Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Daphne259 είπε:

Σε μένα δεν έγραφε τίποτα, για αυτό σε ρώτησα. Μου έκανε εντύπωση. Πάντως είναι πολύ σημαντικό που γνωρίζεις γιατί έτσι προσέχεις και σε προσέχουν και όλα θα πάνε καλά.

 

 

Just now, Clue είπε:

Από το αίμα το βλέπουν όχι από τον υπέρηχο. Τώρα πως ακριβώς το βλέπουν και πως πρέπει να είναι η τιμή θα σε γελάσω...

για προεκλαμψια βγαζουν τα ποσοστα απο τις αντιστασεις στις ομφαλικες αρτηριες την ηλικια της γυναικας την πιεση το ιστορικο σας αν καπνιζετε θρομβοφιλια ζαχαρο πχ κτλ κτλ. ειναι μονο πιθανοτητες συμφωνα με ολα αυτα υποθετικα. κυριως τις αντιστασεις κοιτανε στον υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Daphne259 said:

Σε μένα δεν έγραφε τίποτα, για αυτό σε ρώτησα. Μου έκανε εντύπωση. Πάντως είναι πολύ σημαντικό που γνωρίζεις γιατί έτσι προσέχεις και σε προσέχουν και όλα θα πάνε καλά.

 

Κάπου διάβασα ότι αναγράφεται μόνο όταν υπάρχουν αυξηνένες πιθανότητες αλλά μπορεί να λέω και βλακείες. Κι εγώ δεν ήξερα ότι μπορούν να δουν κάτι τέτοιο.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κάπου διάβασα ότι αναγράφεται μόνο όταν υπάρχουν αυξηνένες πιθανότητες αλλά μπορεί να λέω και βλακείες. Κι εγώ δεν ήξερα ότι μπορούν να δουν κάτι τέτοιο.

ναι δεν μπορουν να το προβλεψουν. το ιστορικο κοιτανε κ τις αντιστασεις στις ομφαλικες αρτηριες. αλλα παλι δεν ειναι τιποτα σιγουρο. απλα μια γυναικα πχ 40 χρονων με διδυμμα που καπνιζε κτλ εχει πολλες πιθανοτητες για προεκλαμψια καπως ετσι τα βγαζουν. δεν υπαρχει διαγνωση πριν δυστηχως 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Giotitsa said:

Πρέπει οποσδηποτε να κάνεις αμνιοπαρακέντηση;; γιατι δεν κανεις nipt κοριτσι μου; ειναι αίματολογικη εξέταση

@Clue μαλλον δεν στα έχουν εξηγησει καλα κοριτσι μου ποια ανάπτυξη να σταματησει δεν σταματάει η ανάπτυξη απλα μπορει και πάλι δεν το ξέρεις σίγουρα να γεννησεις πιο νωρίς π.χ στην 34 εβδομάδα ενα μωρακι λίγο πιο μικρό και λιγο πιο λιποβαρη απο τά αλλα το ξέρω γιατί έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

Καλησπέρα,

Nipt έκανα να υπάρχει αλλά δεν είναι αξιόπιστο σε μένα γιατί μπορεί να βγάλει ψευδές αποτέλεσμα από το δεύτερο μωράκι που σταμάτησε να αναπτύσσεται.. Αμνιοπαρακέντηση με τα νούμερα αυτά και την ηλικία και το ιστορικό μου δεν τη γλιτώνω. Και επειδή φοβάμαι να σας πω δε θέλω και να τη γλιτώσω.. Απλά πάει μακριά και ποιος αντέχει τόση αγωνία.. Ομως στα καλά νέα είναι ότι σήμερα είδαμε το ρινικό οστό και περιμένουμε τελικά αποτελέσματα της δεύτερης αυχενικής μεθαύριο.

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά εύχομαι σε όλες μέσα από την καρδιά μου!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία στα σπιτικά σας. Καλή Πρωτομαγιά και καλό μήνα. Εύχομαι όλα τα προβληματα να ξεπεραστούν και όλες να πραγματοποιησετε το όνειρό σας. Οι εγκυουλες μας να έχουν καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και οι μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Άργησα κι εγώ να μπω. Οι απαιτήσεις των μωρών, οι οικογενειακες υποχρεώσεις, οι ετοιμασιες της βάπτισης που μπαίνουν στην τελική ευθεία δεν μου αφήνουν και πολύ ελεύθερο χρόνο.

Σας φιλώ και εύχομαι και παλι σε όσα κορίτσια είναι αντιμέτωπα με δυσκολίες, σύντομα και ανώδυνα να τις ξεπεράσουν. 

