Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

6 hours ago, anoulious said:

Συγνωμη αλλα επειδη εγω μιλησα με το κεντρο εχω καλυτερη αποψη  για οσα μου ειπε.Η κοπελα για το υψος της (αρκετα κοντη)και την ηλικια της ,πολυ μικρη μονο 23 ητανε οπως ειπα παχυσαρκη.Στους δεικτες της παχυσαρκιας στην αρχη προς μεση.Και το συζητησα με ενα ξαδερφο μου γιατρο πριν το γραψω.Και αυτο μπορει να υποκρυπτει προβληματα..Κανεις δεν ειπε οτι εχει το ενα ποδι στο ταφο.Απλα το θεωρησα ακαιρη προταση απο το κεντρο τουλαχιστον.Υπαρχουν κοπελες που ισως εχουν παρομοιο σωματοτυπο οπως ειπε ηΡαφαελιτσα και θα ητανε καλη επιλογη ισως για αυτες

Εγω ειδικα ζητησα μια κοπελα να μη μου μοιαζει,οπως ο μεσος ορος ολων των κοριτσιων που βλεπουμε στο δρομο.Η δε υπευθυνη του κεντρου που εχει λιγο υφακι οπως ειπα και ειναι πολυ φειδωλη οταν με ειδε αιφνιδιασμενη να μη μιλαω μου επανελαβε  2η φοραμε εμφαση οτι εχει η δοτρια αρκετα σκουρη επιδερμιδα.Εχοντας   υποψη οτι το συγκεκριμενο κεντρο εχει πολλες δοτριες Ρομα ,υποθεσαμε  λογικα οτι μπορει να ειναι Ρομα.Προφανως δε το ξερουμε.Και εννοειται η καθεμια μας  ειναι ελευθερη να επιλεξει τη δοτρια που θελει χωρις    ισως να προβληματιζεται απο καποιες   ενδειξεις   για πιθανα προβληματα της δοτριας   συμφωνα  με τα θελω της Εγω προβληματιστηκα.Καλη συνεχεια και ευκολια στην προσπαθεια σου για δευτερο παιδακι.

 

 

 

Δε θελω να ακουστω επιθετικη αλλα ειμαι ηδη πολυ φορτισμενη με αυτο που προεκυψε.

Καλημέρα! Επειδή αυτά τα κέντρα καποια βαση δεδομενων έχουν κ ανάλογα με τα κριτήρια »ματσάρουν» προσφορά και ζήτηση, θα πρότεινα να τους βάλεις κάποια κριτήρια και όρια ακόμη κ αν δεν τα πιστεύεις ή τα επιθυμείς- γιατί αν θυμάμαι καλά τους είχατε πει ότι δεν έχετε ιδιαίτερες προτιμήσεις. Νομίζω με ολο το σεβασμό οτι αυτό δε βοηθάει. Καλύτερα να πεις συγκεκριμένα κριτήρια και έχεις κάθε δικαίωμα να πεις ο,τι κριτήρια θες γιατί φοβάμαι οτι έτσι σου προτείνουν ό,τι τους τύχει κ αν αρνείσαι- χάνεις τη σειρά σου. Προσωπικά θεωρώ οτι πρεπει να πεις κ για τη θεραπεία που κανεις να έχεις προτεραιότητα, γιατί όχι; Αλλά δώστε  καλύτερα συγκεκριμένα κριτήρια για να μη χάνεις τη σειρά σου. Καλή επιτυχία εύχομαι και θα την έχεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Roda είπε:

Καλημέρα! Επειδή αυτά τα κέντρα καποια βαση δεδομενων έχουν κ ανάλογα με τα κριτήρια »ματσάρουν» προσφορά και ζήτηση, θα πρότεινα να τους βάλεις κάποια κριτήρια και όρια ακόμη κ αν δεν τα πιστεύεις ή τα επιθυμείς- γιατί αν θυμάμαι καλά τους είχατε πει ότι δεν έχετε ιδιαίτερες προτιμήσεις. Νομίζω με ολο το σεβασμό οτι αυτό δε βοηθάει. Καλύτερα να πεις συγκεκριμένα κριτήρια και έχεις κάθε δικαίωμα να πεις ο,τι κριτήρια θες γιατί φοβάμαι οτι έτσι σου προτείνουν ό,τι τους τύχει κ αν αρνείσαι- χάνεις τη σειρά σου. Προσωπικά θεωρώ οτι πρεπει να πεις κ για τη θεραπεία που κανεις να έχεις προτεραιότητα, γιατί όχι; Αλλά δώστε  καλύτερα συγκεκριμένα κριτήρια για να μη χάνεις τη σειρά σου. Καλή επιτυχία εύχομαι και θα την έχεις!

