Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Καντι εχω παει και εγω στην Κωτση.Λυσε μου μια απορια?Τη δοσολογια δηλαδη σου ειχε δωσει η Κωτση?Ειχα κανει και εγω anti xa.Νομιζω οτι στο Γεννεσις δινουν  045 innohep.?

Το πορτοκαλί κουτί  μου εδωσε, ενώ απο το Γεννεσις δίνουν το γαλάζιο. Δεν παίρνω όρκο αλλα ετσι νομιζω δεν μπορώ τωρα να δω ποσο γράφουν πάνω.

Και 4 μερες μετα την ετ ξαναπήγα και μου πηρε αιμα και μου ξαναλλαξε την δόση.

Just now, dimitra19 είπε:

@Καντι Αχ κορίτσι μου σε καμία περίπτωση δεν τα βάζω μαζί σου ! απλά ετσι που το είπες κι εσύ … « λογική τιμή» λέω θα τρελαθώ. Δεν τα ‘ χω μαζί σου ουτε καν !!!

Ισα ισα που κι εσύ με τις πληροφορίες και την συμπαρασταση σου με βοηθάς πολύ και σ ‘ ευχαριστώ .

Σε ότι αφορά το «φιλικό» του κλίματος εχεις πολύ δίκιο . Επειδή από την 1η στιγμή που με γνώρισε μιλαγε χυμα και είχε ένα άλλο στιλ ..μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά με εκανε να νιωθω ανετα ως προς την επικοινωνία μας … Βεβαια αποδεικνύεται περίτρανα ότι δεν είναι αυτή η ουσία.

Σε ότι αφορά τον αιματολογο απορία : Το χαρτί που παρέλαβα από το γιατρό μου , το οποίο είχε παραλάβει από το Medimall , είχε τις ημερομηνίες και τι θα πρέπει να παίρνω από φαρμακα πρωί , μεσημερι , βράδι . Πχ. 1 utrogestan από το στομα , 1 utrogestan κολπικα , 2 ασπρα cyclacur , Μισό Medrol , 1 ενεση IVOR .

Aυτό είχε ως δοσολογία. Ερχεται λοιπόν ο Χ γυναικολόγος και μου γράφει ενέσεις IVOR 2500 , πάω στο φαρμακείο , τις κάνω και κοιμάμαι ήσυχη .

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως ετυχε να έχεις αιματολόγο ? Πως σου είχε πει τι ενέσεις να παίρνεις όταν δεν ήξερε το πρωτόκολλο που θα ξεκινήσεις . Και τέλος , αυτοί μεταξύ τους δηλ γιατρός / κλινική με αιματολόγο δεν επικοινωνουν? Είναι ανεξάρτητοι κατά κάποιο τρόπο ?

Αχ εχω μπερδευτεί πάρα πολύ ! Δηλ εγώ για επόμενη προσπάθεια πρεπει πρωτα να βρω αιματολόγο ?  Να του πω ότι θα κάνω εξωσωματική κι ανεξαρτήτως πρωτοκολου να μου πει εκείνος τι ενέσεις να κάνω ..

Δεν καταλαβαίνω …

(ps. innohep  den εχω παρει ποτε, δεν ξέρω τι είναι )

 

@Zina21

Αααα είσαι στην αρχή ακόμα. ! Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου ! Εχε υπομονή και σιγα σιγα θα περάσει ο καιρός και θα φτάσεις μέχρι τέλους! Στο ευχομαι από καρδιάς και θα δεις ! θα πάνε όλα καλά !

Σε ότι αφορά την επιλογή του γιατρού και το κέντρο δεν ξέρω.

Σημερα που τον πήρα τηλ για κάτι εξετάσεις που θα βγουν μου μίλησε πολύ ωραία . Στον διευθυντή αναφέρομαι  . Ηταν πολύ επεξηγηματικός. Θα το αφήσω προς το παρόν να δω πως θα πάει .

Τωρα σε ότι αφορά τα μεταξύ τους , μπορεί λέω μπορεί να του έχει βάλει χέρι του δικού μου … αλλά αυτό είναι κάτι που δεν θα μαθω ποτέ .. Δεν θα έρθει να μου το πει φαντάζομαι …

Θελω να δω πώς να θα το χειριστεί σε ότι αφορά τις εξετάσεις και τι θα μας προτείνει κ βλέπουμε.

