Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κοριτσια εχω και τον αντρα μου απο τα νευρα του το εχει ριξει στην πλακα!Μου λεει λογικο να δυσκολευονται να βρουν δοτρια που να μας   ταιριαζει..Εσυ μαυρη με πρασσινα ματια και εγω κινεζος   με γαλαζια!!Μου εχει σπασει τα νευρα και αυτος  !

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ Ραφαελιτσα.Βλεπω να σε χρειαζομαι..Και εμενα δεν μου αρεσε αυτο.Παχυσαρκη σου λεει τι πειραζει αφου εχεις   θεμα υγειας   και βιαζεσαι παρτη...Επειδη δεν της   θεσαμε κανενα οριο μονο την ηλικια σου λεει θα της   δωσω ο,τι δοτρια να ναι...Βλεπω την επομενη φορα να μας   προτεινει αντρα!! Παιδι θα κανουμε...Δεν ειναι για μια στιγμη..Προβληματιζομαι και μπορει να στειλω μηνυμα να εκθεσω  και το ανοσολογικο προβλημα στο γυναικολογο μου

 

κ επειδη εχεις θεμα υγιεας τι παει να πει αυτο???? να κατι τετοια δεν τα μπορω κ φορτώνω ασχημα...το κερατο μ δηλ....ελεος.

ουτε εγω εθεσα οριο σε τίποτα αλλα δεν μ βρήκε κοπέλα  120κιλα ..που να ταιριαζε με μενα που εγω ειμαι 50.....κ εννοω ταιριαζε στα προβληματα που ανεφερες λογο παχους..

κ για να μην παρεξηγηθώ κ εγω δεν εχω θεμα κανενα με ανθρώπους πιο αφρατους ....αλλα ομως δυστυχώς το αφράτο παιζει ρολο στην υγεία  ειτε μας αρεσει ειτε οχι...αυτη ειναι η αληθεια....

 

Just now, anoulious είπε:

Κοριτσια εχω και τον αντρα μου απο τα νευρα του το εχει ριξει στην πλακα!Μου λεει λογικο να δυσκολευονται να βρουν δοτρια που να μας   ταιριαζει..Εσυ μαυρη με πρασσινα ματια και εγω κινεζος   με γαλαζια!!Μου εχει σπασει τα νευρα και αυτος  !

για να μην φορτωσει κ αυτος το κανει ετσι...σ λεει θα κανω κ λιγο πλακα  γιατι δεν μας βλεπω καλα...ετσι ξεσπαν κάποιοι άντρες...αστον μην τον κοιτας κ μιλα σε εμας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Ξερεις τι μου φαινεται περιεργο? Υποτιθεται οτι βρικουν μια δοτρια κοντα στα δικα σου χρωματα , κιλα κλπ. Δεν μπορει  π.χ.σε μενα να μου βρουν μια μελαχρινή παχυσαρκη.Αλλο το ηλικιακο οριο που θετεις ως προαπαιτουμενο κι αλλο σου σερβιρω οτι μου βρισκεται αυτη τη στιγμη

Μου το σερβιρε αφου εχειςς   θεμα υγειαςς   και βιαζεσαι παρε αυτη που εχουμε τωρα!!"Εκμεταλλευτηκε"την αναγκη μου με τη θεραπεια κλπ..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μου το σερβιρε αφου εχειςς   θεμα υγειαςς   και βιαζεσαι παρε αυτη που εχουμε τωρα!!"Εκμεταλλευτηκε"την αναγκη μου με τη θεραπεια κλπ..

αυτη που εχει τωρα ομως  ειναι για αλλη κοπελα οχι για σενα....καποια πιο αφρατουλα που θελει να γινει μαμα κ αυτη....

αμα τις κοψω την εκμετάλλευση στο κεφαλη θα τους πω εγω.....

που πληρωνουμε τα κερατα μας εκει μεσα που περνάμε τα πανδινα κ αυτοί  συνεχιζουν να "σερβίρουν " πιτες γυρο κρυες που δεν τρωγονται κιολας....τα πηρα τωρα να ξες

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αυτη που εχει τωρα ομως  ειναι για αλλη κοπελα οχι για σενα....καποια πιο αφρατουλα που θελει να γινει μαμα κ αυτη....

αμα τις κοψω την εκμετάλλευση στο κεφαλη θα τους πω εγω.....

