Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

Ασχημα νέα....

χοριακη 0.1 και εγω στα πατώματα.....

μιλησα με τον εξωσωματικο μου και μ ειπε πριν κανουμε νέα προσπάθεια να κανω ανασολογικες εξετάσεις για θρομβοφιλια...........

Δεν το περιμενα με τιποτα......... τελικα τα συμπτώματα δεν παίζουν κανενα ρολο..............................

και αν οι εξετάσεις αυτες δεν βγουν καλες....?

τι σημαινει........? Θα δυσκολευτώ πολυ λετε να αποκτήσω παιδακι αν και αυτες οι εξετάσεις βγουν χαλια...?

Μα οοοολα σε μενα πια............ Νοιωθω οτι ολα τα στραβά σε μενα ειναι........

Αχ κορίτσι μου... Όλα καλά θα πανε! Κάνε τις εξετάσεις και θα δεις. Μην σκέφτεσαι όμως αρνητικά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

Ασχημα νέα....

χοριακη 0.1 και εγω στα πατώματα.....

μιλησα με τον εξωσωματικο μου και μ ειπε πριν κανουμε νέα προσπάθεια να κανω ανασολογικες εξετάσεις για θρομβοφιλια...........

Δεν το περιμενα με τιποτα......... τελικα τα συμπτώματα δεν παίζουν κανενα ρολο..............................

και αν οι εξετάσεις αυτες δεν βγουν καλες....?

τι σημαινει........? Θα δυσκολευτώ πολυ λετε να αποκτήσω παιδακι αν και αυτες οι εξετάσεις βγουν χαλια...?

Μα οοοολα σε μενα πια............ Νοιωθω οτι ολα τα στραβά σε μενα ειναι........

Ειναι πολύ λογικό να νιώθεις έτσι!!! Όμως όλα θα πάνε καλά στο τέλος!! 

Τι συμπτώματα είχες?

Καλό είναι να κάνεις ανοσολογικές εξετάσεις, και ορμονιλογικες...για θρομβοφιλια...και ότι άλλο σου πει ο γιατρός σου!!! Αν βρουν κάτι θα κάνεις τη θεραπεία που πρέπει και μετά θα γίνεις μια υπέροχη μανούλα!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

GatoulaM κι εγώ λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε η προσπάθειά σου. Κάνε τις εξετάσεις σου όπως γράφουν οι φίλες μας και έχε πίστη. Όλες έχουμε περάσει δύσκολα. Δεν είναι όλα τα στραβά σε σένα. Η κάθε κοπέλα εδώ έχει νιώσει το ίδιο. Προσωπικά έπρεπε να χάσω 25 κιλά, να ξεπεράσω την ομάδα των προδιαβητικων όπου με ενετασσαν, κοινως να ισορροπισω την ινσουλίνη μου, να κάνω χειρουργείο θυρεοειδή λόγω εμφάνισης καρκίνου, να βρω κι άλλα χρήματα κλπ, κλπ... Και βοήθησε ο Θεός και όλα έγιναν. Έχε πίστη μικρή μου. 

  • Μου αρέσει 7

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

Ασχημα νέα....

χοριακη 0.1 και εγω στα πατώματα.....

μιλησα με τον εξωσωματικο μου και μ ειπε πριν κανουμε νέα προσπάθεια να κανω ανασολογικες εξετάσεις για θρομβοφιλια...........

Δεν το περιμενα με τιποτα......... τελικα τα συμπτώματα δεν παίζουν κανενα ρολο..............................

και αν οι εξετάσεις αυτες δεν βγουν καλες....?

τι σημαινει........? Θα δυσκολευτώ πολυ λετε να αποκτήσω παιδακι αν και αυτες οι εξετάσεις βγουν χαλια...?

Μα οοοολα σε μενα πια............ Νοιωθω οτι ολα τα στραβά σε μενα ειναι........