Δεν μου είναι κ πολύ ευκολο να μεταφερω τα εμβρυα αλλού , κι αν δεν κάτσει πάλι  το νέο κέντρο θα κατηγορεί τα παλιά εμβρυα …. Κοκ.

Αν πάω σε άλλο κέντρο θέλω να παω εκ του μηδενος με νέα δότρια κλπ  ... 

Αφου έχω άλλη 1 προσπάθεια ίσως να την κάνω πάλι εκεί απλα εννοείται ότι δεν θα έχω καμία επαφή με τον γιατρό που είχα. Αν ευοδώσει και μείνω έγκυος θα δω τι θα κάνω.

 

@Mary H, εχεις δίκιο μπορεί παλίνδρομη να οφείλεται σε οτιδήποτε . Δεν το βασανίζω άλλο … Εκανα brainstorming το μεσημέρι και ήμουν ασυγκράτηση !! Χαχα

Δεν έχει νόημα να ασχολούμαι άλλο. Επεσα σε λάθος άνθρωπο … δεν είμαι ούτε η 1η ούτε η τελευταία δυστυχως. Η @Καντι δυστυχώς απο ότι καταλαβαίνω εχει πάθει χειρότερα .

Τελοσπάντων , σας επρηξα όλες πάλι σημερα ! Απλα μου ήρθε ντουβρουτζας ! Μετά αρχισα να τα συνδυάζω όλα στο μυαλό μου ..

Όλα καλά !!!

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ !!!!!  

ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ … ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ..

ΕΛΠΙΖΩ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ….

ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ !!! ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ !!! ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΕΝΑΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ … ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΔΩΡΕΑΣ ΩΑΡΙΩΝ … ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ .

ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ !!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΟΛΕΣ !!!!

Αντιλαμβάνομαι την δική σου χαρα και ανακούφιση  να νιώθεις πιο φιλικα με τον γιατρο, αλλα το ισοπέδωσε ο κύριος.

Αυτο το χαρτί λοιπόν το έχουν ολα τα κέντρα με το τι παίρνουμε και ποτε. Ivor Kai  innohep  ειναι το ίδιο νομιζω αλλη μάρκα. Απλα εμενα έγραφε και τις μονάδες δίπλα. Δεν εχω αλλωστε αλλο γυναικολόγο να με παρακολουθεί τον εχω κόψει, μονο τον εξωσωματιστη.

 Πριν την τριτη εξωσωματική μου ζήτησε ο τότε καινούργιος εξωσωματικος εξετασεις θρομβοφιλιας μεταξυ άλλων, τις εκανα και βρέθηκα θετική. Τότε απο μονη μου βρήκα αιματολόγο και πηγα με τις εξετασεις. Καθε φορα που ειναι να κανω ετ μια εβδομαδα πριν πάω μου παιρνει αιμα βλέπει τους παράγοντες με ρωτάει ποσα ακριβως κιλά ειμαι την συγκεκριμένη στιγμή και μου γραφει  ανάλογα μου δίνει ενα συγκεκριμένο κουτί με μοριακό βάρος και οταν βγουν οι αιματολογικές μου λέει κάνε μεχρι το 3 πχ ή καντην όλη την ένεση.

 Ο εξωσωματιστης με τον αιματολόγο μου δεν έχουν καμια επικοινωνία μεταφέρω εγω τυχόν μηνύματα απο τον εναν στον αλλο.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

@Zina21

Εχεις πολύ δίκιο . Επρεπε λοιπόν εξαρχής να είχα πάει σε κλινική και να ήμουν στον εκάστοτε ιδιοκτήτη – διευθυντή και όχι σε συνεργαζόμενο γιατρό όπως έκανα . Αλλά δεν ήξερα . Θα μου πεις τωρα γιατί κάθεσαι ? Αν ήταν εξ’ ολοκληρου στο χέρι μου θα έφευγα. Ο άντρας μου για κάποιο λόγο έχει θετική διάθεση προς τον διευθυντή της κλινικής και θεωρεί ότι ίσως μας προσέξει περισσότερο τωρα που θα το αναλάβει εκείνος . Συμφωνω ότι θα πρεπει να ελέγχουν τους συνεργαζόμενους γιατρούς αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αν σκεφτείς ότι και ο Διευθυντής όλη μέρα στην σβουρα είναι , κι έχει και δικό του ιατρείο 2φ. / εβδομάδα . Δεν το δικαιολογώ , εγώ είμαι της αποψης ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι απλά προσπαθώ να το ερμηνευσω.