Καλημέρα. Μπορεί να έχεις δίκιο. Εμείς το κάναμε για να διευκολύνουμε.Πρεπει να τηλ σήμερα να ενημερώσω και δε θέλω καθόλου. Σα να δίνω εξετάσεις νιώθω.. Και όπως λέει η Annette είναι αλλιώς να επιλέγει τη δοτρια ο γιατρός σου. 

Μόλις με ενημερωσαν ότι ένας συνάδελφος από το διπλανό γραφείο είναι θετικός στο covid! Εγώ είμαι σε τηλεργασια αλλά επειδή λόγω αντικειμένου δεν μπορώ πολλά πράγματα να κάνω 2 - 3 απογεύματα πήγαινα. Το μεσημέρι όταν τελείωνε συναλλαγη, καθότανε και 3-4 συνάδελφοι από το γραφείο  για υπερωρία και μέχρι να φύγουν οι καθαριστριες.. Ευτυχώς λόγω εορτων έχω να πάω μέρες. Σήμερα ήτανε να πάω. Δε θα πάω μέχρι να ξεκαθαρίσει η εικόνα..Α και στην υπηρεσία του συζυγου..Γινεται χαμός στην πόλη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annette είπε:

Βρε κοριτσια μηπως ειστε λιγο υπερβολικες; Ειπαν η κοπελα εχει πιο σκουρα επιδερμιδα και τη βγαλατε ρομα ενω μπορει απλα να ειναι μελαχρινη. Ειναι 14 κιλα βαρυτερη απο οτι η anoulius στην ηλικια της και την βγαλατε παχυσαρκη,  με διαβητη και το ενα ποδι στον ταφο απο το παχος. Που μπορει η anoulius να ηταν 50 κιλα και αυτη να ειναι 64... Ειναι σεβαστο να θελουμε μια δοτρια που να μας μοιαζει οσο γινεται πιο πολυ αλλα νομιζω καπου ξεφυγε η συζητηση. Το λεω με ολο τον σεβασμο στο θεμα της δωρεας την οποια σκεφτομαι και εγω για να κανω δευτερο παιδακι. 

Ναι μπορει οντως να ειναι απλως μελαχρινουλα, οπως πολλες ομορφες μελαχρινες Θεσσαλονικιες. Ομως το συγκεκριμενο κεντρο στη Θεσσαλινικη εχει ακουστει οτι εχει κ ρομα δοτριες. Προφανως γι αυτο ειναι καχυποπτη η Αννουλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλημέρα. Μπορεί να έχεις δίκιο. Εμείς το κάναμε για να διευκολύνουμε.Πρεπει να τηλ σήμερα να ενημερώσω και δε θέλω καθόλου. Σα να δίνω εξετάσεις νιώθω.. Και όπως λέει η Annette είναι αλλιώς να επιλέγει τη δοτρια ο γιατρός σου. 

Μόλις με ενημερωσαν ότι ένας συνάδελφος από το διπλανό γραφείο είναι θετικός στο covid! Εγώ είμαι σε τηλεργασια αλλά επειδή λόγω αντικειμένου δεν μπορώ πολλά πράγματα να κάνω 2 - 3 απογεύματα πήγαινα. Το μεσημέρι όταν τελείωνε συναλλαγη, καθότανε και 3-4 συνάδελφοι από το γραφείο  για υπερωρία και μέχρι να φύγουν οι καθαριστριες.. Ευτυχώς λόγω εορτων έχω να πάω μέρες. Σήμερα ήτανε να πάω. Δε θα πάω μέχρι να ξεκαθαρίσει η εικόνα..Α και στην υπηρεσία του συζυγου..Γινεται χαμός στην πόλη. 

Καλημέρα, πάρε ναι και μη κολλάς καθόλου. Τι εξετάσεις, αυτοί θα έπρεπε κανονικά να καίγονται να σε εξυπηρετήσουν ή τέλος πάντων να σε ενημερώσουν με το καλύτερο τρόπο.