Ειναι φυσιολογικο να νιωθεις ετσι..αλλα οπως διαπιστωνεις μεσα σε αυτη την ομαδα ολα τα κοριτσια εχουμε βιωσει τετοια συναισθηματα κ απογοητευσεις..

Εγω οταν δε σκιαγραφηθηκε η δεξια μου σαλπιγγα νομιζα οτι δε θα κανω παιδι, οτι θα δυσκολευτω, οτι ειμαι "μιση" γυναικα..οτι ηρθε το τελος του κοσμου...αμ ελα που σε 15μερες βγηκε χαλια το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου..εκει να δεις απελπισια..ρωτουσα το θεο τι κακο ειχα κανει κ με τιμωρουσε ετσι..η σαλπιγγα μου φαινοταν μηδαμινο προβλημα μπροστα στο θεμα του σπερματος..κ μετα προεκυψαν αλλα θεματα υγειας στην οικογενεια..ποσο ανηφορο να αντεξεις?!λες κ η μοιρα διαλεξε εμας να βασανισει..μπηκα εδω κ βρηκα παρηγορια..μιλγσα με κοριτσια που ειχαν την ιδια αγωνια με μενα κ αλλα που ειχαν ταλαιπωρηθει περισσοτερο απο μενα..

Οτι κ να προκυψει απτις εξετασεις σου, το σιγουρο εινσι οτι θα ξερεις κ συ κ ο γιατρος σου πως θα το αντιμετωπισετε..αυτος εινσι ο σκοπος, να βρειτε λυσεις σε θεματακια κ να επιτυχεις το στοχο σου να γινεις μανουλα

Μην χανεις το κουραγιο σου..θα ανασυνταχθεις κ θα τα καταφερεις..πιστεψε το!!! Μετα τη βροχη βγαινει παντα ηλιος!!!

  • Μου αρέσει 5

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

Ασχημα νέα....

χοριακη 0.1 και εγω στα πατώματα.....

μιλησα με τον εξωσωματικο μου και μ ειπε πριν κανουμε νέα προσπάθεια να κανω ανασολογικες εξετάσεις για θρομβοφιλια...........

Δεν το περιμενα με τιποτα......... τελικα τα συμπτώματα δεν παίζουν κανενα ρολο..............................

και αν οι εξετάσεις αυτες δεν βγουν καλες....?

τι σημαινει........? Θα δυσκολευτώ πολυ λετε να αποκτήσω παιδακι αν και αυτες οι εξετάσεις βγουν χαλια...?

Μα οοοολα σε μενα πια............ Νοιωθω οτι ολα τα στραβά σε μενα ειναι........

Kριμα κοριτσακι μου. Τώρα απο εδω κ εμπρος θα σε ψαξουν θα σε ξεσκονισουν κ θα προχωρησετε. Βεβαια η εξωσωματικη ειναι κ θεμα τυχης. Μπορει να μην υπαρχει τιποτα κ να ετυχε. Γι αυτο κ τα ποσοστα ειναι στα δανεικα πχ 50 % Αυτο σημαινει οτι ενα αλλο 50 % παιρνει αρνητικο. Δεν ειναι μικρο ποσοστο.

Αληθεια καποια ενεση για θρομβοφιλια επαιρνες προληπτικα?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@GatoulaM, η αλήθεια είναι πως τώρα ότι κ να σου λέμε ίσως δεν μπορούμε να σε βοηθησουμε αλλά αν σε παρηγορεί εστω λίγο .... δεν είναι η μόνη ... και δεν είσαι μονη ! 

Μην το βάζεις κάτω ! Οπως βλέπεις όλες έχουμε περιπέτειες ... θα το ξεπεράεις και θα προχωρήσεις ... 

Σε φιλώ γλυκά ! 