Για τις δοσολογίες δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ  . εχεις πολύ δικίο , δεν είναι δική μου δουλειά αυτό. Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό .. μέχρι που έμαθα τυχαία για αυτό το τεστ anti axa και ότι πρέπει να αυξάνονται οι δόσεις . Δεν ήξερα καν ότι αυτό είναι αρμοδιότητα αιματολόγου και όχι γυναικολόγου .. το μαθαίνω σήμερα εδώ από άλλη φίλη του φόρουμ .

Εκείνος καθόταν κ τσακωνόταν με την γραμματέα – μαία του μπροστά μου για το αν υπάρχει IVOR μεγαλύτερη των 2500 ή όχι … εγώ που να ήξερα. ?

 

 

@melisaki74, αααααα τρελαίνομαι . Καλά με βοηθάς πάρα πολύ στο να καταλαβω τι παίζει . Πριν πάμε για την 3η προσπάθεια και επειδή τον πίεζε ο άντρας μου και του έλεγε « μηπως πρεπει να κάνουμε κι άλλες εξετάσεις ? Πες μας τι πρέπει να κάνουμε ? Ελα να μας ξεσκονίσεις… γατί τον έβλεπε στον κόσμο του και τον πίεζε ..

Είπε του άντρα μου αρχικά κι αργότερα σε μένα ότι θα μου οργώσει το χωράφι , να το καθαρίσει κ κατι άλλα τέτοια γαλλικά.

Όταν πήγα εγω στο γραφείο του για να κανονίσουμε τον ρώτησα να μου εξηγήσει λιγο καλύτερα . Και μου είπε :

«Θα μπω να δω ΑΝ εχεις ασπρες βλένες στο ενδομητριο κι ΑΝ εχεις θα τις καθαρίσω» Πόσο? --> 300€

Η αλήθεια είναι ότι τότε πονηρευτηκε ο άντρας μου διότι

1.       Στις αρχες που το είχε συζητήσει με τον άντρα μου 1-2 μήνες πριν το κάνουμε και του είχε πει ότι δεν θα πάρει λεφτά. Και μένα μετά μου είπε 300€

2.       Θα κάνεις επέμβαση ΜΗΠΩΣ και βρει κάτι .. δεν το καταλαβαίνω αυτό ελεγε ο άντρας μου .

Κι εγω δεν τον ακουγα κιόλας !!!! Ότι πει ο γιατρός !!!!!

Ο διευθυντής της κλινικής χωρίς να γνωρίζει ότι εκείνος ΔΕΝ μου έχει κάνει υστεροσκόπηση , θεωρούσε δεδομένο ότι μου έχει κάνει γιατί του  το είχε πει να μου κάνει πριν την 3η προσπάθεια  …. Μου ζήτησε το CD να το δει . κι από εκει ξεκινήσαμε για να καταλάβουμε ότι δεν έχει κάνει ΤΙΠΟΤΑ !

Ισως να τα πω κάποια στιγμή του Ξυδιά .

 

@s@m. Καλή αρχη σου εύχομαι . Να πανε όλα καλά . Εχω ακούσει καλά λόγια για Τσιριγώτη στο ΑΚΕΣΩ . Εγω αν αλλαζα τώρα εκεί θα πηγαινα μάλλον .Καλή επιτυχία.

Εχω βρει κι έναν που λέγεται Ρωτας Μιχάλης με εξαιρετικό βιογραφικό αλλά δεν εχω ακουσει κάποια κοπέλα να τον γνωρίζει οπότε δεν μπορώ να πω με σιγουρια. 

Στον Ρώτα έχω παει για αυχενική .Ειδικευεται στην εμβρυομητρικη.Αυχενικες,β’επιπεδου και doppler.Καλός ήταν αλλά οχι για το λόγο που τον θες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Το πορτοκαλί κουτί  μου εδωσε, ενώ απο το Γεννεσις δίνουν το γαλάζιο. Δεν παίρνω όρκο αλλα ετσι νομιζω δεν μπορώ τωρα να δω ποσο γράφουν πάνω.

Και 4 μερες μετα την ετ ξαναπήγα και μου πηρε αιμα και μου ξαναλλαξε την δόση.

Αντιλαμβάνομαι την δική σου χαρα και ανακούφιση  να νιώθεις πιο φιλικα με τον γιατρο, αλλα το ισοπέδωσε ο κύριος.