που πληρωνουμε τα κερατα μας εκει μεσα που περνάμε τα πανδινα κ αυτοί  συνεχιζουν να "σερβίρουν " πιτες γυρο κρυες που δεν τρωγονται κιολας....τα πηρα τωρα να ξες

Aχ Ραφαελιτσα μου πρεπει να σκληρυνω.Και θα το κάνω. Ειμαι λίγο χαλβάς.. Σχεδόν την παρακαλούσα και αυτή είχε υφακι... Να τα παίρναμε και τζάμπα τα ωαρια ή σε τιμή ευκαιρίας.. Κάποια στιγμή μου λέει ο αντρας μου θέλεις να της τηλ εγώ να της τριξω λιγο τα δοντια αλλά δεν τον άφησα...Καλα που έχω και εσάς.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Μου το σερβιρε αφου εχειςς   θεμα υγειαςς   και βιαζεσαι παρε αυτη που εχουμε τωρα!!"Εκμεταλλευτηκε"την αναγκη μου με τη θεραπεια κλπ..

Ο γιατρος σου τι λεει για ολα αυτα; πρεπει να πιεσεις κ αυτον για να πιεσει το κεντρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ο γιατρος σου τι λεει για ολα αυτα; πρεπει να πιεσεις κ αυτον για να πιεσει το κεντρο. 

Ο γιατρός κρατάει απόσταση. Γενικώς είναι διακριτικός.. Τωρα τα τελευταία δεν τα ξέρει.. Σκέφτομαι να του στείλω ένα email. Αν και μου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν έχει σχέση με την εύρεση δοτριας.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Aχ Ραφαελιτσα μου πρεπει να σκληρυνω.Και θα το κάνω. Ειμαι λίγο χαλβάς.. Σχεδόν την παρακαλούσα και αυτή είχε υφακι... Να τα παίρναμε και τζάμπα τα ωαρια ή σε τιμή ευκαιρίας.. Κάποια στιγμή μου λέει ο αντρας μου θέλεις να της τηλ εγώ να της τριξω λιγο τα δοντια αλλά δεν τον άφησα...Καλα που έχω και εσάς.. 

Και δε τον άφηνες; Γιατί όπως φαίνεται τα χρειάζεται λίγο το κέντρο...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Aχ Ραφαελιτσα μου πρεπει να σκληρυνω.Και θα το κάνω. Ειμαι λίγο χαλβάς.. Σχεδόν την παρακαλούσα και αυτή είχε υφακι... Να τα παίρναμε και τζάμπα τα ωαρια ή σε τιμή ευκαιρίας.. Κάποια στιγμή μου λέει ο αντρας μου θέλεις να της τηλ εγώ να της τριξω λιγο τα δοντια αλλά δεν τον άφησα...Καλα που έχω και εσάς.. 

χαλβας δεν εισαι....κ γω τιποτα δεν ηθελα κ παντα τ έλεγα τ ντοκ μ οτι θες εσυ κ κρίνεις το καλητερο....δεν με ένοιαζε...ομως ένοιαζε τον ιδιο κ ετσι πήγαν  ολα σωστα....κακως που δεν τον αφησες να πάρει τηλ....να κανεις παράπονα κ τους εφιστησεις την προσοχη οτι εσυ πληρώνεις εκει μεσα κ οχι αυτοι....

Just now, anoulious είπε:

Ο γιατρός κρατάει απόσταση. Γενικώς είναι διακριτικός.. Τωρα τα τελευταία δεν τα ξέρει.. Σκέφτομαι να του στείλω ένα email. Αν και μου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν έχει σχέση με την εύρεση δοτριας.. 

οκ δεν εχει ναι αλλα μπορεί καλλιστα να τριξει αυτος τα δοντια ομως  για σενα.....κ μποριε να το κανει να σε σιγουρη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Ο γιατρός κρατάει απόσταση. Γενικώς είναι διακριτικός.. Τωρα τα τελευταία δεν τα ξέρει.. Σκέφτομαι να του στείλω ένα email. Αν και μου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν έχει σχέση με την εύρεση δοτριας.. 