  • Μου αρέσει 11

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Georgia1972 είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία στα σπιτικά σας. Καλή Πρωτομαγιά και καλό μήνα. Εύχομαι όλα τα προβληματα να ξεπεραστούν και όλες να πραγματοποιησετε το όνειρό σας. Οι εγκυουλες μας να έχουν καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και οι μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Άργησα κι εγώ να μπω. Οι απαιτήσεις των μωρών, οι οικογενειακες υποχρεώσεις, οι ετοιμασιες της βάπτισης που μπαίνουν στην τελική ευθεία δεν μου αφήνουν και πολύ ελεύθερο χρόνο.

Σας φιλώ και εύχομαι και παλι σε όσα κορίτσια είναι αντιμέτωπα με δυσκολίες, σύντομα και ανώδυνα να τις ξεπεράσουν. 

Χρόνια πολλά για τη γιορτή σου Γεωργία , καλό μήνα και να είσαι καλά εσύ κ τα μωράκια σου!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία στα σπιτικά σας. Καλή Πρωτομαγιά και καλό μήνα. Εύχομαι όλα τα προβληματα να ξεπεραστούν και όλες να πραγματοποιησετε το όνειρό σας. Οι εγκυουλες μας να έχουν καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και οι μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Άργησα κι εγώ να μπω. Οι απαιτήσεις των μωρών, οι οικογενειακες υποχρεώσεις, οι ετοιμασιες της βάπτισης που μπαίνουν στην τελική ευθεία δεν μου αφήνουν και πολύ ελεύθερο χρόνο.

Σας φιλώ και εύχομαι και παλι σε όσα κορίτσια είναι αντιμέτωπα με δυσκολίες, σύντομα και ανώδυνα να τις ξεπεράσουν. 

Χρόνια πολλά Γιωργία μας!!!!! :x  Κρατάει από προχθές η γιορτή, ε;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία στα σπιτικά σας. Καλή Πρωτομαγιά και καλό μήνα. Εύχομαι όλα τα προβληματα να ξεπεραστούν και όλες να πραγματοποιησετε το όνειρό σας. Οι εγκυουλες μας να έχουν καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και οι μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Άργησα κι εγώ να μπω. Οι απαιτήσεις των μωρών, οι οικογενειακες υποχρεώσεις, οι ετοιμασιες της βάπτισης που μπαίνουν στην τελική ευθεία δεν μου αφήνουν και πολύ ελεύθερο χρόνο.

Σας φιλώ και εύχομαι και παλι σε όσα κορίτσια είναι αντιμέτωπα με δυσκολίες, σύντομα και ανώδυνα να τις ξεπεράσουν. 

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλα για τη γιορτή σου Γεωργία! Να σε χαίρεται η όμορφη οικογένειά σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Georgia1972 said:

Χριστός Ανέστη κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία στα σπιτικά σας. Καλή Πρωτομαγιά και καλό μήνα. Εύχομαι όλα τα προβληματα να ξεπεραστούν και όλες να πραγματοποιησετε το όνειρό σας. Οι εγκυουλες μας να έχουν καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και οι μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Άργησα κι εγώ να μπω. Οι απαιτήσεις των μωρών, οι οικογενειακες υποχρεώσεις, οι ετοιμασιες της βάπτισης που μπαίνουν στην τελική ευθεία δεν μου αφήνουν και πολύ ελεύθερο χρόνο.

Σας φιλώ και εύχομαι και παλι σε όσα κορίτσια είναι αντιμέτωπα με δυσκολίες, σύντομα και ανώδυνα να τις ξεπεράσουν. 

Χρόνια πολλά Γεωργία μας!!!

On 4/30/2019 at 5:24 PM, Daphne259 said:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά κι από μένα! Πάνω από όλα υγεία και όλα θα γίνουν!

@Kalipso1978 μου σε σκεφτόμουν! 'Ωστε έχουμε 3 μπουμπούδες του Γενάρη τελικά? Τέλεια! Να σου ζήσει κορίτσι!  Σιγά σιγά θα έρχονται και τα αγοράκια!! Νομίζω σειρά έχει η @NINA78 & @alina80??? Φιλιά γλυκές μου!

@lennio μου εγώ θα σου πω ότι το ζεν σου το ζηλεύω πολύ γιατί προσωπικά ήμουν ήδη εξουθενωμένη εργασιακά εδώ και πολύ καιρό και πλέον είναι ανυπόφορο το να πηγαίνω και να ανταπεξέρχομαι σε όλα! Και δουλειά, σπίτι, προσωπική ζωή, κλπ.  Φιλιά στο αγόρι σου!  Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ?

@Mishka τι να πω...Πραγματικά εύχομαι να στενοχωριέσαι άδικα κι όλα να πάνε καλά. 'Οπως είπε ένα ακόμη κορίτσι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι νωρίτερα από την άμνιο??