Αυτο το χαρτί λοιπόν το έχουν ολα τα κέντρα με το τι παίρνουμε και ποτε. Ivor Kai  innohep  ειναι το ίδιο νομιζω αλλη μάρκα. Απλα εμενα έγραφε και τις μονάδες δίπλα. Δεν εχω αλλωστε αλλο γυναικολόγο να με παρακολουθεί τον εχω κόψει, μονο τον εξωσωματιστη.

 Πριν την τριτη εξωσωματική μου ζήτησε ο τότε καινούργιος εξωσωματικος εξετασεις θρομβοφιλιας μεταξυ άλλων, τις εκανα και βρέθηκα θετική. Τότε απο μονη μου βρήκα αιματολόγο και πηγα με τις εξετασεις. Καθε φορα που ειναι να κανω ετ μια εβδομαδα πριν πάω μου παιρνει αιμα βλέπει τους παράγοντες με ρωτάει ποσα ακριβως κιλά ειμαι την συγκεκριμένη στιγμή και μου γραφει  ανάλογα μου δίνει ενα συγκεκριμένο κουτί με μοριακό βάρος και οταν βγουν οι αιματολογικές μου λέει κάνε μεχρι το 3 πχ ή καντην όλη την ένεση.

 Ο εξωσωματιστης με τον αιματολόγο μου δεν έχουν καμια επικοινωνία μεταφέρω εγω τυχόν μηνύματα απο τον εναν στον αλλο.

@Καντι

" Τότε απο μονη μου βρήκα αιματολόγο και πηγα με τις εξετασεις."

 Εννοείς ότι ο εξωσωματιστής σου εξήγησε ότι πρέπει να έρθεις σε επαφή με αιματολόγο για αυτό τον σκοπό σωστά  ?

9 ώρες πρίν, loralora είπε:

Στον Ρώτα έχω παει για αυχενική .Ειδικευεται στην εμβρυομητρικη.Αυχενικες,β’επιπεδου και doppler.Καλός ήταν αλλά οχι για το λόγο που τον θες.

Τον βλέπω στο FB που εχει σελίδα και έχει απειρες φωτό με γυναίκες που έχει ξεγεννήσει . Τον είχαμε παρει και τηλ μετά την 2η προσπάθεια και ζητήσαμε τηλεφωνικά κάποιες πληροφορίες και μας φάνηκε συνεργασιμος. 

Ισως όμως να είναι έτσι όπως τα λες΄.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, loralora είπε:

Στον Ρώτα έχω παει για αυχενική .Ειδικευεται στην εμβρυομητρικη.Αυχενικες,β’επιπεδου και doppler.Καλός ήταν αλλά οχι για το λόγο που τον θες.

 

10 ώρες πρίν, loralora είπε:

Στον Ρώτα έχω παει για αυχενική .Ειδικευεται στην εμβρυομητρικη.Αυχενικες,β’επιπεδου και doppler.Καλός ήταν αλλά οχι για το λόγο που τον θες.

Κ ούτε να πας( σου ΧΑ γράψει εδώ γιατί αλλά σου το έσβησα και στο στέλνω με μήνυμα )

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Καντι

" Τότε απο μονη μου βρήκα αιματολόγο και πηγα με τις εξετασεις."

 Εννοείς ότι ο εξωσωματιστής σου εξήγησε ότι πρέπει να έρθεις σε επαφή με αιματολόγο για αυτό τον σκοπό σωστά  ?

 

Όχι , ο εξωσωματιστης μου ειπε α! Εχεις θρομβοφιλια την αντιπηκτική δεν θα την κανεις προληπτικα , αλλα γιατι την χρειάζεσαι. Μονη βρήκα αιματολόγο και πηγα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια είδα στο fb μια διαφήμιση για το Γέννημα με τρέλα ποσοστά στα δανικα, τύπου 80%,αλήθεια είναι η μουφα; Τι λέει η εμπειρία σας?????

Κοριτσι δεν ξερω για το γεννημα, αλλα στο ιακεντρο μου ειπαν για 60% επιτυχια (με δανεικα). Ο δε γιατρος μου,ο Σφακιανουδης, ο οποιος συνεργαζεται με το ιακεντρο για δανεικα, εχει επιτυχια 87%. Προσεχει πολυ το ενδομητριο κ ισως εκει εγκειται κ η επιτυχια!!! 