Δεν εχει σχεση με την ευρεση αλλα αυτος συνεργαζεται μαζι τους κ εσυ εισαι η πελατισσα του. Αρα τα παραπονα σου σε αυτον κ αυτος πρεπει να πιεσει. Ακου ειχε κ υφακι η αλλη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 είπε:

Δεν εχει σχεση με την ευρεση αλλα αυτος συνεργαζεται μαζι τους κ εσυ εισαι η πελατισσα του. Αρα τα παραπονα σου σε αυτον κ αυτος πρεπει να πιεσει. Ακου ειχε κ υφακι η αλλη.

Ναι έχει δυστυχώς. Ευτυχώς που έχω και εσάς. Σας ευχαριστώ πολύ πολύ. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Aχ Ραφαελιτσα μου πρεπει να σκληρυνω.Και θα το κάνω. Ειμαι λίγο χαλβάς.. Σχεδόν την παρακαλούσα και αυτή είχε υφακι... Να τα παίρναμε και τζάμπα τα ωαρια ή σε τιμή ευκαιρίας.. Κάποια στιγμή μου λέει ο αντρας μου θέλεις να της τηλ εγώ να της τριξω λιγο τα δοντια αλλά δεν τον άφησα...Καλα που έχω και εσάς.. 

Δεν ειναι ωραίο να εχει υφάκι μπροστά στην αγωνία σου. Δεν ειςαι χαλβάς αγάπη , απλά σε εχει φάει η αγωνία και ειναι λογικό .

στειλε mail στον γιατρό να του εξηγήσεις την κατάσταση . Και αν σου ξαναμιλήσει ετςι αυτή η κοκόνα να της κόψεις τον αέρα . Δεν ειναι κακό να της μιλήσει κι ο άντρας σου αν χρειαστει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μηπως ειστε λιγο υπερβολικες; Ειπαν η κοπελα εχει πιο σκουρα επιδερμιδα και τη βγαλατε ρομα ενω μπορει απλα να ειναι μελαχρινη. Ειναι 14 κιλα βαρυτερη απο οτι η anoulius στην ηλικια της και την βγαλατε παχυσαρκη,  με διαβητη και το ενα ποδι στον ταφο απο το παχος. Που μπορει η anoulius να ηταν 50 κιλα και αυτη να ειναι 64... Ειναι σεβαστο να θελουμε μια δοτρια που να μας μοιαζει οσο γινεται πιο πολυ αλλα νομιζω καπου ξεφυγε η συζητηση. Το λεω με ολο τον σεβασμο στο θεμα της δωρεας την οποια σκεφτομαι και εγω για να κανω δευτερο παιδακι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annette είπε:

Βρε κοριτσια μηπως ειστε λιγο υπερβολικες; Ειπαν η κοπελα εχει πιο σκουρα επιδερμιδα και τη βγαλατε ρομα ενω μπορει απλα να ειναι μελαχρινη. Ειναι 14 κιλα βαρυτερη απο οτι η anoulius στην ηλικια της και την βγαλατε παχυσαρκη,  με διαβητη και το ενα ποδι στον ταφο απο το παχος. Που μπορει η anoulius να ηταν 50 κιλα και αυτη να ειναι 64... Ειναι σεβαστο να θελουμε μια δοτρια που να μας μοιαζει οσο γινεται πιο πολυ αλλα νομιζω καπου ξεφυγε η συζητηση. Το λεω με ολο τον σεβασμο στο θεμα της δωρεας την οποια σκεφτομαι και εγω για να κανω δευτερο παιδακι. 

Συγνωμη αλλα επειδη εγω μιλησα με το κεντρο εχω καλυτερη αποψη  για οσα μου ειπε.Η κοπελα για το υψος της (αρκετα κοντη)και την ηλικια της ,πολυ μικρη μονο 23 ητανε οπως ειπα παχυσαρκη.Στους δεικτες της παχυσαρκιας στην αρχη προς μεση.Και το συζητησα με ενα ξαδερφο μου γιατρο πριν το γραψω.Και αυτο μπορει να υποκρυπτει προβληματα..Κανεις δεν ειπε οτι εχει το ενα ποδι στο ταφο.Απλα το θεωρησα ακαιρη προταση απο το κεντρο τουλαχιστον.Υπαρχουν κοπελες που ισως εχουν παρομοιο σωματοτυπο οπως ειπε ηΡαφαελιτσα και θα ητανε καλη επιλογη ισως για αυτες