@Dream_on @Dggs συμπατριώτισσες!  Σας εύχομαι τα καλύτερα.  Dream on μου κανόνισε μερικές συναυλίες ακόμα - φιλική συμβουλή - γιατί λίαν συντόμως δεν θα μπορείς να πας!! :P

@Clue μου αυτά στα είπαν στην αυχενική? Συγνώμη που ρωτάω αλλά για την προεκλαμψία πως είδαν κάτι??

Σε όλες μία μία φιλιά, αγκαλίτσα και ένα μεγάλο χαμόγελο από μένα.

 

Αγαπημένη μου Δάφνη :) ζεν φίλη! Όσο ο μπέμπης πάει καλά να πάνε όλα τα δύσκολα από εκεί που ήρθαν. Κι είναι κ πολλά τελευταία. Ζεν!! Ότι μπορούμε κάνουμε κι αν δε μπορούμε δεν πειράζει! Πρώτα εμείς κ τα μωρά μας :) 26/07 έχω ΠΗΤ αλλά αν έρθει από τέλος Ιούνιου κ μετά είμαστε οκ. Εσύ πότε; Σου στέλνω πολλά φιλιά κ στο μπέμπινο. 

 

21 hours ago, Mishka said:

Καλησπέρα,

Nipt έκανα να υπάρχει αλλά δεν είναι αξιόπιστο σε μένα γιατί μπορεί να βγάλει ψευδές αποτέλεσμα από το δεύτερο μωράκι που σταμάτησε να αναπτύσσεται.. Αμνιοπαρακέντηση με τα νούμερα αυτά και την ηλικία και το ιστορικό μου δεν τη γλιτώνω. Και επειδή φοβάμαι να σας πω δε θέλω και να τη γλιτώσω.. Απλά πάει μακριά και ποιος αντέχει τόση αγωνία.. Ομως στα καλά νέα είναι ότι σήμερα είδαμε το ρινικό οστό και περιμένουμε τελικά αποτελέσματα της δεύτερης αυχενικής μεθαύριο.

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά εύχομαι σε όλες μέσα από την καρδιά μου!

 

Μπράβο, εξαιρετικά νέα. Αφού είδατε οστό πάμε μόνο για καλά νέα, τα νούμερα είναι μόνο από ηλικίες κλπ μετά. Πολύ καλά νέα , πολύ χάρηκα!!!!! Ουφφφφφφφ :)

On 4/30/2019 at 4:07 PM, Dream_on said:

Ήσυχα! Τελειώνει η περίοδος-αποβολή και θα πάω για υπέρηχο για να δούμε αν έχω επανέλθει. Μετά προετοιμασία για την επόμενη προσπάθεια!

Είσαι καταπληκτική! <3

Στέλνω σε όλες πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα, σας διαβαζω πολυ αυτες τις μερες κ πηρα την αποφαση να σας γραψω κ γω.Μετα απο μια παλινδρονη κυηση κ πολλες εξετασεις βρισκομαι αντιμετωπη στα 35 μου με προωρη εμμηνοπαυση, μετα απο επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης μου προτειναν αποκλειστικα εξωσωματικη με δανεικα ωαρια λεγοντας μου οτι με δικα μου δεν υπαρχει πιθανοτητα.Εχω ηδη αποφασισει να παω κ αλλου, θα ηθελα ομως τις γνωμες σας, η αληθεια ειναι οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ χαλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nasia11 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα, σας διαβαζω πολυ αυτες τις μερες κ πηρα την αποφαση να σας γραψω κ γω.Μετα απο μια παλινδρονη κυηση κ πολλες εξετασεις βρισκομαι αντιμετωπη στα 35 μου με προωρη εμμηνοπαυση, μετα απο επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης μου προτειναν αποκλειστικα εξωσωματικη με δανεικα ωαρια λεγοντας μου οτι με δικα μου δεν υπαρχει πιθανοτητα.Εχω ηδη αποφασισει να παω κ αλλου, θα ηθελα ομως τις γνωμες σας, η αληθεια ειναι οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ χαλια

Καλώς ήρθες κοπέλα μ...με το καλό να σ πανε ολα όπως τα θες κ πολύ σύντομα με ένα η κ δύο η  όσα θες μωρά στην αγκαλιά σ... να σ πω εγώ είμαι 37 ..σε εμμηνόπαυση δεν ειμαι αλλα τα αυγά μ είναι κλουβια ...Έχω θέμα επίσης....Εγώ θα κάνω σε λίγες μέρες αλλ' η μία διέγερση να δω τι κ πως κ μετά θα πάω κ γω με δανεικά..   μην ανχωνεσαι ολα θα πάνε καλά....μάνα θα γίνεις τι με δικό σ αυγό τι με δότριας....το ίδιο είναι λύσεις υπάρχουν πολλές...βέβαια δεν ξερω πως το βλέπεις το θέμα δότριας εσυ....αν είσαι ανοιχτή βουρ κ τραβα....εννοείτε όμως πως θα πάρεις κ άλλη γνώμη όπως είπες κ συ... Καλή επυτιχια σε ό,τι κ αν κάνεις κ να μην φοβάσαι τίποτα.. φιλιά κ κλαως ηρθες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Να είστε όλες καλά και με το καλό να έρθουν οι χαρές σας!