@Georgia1972, όλα αυτά έχεις περάσει ? Είσαι ήρωας ! Μπράβο σου ! Νομίζω έχεις δίδυμα τώρα καλά θυμάμαι ? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια θα σας τα πρηξω παλι. Βλεπω ολες οι αρνητικες χοριακες ειναι κατω του 1. Εμενα γιατι τοσο κουλή χοριακή 3,75? Μηπως τελικα υπηρχε μικρη εμφυτευσουλα ανεβηκε για λιγο κ μετα κατεβηκε?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@GatoulaM, η αλήθεια είναι πως τώρα ότι κ να σου λέμε ίσως δεν μπορούμε να σε βοηθησουμε αλλά αν σε παρηγορεί εστω λίγο .... δεν είναι η μόνη ... και δεν είσαι μονη ! 

Μην το βάζεις κάτω ! Οπως βλέπεις όλες έχουμε περιπέτειες ... θα το ξεπεράεις και θα προχωρήσεις ... 

Σε φιλώ γλυκά ! 

@Georgia1972, όλα αυτά έχεις περάσει ? Είσαι ήρωας ! Μπράβο σου ! Νομίζω έχεις δίδυμα τώρα καλά θυμάμαι ? 

Ευχαριστω πολύ Δήμητρα. Ναι, όλα αυτά περάσαμε μαζί με τον άντρα μου και κατάθλιψη που αντιμετώπισα με αγωγή, η οποία μου κόστισε αλλά δύο χρόνια αναμονής, γιατί όσο κανεις τέτοια αγωγή απαγορεύεται να μείνεις έγκυος. Καλά θυμάσαι. Έχω διδυμα αγοράκια που είναι σήμερα 17 μηνών :). Εύχομαι και στα δικά σας!!! :wink:

Just now, Mary H είπε:

Ρε κοριτσια θα σας τα πρηξω παλι. Βλεπω ολες οι αρνητικες χοριακες ειναι κατω του 1. Εμενα γιατι τοσο κουλή χοριακή 3,75? Μηπως τελικα υπηρχε μικρη εμφυτευσουλα ανεβηκε για λιγο κ μετα κατεβηκε?

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ρε κοριτσια θα σας τα πρηξω παλι. Βλεπω ολες οι αρνητικες χοριακες ειναι κατω του 1. Εμενα γιατι τοσο κουλή χοριακή 3,75? Μηπως τελικα υπηρχε μικρη εμφυτευσουλα ανεβηκε για λιγο κ μετα κατεβηκε?

Εγώ ξέρω ότι πάνω από 1 σημαίνει ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά τελικά δεν έγινε!!! Σαν βιοχημική αλλά στην πολύ αρχή της!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Εγώ ξέρω ότι πάνω από 1 σημαίνει ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά τελικά δεν έγινε!!! Σαν βιοχημική αλλά στην πολύ αρχή της!!!

Στο εχει πει γιατρος αυτο τουτουνακι? Εμενα ετσι μου ειπε ο εξωσωματικος 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Στο εχει πει γιατρος αυτο τουτουνακι? Εμενα ετσι μου ειπε ο εξωσωματικος 

Ναι μου το έχει πει!!! Αλλά το έχω ακούσει και από πολλά.κοριτσια εδώ!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Η πρώτη μου προσπάθεια με δανικα που κάναμε πριν λίγο καιρό κατέληξε σε εξωμήτριο...

Μάλιστα κατάλαβα...οπότε να το διαγράψω απ' τα fb για να μην επηρεάζομαι!!!

Για το εξωμητριο,απο οσο ξερω δεν ευθυνεται ο γιατρος, ακομα κ σε φυσιολογικες συλληψεις συμβαινει!!

Που εκανες την προσπαθεια;

@Anania πηγα στο ιακεντρο κ μου το ειπε η κοπελα με την οποια συνεργαζεται ο σφακ. Απο την πρωτη συναντηση ειδα οτι ειναι καλο και πολυ φιλικο κ νορμαλ το κλιμα. Βεβαια κ απο το Γενεσις δεν εχω καποιο παραπονο, απο τον Σφακ. ειδικα,κανενα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Ειναι πολύ λογικό να νιώθεις έτσι!!! Όμως όλα θα πάνε καλά στο τέλος!! 