Εγω ειδικα ζητησα μια κοπελα να μη μου μοιαζει,οπως ο μεσος ορος ολων των κοριτσιων που βλεπουμε στο δρομο.Η δε υπευθυνη του κεντρου που εχει λιγο υφακι οπως ειπα και ειναι πολυ φειδωλη οταν με ειδε αιφνιδιασμενη να μη μιλαω μου επανελαβε  2η φοραμε εμφαση οτι εχει η δοτρια αρκετα σκουρη επιδερμιδα.Εχοντας   υποψη οτι το συγκεκριμενο κεντρο εχει πολλες δοτριες Ρομα ,υποθεσαμε  λογικα οτι μπορει να ειναι Ρομα.Προφανως δε το ξερουμε.Και εννοειται η καθεμια μας  ειναι ελευθερη να επιλεξει τη δοτρια που θελει χωρις    ισως να προβληματιζεται απο καποιες   ενδειξεις   για πιθανα προβληματα της δοτριας   συμφωνα  με τα θελω της Εγω προβληματιστηκα.Καλη συνεχεια και ευκολια στην προσπαθεια σου για δευτερο παιδακι.

 

 

 

Just now, anoulious είπε:

Συγνωμη αλλα επειδη εγω μιλησα με το κεντρο εχω καλυτερη αποψη  για οσα μου ειπε.Η κοπελα για το υψος της (αρκετα κοντη)και την ηλικια της ,πολυ μικρη μονο 23 ητανε οπως ειπα παχυσαρκη.Στους δεικτες της παχυσαρκιας στην αρχη προς μεση.Και το συζητησα με ενα ξαδερφο μου γιατρο πριν το γραψω.Και αυτο μπορει να υποκρυπτει προβληματα..Κανεις δεν ειπε οτι εχει το ενα ποδι στο ταφο.Απλα το θεωρησα ακαιρη προταση απο το κεντρο τουλαχιστον.Υπαρχουν κοπελες που ισως εχουν παρομοιο σωματοτυπο οπως ειπε ηΡαφαελιτσα και θα ητανε καλη επιλογη ισως για αυτες

Εγω ειδικα ζητησα μια κοπελα να μη μου μοιαζει,οπως ο μεσος ορος ολων των κοριτσιων που βλεπουμε στο δρομο.Η δε υπευθυνη του κεντρου που εχει λιγο υφακι οπως ειπα και ειναι πολυ φειδωλη οταν με ειδε αιφνιδιασμενη να μη μιλαω μου επανελαβε  2η φοραμε εμφαση οτι εχει η δοτρια αρκετα σκουρη επιδερμιδα.Εχοντας   υποψη οτι το συγκεκριμενο κεντρο εχει πολλες δοτριες Ρομα ,υποθεσαμε  λογικα οτι μπορει να ειναι Ρομα.Προφανως δε το ξερουμε.Και εννοειται η καθεμια μας  ειναι ελευθερη να επιλεξει τη δοτρια που θελει χωρις    ισως να προβληματιζεται απο καποιες   ενδειξεις   για πιθανα προβληματα της δοτριας   συμφωνα  με τα θελω της Εγω προβληματιστηκα.Καλη συνεχεια και ευκολια στην προσπαθεια σου για δευτερο παιδακι.

 

 

 

Δε θελω να ακουστω επιθετικη αλλα ειμαι ηδη πολυ φορτισμενη με αυτο που προεκυψε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλε εννοειται σε καταλαβαινω και εγω μετα απο εξωσωματικες εκανα το μωρο μου, απλα ειπα να δωσω μια αλλη οπτικη. Σιγουρα εσυ ξερεις καλυτερα! Το μειον στην περιπτωση σου ειναι που ο γιατρος σου που τον εμπιστευεσαι δεν εχει λογο πανω στις δοτριες. Αλλιως ειναι να ξερεις οτι την επιλεγει ο γιατρος σου και αλλιως μια υπαλληλος στο κεντρο. Εγω ειμαι στον Τσιριγωτη ο οποιος ασχολειται προσωπικα με την επιλογη της δοτριας και αυτο σου εμπνεει μεγαλη εμπιστοσυνη. Μηπως ακομα και τωρα να εκανες ενα ραντεβου μαζι του; Ειμαι σιγουρη οτι θα σε κερδισει. Απο οσο ξερω βρισκουν αμεσα καταλληλη δοτρια. Σου ευχομαι καθε επιτυχια συντομα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...