο . Σήμερα γνώρισα μια κυρία στο άσχετο που έκανε 9 εξωσωματικές και σήμερα έχει μια κοράκλα , μεγάλη πια. Μου είπε να μην το βάλω κάτω . Αρα αυτό πρέπει να κάνουμε . Αντέχουμε !!!! Πρέπει να αντέξουμε !!!

 

@ba_lily , Απ’ότι είδαι έχεις πολύ ιστορία πίσω σου … κορίτσι καλή επιτυχία! Πότε με το καλό ?

@Mary H, Καλή επιτυχία !

@palmoira , πως είσαι ?????????? Πως τα περνάς ??????

@Georgia1972 , πως είσαι ??? Τι κάνουν τα μωράκια σου ?

@Daphne259, εσύ πως τα πας ?

@alina80, όλα καλά με την καμπύλη ζαχάρου ? Πήρες τα αποτελέσματα ? Πως είσαι κορίτσι μου ?

 

Κορίτσια περνάμε όλες δύσκολα το έχω καταλάβει , κάποιες φορές αισθάνομαι ότι με τόσα αγχη που έχουμε ακόμα κι όσες είναι εγκυες ή γέννησαν δεν μπορούν να το χαρούν ! 

Κουράγιο όμως . Ισχύς εν την ενώσει !!! χαχα 

Εγώ εχω ξεκινήσει δίαιτα εδω και 2 εβδομάδες , μου το είπε ο γιατρός στην αυχενική ...και μετά και ο δικός μου . Μέχρι σήμερα εχω χασει 3.100kg και το παλευω. 1000 θερμίδες την ημέρα ( τα υποογίζω μόνη μου ) .

Πρέπει να αδυνατίσω όσο περισσότερο μπορώ μέχρι την απόμενη προσπάθεια. Την Μ. Τρίτη θα πάω και σε διαιτολόγο ... είμαι χοντρούλα και με την εγκυμοσύνη και τα φάρμακα ξέφυγα πάρα πολύ. 

Επιπλέον είχα κόψει το κόπνισμα αλλά δεν σας κρύβω ότι μετά την παλινδρομη το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να ανάψω τσιγάρο  :-(   

Εχω κάνει τόσα πολλά αυτές τις μέρες που σχεδόν δεν το αντέχω ... καπνίζουν κι όλοι γυρω  μου εν τω μεταξύ και ξεμυαλίζομαι .

Τεσπά θα προσπαθήσω να το ξανακόψω ... Όπως καταλαβαίνετε έχουμε πολλά να διαχειριστούμε ... Αλλά τουλάχιστον έχουμε ευκαιρίες μπροστά μας ... 

Σας φιλώ όλες ... !!! 

Χαίρομαι πολύ που προσπαθείς κι αυτό θα βοηθά την ψυχολογία και θα έχεις δύναμη και όρεξη να προσπαθήσεις περισσότερο!

Το τσιγάρο είναι το άτιμο εθισμός κι εγώ την παραμονή της απόξεσης το άρχισα πάλι δεν παλεύεται τόση στενοχώρια για τον πρώην καπνιστή χωρίς τσιγάρο.. Θα το ξανακόψεις όμως αφού το έκανες μία τη δεύτερη είναι απείρως ευκολότερο πίστεψε με.

Καλή συνέχεια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitra19 είπε:

@Dream_on , κορίτσι λυπάμαι πάρα πολύ . Σε νιώθω απόλυτα . Κι εμένα είναι πολύ προσφατο . Σήμερα γνώρισα μια κυρία στο άσχετο που έκανε 9 εξωσωματικές και σήμερα έχει μια κοράκλα , μεγάλη πια. Μου είπε να μην το βάλω κάτω . Αρα αυτό πρέπει να κάνουμε . Αντέχουμε !!!! Πρέπει να αντέξουμε !!!

 

@ba_lily , Απ’ότι είδαι έχεις πολύ ιστορία πίσω σου … κορίτσι καλή επιτυχία! Πότε με το καλό ?

@Mary H, Καλή επιτυχία !

@palmoira , πως είσαι ?????????? Πως τα περνάς ??????