Γενικα, εχει ακουσει καποια για το ιακεντρο;; Και τι γνωμη εχετε;

@Sofoulis επειδη δεν θυμαμαι καλα την περιπτωση σου, εσυ εχεις κανει προσπαθεια με δανεικα ή μονο με δικο σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια είδα στο fb μια διαφήμιση για το Γέννημα με τρέλα ποσοστά στα δανικα, τύπου 80%,αλήθεια είναι η μουφα; Τι λέει η εμπειρία σας?????

Έχετε βαλθεί σήμερα να μου θυμίζετε παλιές κακίες αναμνήσεις...θα σου πω απλά ότι εκεί έκανα 3 δικές μου προσπάθειες.οι δύο πέτυχαν κ παλλινδρομησαν.η μια δίδυμα.Σου στέλνουν ερωτηματολογιο μετά .Θα σου πω απλά ότι στο ποσοστό 30-35 με δικά σου ωάρια θα δεις ένα τρελό νούμερο ποσοστού.Εκει μέσα είμαι κι εγώ ..είναι 3 δικά μου εμβρια .Όμως εγώ δεν πήρα παιδί στα χέρια μου...αυτά περί της στατιστικής του.

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια,τα ποσοστα τα βγαζουν μονοι τους.Ολα τα κεντρα,για ολες τις περιπτωσεις.

Κατα το γνωστον στην Ελλάδα "ό,τι δηλωσεις είσαι".

Ειναι για γέλια και για κλάματα.

Δεν υπαρχουν ακομα στην Ελλαδα επισημα,ελεγμενα ποσοστα.

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Κοριτσι δεν ξερω για το γεννημα, αλλα στο ιακεντρο μου ειπαν για 60% επιτυχια (με δανεικα). Ο δε γιατρος μου,ο Σφακιανουδης, ο οποιος συνεργαζεται με το ιακεντρο για δανεικα, εχει επιτυχια 87%. Προσεχει πολυ το ενδομητριο κ ισως εκει εγκειται κ η επιτυχια!!! 

Γενικα, εχει ακουσει καποια για το ιακεντρο;; Και τι γνωμη εχετε;

@Sofoulis επειδη δεν θυμαμαι καλα την περιπτωση σου, εσυ εχεις κανει προσπαθεια με δανεικα ή μονο με δικο σου;

καλησπέρα κορίτσι αυτό με το 87% επιτυχία του σφακ στα δανεικά που το ξέρεις? για το ιάκεντρο δεν έχω άποψη πέρα από οτι ο σφάκ κάνει εκεί την διαδικασία με τα δανεικά αλλά για να πηγαίνει ο Σφακ σίγουρα θα είναι οκ και σίγουρα θα είναι πιο πολιτισμλενο το περιβάλλον από το Γενεσις. 

Just now, Anania είπε:

καλησπέρα κορίτσι αυτό με το 87% επιτυχία του σφακ στα δανεικά που το ξέρεις? για το ιάκεντρο δεν έχω άποψη πέρα από οτι ο σφάκ κάνει εκεί την διαδικασία με τα δανεικά αλλά για να πηγαίνει ο Σφακ σίγουρα θα είναι οκ και σίγουρα θα είναι πιο πολιτισμλενο το περιβάλλον από το Γενεσις. 

σωστό και αυτό με τα ποσοστα επιτυχίας ο καθένας λεει οτι θελει @Joka αλλά ο σφάκ έχει πολλές επιτυχίες γενικώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tsini είπε:

Κοριτσι δεν ξερω για το γεννημα, αλλα στο ιακεντρο μου ειπαν για 60% επιτυχια (με δανεικα). Ο δε γιατρος μου,ο Σφακιανουδης, ο οποιος συνεργαζεται με το ιακεντρο για δανεικα, εχει επιτυχια 87%. Προσεχει πολυ το ενδομητριο κ ισως εκει εγκειται κ η επιτυχια!!! 

Γενικα, εχει ακουσει καποια για το ιακεντρο;; Και τι γνωμη εχετε;

@Sofoulis επειδη δεν θυμαμαι καλα την περιπτωση σου, εσυ εχεις κανει προσπαθεια με δανεικα ή μονο με δικο σου;

Η πρώτη μου προσπάθεια με δανικα που κάναμε πριν λίγο καιρό κατέληξε σε εξωμήτριο...