Για τον ιό δυστυχώς δε πάμε καθόλου καλά γενικώς... ευτυχώς που δεν ήσουν στο γραφείο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλημέρα. Μπορεί να έχεις δίκιο. Εμείς το κάναμε για να διευκολύνουμε.Πρεπει να τηλ σήμερα να ενημερώσω και δε θέλω καθόλου. Σα να δίνω εξετάσεις νιώθω.. Και όπως λέει η Annette είναι αλλιώς να επιλέγει τη δοτρια ο γιατρός σου. 

Μόλις με ενημερωσαν ότι ένας συνάδελφος από το διπλανό γραφείο είναι θετικός στο covid! Εγώ είμαι σε τηλεργασια αλλά επειδή λόγω αντικειμένου δεν μπορώ πολλά πράγματα να κάνω 2 - 3 απογεύματα πήγαινα. Το μεσημέρι όταν τελείωνε συναλλαγη, καθότανε και 3-4 συνάδελφοι από το γραφείο  για υπερωρία και μέχρι να φύγουν οι καθαριστριες.. Ευτυχώς λόγω εορτων έχω να πάω μέρες. Σήμερα ήτανε να πάω. Δε θα πάω μέχρι να ξεκαθαρίσει η εικόνα..Α και στην υπηρεσία του συζυγου..Γινεται χαμός στην πόλη. 

Να παρεις να ενημερωσεις κ να μην κολλας καθολου. Παιδακι προσπαθουμε να κανουμε πρεπει ολα να γινονται με χαρα κ ασφαλεια στις επιλογες μας!

Να προσεχεις στο γραφειο κ παντου! Μιλανε παλι για γενικο κλεισιμο γαμωτο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Καλημέρα. Μπορεί να έχεις δίκιο. Εμείς το κάναμε για να διευκολύνουμε.Πρεπει να τηλ σήμερα να ενημερώσω και δε θέλω καθόλου. Σα να δίνω εξετάσεις νιώθω.. Και όπως λέει η Annette είναι αλλιώς να επιλέγει τη δοτρια ο γιατρός σου. 

Μόλις με ενημερωσαν ότι ένας συνάδελφος από το διπλανό γραφείο είναι θετικός στο covid! Εγώ είμαι σε τηλεργασια αλλά επειδή λόγω αντικειμένου δεν μπορώ πολλά πράγματα να κάνω 2 - 3 απογεύματα πήγαινα. Το μεσημέρι όταν τελείωνε συναλλαγη, καθότανε και 3-4 συνάδελφοι από το γραφείο  για υπερωρία και μέχρι να φύγουν οι καθαριστριες.. Ευτυχώς λόγω εορτων έχω να πάω μέρες. Σήμερα ήτανε να πάω. Δε θα πάω μέχρι να ξεκαθαρίσει η εικόνα..Α και στην υπηρεσία του συζυγου..Γινεται χαμός στην πόλη. 