Nasia11 καλώς μας ήρθες. Εύχομαι κάθε επιτυχία στην προσπάθεια σου. Η γνώμη μου είναι να σκεφτείς πολύ πόσες ψυχικές, σωματικές, οικονομικές αντοχές έχεις και να κάνεις αυτό με το οποίο νιώθεις ήρεμη μέσα σου. 

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nasia11 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα, σας διαβαζω πολυ αυτες τις μερες κ πηρα την αποφαση να σας γραψω κ γω.Μετα απο μια παλινδρονη κυηση κ πολλες εξετασεις βρισκομαι αντιμετωπη στα 35 μου με προωρη εμμηνοπαυση, μετα απο επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης μου προτειναν αποκλειστικα εξωσωματικη με δανεικα ωαρια λεγοντας μου οτι με δικα μου δεν υπαρχει πιθανοτητα.Εχω ηδη αποφασισει να παω κ αλλου, θα ηθελα ομως τις γνωμες σας, η αληθεια ειναι οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ χαλια

Καλημέρα κορίτσι.Αν οι εξετάσεις σου δεν είναι κ οι καλύτερες για χρήση δικών σου ωαρίων, είχες παλλίνδρομη και οι γιατροί σου προτείνουν δανεικά γνώμη μου είναι μην χάνεις χρόνο κ χρήμα , ούτε να παιρνεις τζάμπα ορμόνες κ προχώρα στα ξένα ωάρια. Εγώ που βίωσα εγκυμοσύνη με δανεικά, ασχέτως που δεν προχώρησε, το μωράκι το ένιωθα δικό μου, πιο δικό μου δεν γίνεται! Κι όλες που το βιώνουν το ίδιο λένε. Και τα ποσοστά επιτυχίας πολύ περισσότερα. Είσαι κ μικρή κ πιστεύω ότι θα έχεις καλά αποτελέσματα. Ότι κι αν αποφασίσεις καλή τύχη!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nasia11 said:

Κοριτσια μου καλησπερα, σας διαβαζω πολυ αυτες τις μερες κ πηρα την αποφαση να σας γραψω κ γω.Μετα απο μια παλινδρονη κυηση κ πολλες εξετασεις βρισκομαι αντιμετωπη στα 35 μου με προωρη εμμηνοπαυση, μετα απο επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης μου προτειναν αποκλειστικα εξωσωματικη με δανεικα ωαρια λεγοντας μου οτι με δικα μου δεν υπαρχει πιθανοτητα.Εχω ηδη αποφασισει να παω κ αλλου, θα ηθελα ομως τις γνωμες σας, η αληθεια ειναι οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ χαλια

Καλημέρα! Εγώ είμαι 32 με χάλια εξετάσεις και εδώ και 10 χρόνια είχα περίοδο μόνο με αντισυλληπτικά. Κάθε φορά που προσπαθούσα να τα κόψω έμπαινα σε εμμηνόπαυση. Δοκίμασα 2 φορές να κάνω διέγερση μία με μεγάλη δόση και μία με μικρότερη αλλά έβγαλα από ένα ωάριο τη φορά και μετά την ωοληψία διαλυόταν. Δεν έφτανε ποτέ να γίνει γονιμοποίηση. Έκανα μία προσπάθεια με ωάρια δότριας που δεν πήγε καλά γιατί είχα ενδομητρίτιδα. Μόλις φτιάξαμε την ενδομητρίτιδα έμεινα έγκυος πάλι με ωάρια δότριας και σήμερα κλείνω τη 13η εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλες με υγεία και ο,τι επιθυμεί η καθεμία!!!

Γεωργία μου χρόνια πολλά για τη γιορτή σου με πολλά πολλά χαμόγελα.

Κορίτσια εγώ πετάω, βρέθηκε δοτρια, μας ενημέρωσαν από το κέντρο και υπολογίζουμε την άλλη βδομάδα για οωληψια!!!

Νasia11, έχω βρεθεί και εγώ στη θέση σου, ίδια ηλικια, χωρίς την παλλινδρομη, αλλά με χάλια εξετάσεις και ΠΩΑ. 

Οπως σου είπε και η Γιωργια, κανε οτιδηποτε για να νιώθεις εσύ καλά με τον εαυτό σου. Δε σημαινει το ότι έχει κάποιος μια εμπειρία, ότι θα βιώσεις και εσύ το ίδιο. Ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός.

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...