Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα. Για την διαδικασία δεν ανχονομε καθόλου την ξερω πολλή καλά μετά από τόσες προσπαθιες εγώ θα έχω μόνο την εμβρυομεταφορα. Στη σιζιτισι που κάναμε αρχικά μας ιπαν πος από την δοτρια θα πάρουμε 8 με 15 ωάρια αν για κάποιο λόγο μας δώσει 8 και λιγότερα την ακυρώνουν και ψάχνουν αλι. Από αυτά τα ωάρια αν μονο 2 φτάνουν βλαστοκυστι πάλι την ακυρώνουν. Σας έχουν πι τα ίδια. Τελικά πόσες βλαστοκυστες πήρατε. 

Εμένα μου έδωσε 10 ωάρια κ είχαμε 6 βλαστοκύστες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 8/3/2019 at 11:19 ΠΜ, alina80 είπε:

 

Κορίτσια μου καλησπέρα , είχα καιρό να σας γράψω , προσπαθώ να σας παρακολουθω αλλά δεν μου ήταν ευκολο. 

Δυστυχώς εχω ασχημα νέα . Το μωράκι μου παλινδρόμησε στην 13η εβδομάδα. Για την ακρίβεια εκανα την αυχενική όπου ενω ήταν καλή , εντοπίστηκαν αυξημένοι καρδιακοί παλμοί ( 190 ) κ μας πρότειναν να το παρακολουθούμε. Την Τετάρτη λοιπον που μας πέρασε πηγα στον γιατρό για να ακούσουμε την καρδια και δυστυχώς είχε σταματήσει. 

Μου ήρθε πολύ ξαφνικό , στην αυχενική δεν είχα καταλάβει ότι υπάρχει κινδυνος... Τεσπα . Την Παρασκευή έκανα καθαισμό και τώρα ανασκουμπώνομαι για επόμενη προσπάθεια σε 1.5-2 μήνες  . 

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα , είχα καιρό να σας γράψω , προσπαθώ να σας παρακολουθω αλλά δεν μου ήταν ευκολο. 

Δυστυχώς εχω ασχημα νέα . Το μωράκι μου παλινδρόμησε στην 13η εβδομάδα. Για την ακρίβεια εκανα την αυχενική όπου ενω ήταν καλή , εντοπίστηκαν αυξημένοι καρδιακοί παλμοί ( 190 ) κ μας πρότειναν να το παρακολουθούμε. Την Τετάρτη λοιπον που μας πέρασε πηγα στον γιατρό για να ακούσουμε την καρδια και δυστυχώς είχε σταματήσει. 

Μου ήρθε πολύ ξαφνικό , στην αυχενική δεν είχα καταλάβει ότι υπάρχει κινδυνος... Τεσπα . Την Παρασκευή έκανα καθαισμό και τώρα ανασκουμπώνομαι για επόμενη προσπάθεια σε 1.5-2 μήνες  . 

Κρίμα βρε κορίτσι , τι να πω κουράγιο... Και καλή τύχη στο επόμενο. Με δανεικά να υποθέσω.. Έχουν και τα δανεικά παλλίνδρομες ρε γ@...το?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα , είχα καιρό να σας γράψω , προσπαθώ να σας παρακολουθω αλλά δεν μου ήταν ευκολο. 

Δυστυχώς εχω ασχημα νέα . Το μωράκι μου παλινδρόμησε στην 13η εβδομάδα. Για την ακρίβεια εκανα την αυχενική όπου ενω ήταν καλή , εντοπίστηκαν αυξημένοι καρδιακοί παλμοί ( 190 ) κ μας πρότειναν να το παρακολουθούμε. Την Τετάρτη λοιπον που μας πέρασε πηγα στον γιατρό για να ακούσουμε την καρδια και δυστυχώς είχε σταματήσει. 

Μου ήρθε πολύ ξαφνικό , στην αυχενική δεν είχα καταλάβει ότι υπάρχει κινδυνος... Τεσπα . Την Παρασκευή έκανα καθαισμό και τώρα ανασκουμπώνομαι για επόμενη προσπάθεια σε 1.5-2 μήνες  . 