@Georgia1972 , πως είσαι ??? Τι κάνουν τα μωράκια σου ?

@Daphne259, εσύ πως τα πας ?

@alina80, όλα καλά με την καμπύλη ζαχάρου ? Πήρες τα αποτελέσματα ? Πως είσαι κορίτσι μου ?

 

Κορίτσια περνάμε όλες δύσκολα το έχω καταλάβει , κάποιες φορές αισθάνομαι ότι με τόσα αγχη που έχουμε ακόμα κι όσες είναι εγκυες ή γέννησαν δεν μπορούν να το χαρούν ! 

Κουράγιο όμως . Ισχύς εν την ενώσει !!! χαχα 

Εγώ εχω ξεκινήσει δίαιτα εδω και 2 εβδομάδες , μου το είπε ο γιατρός στην αυχενική ...και μετά και ο δικός μου . Μέχρι σήμερα εχω χασει 3.100kg και το παλευω. 1000 θερμίδες την ημέρα ( τα υποογίζω μόνη μου ) .

Πρέπει να αδυνατίσω όσο περισσότερο μπορώ μέχρι την απόμενη προσπάθεια. Την Μ. Τρίτη θα πάω και σε διαιτολόγο ... είμαι χοντρούλα και με την εγκυμοσύνη και τα φάρμακα ξέφυγα πάρα πολύ. 

Επιπλέον είχα κόψει το κόπνισμα αλλά δεν σας κρύβω ότι μετά την παλινδρομη το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να ανάψω τσιγάρο  :-(   

Εχω κάνει τόσα πολλά αυτές τις μέρες που σχεδόν δεν το αντέχω ... καπνίζουν κι όλοι γυρω  μου εν τω μεταξύ και ξεμυαλίζομαι .

Τεσπά θα προσπαθήσω να το ξανακόψω ... Όπως καταλαβαίνετε έχουμε πολλά να διαχειριστούμε ... Αλλά τουλάχιστον έχουμε ευκαιρίες μπροστά μας ... 

Σας φιλώ όλες ... !!! 

Δημητρούλα γλυκιά μου. Μην πιέζεις πολύ τον εαυτό σου, κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις καλά και όσο αντεχεις. 1000 θερμίδες την ημέρα είναι πολύ λίγες -ουτε καλό είναι ούτε αποτελεσματικό. 

Εγώ καλά είμαι, και η καμπύλη βγήκε καλή (ευτυχώς) και μου έφυγε ένα άγχος. 

@Dream_on Λυπάμαι πολύ. Μια μάχη χάθηκε όμως, όχι ο πόλεμος. Γρήγορα όλα αυτά να είναι ανάμνηση και να χαϊδεύεις κοιλίτσα. 

Κορίτσια μου τρέχω με τη δουλειά μπας και καταφέρω να κατσω και λίγο πριν γεννήσω -μπας και ψωνίσω και τίποτα για τον πιτσιρικά, που με βλέπω με την πάνα να τον βγάζω από το μαιευτήριο! Σας φιλώ γλυκά!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

Καλημέρα κορίτσι τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!Σου εύχομαι όλα καλά να πάνε! Τελικά ο γιατρός σου πολύ γουρλής κ καλός φυσικά! Εκεί θα στείλω τους  τον αδερφό μου για να κάνουν την εξωσωματική  τους το καλοκαίρι!Εδώ απ ότι μου είχανε πει υπέρηχο για σάκο, μετά καρδούλα κ μετά στις δίδυμες κυήσεις 2 φορές το μήνα. Η Γεωργία θα σου τα πει καλύτερα. Με το καλό να μαθαίνουμε νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

συνχαρητηρια!μια τελεια εγκυμοσυνη να εχεις κ μαζεψε δυναμεις για μετα! χα! εδω ελλαδα μεχρι την αυχενικη πηγαινουμε καθε δυο εβδομαδες για υπερηχο. απτην αυχενικη κ μετα μια φορα το μηνα εξετασεις αιματος γενικη ουρων κ αντισωματα τοξοπλασμα cmv. κ υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...