Τι συμπτώματα είχες?

Καλό είναι να κάνεις ανοσολογικές εξετάσεις, και ορμονιλογικες...για θρομβοφιλια...και ότι άλλο σου πει ο γιατρός σου!!! Αν βρουν κάτι θα κάνεις τη θεραπεία που πρέπει και μετά θα γίνεις μια υπέροχη μανούλα!!!!

@Sofoulis μου.. εχεις δικιο αλλα η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει λιγο απο κατω....

με πονάει το στήθος μ και τ νοιωθω πρησμένο... ειχα και συχνοουρια και λιγα πονάκια στην κοιλια ποτε ποτε....

1 ώρα πρίν, dimitra19 είπε:

@GatoulaM, η αλήθεια είναι πως τώρα ότι κ να σου λέμε ίσως δεν μπορούμε να σε βοηθησουμε αλλά αν σε παρηγορεί εστω λίγο .... δεν είναι η μόνη ... και δεν είσαι μονη ! 

Μην το βάζεις κάτω ! Οπως βλέπεις όλες έχουμε περιπέτειες ... θα το ξεπεράεις και θα προχωρήσεις ... 

Σε φιλώ γλυκά ! 

@Georgia1972, όλα αυτά έχεις περάσει ? Είσαι ήρωας ! Μπράβο σου ! Νομίζω έχεις δίδυμα τώρα καλά θυμάμαι ? 

@dimitra19 σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές σ.... το προσπαθω και πιστευω μεσα  μ οτι θα τ καταφερω....

εχουμε ακομα και 5βλαστοκυστες.... μακαρι μια απο αυτες να ειναι και τ μωρακι μ....

1 ώρα πρίν, Mary H είπε:

Kριμα κοριτσακι μου. Τώρα απο εδω κ εμπρος θα σε ψαξουν θα σε ξεσκονισουν κ θα προχωρησετε. Βεβαια η εξωσωματικη ειναι κ θεμα τυχης. Μπορει να μην υπαρχει τιποτα κ να ετυχε. Γι αυτο κ τα ποσοστα ειναι στα δανεικα πχ 50 % Αυτο σημαινει οτι ενα αλλο 50 % παιρνει αρνητικο. Δεν ειναι μικρο ποσοστο.

Αληθεια καποια ενεση για θρομβοφιλια επαιρνες προληπτικα?

Μακαρι την επομενη φορα να τα καταφερω @Mary H γιατι η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει λιιιγο απο κατω.. δεν τ περιμενα....

οχι... δν επαιρνα καμια ένεση....

επαιρνα μετα την ετ 2 cyclacur πρωι και βραδυ salospir και vasclor κολπικη....

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ειναι φυσιολογικο να νιωθεις ετσι..αλλα οπως διαπιστωνεις μεσα σε αυτη την ομαδα ολα τα κοριτσια εχουμε βιωσει τετοια συναισθηματα κ απογοητευσεις..

Εγω οταν δε σκιαγραφηθηκε η δεξια μου σαλπιγγα νομιζα οτι δε θα κανω παιδι, οτι θα δυσκολευτω, οτι ειμαι "μιση" γυναικα..οτι ηρθε το τελος του κοσμου...αμ ελα που σε 15μερες βγηκε χαλια το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου..εκει να δεις απελπισια..ρωτουσα το θεο τι κακο ειχα κανει κ με τιμωρουσε ετσι..η σαλπιγγα μου φαινοταν μηδαμινο προβλημα μπροστα στο θεμα του σπερματος..κ μετα προεκυψαν αλλα θεματα υγειας στην οικογενεια..ποσο ανηφορο να αντεξεις?!λες κ η μοιρα διαλεξε εμας να βασανισει..μπηκα εδω κ βρηκα παρηγορια..μιλγσα με κοριτσια που ειχαν την ιδια αγωνια με μενα κ αλλα που ειχαν ταλαιπωρηθει περισσοτερο απο μενα..