Μάλιστα κατάλαβα...οπότε να το διαγράψω απ' τα fb για να μην επηρεάζομαι!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια είδα στο fb μια διαφήμιση για το Γέννημα με τρέλα ποσοστά στα δανικα, τύπου 80%,αλήθεια είναι η μουφα; Τι λέει η εμπειρία σας?????

Aυτα με τα αστρονομικά ποσοστα μην τα πιστευεις. Φιλες μου που εκαναν εξωσωματικη στα 30 τους ειπαν ποσοστο επιτυχιας εως 40% . Τοσο περιπου ειναι τα ποσοστα επιτυχιας στις εξωσωματικες. Τα αλλα ειναι ποσοστα διαφημισης για να πουλησουν το προιον. Αν ηταν ετσι σχεδον ολες θα ειχαμε παιδακι με την πρωτη

Just now, island1 είπε:

Έχετε βαλθεί σήμερα να μου θυμίζετε παλιές κακίες αναμνήσεις...θα σου πω απλά ότι εκεί έκανα 3 δικές μου προσπάθειες.οι δύο πέτυχαν κ παλλινδρομησαν.η μια δίδυμα.Σου στέλνουν ερωτηματολογιο μετά .Θα σου πω απλά ότι στο ποσοστό 30-35 με δικά σου ωάρια θα δεις ένα τρελό νούμερο ποσοστού.Εκει μέσα είμαι κι εγώ ..είναι 3 δικά μου εμβρια .Όμως εγώ δεν πήρα παιδί στα χέρια μου...αυτά περί της στατιστικής του.

Ετσι ακριβώς. Στα ποσοστα βαζουν κ βιοχημικες, παλινδρομες, αποβολες , εξωμητρια. Κι εμενα με περασαν οτι πετυχα με την πρωτη. Το οτι ηταν εξωμητριο κ δεν εχω παιδι αυτη τη στιγμη λεπτομερεια

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2019 at 2:45 ΠΜ, Fleabag είπε:

Σε ευχαριστώ! Αυτο που με προβλημάτισε παρα πολυ και θύμωσα πραγματικά ηταν που δεν μου ειπε ουτε ο γιατρος που εκανε την αυχενική ουτε ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί να άνω την Papp-a!!! Δηλ.γιατι;; Οταν ρώτησα μου ειπε ο δεύτερος οτι ηταν πολυ καλή η αυχενική και οτι ειναι δίδυμη κύηση. Τωρα,αφου δεν την εκανα έκλεισα να κάνω την nipt τελικα. Δεν μπορώ να το αφήσω.Επισης,μεχρι που σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολογο. Αυτος βιάζεται μονίμως.Οκ,δεν θέλω να μιλαμε μια ωρα αλλα οχι να νιώθω οτι είμαι στην ξεπέτα! Τοςο αγώνα εκανα,οι παραμικρή λεπτομέρεια για μένα ειναι σημαντική! Μιλάει με μένα στο γραφείο και διπλα ακούω που εχει κάτσει η επόμενη για τον υπέρηχο! 

Κοπελα μου κανονικα οποιος κανει την αυχενικη παιρνει λογικα και αιμα μετα για παππ α και χοριακη! πανε μαζι! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρος μου είπε ότι στην ετ με δικά μας το ποσοστό είναι 30% και με δανεικά μπορεί να φτάσει 50-60%. Δίνει πάρα πολύ σημασία στο ενδομήτριο και γενικά το ψάχνει πολύ! Είναι στο ΡΕΑ. Οποία θέλει της δίνω τα στοιχεία του. Φανταστείτε εκείνος μου έκανε την εμβρυομεταφορά και μου εξηγούσε το κάθε τι... Την Δευτέρα μου είπε να κάνω τεστ λόγω 28/10 και την Τρίτη την χοριακή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου....

Ασχημα νέα....

χοριακη 0.1 και εγω στα πατώματα.....

μιλησα με τον εξωσωματικο μου και μ ειπε πριν κανουμε νέα προσπάθεια να κανω ανασολογικες εξετάσεις για θρομβοφιλια...........

Δεν το περιμενα με τιποτα......... τελικα τα συμπτώματα δεν παίζουν κανενα ρολο..............................

και αν οι εξετάσεις αυτες δεν βγουν καλες....?

τι σημαινει........? Θα δυσκολευτώ πολυ λετε να αποκτήσω παιδακι αν και αυτες οι εξετάσεις βγουν χαλια...?

Μα οοοολα σε μενα πια............ Νοιωθω οτι ολα τα στραβά σε μενα ειναι........

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...