Παντού έτσι ειναι αγαπητή! Και Αθήνα πολύ χειρότερα γιατί η ιχνηλάτηση ειναι δύσκολη. Μέχρι να βγει το αποτέλεσμα του τεστ έχει οργώσει το θετικό κρούσμα  αρκετά σημεία...πάρε τηλ το κέντρο με αποφασιστικότητα κ παρρησία :-) εσύ είσαι η πελατισσα στο κατω κάτω. Κ εγώ επειδή ειμαι ηλικιακά κοντά σε σένα πολλές φορές ντρέπομαι σα να μου κάνουν χάρη. Δεν το συζητώ για την επιτροπή του Εοππύ που οι γλυκούληδες με έκαναν να νιώσω ότι ούτε χάρη δεν αξίζω :-)  Αλλά δεν πρεπει. Δώσε όσα χαρακτηριστικά θες κ ζήτα κ προτεραιότητα λογω θέματος υγείας κ ενημέρωσε και το γιατρό σου. Αλλά δωσε καποια για να βγαινεις σε καποιο απ τα search -όχι στα «λοιπά». Αυτές ειναι αποφάσεις μιας ζωής. Έχεις το δικαίωμα να βάλεις όσα κριτήρια θες ακόμα κ αν ακούγονται σε εκείνους σε εμένα ή σε όποιον άλλο παράλογα. Όταν οδηγείται κανείς σε τέτοιους μονοδρόμους ας νοιώθει τουλάχιστον οτι κατι επιλέγει...Λιγοι μήνες πανω λιγοι κάτω δε θα κάνουν τη διαφορά. Έτσι κι αλλιώς με την πανούκλα όλες θα καθυστερήσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Παντού έτσι ειναι αγαπητή! Και Αθήνα πολύ χειρότερα γιατί η ιχνηλάτηση ειναι δύσκολη. Μέχρι να βγει το αποτέλεσμα του τεστ έχει οργώσει το θετικό κρούσμα  αρκετά σημεία...πάρε τηλ το κέντρο με αποφασιστικότητα κ παρρησία :-) εσύ είσαι η πελατισσα στο κατω κάτω. Κ εγώ επειδή ειμαι ηλικιακά κοντά σε σένα πολλές φορές ντρέπομαι σα να μου κάνουν χάρη. Δεν το συζητώ για την επιτροπή του Εοππύ που οι γλυκούληδες με έκαναν να νιώσω ότι ούτε χάρη δεν αξίζω :-)  Αλλά δεν πρεπει. Δώσε όσα χαρακτηριστικά θες κ ζήτα κ προτεραιότητα λογω θέματος υγείας κ ενημέρωσε και το γιατρό σου. Αλλά δωσε καποια για να βγαινεις σε καποιο απ τα search -όχι στα «λοιπά». Αυτές ειναι αποφάσεις μιας ζωής. Έχεις το δικαίωμα να βάλεις όσα κριτήρια θες ακόμα κ αν ακούγονται σε εκείνους σε εμένα ή σε όποιον άλλο παράλογα. Όταν οδηγείται κανείς σε τέτοιους μονοδρόμους ας νοιώθει τουλάχιστον οτι κατι επιλέγει...Λιγοι μήνες πανω λιγοι κάτω δε θα κάνουν τη διαφορά. Έτσι κι αλλιώς με την πανούκλα όλες θα καθυστερήσουμε. 

Δυστυχώς από ότι φαίνεται  μάλλον η πανδημία θα μας καθυστερήσει.. Και μάλιστα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Δυστυχώς από ότι φαίνεται  μάλλον η πανδημία θα μας καθυστερήσει.. Και μάλιστα πολύ. 

Να είμαστε καλά και θα περάσει κ αυτό! Θα περάσουν τα χρόνια και θα τα θυμόμαστε και θα γελάμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 said:

Αχ λετε να πανε ολα πισω; Οι γιατροι σας στην Ελλαδα τι λενε;

Ετσι οπως παει θα πηγαινω με το πι για εμβρυομεταφορα...

Αχ σταμάτα καλέ με το πι αν είναι δυνατόν :smile:

Όλα θα γίνουν!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Αχ λετε να πανε ολα πισω; Οι γιατροι σας στην Ελλαδα τι λενε;

Ετσι οπως παει θα πηγαινω με το πι για εμβρυομεταφορα...

Aν εσυ θα πας   με το πι εγω θα παω με καροτσακι!Οσο δεν μπαινει η Αθηνα σε lock down κατι κινειται.Αν μπει και η Αθηνα και γινουν τα μετρα πιο αυστηρα τοτε χαιρετισματα!

.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Aν εσυ θα πας   με το πι εγω θα παω με καροτσακι!Οσο δεν μπαινει η Αθηνα σε lock down κατι κινειται.Αν μπει και η Αθηνα και γινουν τα μετρα πιο αυστηρα τοτε χαιρετισματα!

.

Γιατι στη Θεσσαλονικη κλεινουν?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα  ειμαι πολυ στεναχωρημενη με πηραν απο το κεντρο ....τελικα η δοτρια εδωσε 8 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα εξι και τελικα μου ειπαν οτι εφτασε σε βλαστοκιστη μονο μια.....ειμαι σε απελπισια....υπαρχει περιπτωση να δωσει εγκυμοσυνη μονο η μια???

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

κοριτσακια καλησπερα  ειμαι πολυ στεναχωρημενη με πηραν απο το κεντρο ....τελικα η δοτρια εδωσε 8 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα εξι και τελικα μου ειπαν οτι εφτασε σε βλαστοκιστη μονο μια.....ειμαι σε απελπισια....υπαρχει περιπτωση να δωσει εγκυμοσυνη μονο η μια???

Οχι ρε γαμωτο.. ο γιατρος τι ειπε; εγω θα ακυρωνα αυτη την προσπαθεια. Να πληρωσεις τοσα λεφτα για μια;; μια κανουμε κ εμεις πες τους. Σε ποιο κεντρο εισαι;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...