Λυπάμαι πολύ κι εύχομαι να είναι η τελευταία στενοχώρια και αποτυχία. Σου είπαν τι μπορεί να έφταιξε να ξέρεις για την επόμενη προσπάθεια;

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Καλημέρα. Για την διαδικασία δεν ανχονομε καθόλου την ξερω πολλή καλά μετά από τόσες προσπαθιες εγώ θα έχω μόνο την εμβρυομεταφορα. Στη σιζιτισι που κάναμε αρχικά μας ιπαν πος από την δοτρια θα πάρουμε 8 με 15 ωάρια αν για κάποιο λόγο μας δώσει 8 και λιγότερα την ακυρώνουν και ψάχνουν αλι. Από αυτά τα ωάρια αν μονο 2 φτάνουν βλαστοκυστι πάλι την ακυρώνουν. Σας έχουν πι τα ίδια. Τελικά πόσες βλαστοκυστες πήρατε. 

@ba_lily εμάς η δότρια έδωσε 10 ωάρια, 6 γονιμποποιηθηκαν και τα 4 εγιναν βλαστοκύστες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι , τι να πω κουράγιο... Και καλή τύχη στο επόμενο. Με δανεικά να υποθέσω.. Έχουν και τα δανεικά παλλίνδρομες ρε γ@...το?

Ναι με δανεικά . Θα γίνουν εξετάσεις βεβαια ώστε να δουμε που οφειλεται , βεβαια μπορεί να μην βρουμε και κατι. Θα κάνουμε κι εμείς εξετάσεις DNA ... και βλέπουμε . Δεν πειράζει δεν το βάζουμε κάτω ... ! 

:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , ετσι κουβεντα να γίνεται ... είναι καποια εδω μέσα που είχε παλίνδρομη κύηση απο δωρεά  ή και δικά της και μετά είχε τελειομηνη εγκυμοσύνη στα καπάκια ... ?

On 14/4/2019 at 11:37 ΜΜ, Mishka είπε:

Λυπάμαι πολύ κι εύχομαι να είναι η τελευταία στενοχώρια και αποτυχία. Σου είπαν τι μπορεί να έφταιξε να ξέρεις για την επόμενη προσπάθεια;

 

Ακόμα όχι . Θα πρέπει να ολοκληρωθούν οι εξετάτασεις και θα πάρει λίγο καιρό... . Εσύ τι κανεις πως είσαι @Mishka? Προχωρησε η εγκυμοσύνη σου ? Συγγνώμη απλά είχα καιρό να μπω και έχω χαθεί στις προηγουμενες αναρτήσεις  . 

On 9/4/2019 at 3:36 ΜΜ, Clue είπε:

Καλημέρα! Μόλις πήρα τηλ στο κέντρο να μάθω την ηλικία της δότριας για την Αυχενική. Ημερομηνία γέννησης:2000!!! Δεν περίμενα ότι θα ήταν 18....

Και δεν χαίρεσαι ? Τέλεια ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια , ετσι κουβεντα να γίνεται ... είναι καποια εδω μέσα που είχε παλίνδρομη κύηση απο δωρεά  ή και δικά της και μετά είχε τελειομηνη εγκυμοσύνη στα καπάκια ... ?

Ακόμα όχι . Θα πρέπει να ολοκληρωθούν οι εξετάτασεις και θα πάρει λίγο καιρό... . Εσύ τι κανεις πως είσαι @Mishka? Προχωρησε η εγκυμοσύνη σου ? Συγγνώμη απλά είχα καιρό να μπω και έχω χαθεί στις προηγουμενες αναρτήσεις  . 

Καλημέρα  @dimitra19 καλη επυτιχια σ ευχομαι μέσα από την καρδιά μου.....Εγώ είχα μια παληνδρομμη απ ο δικά μ στην 10 βδομάδα.τωρα Ετοιμάζομαι για μια τελευταια φορά με δικά μ πριν παω στα δανεικά.επλιζω αυτο που είπες να ισχύει κ να πιασω κ γω κ να ναι ολα τέλεια.θα σ έχω στο μυαλό μ.να σ πω.αν και εννοείτε ότι όλα θα πάνε καλά για ολες μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ @Rafaelatarzan, μέσα απο την καρδιά μου ! Πότε με το καλό ? 