Οτι κ να προκυψει απτις εξετασεις σου, το σιγουρο εινσι οτι θα ξερεις κ συ κ ο γιατρος σου πως θα το αντιμετωπισετε..αυτος εινσι ο σκοπος, να βρειτε λυσεις σε θεματακια κ να επιτυχεις το στοχο σου να γινεις μανουλα

Μην χανεις το κουραγιο σου..θα ανασυνταχθεις κ θα τα καταφερεις..πιστεψε το!!! Μετα τη βροχη βγαινει παντα ηλιος!!!

@Kathrin17Σε ευχαριστω τοοοσο πολυ για τα λογια σ.....

Μακαρι να τα καταφερω κ εγω...

βαθια μεσα μ τ πιστευω.....

απλα ημουν σιγουρη οτι θα τα ειχα καταφερει και απογοητεύτηκα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, GatoulaM είπε:

@Sofoulis μου.. εχεις δικιο αλλα η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει λιγο απο κατω....

με πονάει το στήθος μ και τ νοιωθω πρησμένο... ειχα και συχνοουρια και λιγα πονάκια στην κοιλια ποτε ποτε....

@dimitra19 σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές σ.... το προσπαθω και πιστευω μεσα  μ οτι θα τ καταφερω....

εχουμε ακομα και 5βλαστοκυστες.... μακαρι μια απο αυτες να ειναι και τ μωρακι μ....

Μακαρι την επομενη φορα να τα καταφερω @Mary H γιατι η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει λιιιγο απο κατω.. δεν τ περιμενα....

οχι... δν επαιρνα καμια ένεση....

επαιρνα μετα την ετ 2 cyclacur πρωι και βραδυ salospir και vasclor κολπικη....

@Kathrin17Σε ευχαριστω τοοοσο πολυ για τα λογια σ.....

Μακαρι να τα καταφερω κ εγω...

βαθια μεσα μ τ πιστευω.....

απλα ημουν σιγουρη οτι θα τα ειχα καταφερει και απογοητεύτηκα..

To σαλοσπιρ κοπελα μου ειναι αντιθρομβωτικο. δηλ κ θρομβοφιλια να εχεις εκανε δουλεια. Απλως αν υπαρχει θρομβοφιλια θα παρεις πιο εξειδικευμενη αγωγή. Αλλα πιστευω αλλου ειναι το προβλημα θα προτεινα να ψαχνατε κ τη μητρα

6 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Ναι μου το έχει πει!!! Αλλά το έχω ακούσει και από πολλά.κοριτσια εδώ!!!

Μακαρι να ειναι ετσι μου δινει μια μικρη ελπιδα οτι το ενδομητριο μου ειναι δεκτικο. Αλλα δεν εχω ακουσει εδω αλλη κοπελα με χοριακη παρομοια εδω ετσι για να δουμε τι της ειπανε. Και παλια που εκανα χοριακες ηταν κατω του 1. Σ ευχαριστω τουτουνακι!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

To σαλοσπιρ κοπελα μου ειναι αντιθρομβωτικο. δηλ κ θρομβοφιλια να εχεις εκανε δουλεια. Απλως αν υπαρχει θρομβοφιλια θα παρεις πιο εξειδικευμενη αγωγή. Αλλα πιστευω αλλου ειναι το προβλημα θα προτεινα να ψαχνατε κ τη μητρα

Μακαρι να ειναι ετσι μου δινει μια μικρη ελπιδα οτι το ενδομητριο μου ειναι δεκτικο. Αλλα δεν εχω ακουσει εδω αλλη κοπελα με χοριακη παρομοια εδω ετσι για να δουμε τι της ειπανε. Και παλια που εκανα χοριακες ηταν κατω του 1. Σ ευχαριστω τουτουνακι!

@Mary Hπριν απο περιπου ενα χρονο ειχα κανει υστεοσκόπηση......

οποτε λογικα αν υπήρχε κατι στη μήτρα δεν θα ειχε φανεί..??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...