 

5 Μαΐου ξανακάνω διέγερση κ αν όλα πάνε καλά κ δεν είναι κλουβια θα τα βάλω τότε.....Είμαι σίγουρη ότι θα πιάσω κ γω κ συ κ ολες μας....Όσο για την συνέχεια ειπαμε ναι θα τα καταφέρουμε....ο Θεός μας χρωστάει σε όλες μας....χρωστάει να δώσει χαμόγελα αγα9η ζεστασιά κ αισιοδοξια σε όλες εμάς τις μαχητριες που θέλουμε ένα παιδί.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

5 Μαΐου ξανακάνω διέγερση κ αν όλα πάνε καλά κ δεν είναι κλουβια θα τα βάλω τότε.....Είμαι σίγουρη ότι θα πιάσω κ γω κ συ κ ολες μας....Όσο για την συνέχεια ειπαμε ναι θα τα καταφέρουμε....ο Θεός μας χρωστάει σε όλες μας....χρωστάει να δώσει χαμόγελα αγα9η ζεστασιά κ αισιοδοξια σε όλες εμάς τις μαχητριες που θέλουμε ένα παιδί.

Ax !!! Με το καλό κοπέλα μου μέσα απο την καρδιά μου ! Ναι , θα τα καταφερουμε!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα

Δεν έχω καλά νέα για μένα. Η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε. 3 εβδομάδες πριν έκανα υπερηχογράφημα και εντοπίστηκε σάκος μικρός, και σήμερα ήταν κατά 1 χιλιοστό μεγαλύτερος. Φυσικά ούτε εμβρυϊκά στοιχεία, ούτε τίποτα. 

Ήταν το κερασάκι στην τούρτα μετά από διάφορα δυσάρεστα που μου συμβαίνουν την τελευταία εβδομάδα. Νιώθω πραγματικά ανήμπορη και τσακισμένη από την απανθρωπιά των ανθρώπων, και τη σκληρότητα κάποιων καταστάσεων όπως το να μην προχωράει η ζωή που ξεκίνησε πριν λίγες εβδομάδες...

Θα επισκεφτώ το κέντρο εξωσωματικής και θα σχεδιάσουμε την επόμενη προσπάθεια... Έχω άλλα 4.

  • Λυπημένη/-ος 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Δεν έχω καλά νέα για μένα. Η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε. 3 εβδομάδες πριν έκανα υπερηχογράφημα και εντοπίστηκε σάκος μικρός, και σήμερα ήταν κατά 1 χιλιοστό μεγαλύτερος. Φυσικά ούτε εμβρυϊκά στοιχεία, ούτε τίποτα. 

Ήταν το κερασάκι στην τούρτα μετά από διάφορα δυσάρεστα που μου συμβαίνουν την τελευταία εβδομάδα. Νιώθω πραγματικά ανήμπορη και τσακισμένη από την απανθρωπιά των ανθρώπων, και τη σκληρότητα κάποιων καταστάσεων όπως το να μην προχωράει η ζωή που ξεκίνησε πριν λίγες εβδομάδες...

Θα επισκεφτώ το κέντρο εξωσωματικής και θα σχεδιάσουμε την επόμενη προσπάθεια... Έχω άλλα 4.

Κοριτσάκι μου τι κρίμα! Απογοήτευση το ξέρω...Απ ότι φαίνεται, ήταν ανεμβρυική κύηση ή σύνδρομο κενού σάκου. Σκέψου όμως ότι έχεις κι άλλα 4 εμβρυάκια που είναι καλό απόθεμα. Αυτό από τι φάνηκε δεν ήταν σωστό να προχωρήσει . Ετυχε . Εύχομαι στα επόμενα να βρίσκεται το καλό ροκ αστεράκι. Το δυνατό. Μια αγκαλιά από μένα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Δεν έχω καλά νέα για μένα. Η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε. 3 εβδομάδες πριν έκανα υπερηχογράφημα και εντοπίστηκε σάκος μικρός, και σήμερα ήταν κατά 1 χιλιοστό μεγαλύτερος. Φυσικά ούτε εμβρυϊκά στοιχεία, ούτε τίποτα. 

Ήταν το κερασάκι στην τούρτα μετά από διάφορα δυσάρεστα που μου συμβαίνουν την τελευταία εβδομάδα. Νιώθω πραγματικά ανήμπορη και τσακισμένη από την απανθρωπιά των ανθρώπων, και τη σκληρότητα κάποιων καταστάσεων όπως το να μην προχωράει η ζωή που ξεκίνησε πριν λίγες εβδομάδες...

Θα επισκεφτώ το κέντρο εξωσωματικής και θα σχεδιάσουμε την επόμενη προσπάθεια... Έχω άλλα 4.

Αχ κοριτσάκι μου λυπαμαι τοσο για σενα ελπιζω να βρεις δυναμη ξανα και να συνεχισεις

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...